Inweer en windstilte verstoren 'Nacht van Zevenhuizen' fennisclub Zevenhuizen neemt afscheid van sponsor Perdijk Clubkampioenschappen dubbel bij TV BTC De Stormvliegers Straat/ Beach volleybal toernooi Onderlinge wedstrijden badmintonjeugd ioede opkomst zomerschaak BROUWER DE KONING Hart van Holland/30 juni 1999 pagina 9 Tennis UITVAARTVERZORGING Sportiviteitsprijs I,,r Sylvia van Doornen Ijienhuizen - De 27e editie van de traditionele jthtvan Zevenhuizen', het 18-uurs zeilevene- dat dit weekend op de Rottemeren werd jiouden, was in één opzicht zeker een unicum; ,r onweer en de daarop volgende windstilte, j de wedstrijdleiding gedwongen de wed- M vanaf kort na middernacht tot acht uur 's Lgens stil te leggen. Het was de eerste keer in it bestaan van de wedstrijd dat onweer een Verbreking veroorzaakte. i ndanks dit ongerief had de wedstrijd een I bijzonder goed verloop. Weliswaar waren er betrekkelijk weinig boten aan de start, haar het aantal boten dat na het startschot op Lerdagavond van de heer Van der Horst (erelid i mede-oprichter van watersportvereniging Ze- jenhuizen) uiteindelijk de finish haalde, was bijna ra groot. Er werd gestart met 14 boten, waarvan t::3dewedstrijd uitgezeild hebben. In voorgaan- le jaren haalde minder dan de helft van de boten Ie finish. Met name op zondag- Wen waren de zeilcondities litstekend; een lekker briesje Lgeveer windkracht 4), af en Roe zon en geen regen of on teer. Er werd gezeild in vier Jerschillende categorieën: jeugd, kajuitboten, vergrootte SssëSss «wjsefl - BM (16 kwadraat) en handi capklasse (SW-klasse). Ook is een overall klassement opge maakt. Bij de jeugd was Paul Damen winnaar, nipt voor Pim Baas. De kajuitklasse werd gewon nen door Martin Tas en Ralf Hoffman. Bij de 16 kwadraat was het team Bonemeijer/ Krens de beste, terwijl de SW- klasse gewonnen werd door Robbert van der Linde met be manning. Het overall klassement werd gewonnen door Bonemeijer/ Krens, die ook al de eerste doorkomst van de wedstrijd op hun naam hadden gebracht. Soor Sylvia van Doornen levenhuizen-Van 20tot 27 juni lerd bij Tennisclub Zevenhui- len het tiende en laatste Per- lijk Open Toernooi gespeeld, durende de gehele week |arenerwedstrijden, waaraan «totaal 186 leden en niet-le- |en deelnamen. Van de 400 ei- n leden (inclusief 100 jeugd- iden), deden er ongeveer 90 n het toernooi mee. De overi- deelnemers waren vooral fkomstig uit Rotterdam en loetermeer. Er werd in 16 ver- (chillende categorieën ge peeld, afhankelijk van leeftijd niveau. Behalve bij de da lles enkel Dl en C2 die drie leer in een poule speelden, |erd er gespeeld volgens het Ivalsysteem. Het grootste aantal deelnemers (46!) maak te deel uit van het heren enkel Dl 25+. Afgelopen weekend werden de laatste halve finales en finales gespeeld. De winnaars van het Tiende Perdijk Open Toernooi zijn: Dames enkel Cl: 1. Annemieke Maas; 2. Maaike van Leeuwen; dames enkel Dl: 1. Marianne Visser; 2. Suzan Zoon; heren enkel Dl: l.M.A. Milev; 2. R. van Veen; heren enkel C2: 1. P. van Rijs; 2. R. Daniels; Heren enkel Dl: 1. J. Jans; 2. M. an Ettinger; Heren enkel C2: 1. J. Groenen dijk; 2. R. Kuiper; Heren enkel Cl: 1. R. Kuiper; 2. M. Poorter; damesdubbel D2: 1. T. Hof- mann/M. Romme; 