jesselande uitgeschakeld iïEma orgenz|Q.5m tstekende overwinning Data General Antilope-leden in marathon Rotterdam Derde overwinning op rij voor Waddinxveen F4 Dames 1 Gouwestaete in race voor landskampioenschap BROUWER DE KONING jongens A1 kampioen bij HCW gradatie voor Flyers Heren 1 Zevenhuizenaren in marathon Rotterdam UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/21 april 1999 pagina 9 Coen Duiverman terug bij Nesselande Illeyba! dames 1 xkey wketbal Voetbal Waterpolo Dames 1 Dames 1 thuis tegen Assuron/Donk Heren 1 Volgende wedstrijd dames Qlieyuoi Lhuizen- Dinsdag 13 april l| voor VC Nesselande het L In de vierde ontmoeting faGeove/Vrevok wist Nesse- tje niet de noodzakelijke 1st te pakken. In een zinde- tidduelgingde wedstrijd met lende setstanden 21-25, 25- 25-22,24-26 en 14-16 over in „"den 'van Vrevok die zich daarmee plaatste voor de finale om het Nederlands kampioen schap. Coen Duiverman zal komend seizoen voor Nesselande uitko men in de ere-divisie. De 20- jarige Coen Duiverman uit Nieuwerkerk aan den IJssel speelde dit seizoen bij het Dordtse Control Techniques/ Ekspalvo in het eerste team. Daarvoor speelde Coen in het tweede herenteam van Nesse lande en heeft afgelopen sei zoen bij Ekspalvo op het hoog ste plan gespeeld en zich daar door verbeterd. Coen Duiverman past precies in het spelersplan van VC Nesselande om meer jeugd in het team in te brengen en te bouwen aan een topteam op de langere termijn. Voor GERANIUMS en PERKGOED nog steeds te vroeg.... maar keuze in VASTE PLANTEN en VIOLEN genoeg! EN ALLES VOOR DE GROENTETUIN: o.a. pootaardappelen, plantuitjes, zaden, tomaten, witvrije komkommers, kroten, tuinbonen, kool-, slaplanten en fruitbomen. Bonenstokken, broeiramen, meststoffen aardbeiplanten enz. KWEKERIJ^ KAMERPLANTEN T VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Ivenhuizen - De uitwedstrijd ben runner-up Orion in Doet- tchem stond in het teken van [revanche voor de finale om |t Nederlands Kampioen- Thap Open Club enkele weken lieden. Orion popelde om dat Mies om te zetten in een klin- Jnde overwinning. En daar («het in het begin ook naar Twant Orion bouwde een re- llmatige voorsprong op tot lis ÏM. Aan de zij de van Data Ineral vormde wederom de Issing het zwakke punt. De Ivenhuizense service scoor- Inauwelijks, alleen het Goud- duo Fanny Lafeber en Olga uiZaanen slaagden erin hier- te ontwikkelen. In de inval was Data General echter tester, waarbij de veel sco- Jnde buitenaanval van Joske (tassen regelmatig werd af- Iwisseld met de snelle mid- Inaanval van Ruth Minder- houd. Op 14-11 was iedereen nog overtuigd van de setwinst voor Orion, maar een heftig knokkend Data General pikte met twee diepe services van Olga van Zaanen de setwinst met 14-16 in. Het geprikkelde Orion nam in de tweede set een grote voorsprong. Coach van Yperen versterkte z'n pass met Karin van der Maat, maar de werkelijk losgebroken Brechtje Wichers, veruit de beste speelster van Orion, scoorde 6 punten op rij met haar keiharde sprongopslag. De coach van Orion onderkende het zwakke punt van Data General en bracht nog twee speelsters met sprongopslag in. De Zevenhui- zensen kwamen onder grote druk en zagen de achterstand oplopen tot 11-3 en 6-13. Het was wederom de sterke aanval van Data General die het tij langzaam deed keren. De inge brachte Eva Heerschap scoor de veel op de buitenkant en ook verdedigend voorkwam zij sco res van de tegenstander. Janne- ke de Butter verbeet de pijn van een voetblessure en kon links handig het blok regelmatig ver rassen. Op 13-11 wond het steeds nerveuzer wordende trainersduo van Orion zich zo danig op over de warrige arbi trage dat het een -terechte- gele kaart opliep. Omdat er door bleef protesteren volgde er een rode kaart en dus een punt voor Data General: 13-12. Beide ploegen forceerden vervolgens setpoints, maar het was weer de ploeg uit Zevenhuizen die met 16-17 deze slopende set won. Het beste was er vervol gens