KOMER '99 miu De meest gestelde vragen over skaten (met antwoorden) Rabobank reizen: iedere week volop leuke reisaanbiedingen! Zomers dagje uit? Begeeft u zich eens op het water! Veel piramidetenten bij Randstad Kampeersport Verfraai uw huis met nieuwe kozijnen van BKT! Genieten van traditionele Italiaanse gerechten bij Borgo Antico Hart van Holland/30 juni 1999 pagina 11 Brandt Kozijnen Techniek N Informatie van Verzijl Sport, Passage 218, WaddinxveenA Welke bescherming heb ik nodig? Het allerbelangrijkst zijn polsbeschermers, omdat je, als je valt, altijd je gezicht probeert te beschermen. Knie- en elleboogbeschermers voorkomen schaafwonden en beschermen je kleding. Kan ik skates huren? Om een goede indruk te krijgen van skaten, bestaat de mogelijkheid skates te huren\ (ƒ15,- per dag; elke dag extra komt er een tientje bij (beschermers inbegrepen. Borg 200,- of een open cheque. Wie besluit een paar te kopen, krijgt het huurbedrag terug! Reserveer altijd wel tijdig!) Inline skates of skeelers? Wat is het verschil...? Het verschil tussen inline skates en skeelers is het aantal wieltjes. Inline skates hebben vier wieltjes, skeelers hebben er vijf. Skeelers zijn minder wendbaar, maar zorgen wel voor meer snelheid. Koop skeelers voor een echte schaatstraining, of als je echt hele lange afstanden wilt gaan rijden. Val je niet in deze categorie, koop dan meteen gerust hart inline skates. Daar heb je dan veel meer plezier van! Hardboot of softboot? Wat is het verschil...? Het is nietwaar dat je meteen hardboot meer steun om je enkel hebt. Ook bij een softboot wordt de enkel goed beschermd. Het voordeel van de softboot is dat deze .veel comfortabeler zit, en dat je beter door je knieën kunt gaan. Dit heeft als voordeel dat je een veel langere afzet kunt maken. Bovendien ben je, als je veel door je knieën zakt, veel stabieler. Hoe kan ik mijn skates onderhouden? Hiervoor hebben wij een speciaal onderhouds- formulier, dat gratis te verkrijgen is in onze winkel. Zevenhuizen - Reisadviseuses Bertha Strijdhorst en Caroline Heijer van Rabobank reizen zien dagelijks heel wat mensen aan hun balie; avonturiers die met rugzak en tent door de ruigere gebieden van verre bestemmingen willen trekken; jongeren die een voordelige busreis willen Boeken naar een favoriete badplaats aan de Middellandse zee, om daar vooral niets van het wilde nachtleven te hoeven missen; gezinnen die vooral op zoek zijn naar een kindvriendelijke accommodatie... Uiteraard zijn er tal van variaties, want vooral hier geldt: zoveel mensen, zoveel wensen. En dat laatste, daar gaat het nu precies om bij Rabobank reizen. Belangrijk bij het adviseren van een reis is dat een goede indruk wordt gegeven van wat men kan verwachten. Om die reden hebben de reisadviseuses van Rabobank reizen zelf veel bestemmin gen bezocht tijdens studiereizen, die regelmatig georganiseerd worden door de verschillende touroperators. Er wordt dan goed gelet op bijvoorbeeld de aanwezigheid van restaurants, supermarkten, winkelcentra en uitgaansgelegenheden, de mogelijkheid om excursies te maken en geboden zwem- en sportfaciliteiten. Ook de kwaliteit van de verschillende accommodaties wordt goed in de gaten gehouden. Door deze reiservaringen zijn de adviseuses in staat een juist beeld van de bestemming te geven, wat het succes van uw vakantie beslist vergroot. Wekelijks wordt een selectie ge maakt van de leukste reisaanbiedin gen die van de verschillende tour operators binnenkomen. Een deel van deze selectie