foorstel tot realiseren aula op begraafplaats Voorstel bebouwing "locatie Hotel Vos" i Diplomazwemmen Filmhuis Gouda deelnemer Jnema Boulevard Tarief drinkwater in 2000 omlaag Naar een nieuwe eeuw Deloitte Touch gaat onderzoek doen naar besteding onderhoudsmiddelen Opbrengst collecte Maag Lever Darm Stichting oeuws uit de regio Hart van Holland/30 juni 1999 pagina 25 ([moties omtrent keuze locatie rouwcentrum Onderzoek vanaf 1985 Architect Kraan geeft toelichting tijdens commissievergadering I 1998 afgesloten met en positief resultaat van 22 miljoen gulden Financieel beleid Duinwaterbedrijf Zuid-Holland werpt vruchten af Klanten profiteren mee I to Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens de commissie- liergadering van maandag 21 juni Left de fractie van de PvdA zich I verzet tegen de meerderheid van de I commissie met betrekking tot de leuze voor de locatie van een nieuw ie bouwen aula en rouwcentrum. De PvdA heeft door middel van een bij eenkomst inde Zevenster eerder dit jaar en buurtonderzoek in de directe omgeving van dit zorgcentrum en tornt zo tot de conclusie dat veel ouderen in de gemeente het wense lijk vinden dat de aula in de omge ving van de Zevenster gevestigd zal worden. De rest van de commissie volgt het collegeadvies tot het be schikbaar stellen van een kre- Idiet voor uitbreiding van de huidige begraafplaats, met de bouw van de aula op dit terrein. Dit voorstel wordt gebaseerd op een extern advies van Oranjewoud. Voorzitter Schoots gaf bierbij wel aan het gevoel te hebben, dat bij een gevoelig onderwerp als dit, het nooit een echt goede keuze kan Door Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens de commissievergadering hebben de heren Schut en Cornelissen van VB Deloitte Touch een toelichting gegeven op de door hen uitgebrachte offerte voor onderzoek naar de bestedingsmiddelen Burgemees ter I.J.P. Keijzerschool in Moerkapelle. Zij waren er hierbij vanuit gegaan dat het onderzoek zich zou richten op de jaren na de gemeentelijke herindeling, dus 1991. Een meerderheid van de commissie heeft zich echter voor onder zoek vanaf 1 augustus 1985 uitgesproken. De commissie heeft uitgebreid gediscussieerd over de aanpak van het onderzoek. Het onderzoek zal zich richten op rechtmatigheid en doelmatigheid van de besteding van de ter beschikking gestelde middelen. De SGP fractie staat gereserveerd ten opzichte van het onderzoek en de fractie van Gemeentebelangen twijfelt aan de beschikbaarheid van de stukken, waar door het resultaat nadelig beïnvloed zal kunnen worden. De fracties van WD, CDA en PvdA staan echter positief tegenover het instellen van een onderzoek vanaf 1 augustus 1985. Op dat moment werd de Londo ingevoerd, waarbij er duidelijke richtlijnen waren voor besteding van middelen en onderhoud van schoolgebouwen. zijn, maar een keuze uit de voorliggen de mogelijkheden. Naar aanleiding van het rapport van Oranjewoud tekende mevrouw Spek man van de PvdA bezwaar aan tegen het voorstel. Zij achtte betrokkenheid van de burgers, omwonenden en an dere belanghebbenden groter dan een extern adviesbureau. Het voor stel zal op de agenda van de komende raadsvergadering van 6 juli staan. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Bij de raadsvergade ringvan 6 juli aanstaande zal het voor- bereidingsbesluit voor bebouwing ran "locatie Hotel Vos" op de agenda staan. Het bouwplan is door de heer Kraan van Architectenbureau Kraan toegelicht tijdens de commissiever gadering van vorige week. Op het perceel aan de hoek Dorps straat-Noordelijke Dwarsweg zal, als het voorbereidingsbesluit wordt aan genomen, beperkte woningbouw gaan plaatsvinden. Er zullen vijf hui zen gebouwd worden, koophuizen met een koopprijs rond de zeven tot acht ton. De fractie van de PvdA zou liever zien dat de prioriteit voor de woningbouw zou liggen bij jongeren en ouderen, dus meer, goedkopere ■hhhhi woningen. De overige fracties kunnen instemmen met het voorliggende bouwplan. Als kanttekening werd wel geplaatst dat het jammer is dat Zeven huizen de 