af bij Orion, dat het vooral moet hebben van de sprongop slag, wat altijd veel energie vraagt. Wat resteerde aan ser- vicedruk kregen de passers van Data General eenvoudig onder controle en spelverdeelster Michelle Bijl kon nu alle aan valsposities uitstekend benut ten. Bij 9-10 ontstond er enige commotie op de bank van Ze venhuizen toen een overduide lijke draaifout van Orion, waar door dezelfde speelster twee maal achtereen aan service kwam, niet door de arbitrage werd bestraft. Het gaf alleen maar motivatie voor een sterke eindsprint die in een 12-15 set winst en de dikverdiende 0-3 wedstrijdwinst resulteerde. Door dit resultaat is zelfs een derde plaats in de eindrang schikking haalbaar, want de laatste wedstrijd, komende za terdag om 14.00 uur in de grote zaal van Swanla, tegen het reeds gedegradeerde WC mag geen probleem zijn. l'addinxveen - Het Jongens Al Ickeyteam van HCW behaal- leafgelopen zaterdag het kam- joenschap door een overwin- IngvanVoorne met 3-2. In een Ijionder spannende wed- pijl in de stromende regen |erd in de eerste helft door «Vogelaar gescoord. De (e/dediging van HCW zat goed r en keeper Robin An- ringa hield het doel in de eer- lehelftleeg. In de tweede helft wil Voorne sterk terug en ist binnen twee minuten, «maal te scoren. Even zat Win een dip maar door een nge push van Onno Baartman öl de score gelijk getrokken ft derde en winnende doel wit werd via goed samenspel imaakt door Guillaum Petit, d team wordt dit jaar ge ïnd door Peter de Wit en de twh is Wim de Wit; de jon- 7® spelen al jarenlang samen pookvorig seizoen werden zij mpioen. ptetdag 25 april is de laatste |®trijd tegen Dordrecht om J uur en daarna volgt het pioensfeestje in het club- Meisjes Dl won uit tegen Ring Pass met 1-0, het doelpunt kwam van Michael Glaser. Za terdag 24 april speelt dit team uit in Naaldwijk tegen Hockey- vereniging Westland. Bij winst kunnen de meisjes het kam pioenschap vieren. Meisjes Cl is eerder kampioen geworden en dit wordt ook na de laatste wedstrijd gevierd. Jongens C1 speelde gelijk tegen Noordwijk. Jongens C2 won met 11-0 van Ring Pass. Meisjes Al verloor met 5-0 van Room burg. Het dames 1 team speelde 2-1 tegen Nieuwkoop, de kans op promotie naar de 3e klasse is er nog steeds. Op zondag 25 april spelen zij om 12.45 uur thuis tegen Hisalis. Dames 2 verloor in Oegstgeest. Heren 1 won met 3-2 en de Vete ranen wonnen met 3-2. Zaterdag 24 april is de laatste dag met hockeywedstrijden; de senioren gaan nog een aantal weken door, en er worden nog diverse toernooien gespeeld op het complex aan de Sniep- weg. pdinxveen - Door de neder- penTeam Ten Dreamers :§'adatie uit het Rayon een kJ°?r.Waddinxveen Hyers n Dames 1 won ruim de ''Wedstrijd tegen B.O.B. Ju®} speelde een goede icht Sn 113(1 'an§e t'lrï uit" 'teiüP een overwinning, wal de eerste helft was van kwaliteit en hierin werd '^stander sterk onder bitj'?e!. en kon schutter Sdmij-'nenburg goed vrij feK orden. Dit resulteer- Punten met een 45-38 ttrioL11,? met de rust- De helft had de tegenstan der zich beter ingesteld op het spelletje van Flyers en schakel den ze het "gevaar" Wolter Zwijnenburg goed uit. Lang zaam maar zeker kwamen de Hagenaren dichterbij en in de twintigste minuut werd het vonnis over Flyers geveld. Uit slag 69-71. Topscorers Wolter Zwijnenburg met 27 punten en Edwin van Heiningen als goede tweede met 21 punten. Dames 1 won de laatste compe titiewedstrijd. In Oud Beijer- land werd ruim gewonnen van B.O.B. Hiermee eindigen de da mes in de bovenste helft van de middenmoot. Uitslag 37-51. Waddinxveen/Rotterdam - Zondag 18 april hebben zes leden van S.C. Antilope deelgenomen aan de Rotterdam-marathon. Ze heb ben allemaal de zware klus volbracht, en allemaal binnen de vier uur. De snelste finishte na drie uur en drieëndertig minuten. Volgens de deelnemers wordt het in Rotterdam wel gemakkelij ker gemaakt door de steun van de grote massa toeschouwers. Binnen Antilope is een kleine