Sport is fun! *oo* *oo* Hart van Holland/30 juni 1999 pagina 17 In en rond eetcafé De Roerdomp valt van alles te beleven! *00* Sportieve vakantie? Eerst naar sportshop Groenendaal Garage van Nielen: bijna een eeuw 'dorpsgarage' van Waddinxveen Kantoorboekhandel Son veertig jaar in Waddinxveen C-5\) O 00 <s*0o *00* *00* *00* *00* *00* *00* «0*o *00* Toe aan vakantie? Tourpoint helpt u op weg! pe r i o van jaar is van ui Zevenhuizen - Bij eetcafé De Roerdomp, gele gen in het prachtige recreatiegebied Rotteme- ren, kan men uitstekend tereent voor het nutti gen van een kopje koffie. Zowel binnen in het gezellige café met oud-hollandse inrichting, als buiten op het ruime terras aan het water met uitzicht op de molen, is het goed toeven. Ook worden nier lunchgerechten geserveerd en bij mooi weer zijn buiten aan de afhaalba- |ie snacks verkrijgbaar. Voor de grote trek is er de plate-service, waarbij men keuze heeft uil diverse complete maaltijden. Rond De Roerdomp is op recreatief gebied veel bedrijvigheid. Zo vertrekt tourclub Zeven huizen '80 vanaf dit punt. Door deze tourclub worden regelmatig leuke tourtochten georga niseerd waaraan iedere fietsliefhebber mee kan doen' de agenda van de tourclub is binnen verkrijg baar. Verder wordt in de maanden juni en juli bij mooi weer, het jaarlijkse, en in Zevenhuizen inmiddels alom bekende 'sprietlopen' over de Rotte gehouden (zie de aanplakbiljetten in het dorp!). Vanaf het terras heeft men schitterend uitzicht op dit evenement. Ook zijn bij De Roerdomp diverse fiets- en wandelroutes verkrijgbaar en kan men er een boot huren om va nar het water het recrea tiegebied verder te verkennen. De Roerdomp is tijdens het hoogseizoen 7 dagen per week geopend van 10.00 tot 22.00 uur (maandag vanaf 1 3.00 uur). Pro beer eens het speciale Roerdomp-arrange ment: één uur waterfietsen voor 4 personen plus voor ieder een pannenkoek naar keuze, inclusief drankje. De totaalprijs van dit 4- persoons-arrangement ƒ49,50. Eetcafé De Roerdomp, polder 1 2 - Zevenhuizen 0180-631505. Gouda- Aan de Lange Groe nendaal in Gouda is sinds dertig jaar de specialist in lichtgewicht Icampeerartikelen gevestigd, faal. All Groenem Tweemans- te I e f o o n Sportshop mogelijke materialen op het ge bied van lichtgewicht kampe ren zijn daar te vinden. Rugzakken, tenten en slaapzak ken, van de huismerken Active Leisure en Tankona, zijn bij Sportshop Groenen daal verkrijgbaar. Liefhebbers van een fietsva kantie kunnen hier een complete fietsuitrusting aanschaffen. Eigenaar van de sportshop, de heer Hakker, kan iedere beginnend of gevorderd kampeer der voorzien van goede adviezen. Niet alleen een praktisch advies over omgang met het materiaal maar ook over de materialen die kampeerders mee kunnen nemen naar risico landen. Hij heeft een aantal safe-producten zoals eerste-hulpsetjes, muggennetten en mug- enmelk. iteraard zijn er ook vele 'gewone' kampeer- artikelen, van stoeltjes tot zaklantaarn en van koelbox tot tentrubber. Sportshop Groenend- aal is dealer van Coleman en Camping Gaz producten. Naast kamperen zijn er tal van andere outdoor activiteiten die een goede voorbereiding en pas sende kleding vereisen. Voor de wandelaar is er een groot assortiment loopschoenen, Falke wan delstokken en Compeed pleisters. Daarnaast zijn er diverse modellen afritsbare broeken en vesten. Ademende outdoor jassen verhogen het draag- comfort en zijn bij Sportshop Groenendaal ver krijgbaar in de merken Lafuma, Helly Hansen en Gelent. 