vindt u in Hart van Holland op de pagina 'Rabobank nieuws'. Uiteraard biedt Rabobank reizen nog veel meer aantrekkelijk geprijsde reizen, waaronder veel interessante last-minute aanbiedin gen. Rabobank reizen vindt u aan ae Dorpsstraat 190 in Zevenhuizen, telefoon: 01 80-637373 74. Zevenhuizen - Dagjesmensen die bij mooi weer iets bijzonders willen ondernemen, zijn bij botenverhuur Van Vliet aan het juiste adres. Men kan hier een zeilboot, motorboot, kajak, kano of roeiboot huren om vanaf het water te genieten van het natuurschoon dat het Rottemerenge- bied biedt. "Als watersporter is men één met de natuur en het is een heerlijke ervaring om tijdens een warme dag dat briesje over het water te voelen", aldus Peter van Vliet, die samen met zijn vrouw Diantha zes jaar geleden het in '63 gestarte botenverhuurbedrijf van zijn vader overnam. Volgens Diantha is vooral de route over de Rotte richting Rotterdam, nadr de Kra- lingse- en Bergseplassen zeer geliefd. Ook kan men de andere kant op richting Gouda, om daar een poosje op de Reeuwijkse plassen te vertoeven. Behal- ie door dagjesmensen worden de boten ook veel 1 gehuurd door scholen en steeds vaker door bedrijven. Tijdens het varen werk je aan de teamgeest", ver klaart Peter. Botenverhuur Van Vliet is gevestigd bij de sluis aan de Rottekade, naast Jachthaven De Eendragt. Vanaf ƒ40,-kan men met het hele gezin een dag lang actief en sportief bezig te zijn. Van Vliet hanteert verschillen de dagtarieven afhankelijk van het soort boot. De boten zijn beschikbaar vanaf 9.00 uur tot een half uur voor zonsondergang. Door privatisering van Jachtha ven de Eendragt zullen Peter en Diantna binnenkort over een eigen terrein en water beschikken waar de boten het gehele seizoen kunnen blijven liggen. Voor meer informatie: botenverhuur Van Vliet, Rotte- kade 2 in Zevenhuizen, telefoon 01 80-632361 Waddinxveen - Liefhebbers van kampeervakanties doen er goed aan een kijkje te nemen bij Randstad Kampeersport en Outdoorshop aan de Mercuriusweg 16-B. Op de eerste verdieping van deze kampeerspeciaalzaak staan, naast de praktisché Randstad Piramidetenten, ongeveer veertig tot vijftigbungalow-, koepel-, of tunneltenten opgezet. Voor iedereen, ongeacht de vakantiebestemming of de wijze van reizen is hier een geschikte tent te vinden. Voor mensen die hun vakantie graag op actieve of avontuurlijke wijze doorbrengen, heeft Randstad ook een ruim assortiment aan artikelen bestemd voor de outdoorsport, zoals speciale kleding en schoenen. Volgend jaar bestaat de Waddi nxveense kampeerzaak vijfendertig jaar. Al vijfentwintig jaar worden de bekende "Randstad" piramidetenten in eigen atelier vervaardigd, 'tal 00 m°dellen van de populaire tent en afhankelijk van de grootte zijn ze geschikt voor ee lot zes personen. De tenten worden gemaakt van kwalitatief hoogwaardig materiaal en gaan daardoor erg lang mee. Jan Stichter, bedrijfsleider van Randstad, weet uit eigen ervaring hoe belangrijk de tent is. "Bij ons worden de mensen goed voorgelicht over de „verschillende soorten tenten, voor ze uiteindelijk een keuze maken," vertelt hij. De tent is immers voor een aantal weken per jaar je uitvalbasis of hoofdverblijf. Mensen die in het verleden om budgettaire redenen bij bijvoorbeeld een supermarkt een goedkopere tent kochten, komen na enige tijd vaak bij de vakman terecht. Wij informeren bij de klant naar wensen en plannen. Dan kan we hem of haar beter van dienst zijn." Randstad is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 /C~ i "%x W! tot 1 8.00 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Donderdag koopavond. Waddinxveen - ledereen, die toe is aan een kleine of grote opknapbeurt voor zijn huis, doet er goed aan vrijblijvend contact op te nemen met Brandt Kozij nen Techniek. BKT is specialist in het aanbrengen van kunststof kozijnen, inclusief beglazing, ramen, deuren en dakkapellen. Stephan (Srandt of één van zijn vertegenwoordigers komt graag op afspraak bij u langs om u te informeren en te adviseren over de mogelijkheden voor uw huis. Hierbij kunt u een eerlijk, technisch advies verwachten van een gespecialiseerde vakman. Alhoewel het bedrijf in Waddinxveen gevestigd is, wordt door het gehele land gewerkt. BKT is een klein bedrijf met veel oog voor de klant. Nieuwe ramen, deuren, kozijnen en dakkapellen worden door ervaren vakmensen gemonteerd en hierna 'schoon' opgeleverd. BKT kan tegen zeer scherpe prijzen uw huis voorzien van fraaie en kwalitatief hoogwaardige kozijnen, deuren, etc. De kunststof kozijnen, die BKT installeert zijn van Duitse makelij. De kwaliteitskozijnen worden toegepast ter vervanging van oude kozijnen, puien en ramen of worden verwerkt in nieuw te bouwen dakkapellen. In die gevallen maakt een timmerman eerst een houten binnenbouw voor/ jw dakkapel en wordt deze daarna voorzien van kunststof kozijnen. U kunt nierbij zelf de grootte en de kleuren bepalen. De nieuwe kozijnen zorgen voor een optimaal wooncomfort: ze zijn van ee goede kwaliteit, onderhoudsvrij, zorgen voor lagere stookkoste^ en een goede geluidsisolatie. Daarnaast krijgt u tien jaar garantie. U kunt voor een afspraak voor een vrijblijvende offerte of advies telefonisch contact opnemen met BKT, telefoon 01 82-640055 of fax 0182-640076. Zevenhuizen - Tien jaar geleden openden Ariënne en Eduardo Marfella aan de Dorpsstraat 63 hun pizzeria Borgo Antico. In de loop der jaren begon de vraag -naar meer traditionele Italiaanse gerechten toe te nemen en de menukaart werd uitgebreid met een ruime keuze aan vlees-, vis- en pastagerechten. Voor Ariënne en Eduardo een echte uitdaging; voor de fijnproevers konden nu diverse Italiaanse specialiteiten worden bereid en de kookstijl van Eduardo, die zelf afkomstig is uit Napels, kwam daardoor duidelijker naar voren. Pizzeria/ristorante Borgo Antico heeft tegenwoordig een ware streekfunctie. Veel Rotterdammers, maar ook vanuit Amsterdam en Den Haag heeft men de Zevenhuizense Dorpsstraat inmiddels weten te vinden vooreen bezoek aan Borgo Antico. Om een idee te krijgen van wat er zoal bij Borgo Antico wordt geserveerd, noemt Ariënne de favoriete anti-pasta als voorgerecht, bestaande uiteen schotel met verschillende koude hapjes als gerookte zalm, gegrilde aubergine en geroosterde paprika. Als tussengerecht kan men onder andere kiezen voor een pasta met het speciale cnampignonsoort 'funghi porcini'. Eveneens van harte aanbevolen is 'Al tartufo', een vleesgerecht met heerlijke truffelsaus die als hoofdgerecht wordt gebruikt. Steeds vaker wordt ook buiten de kaart besteld. Men krijgt dan het door de kok speciaal samengestel de 'verrassingsmenu'. Borgo Antico beschikt over 60 zitplaatsen en een bo venzaal voor speciale gele genheden. Hier kan voor een groot gezelschap een buffet worden geserveerd. In het restaurant heerst een gezellige, ongedwongen sfeer en de bediening is ui terst gastvrij. Borgo Antico is dagelijks geopend van 17.00 tot 23.00 uur (dinsdag geslo ten). s

Hart van Holland | 1999 | | pagina 11