2. M. van /t Hoff/I. Lammen; Herendubbel D2: 1T. van Eldin/N. Hoogen- doorn; 2. H. Kooning/J. van Leeuwen; Gemengd dubbel D2: 1. M.v an Rijs/J. van Leeuwen; 2. W. van Boven/P.M. van Bo ven; damesdubbel Dl: 1. C. Bink/A. Bolsterlee; 2. K. Baars/ H. Korving; herendubbel Dl: 1. H. en K. van der Geer; 2. J.J. de Hoog/T. Kalmeijer; gemengd dubbel Dl: 1. B. Zuiderwijk/J.J. Bolsterlee; 2. M. en J. Eenink; herendubbel C2: 1. M.A. Milev/ R. Nederhof; 2. R. Daniels/P. van Rijs; gemengd dubbel C2: IA. Bolsterlee/J. van leeuwen; 2. C. van Rie/P. van Steensel; herendubbel Cl: 1. C. Hack/H. Hofhuis; 2. M>J. Helmers/E. Magdelijns. Zaterdagavond was er een groot slotfeest met een barbe cue, optreden van troubadour Eduard Hagestein en een schit terend vuurwerk omstreeks 23.00 uur. De dorpelingen van Zevenhuizen zal dit alles overi gens niet ongemerkt voorbij zijn gegaan, want er werd regel matig geklaagd over geluids overlast. Met dit spetterende mid-zo- merfeest nam tennisclub Ze venhuizen afscheid van spon sor Perdijk Makelaardijdie het na 10 jaar een mooi moment vindt de sponsoring door een ander te laten overnemen. Het werd een bijzonder gezellige avond en in verband met latere regen en onweer, zette het feest zich binnen voort tot in de kleine uurtjes. Mtoveen - Donderdag 24 lini iverd in wijkgebouw Het fuidhonk de tweede speel rond afgewerkt van het zo- prschaaktoernooi. Het toer- poi bracht deze avond circa JOschakers op de been, die de |tnjd moesten uitvechten ach- r het schaakbord. zes koplopers, met allen jen score van 100%, moesten leze avond tegen elkaar aan- pden. In de derde ronde won jen van Geffen van Laurens Pers, en rekende Jan Even- poen af met Jesse van Elteren. I'ement van de Laar speelde Pjse tegen Willem Mulder, hetzelfde resultaat werd 'ereikt door Wilbert Mourits en Leo van der Haven. Tjeerd Wiersma deed goede zaken door Biniam David te verslaan. In de grote middenmoot was er (deze avond 100%) winst voor Herman Smitskamp tegen Hans van Offeren, en een knap pe prestatie van Kevin Bakker die won.van Jasper van Oort. Er was .ook winst voor WSV-er Leon Willemen tegen Kees As- scheman en Wim Hennink te gen Frido Ritter. Onder op de ranglijst werd de broederstrijd tussen Joel en Timo de Roodt beslecht in het voordeel van Timo. Ronde vier bracht de kam pioen van vorig jaar, Jan Even- groen, achter het bord van de nummer twee van vorig jaar, Ben van Geffen. De strijd werd beslist in het voordeel van Jan Evengroen, die met de zwarte stukken de winst pakte. Een goed herstel deze avond voor Nico Dannis die, in tegenstel ling tot de vorige speelavond, nu wel beide partijen winnend wist af te sluiten. Slachtoffers waren Wim van de Hoek en Dirk van Offeren. Eveneens een 100% score voor Barthold Jan sen, die won van Henny de Roodt en Jan Muit. Jan Evengroen gaat nu ongesla gen aan de leiding met 20 pun ten, gevolgd door Tjeerd Wier sma en Clement van de Laar met 18 punten. Hierna komt een grote groep achtervolgers met 16 punten, waaronder pn- der andere Herman Smitskamp en Piet de Niet. Een grote mid dengroep volgt hierna, waarin hard wordt gestreden voor de aansluiting met de top. Onder aan de ranglijst staan zeven schakers die er nog niet in