'Going for Adventure' wordt na een bezoek aan sportshop Groenendaal een echt en verantwderd avontuur. Waddinxveen - Aan de Kerkweg-West 1 is sinds bijna een eeuw het garagebedrijf Van Nielen gevestigd. Sinds 1976 zwaait Nico van Leeuwen de scepter. Voor die tijd was van Leeuwen vier jaar als monteur in de garage werkzaam. Toen hij het bedrijf overnam maakte de verkoop van benzine nog deel uit van zijn bedrijf. Acht jaar geleden werd de milieuwetgeving omtrent benzinepompen sterk aange scherpt en besloot Nico van Leeuwen de verkoop van benzine te stoppen om zich volledig te richten op zijn grote passie: het repareren en onderhouden van alle merken auto's. Dat de liefde voor zijn vak groot is, laat Nico van Leeuwen onder andere tot uitdrukking komen in het logo van zijn bedrijf, waarop twee leeuwen een schild vasthouden met daarop twee steeksfeutels. Een andere wijze om zijn vakmanschap te tonen is het grote aantal tevreden vaste klanten, Jat de garage al lange tijd bezoekt. U kunt bij garage van Nielen terecht om uw auto of oldtimer A.P.K7te h 'M M laten keuren. Alhoewel bij merken auto's wel geboren Reeuwijker een zwak voor oude Citroëns. Zijn Citroën Traxion Avant uit i"53 doet sinds een aantal iaren dienst als irouwauto. Bruidsparen of jubilarissen laten van Nielen alle om zijn, heeft de zich graag in deze klassiek Oldtimer rondrijden en fotograferen. Nico van Leeuwen, vroeger ook werkzaam als particulier chauffeur is uw gastheer bij speciale gelegenheden. Voor informatie of reserveringen: Garage van Nielen, telefoon 0182-612205 of 06-54916052. Waddinxveen - Het winkel centrum Koningin Wilhelmina- plein bestaat dit najaar veertig jaar. Slechts enkele winkeliers zijn daadwerkelijk veertig jaar gevestigd aan het K.W.-plein. Kantoorboekhandel Son- neveld iseréén van. "In novem ber, als het veertigjarig jubi leum een feit is, zullen we zeker een feestje vieren," vertelt Jan Arie Sonneveld. Jan Arie Son- neveld nam zeven jaar gele den de (toen nog) drie Son- neveld-vestigingen in Wad dinxveen en Zoetermeer over van zijn vader, die aanvanke lijk startte met een sigarenwin kel. Enkele jaren later werd er een gedeelte aan de zaak aan gebouwd en werden tijdschrif ten, boeken en kantoorartike len aan het assortiment toege voegd. Onlangs vond de fees telijke opening plaats van de vierde vestiging van Son neveld. Tegenwoordig kan de klant bij Sonneveld ook terecht voor wenskaarten, schoolspullen en hobby-artikelen. Tijdens de zo mervakantie wordt een stand met schoolspullen, voorzien van spetterende aanbiedingen inge richt. Tevens wordt de mogelijk heid geboden gebruik te maken van de foto-service. Tegen lage prijzen worden foto's op vakkun dige wijze ontwikkeld en afge drukt. Het wordt nu zelfs extra leuk om tijdens de naderende zomervakantie foto's te maken, want Sonneveld heefteen aantal leuke aanbie dingen in pet to. De foto's worden dub bel afgedrukt in het formaat 10x1 5 cm of een keer in het formaat 10x15 en twee keer in een klein for maat voor slechts 0,39 cent per foto. Daarbij krijgt u tevens een gratis Agfa kleu- renrolletje. De foto-service van Sonneveld geeft garantie op technisch mislukte Toto's: deze kunnen worden teruggegeven, waarna u uw geld retour krijgt. Sonneveld is geopend op maandag van 10.00 tot 1 8.00 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 7.45 tot 1 8.00 uur (donderdag koopavond). Op zaterdag kunt u tot 17.00 uur bij Sonneveld