Wie wordt Sporter van het Jaar 1999? Jeugdatleten Antilope naar landelijke finale TOOS sluit seizoen af Open toernooi Gouwe Smash BTC jeugd sluit eerste helft wedstrijdseizoen af I m Snauwaert Club Day TV Boskoop Nieuw bij Gymnastiekvereniging Boskoop: Baltiek pagina 8 Hart van Holland/30 juni 1999 Tennisclinic Pro-am T ennisprofessionals Marcella Mesker Frits Don Tennis Door Karin Jongkind Regio - Sinds december van het vorige jaar wordt wekelijks in het Hart van Holland een sporter of sportster, die een bijzondere presta tie heeft geleverd genomineerd voor de titel Sporter van het Jaar. Aanmeldingen voor de rubriek 'de nominatie' vonden plaats door fa milieleden of bekenden van de sporters. Ook werden mensen genomineerd op grond van ingezonden artikelen van de diverse verenigin gen. Uiteindelijk zijn er nu eenentwintig spor ters genomineerd, die meedingen naar de Hart van Holland-Sporter van het Jaar trofee. De beker wordt beschikbaar gesteld door DEKA Sportprijzen uit Waddinxveen en zal medio augustus, aan het begin van het nieuwe sport- seizoen overhandigd worden. Alle genomineer den komen uit verschillende takken van sport. De genomineerden zijn: Marion van Ham (handbal), Marcella Bos (volleybal), Rona Dij- kema (rolschaatsen), Verona van der Leur (tur nen), Maartje Kouwenberg (zwemmen), Aafke Verbrugge (volleybal), Rutmer van der We- ringh (schaatsen), Olaf Kardolus (schermen), Wolter Zwijnenburg (basketbal), Gillian van den Berg (waterpolo), Frank Keizer (badmin ton), Barry van Bommel (jiu jitsu), Meivin Kok (trampolinespringen), Jan Ottevanger (schaat sen), Petra Hoefnagel (turnen), Femke Ussel- stein (schaatsen), Semmy Pattiwael (boksen), Niek de Leeuw (waterpolo), Ben van Geffen De Sporter van het Jaar 1999 krijgt een beker die besdchikbaar is gesteld door DEKA Sportprijzen. (schaken), Ruud den Boer (marathon) en Marjolein Bonte (paardrijden). Via de sportredactie van het Hart van Holland zijn de wethouders van sportza ken van de vier gemeenten in onze regio verzocht hun favorieten kenbaar te maken. De sportredactie zal zelf ook een stem uitbrengen. Van een aantal wethouders hebben wij reeds een reactie ontvangen, waarvoor bij deze onze hartelijke dank. Onze regionale topsporters zullen nog even geduld moeten hebben, tot de einduitslag bekend is! Boskoop - Zaterdag 19 juni werden op het sportcomplex van CAV Energie te Barendrecht de gebiedsfinale C/D-junioren gehouden. Na twee voorronden in Alphen aan den Rijn en Lisse moest hier uitgemaakt worden wie er naar de landelijke finale mocht. Sportclub Antilope was met maar liefst vier ploegen aanwezig op deze meerkamp. Zowel de jongens als meisjes in de categorie D 12 tot en met 14enC 14 tot en met 16 jaar hadden zich geplaatst. Er moest gestreden worden op de werpnummers kogel, discus, speer, de springnummers hoog en ver en op de loopnummers 1000, 800 meter en estafette. Dat het er deze dag heet aan toe is gegaan lag niet alleen aan het mooie weer, er moest voor meer dan honderd procent gepres teerd worden om de fel begeerde finale te halen. Een plaats bij de eerste drie was de opdracht die Piet Blauwboer en Wim Los hun pupillen meegaven. Ondanks diverse persoonlijke records was het voor de meisjes C/D en de jongens D een te zware opdracht. Met eervolle plaatsen, twee keer vijfde en een keer negende moesten ze het hoofd buigen voor de sterke tegenstand. Het paradepaardje van deze dag werd voor Antilope de ploeg jongens C, tot vlak voor het eind werd zelfs de koppositie aangevoerd. Buurman Atletiekvereniging Gouda kwam in de laatste twee nummers toch nog voorbij en werd winnaar van deze wedstrijd. Een tweede plaats vlak achter Gouda en recht op de landelijke finale was het resultaat van deze dag. Vlak na de vakantie mogen de jongens in Uden (N.Br.) laten zien wat ze op landelijk niveau waard zijn. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag heeft de Waddinxveense jazzdans- en turnvereniging TOOS haar seizoen op een feestelij ke wijze afgesloten. In en rond de gymnastiekzaal aan de Staring laan waren de gehele dag activiteiten. Tussen de 300 en 400 mensen vertoefden in en rond de Staringlaan. 