zijn geslaagd een partij te winnen. Ronde vijf en zes worden ge speeld op donderdag 1 juli in het Zuidhonk. Aanvang 20.00 uur. Benthuizen - Vijfentwintig dub- belteams streden in twee zon nige weekenden om de hoog ste eer bij de clubkampioen schappen van BTC in het meis jes- en jongensdubbeltoer- nooi. De kampioenen in de hoogste poules tot en met 17 jaar kre gen hun titels niet cadeau. Bij de meisjes werden Ghislaine Collard en Kim Besseling we derom kampioen. In deze klas se maakten de zusjes Evers, Lisabel en Debora veel indruk met hun wedstrijden. Zij wer den derde. Net achter de twee de plaats van Filine Lijkwan en Mireille Lamboo. Bij de jongens ging de titel net zoals vorig jaar naar Erwin Blij- leven en Roy Weening. Waren het bij de meisjes Lisa bel en Debora Everts die in druk maakten, bij de jongens deden dat Delano Collard en Erik Meenderman met een pri ma tweede plaats. De pas 13- jarige Delano en Erik zullen in de toekomst nog van zich doen spreken. De overige poules waren ge mengde poules. In de poule daaronder tot en met 14jaar, werden Sander van der Ham en Willem Verdonck na een spannende partij eer ste. Als tweede in de poule ein digden Anton Engelaan en Thierry Radoux. In de poule tot en met 12 jaar ging de titel naar het zeer sterk spelende dubbel Ivo van Delft en Patrick Neijndorff; na een zeer spannende partij moch ten Ewout Roos en Stephan Schouman hun dik verdiende tweede prijs ophalen. In deze poule werden Anne van Delft en Iris de Vries na vier winstpartijen knap derde. In de poule tot en met 10 jaar werden Dave Smits en Tjesco de Vries eerste, op een tweede plaats eindigen Evelien Smits en Martine van der Burg, en derde werden de eerste jaars tennissters Manon Draijer en Marlous de Ruiter. Onder enorme belangstelling van vrienden en ouders kregen de clubkampioen hun prijzen uitgereikt. Zevenhuizen - Op 26 juni na men De Stormvliegers deel aan een wedvlucht vanuit Minder hout. De afstand bedroeg 70 kilometer. In concours waren 883 duiven, die om 7.45 uur met een oosten wind gelost wer den. De eerste duif arriveerde om 08.38.52 uur, en haalde een snelheid van 1299.96 meter per Liesbeth van harte gefeliciteerd met je slagen! Groetjes: Johanna en Danielle Pas op! Vanaf 1 juli een aankomend wegpiraat erbij. Succes Lenneke met je rijlessen Caroline, Maarten en Lydia veel plezier in de vakantie! van: 'Anne' Grutto-bewoners, wat een warm welkom bij onze thuiskomst! Bedankt! Manda en familie ons uitlaatbaasje wordt 5 juli 50! Gefeliciteerd: Angel en Pascal 50x woef! minuut. Uitslagen: D.C. den Hertog, nummer 1; L. van Wensen, nummers 2 en 10; Joh. Stof berg, nummers 3 en 6; C. Zwee- re, nummer 4; R. Brands, num mer 5; D.C. Brem, nummer 7; Rita Mizzi/Breedijk, nummer 8; J.S. Heykoop, nummer 9. Eveneens op 26 juni namen De Stormvliegers deel aan een wedvlucht vanuit Creil. De af stand bedroeg 341 kilometer. In concours waren 495 duiven, die om 6.30 uur met een oosten wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 11.11.53 uur, en haalde een snelheid van 1209.57 meter per minuut. Uitslagen: Jeffrey van de Haak, nummer 1; D.C. Brem, num mers 2, 4, 5 en 7; Joh. Stofberg, nummers 3 en 6; C. Nobel, num mer 8; D.C. den Hertog, num