terecht. o°P Voor mensen die er f,e jPa.a( dagen of langere pe- '°ae lekker tussenuit willen, 'Mt reisbureau Tourpoint tal n mogelijkheden. Zo kan en bij dit reisbureau onder er®. overtochten, trein- of sse vliegtickets regelen, maar 11 s er ook aan het juiste fes voor een verzorgde auto- antie of complete rondreis e?n van 's werelds meest L rl f oorden. Tourpoint bied er no9 vee' meer te Allereerst nemen de reisadvi seurs van Tourpoint uitgebreid de tijd om de wensen van de cliënt zorgvuldig te inventarise ren. Aan de hand hiervan wor den verschillende bestemmin gen besproken die wellicht in de smaak vallen. Om een levendig beeld van een bestemming te geven, maakt Tourpoint gebruik van documentatiemateriaal zo als Toeristiek en worden er vi deo's van verschillende landen en accommodaties uitgeleend. Uiteraard is Tourpoint aansloten op het computernetwerk van de diverse touropera tors waar door met een kan worden nageke ken of de gewenste reis be schikbaar mate belang gezien de voor raad steeds beperkter wordt! Volgens reisadviseur Linda Kranenburg is er momenteel nog keuze uit verschillende leuke last-minute aanbiedin gen naar bestemmingen rond ae Middellandse zee. Wie ge garandeerd wil zijn van zon en bereid is wat verder weg te gaan, wordt door Linda en haar team enthousiast geïnfor meerd over de populaire va kantiebestemming Mexico. "De bevolking van Mexico is uiterst vriendelijk en de accom modaties zijn er heel aantrek kelijk. Verder biedt Mexico veel excursiemogelijkheden en dit alles tegen een zeer gunstig prijspeir, aldus Linda, aie enige tijd geleden dit land bezocht tijdens een studiereis. Men vindt reisbureau Tour point aan Zijde 8 in Boskoop, telefoon 0172-213474. Zoetermeer - Van origine is Funsport Van Vliet Zoeter meer een surfshop, maar tegenwoordig vindt men hier ook alles op gebied van inline-skating en snowboar- den. Met de verkoop van dames-en herenskates beqon het bedrijf acht jaar geleden. Inline-skating is inmiddels een zeer populaire sport wat vooral te danken is aan de lage drempel; men hoeft zich immers niet aan te sluiten bij een club, de sport is gemiddeld acht maan den per jaar te beoefenen en men kan er op ieder niveau mee bezig zijn. Bovendien beperken de kosten van inline-skating zich tot de aanschaf van skates en de nodige pols-, knie- en elleboogbeschermers. Bij Funsport Van Vliet Zoetermeer heeft men keuze uit 50 Funsport Van Vliet Zoetermeer is gevestigd aan Het Lange Land 5 in Zoetermeer. Voor meer informatie: telefoon 079-3420046. modellen inline-skates in verschillende typen. Een goed advies is daarom een eerste vereiste om de juiste keuze te maken uit hard-boots, soft-boots, fitness-skates, re- creatie-skates en skates voor lange afstanden. Het enthousiaste verkoopteam van Van Vliet bestaat uitsluitend uit actieve funsport-beoefenaren die ook graag op de surfplank staan. Na de ware rage begin jaren '80 is surfen duidelijk weer in populariteit toege nomen. Voor de eigen surfschool waar dag- en week endcursussen en privélessen worden verzorgd door ervaren instructeurs, bestaat dan ook enorme belang stelling. De surfsport is te beoefenen in verschillende categorieën en biedt legio mogelijkheden. Het comple te assortiment boards, zeilen, masten, gieken en uiter aard ook de benodigde surfkleding van o.a. de merken Quicksilver, Billabong, Zembla, Gotcha en O'Neill, is hier volledig op afgestemd.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 17