's Morgens werd begonnen met een les voor de allerkleinsten (vanaf 1 jaar) en hun meegekomen ouders. In deze ouder- en kindgymles konden de kinderen meedoen aan de spelletjes, de klim- en klauterbanen, het luchtkussen en spelen met de diverse kleine materialen. Daarbij konden de ouders de kinderen assis teren en meespelen. Na de ouder- en kindgymles waren èr voor alle kinderen van 4 tot 12 jaar allerlei spelletjes uitgezet in een spellencircuit. Zowel binnen als buiten konden de jeugdleden zich amuseren met de spelletjes. Vooral de opblaasbare tumblingbaan en de grote en dubbele minitrampoline waren favoriete onderdelen. De ouders konden vanaf het terras toekijken of meedoen. Na alle spelletjes was het tijd voor een boterham. Tijdens het nuttigen van de boterham lieten verschillende jazzdansgroepen en de keurgroep turnen voor dames en heren enkele demonstra ties zien. De demonstratie van de keurgroep turnen op de opblaasbare tumblingbaan was spectaculair. Bijzonder was de dans van de jeugdselectie jazzdans: helemaal zelf gemaakt! In de middag was er een familie-fietspuzzeltocht van ongeveer 30 kilometer door de omgeving. De dag werd besloten met een kinderdisco en een barbecue voor kinderen en volwassenen. TOOS heeft het seizoen op een feestelijke manier afgesloten. Gedurende de zomervakantie, van 28 juni tot en met 13 augustus, worden er geen gymnastiek-, aerobics- en jazzlessen gegeven. In de week van maandag 16 augustus vangen de lessen voor volwassenen aan, en een week later, vanaf maandag 23 augustus, beginnen alle lessen weer bij TOOS. Waddinxveen - In de week van 14 tot en met 20 juni werd door tennisvereniging De Gouwe Smash een open toernooi gehouden. Dit jaar was voor het eerst, naast de gebruikelijke onderdelen C2 en D, ook de Cl vertegenwoordigd. De hele week werkte het weer mee, waardoor alle partijen buiten in het tennispark in het Warnaarplantsoen gespeeld konden worden. Alleen de finale werd ontsierd door de regen. Hierdoor moesten vijf finale-wedstrijden in de hal gespeeld worden. De winnaars van de finales zijn: Dames dubbel D 25+: R. Stuyfzand en W. van de Valk (6-4/6-3 tegen J. van de Heuvel en M. van Termey). Heren dubbel D 25+: J. Geers en J. Seegers (6-2/6-1 tegen A. Claassen en K. Roodakkers). Gemengd dubbel D 25+: M. van Laar en K. Verheij van Wijk (2-6/ 6-1/6-4 tegen het echtpaar Eenink). Heren dubbel C2 25+: S. Bolsterlee en C. Hack (6-3/7-5 tegen J. Capelle en L. Ravestein). Gemengd dubbel C2 25+: M. Burgmans en R. Koetsenruyter (6-3/ 6-2 tegen M. Bracht en H. Mars). Dames dubbel C1J. Andringa en T. Blom (6-4/6-1 tegen I. Bientjes en T. Vurens). Heren dubbel Cl: R. Andringa en S. Andringa (6-4/7-5 tegen B. Schrurs en E. Vink). Gemengd dubbel ClR. Andringa en J. Andringa (6-3/6-3 tegen M. Esser en E. Vink). Boskoop - Op zondag 4 juli wordt de 'Snauwaert Club Day' georganiseerd bij Tennisvere niging Boskoop. Achtenveertig clubleden worden getrakteerd op een dynamische tennismid dag onder leiding van voorma lig topspeelster Marcella Mes- ker en topcoach Frits Don. Zij maken deel uit van het team van Snauwaert tennisprofes- sionals dat dit jaar 25 clubs door heel Nederland zal bezoe ken. De 'Snauwaert Club Day' bestaat uit een tennisclinic, een pro-am en een prijsuitrei king. De 'Snauwaert Club Day' begint om 14.00 uur en eindigt omstreeks 16.30 uur met de prijsuitreiking. De zogenaamde tennisclinic is een begrip dat uit Amerika is komen overwaaien. Het is in feite een professionele en vooral dynamische tennistrai- ning van topspelers voor ten- nisliefhebbers van elk niveau. Na afloop van de tennisclinic wordt er een pro-am gespeeld: twee uitverkoren deelnemers (zij worden beoordeeld op in zet en enthousiasme) mogen ieder aan de zijde van een pro fessional een dubbelset spe len. Zij strijden hierbij om een Snauwaert tennisracket. De tennisprofessionals komen uit een team van A-spelers, oud-internationals en coaches. De teams worden aangevoerd door oud top speelster Marcella Mesker, te genwoordig bekend als tennis- verslaggeefster van de NOS, en/of topcoach Frits Don die onder andere Jan Siemerink en Mark Koevermans opleidde. De voormalige nummer derti] van de wereld heeft tijden! haar carrière veel ervaring 0n| gedaan met het deelnemen aa en geven van tennisclinics. "Een tennisclinic heeft iets wei van de trainingen op de bèi roemde Amerikaanse tennis! scholen van Nick Bolletieri el wijlen Harry Hopman, üaai stonden de tennisleraren altijd met een boodschappenkarvol met tennisballen op de baad les te geven. De leerlingen kre] gen die ballen vervolgens i alle hoeken van de baan g. speeld, en moesten ze maai zien te halen. Uit dat systeem zijn overigens