fanatieke groep lopers die regelma tig ruim 42 kilometer afleggen. Bekende en minder bekende marathons in Nederland worden bezocht. Enkele zijn: de Mergel land marathon, met veel hoogteverschillen, en misschien wel de meest geestdodende, die van Bolsward. Hierbij worden de deel nemers ruim dertig kilometer de Afsluitdijk op gebracht, waar de start is, en van daar lopen ze de dijk af tot Bolsward, waar de finish ligt. Ook hebben zes leden het afgelopen jaar deelgenomen aan de marathon van Berlijn. Bij Antilope wordt tweemaal per week getraind, voornamelijk op de baan, en om voor de marathon de nodige kilometers in de benen te krijgen wordt door diverse groepen op de weg gelopen. In de weekends wordt vaak gezamenlijk deelgenomen aan trim- en wedstrijdlopen in de omgeving. Waddinxveen - Zaterdag 17 april was redelijk succesvol voor de jeugdteams van voet balvereniging Waddinxveen. Het werd deze keer zes keer winst en twee kfeer een punten- deling. Al gaf het bezoekende Olympia geen schijn van kans. Het werd een regelmatige en verdiende overwinning (5-0) dankzij doel punten van Björn Tollenaar, Tjarda Boekholt, Peter van der Hoek en de gebroeders Önder en Osgur Ates. BI toonde tot aan het eerste doelpunt van Zevenhoven dat het tot redelijk voetbal in staat is, als er maar voor gevochten wordt. Maar na het eerste doelpunt van Zeven hoven was het snel over. Het werd dan ook een ruime neder laag (9-1). Cl pakte in een goe de thuiswedstrijd tegen Haast recht eindelijk weer een puntje: 1-l.DeMJl pakten in een goede partij in Gouda drie punten mee van Jodan Boys. Zonder echt in de problemen te raken werd eenvoudig gewonnen (1-3). Dl slaagde er niet in drie pun ten te pakken. Ondanks een 2-1 voorsprong bij rust kon het bezoekende Sportlust toch nog de volle winst pakken £2-5). D2 ontving UNIO en was nog niet vergeten dat zij in Oudewater met 3-2 hadden verloren. De mouwen werden opgestroopt en er werd een prima partij op de mat gelegd, maar meer dan gelijkspel zat er niet in (1-1). El lijkt op weg naar het kam pioenschap. Medetitelkandi daat Haastrecht werd bezocht en deze andere geel-zwarten maakten geen kans: 2-8. E2 be gon goed, alleen het afwerken wilde niet lukken. Er zaten vele mooie aanvallen bij, maar dat laatste stukje, lukte slechts twee keer en tegenstander Ze venhoven lukte dat vier keer (4- 2). E3 ging strijdend ten onder te gen Gouderak: 0-4. F1 slaagde er niet in de vele gecreëerde kansen te benutten en moest genoegen nemen mgt een puntendeling met bezoe ker Rohda '76 (3-3). F2 pakte de volle winst en kan kampioen worden. Deze keer werd in Oudewater bij UNIO een 1-3 overwinning behaald. F3 moest zijn meerdere erkennen in NSV '46 en staat daardoor weer met beide benen op de grond: 5-2. F4 pakte thuis de derde over winning op rij. Dankzij hard werken, goed voetbal en twee mooie doelpunten van Brady van Nelfen stuurden zij Alexandria zonder punten te rug naar huis (2-1). Zevenhuizen - Maandenlang hebben ze samen getraind voor de marathon van Rotterdam. Voor Ed Baars van het Weideplant- soen was dit de vierde keer dat hij in Rotterdam mee liep; voor Ruud den Boer uit de Akkerstraat de achtste keer. Ondanks kleine blessures, opgelopen vanwege het pittige trai ningsschema hebben de lopers de marathon volbracht. Ed Baars, 33 jaar, liep een tijd van 3 uur en 54 minuten. Ruud den Boer, 50 jaar, deed over de 42,2 kilometer 3 uur e 46 minuten. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen weekend speelde dames 1 van Gouwestaete voor het eerst in haar bestaan finalewedstrij den voor het landskampioenschap. Gouwestaete verloor zater dag in Gouda met 10-6 van Assuron/Donk. Zondag was het feest in Waddinxveen toen Gouwestaete in de verlenging met 8-7 won. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking, r. Gespecialiseerd in thuisopbaring. J- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Natuurlijk, Donk won uiteinde lijk, maar de 10-6 nederlaag van dames 1 van Gouwestaete is wel wat royaal uitgevallen en kwam uiteindelijk tot stand na dat Gouwestaete langzaam werd ontdaan van haar basis krachten. Lang hing een sensa tie in de lucht. In de eerste pe riode startte Gouwestaete sterk en wist Ellen van der We- ijden uit een overtal-situatie 0-1 te scoren. De tweede periode ging gelijk op en eindigde op 2- 3. In de derde periode kwam Gouwestaete via Petra Meer- dink zelfs op 2-4, doch daarna kwam Assuron/ Donk goed terug. Marjan Op den Vel de scoorde 3-4 en uit een overtal scoorde Patricia Megens 4-4. Lang zamerhand werd Gouwestaete door het soms discuta bel fluitende arbi trale duo ontdaan van haar basis speelsters. De eer ste die hiervan het slachtoffer werd was Sandra Ber- ckenkamp. Tevens kreeg Donk een viermeter die verzilverd werd door Daniëlle de Bruijn en Patricia Megens maakte zelfs 6-4, alvorens Wen dy de Frankrijker haar gram haalde en van afstand 6-5 in schoot. In de vierde periode kon ook Wendy de Frankrijker vertrekken. Patricia Megens scoorde 7-5 en langzamerhand werd de organisatie bij Gou westaete danig ondermijnd. Dit resulteerde in de laatste mi nuut op een eindstand van 10-6. Zondag was Gouwebad 'De Sniep' afgeladen. Donk is favo riet voor de titel, maar de 'mei den' van Gouwestaete vinden wel dat zij die moeten verdie nen. Ondanks de geflatteerde 10-6 winst van Donk afgelopen zaterdag, bleven zij geloven in tenminste één keer winst; en dat geschiedde in een laaiend spannende wedstrijd. Beide teams speelden net als zater dag een sportieve wedstrijd. De eerste periode werd door Da niëlle de Bruijn uit een overtal- situatie met een 1-2 voor sprong afgesloten. In de twee de periode bracht Petra Meer- dink met een strak schot Gou westaete op gelijke hoogte: 2-2. Wederom bracht Daniëlle de Bruijn, wederom uit een over tal Donk weer op voorsprong. Begin derde periode werd een fraai doelpunt van Gillian van den Berg om onbegrijpelijke redenen afgekeurd, maar even later scoorde Ellen van der Weijden uit een man-meer wel 3-3. Gillian van den Berg haalde haar gram door met een knal 4- 3 te scoren en kwam Gou westaete voor het eerst op voorsprong. Toch kon Patricia Megens even later de stand op 4-4 brengen en Marjan Op den Velde scoorde uit een overtal zelfs 4-5. De goed op dreef zijn de Petra Meerdink bracht uit een overtal Gouwestaete weer op gelijke hoogte (5-5), doch in de laatste seconde wist Patri cia Megens Donk uit een twee meter toch nog op een 5-6 voor sprong te brengen. Dit was een zelfde tussenstand als in de eerste wedstrijd. Waar Donk toen wegliep, bracht nu Sandra Berckenkamp in de vierde pe riode Gouwestaete uit een overtal langszij (6-6). Petra Meerdink bracht heel de Gou- westaete-aanhang in vervoe ring toen zij een minuut voor tijd uit een overtal 7-6 scoorde. Rianne Schram gooide echter 25 seconden voor tijd nog roet in het eten en scoorde 7-7. Hier door moest er worden ver lengd. In de eerste verlenging kreeg Gouwestaete één en Donk twee overtal-situaties, die allen werden gemist. In de tweede verlenging lukte het aanvoerster Mirjam Overdam wel en kwam Gouwestaete op een verdiende 8-7 voorsprong. Deze werd, ondanks dat Donk nog twee overtal-situaties kreeg, niet meer weggegeven! In schril contrast met de danries speelden de heren een 'alles-of- niets'-wedstrijd tegen De Zijl LGB. Bij winst zouden de heren kans houden op handhaving in de eerste klasse, bij verlies zou degradatie een feit zijn. En het feit is daar: er werd verloren met 10-6. De heren spelen vol gend seizoen in de tweede klas se. Doordat dames 1 van Gou westaete zondag wist te win nen van Assuron/Donk, heb ben beide ploegen een wed strijd gewonnen. Dit betekent dat woensdag 21 april om 20.30 uur in zwembad 'De Tobbe' een derde wedstrijd wordt ge speeld. Hierin wordt bepaald wie Nederlands Kampioen Wa terpolo Dames seizoen 1998/ 1998 wordt. De overige bonds- teams zijn uitgespeeld.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9