'hotelfunctie' verliest, mede omdat het beleid zich erop richt de recreatie binnen de gemeente te stimuleren. De heer Boer, wonende in de omge ving van de bouwlocatie en inspreker tijdens de commissievergadering, heeft de commissie gevraagd kritisch te kijken naar het plan. Hij vraagt aan dacht voor de hoge bebouwings dichtheid, het ontbreken van groen voorziening en de parkeervoorzienin gen. Met name ook het realiseren van een verbinding tussen de Noordelijke Dwarsweg en het Fijanerf, een lang zaam verkeer-route, zal naar zijn me ning aanleiding zijn voor overlast van jeugd op het Fijanerf waardoor de openbare veiligheid ter discussie komt te staan. Naar aanleiding van zijn opmerkingen heeft de commissie gevraagd om daar terdege aandacht aan te besteden en er is instemming over een onderzoek naar de openbare veiligheid en het bezien of er aandacht voor de groen voorziening kan komen. Het aantal parkeerplaatsen voldoet aan de norm. Zevenhuizen - In zwembad "De Koorn- molen" in onlangs gezwommen voor de diverse diploma's. De geslaagden zijn: Diploma A: Anneües Bos; Mariëlle Gerritsen; Suzan Hermus; Laura van Leeuwen; Kimberley van der Marwen; Lydia Roos; Davey Bolle; Jeroen Dok ter; Jorien de Jong; Kayleih Kempers; Shannen de Koning; Kelly de Leeuw; Jasper Metselaar; Anouk Schaap; Ingo Westerman; Harm de Wild. Lait Al Vlamis; Jordy Altman; Rosema- rie van den Bos; Joyce Dullaart; Ma- ryse Eindhoven; Johan Graveland; Liesbeth Keulers; Amanda Krijgsman; Stefan Laban; Michel Molenaar; Gert- Jan Proper; Luke Schoof; Hans Uitten- bogaard; Rolien van der Torren; Roy van der Stam; Charise Geluk; Marjo lein Huizer; Timmy van Leeuwen; Stephan van der Meer; Bas Molenaar; Maarten Mols; Lisa de Ruiter; Rik van Soest; Janine Terlouw; Michelle Vis ser; Dylan van Vliet; Wouter IJzerman; Bennie van Delden; Bjarne Koek; Anthony Griffioen; Vincent Heerink; Jasper Hordijk; Erik van Onselen; Cin dy Versluis; Laura van Veen; Jonna Kraan. Diploma B: Leroy Aveling; Zoey Gouweloos; Peter-Paul Groenveld; Margit Hazenbroek; Martijn van Lee- uwe; Dennis Pieper; Jordy Plugge; Joey Polder; Andy Rook; Belinda Roos; Arthur Sibum; Ilse Anker; Kim van Dieren; Dorien van Iwaarden; Frank van der Niet; Wouter Warnaar; Laura van der Zalm; Jos van Rooijen; Enzo van Wijk; Kevin Janse; Teodoro Maayo. Diploma C; Sebastiaan Bakker; Gaby Bruggeman; Beatrix Noorland; Jelle Noteboom; Marleen Oudijk; Nelleke Oudijk; Rik Paul. Snorkeldiploma B: Chris Druif; Si mon Druif; Merel Huurman; Mark Kegge; Marco Kroondijk; Jeanine Sluijter; Lennart Sluijter; Martin Sluij- ter; Jeroen Berends; Mark Dijks hoorn; Kelly Gravesteyn; Marcel Mo lenaar; Koen Meewisse; Laura van Os; Pieter Perdijk; Christiaan Roos. Zwemvaardigheidsdiploma 1: Tim Kegge; Chris van Mullem; Joost Dijks hoorn; Gerdieneke Paul; Suzanne Kaashoek; Marissa Figee; Michel Par kinson: Denise Popijus; Waresh Bis- sumbbax; Iris Meewisse; Johan Mee wisse. Zwemvaardigheidsdiploma 2: Mark Meewisse; Leontien Meewisse; Tho mas van Rij; Edgar van Oosten; Justin Jacobse; Django Buijs. Zwemvaardigheidsdiploma 3: Hans Biemond; Pieter Biemond; Jeroen Sluijter; Jeroen Rehorst; Vincent Fi gee; Marenthe Mebius. Zevenhuizen - In de Maag Lever Darm Week van 13 tot en met 19 juni vond de collecte plaats van de Maag Lever Darm Stichting. De opbrengst in Zevenhui zen bedroeg ƒ2124.85. De Maag Lever Darm Week staat in het teken van spijsverteringsziekten. Eén op de zeven mensen in Nederland heeft klachten aan maag, lever of darmen. Met uw gift kan men een hoop doen voor deze mensen, hartelijk dank. L'/iw Gouda is de culturele instelling voor Gouda en omstreken Lmt '/'L-itsfilms vertoond worden. In de zomermaanden juli en augustus pnemaR i S <"'0uc^a c'ee'aan het landelijke Cinema Boulevard-programma, zijn er z evar^ is een filmprogramma gekenmerkt door differentiatie: zo filmhuis rrecent? films maar ook klassiekers opgenomen. Recente films die fcordpi, aufia tijdens Cinema Boulevard zal vertonen zijn onder andere: P Baoiii r naragci, La Vita E Bella, Elizabeth, The Truman