wel spelers als. Agassi en Courier voortgekoj men", aldus Mesker, die jaar samen met Don 2j| Snauwaert Club Days door hel hele land zal verzorgen. De succesvolle coach FritsDoiJ heeft al ruim vijftien jaar e eigen tennisschool op tennis] centrum de Rhijenhof in Wat] eringen. Hij houdt zich i bezig met het opleiden, b leiden en coachen van nation le en internationale toppers] De voormalig Davis Cup speler] heeft oog voor talent, en wil dit) kwaliteit ook betrekken bi 'Snauwaert Club Days', weet nooit wat je aan ta tegenkomt bij deze serie c nies in het land. Dus is hetvoo mij en mijn coaches ook e manier van nieuw talent scou ten. Het belangrijkste is echter! dat je met de clinics de Neder] landse tennissport kunt moten, en dat je clubspelen een fijne tennismiddag bezorgen". De TV Boskoop is te vindenar de Mendelweg 14a. Voorinfor matie: telefoon 0172-217 778. Boskoop - Door de populariteit van het spelen met ballen doo jonge kinderen in zijn algemeenheid start Gymnastiekverenigin Boskoop in de gymzaal aan de Biezen vrijdag van 16.00-17.00uu: voor jongens van groep 3, 4 en 5 en van 17.00-18.00 uur groep: 7 en 8 in het nieuwe seizoen een nieuwe vorm van sport. De la wordt een combinatie van gymnastiek en balsporten en wor(| dan ook "Baltiek" genoemd. De les bestaat uit twee gelijke delen; een gym-gedeelteenR bal-gedeelte. In het gymgedeelte van de les wordt gewerkt aan: basiselementen zoals klimmen, duikelen en wordt er ookgeweSj op de mini-trampoline. In het bal-gedeelte van de les worden voornamelijk spelen® wijs de onderdelen zoals mikken, treffen, stuiteren en werp« met een bal geoefend. Dit alles gebeurd zowel met de hand met de bal aan de voet. Verschillende soorten ballen (kle® grote en harde/zachte) worden er in de les gebruikt. Natuur zal ook een spelletje in de les niet ontbreken. Voor inlichtingen: 0172-214893. Benthuizen - Voor de jeugd van de Benthuizer Ten nisclub staat de maand juni in het teken van de afsluiting van de recreanten- en districtcompetities en van de ciubkampioenschappen dubbel. Aan de recreantencompetitie op de woensdagmid dag namen een jongens en een gemengd team deel. Het jongensteam, met captain P? riek Neijndorff, Ivo van Delft, Robbert-Jan Pielkem ood, Ewout Roos en Stephan Schouman scoorde in zeven wedstrijden vijf overwinningen, één gelijkspel en één nederlaag; met een totaal van 53 punten een verdiende 3e plaats. Debutant in deze competitie was het gemengde team. Onder aanvoering van Anne van Delft en Iris de Vries, Roberte Everts, Vincent de Zwaan en Mi chel Heetman hebben in zeven wedstrijden 36 wed- strijdpunten bij elkaar getennist. Met een vierde plaats kan het gemengde team terug kijken op een goed competitiedebuut. Voor een groot aantal nieuwkomers in de districts competitie op de zaterdagochtend was het een moeilijke maar leerzaam competitieseizoen. Het eerste team, onder leiding van Kim Besseling en Ghislaine Collard, Robbert Haarman, Erwin Blijleven en Roy Weening ging van start met maar een doel; het kampioenschap. Het team ging eenmaal ten onder; met een minimaal verschil (3- 2) werd verloren van de uiteindelijke kampioen, Forescate. De overige wedstrijden werden gewonnen, en met 23 punten en een verdiende tweede plaats liet het team zien dat het rijp is voor een nieuwe uitdaging, een hogere klasse! Het tweede mix-team met Lisabel Everts, Martine Heetman, Jacqueline Luyendijk, Maurice Schouman en Vinoo Khandekar haalde in totaal 13 wedstrijdpunten met Vinoo in een hoofdrol met acht overwinningen. Het derde en vierde mix-team speelden vorig jaar op de woens- dagmiddag hun wedstrijden; een groot verschil zo blee Het derde team, met Desiree Smit, Claire Neijndorn, L Everts, Delano Collard, Sander van der Ham en Erik man, speelde veel goede wedstrijden en haalde 8 Pun a„t De spelers in dit team hebben veel klasse. Zij kunnen ervaring inde competitie, de volgende jaren voor een p'a' top van hun klasse gaan meedoen. teamhdl Als eerstejaars in de districtcompetitie had het vierde M| erg moeilijk. Captain Joseliene Alkemade, Debby Lehev Smit, Marianne .Luyendijk, Willem Verdonck en Rod Suydam speelden een aantal prima partijen, maar er ï;-v spelers nog een lange weg te gaan. „reSJ Om alle competitiespelers te bedanken voor hun mze, e|nair taties kregen de kinderen van de jeugdcommissie een certificaat uitgereikt, (foto BTC)

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8