mer 9; J.S. Heykoop, nummer 10. mmmta 1 T' jb£2 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Door Karin Heeren Oud-Verlaat - On der schitterende weersomstandig heden werd op de gecreëerde 'beach' op de straat voor gebouw de Vier- kap in Oud-Verlaat de 'Straat-beach- volleybal'-compe- titie gespeeld. Met twaalf teams werd gestreden om de eer. De gezellige sfeer en het onder linge contact staan hoog in het vaan del bij de organisa tie van dit jaarlijks terugkerend eve nement. Zevenhuizen - Ook dit jaar is de maand juni gebruikt om de onderlinge wedstrijden te spelen voor de jeugd van de badmin tonvereniging Zevenhuizen. Omdat het niet alleen gaat wie de sterkste is maar ook om gewoon lekker veel wedstrijden spelen, is er gespeeld in poules. Er waren zes poules waarbij niet alleen werd gelet op leeftijd maar waar ook rekening werd gehouden met het spelniveau. In een paar poules zaten jongens en meisjes door elkaar. Met de verdeling van de prijzen werd daar rekening mee gehouden. In alle poules waren een eerste en een tweede prijs te winnen terwijl in twee poules nog een derde prijs was te verdienen. De uitslag per poule: Gemengde jeugd, 8/9 jaar, pou le 1: eerste prijs: Tanja Kieft; tweede prijs: Marjolein Krans. Gemengde jeugd, 8/9 jaar, pou le 2: eerste prijs: Elyse Ver boom; tweede prijs: Niels Spiekman. Meisjes 10/11/12 jaar: eerste prijs: Sandra Laaij; 2. Manon Grootendorst. Jongens 10/11/ 12 jaar: eerste prijs: Stefan de Ridder; tweede prijs: Steven Hofhuis. Meisjes 12t/m 14 jaar: eerste prijs: Carleine Keyzer; tweede prijs: Carolien Stenfert; derde prijs: Stephanie van der Pot. Jongens 12 t/m 14 jaar: Chris den Hollander; tweede prijs: Sven Boode. De onderlinge wedstrijden zijn traditiegetrouw de afsluiting van het seizoen. Na de prijsuit reiking van deze wedstrijden werden dan ook de vele bege leiders van de jeugd in de bloe men gezet. Zij helpen bij toer beurt eens in de zes tot zeven weken op de zaterdagochten den met de begeleiding van de jeugd. Zonder hun hulp is het niet mogelijk om deze indivi duele sport goed te begelei den. Bij de badmintonvereniging staat niet alleen het leveren van sportieve prestaties hoog in het vaandel, minstens even belangrijk vindt men het ge drag in en om het veld. Een jaar lang wordt er door leden van de jeugdcommissie gekeken naar de sportiviteit van de jeugd. Het was ook dit jaar moeilijk om er iemand uit te pikken die boven de rest uit stak. Het is natuurlijk een goed teken dat er zoveel zijn die hiervoor in aanmerking ko men. De jeugdcommissie heeft unaniem besloten om dit jaar de prijs uit te reiken aan Sandra Laaij. Zij kreeg een racket. Voor de oudere jeugd (middel bare scholieren) start het nieu we seizoen op woensdag 25 augustus om 19.00 uur terwijl de jongste leden (vanaf circa 7 jaar) op zaterdag 28 augustus om 9.00 uur opnieuw aan het seizoen beginnen. Wie interes se heeft kan vrijblijvend komen kennis maken. Wie zijn sport- kleren meeneemt kan direct meespelen. Voor de jeugd geldt de regel dat er altijd eerst een paar keer op proef ge speeld mag worden voordat besloten wordt om lid te wor den. Voor informatie: Peter Al kemade 0180-631826.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9