Show en Hamam, Kppor, Ook klassiekers als Dood in Venetië (1971), Professione: lerhahng Edipo Re (1967) zijn deze zomer in Filmhuis Gouda op kizes'ave",ton'n§en tijdens het zomerprogramma is wederom uitgebreid: p"alle vr,Ar7lei|1i vor'§ )aar naar alle avonden per week dit jaar. Aanvangstijd rtoontj0!?stellingen is 20.30 uur. Wekelijks worden drie verschillende films L. ae eerste op donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag, de tweede op nd en der derde film op dinsdag en woensdagavond. select'een ster'< groeiende culturele instelling voor Gouda en regio, tistieke Vfa i (kunstzinnige) kwaliteitsfilm vindt plaats aan de hand van Klit Het ve' ,ln'orrnat'eve of filmhistorische criteria. Er worden films vertoond fltizaal a h"'!maar vooral recent verschenen films. Dit vindt plaats in de Ktstellino ft;fimaetstraat met 75 zitplaatsen. De aanvangstijd van de gen in het zomerprogramma is elke avond om 20.30 uur. Na de Raad van Commissarissen heeft ook de Algemene Vergadering van Aandeelhouders ingestemd met de jaarrekening 1998 van Duinwaterbe drijf Zuid-Holland (DZH). Ondanks gelijke tarieven en een licht dalende drinkwaterafzet, is 1998 afgesloten met een positief resultaat van 22 mil joen gulden. Algemeen directeur Piet Jonker is ver heugde met het resultaat: "We zijn nu op de goede weg dankzij het ingesla gen bezuinigingsbeleid van de afgelo pen jaren. Ook onze klanten hebben daar aan bijgedragen. Door verstan dig om te gaan met drinkwater is de afzet in de afgelopen jaren ondanks de bevolkingsgroei toch stabiel geble ven. In eerste instantie niet gunstig voor ons bedrijf, omdat de inkomsten daardoor ook terugliepen. Positief ef fect van het besparingsgedrag van onze klanten is nu dat ons bedrijf be paalde capaciteitsuitbreidingen - en daarmee dure investeringen - van ons drinkwaternet niet hoeft uit te voe- DZH heeft al enkele jaren de hoogste drinkwatertarieven van Nederland. Dat bleek onlangs nog uit een benchmarktonderzoek met vergelijk bare waterleidingbedrijven. De voor naamste redenen daarvoor zijn de hoge vermogenskosten en operatio nele kosten van het bedrijf. De hoge vermogenskosten hangen samen met de grote omvang van het geïnvesteer de vermogen van DZH als oppervlak tewaterbedrijf. De sinds 1997 doorgevoerde bezuini gingen (waaronder een vacatures top), het lage renteniveau op de kapi taalmarkt en een lager investeringsni veau hebben geleid tot het aanzienlij ke, positieve bedrijfsresultaat van 22 miljoen gulden. "Onze klanten moeten daarvan mee profiteren door en tariefverlaging", vindt Jonker. "Daarnaast hebben wij de plicht om te zorgen voor een financieel gezond bedrijf door te streven naar een solva- biliteitsratio van 30% in 2004. Het lijkt tegenstrijdig om enerzijds de tarieven te verlagen en anderzijds je Eigen Ver mogen te vergroten. Toch is dat mo gelijk met het nu aangenomen voor stel. Wij willen ook na het jaar 2000 het tarief verder verlagen. Voorwaarde is dan wel dat wij doorgaan met de effi ciencyverbetering van onze bedrijfs voering, het doorvoeren van bezuini gingen, en een gematigd investerings niveau kunnen handhaven. Verder gaan wij in onze prognose uit van een gelijke drinkwaterafzet en een blij vend laag renteniveau op de kapitaal markt." Duinwaterbedrijf Zuid-Holland (DZH) streeft ernaar de prijs voor 1.000 liter drinkwater in 2000 te verlagen met ƒ0.10 naar ƒ3.14 (exclusief BTW). Te gelijkertijd zal de solvabiliteitsratio de verhouding tussen Eigen Ver mogen en het Vreemd Vermogen) van het bedrijf naar verwacht stijgen tot 16,2%. Tijdens de begrotingsbespre kingen in november zal een definitief besluit over de tariefsverlaging wor den genomen. Koudekerk aan den Rijn - Op zaterdag 3 en zaterdag 17 juli is een ieder van harte welkom om de tentoonstelling Koudekerk rond 1900 in foto's en voorwerpen' te komen bezichtigen in de Oudheidkamer aan de Dorpsstraat 55a. Voor nadere inlichtingen: telefoon 071-3412944 of met mevrouw Van den Berg, telefoon 071-3413740.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 25