SPAARRENTE STIJGT! REIZEN Rabobank opent eerste Raboshop Daar voelt iedereen zich thuis Business Weekly Rabobank Rabobank Weeknieuwi Aandelenresearch Strategie Buitenlands geld in eurolanden? een schoolverlater (m/v) Zevenhuizen-Moerkapelle aanbiedingen 4,- 0,25 Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland/14 juli 1999 'oor u> van en door uw bank r J Telefoonnummers Algemeen: Geldzaken: 0180-63 73 83 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beieggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 is geopend: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Mallorca Baai van Palma Griekenland (Lesbos) Nederland Denekamp vertrek t/m 29 augustus vertrek t/m 30 augustus I vertrek t/m 27 augustus Jayl J| 7 dagen gaanmaar 5 betalenl 250,- 50,- 5,- Wij zoeken voor onze afdelingen Bedrijfsvoering en Verzekeringen .- 36 uur per week Wie zijn wij Wie ben jij? Interesse gewekt? RABOBANK ZEVENHUIZEN - MOERKAPELLE WENST U EEN BIJZONDER FIJNE VAKANTIE TOE Definitief einde voor spaarbankboekjes Betalen in het buitenland met pinpas en handteke ning is veilig Kosten buitenlandse transacties op rekeningafschrift. Erwin Boorsma, Beleggingsadviseur Rabobank nieuws De AEX profiteerde van de opluchting die heerst sinds de Fed aankondigde de nei ging tot verkrapping los te hebben gelaten. Wij blijven echter voorzich tig over het wereldwij de beursklimaat, aangezien de Amerikaanse beurs extreem gewaardeerd is en de winstverwach tingen voor Amerikaanse bedrijven hooggespannen zijn. Daarnaast kunnen cij fers die een indicatie geven over de Amerikaanse economi sche groei en de inflatie voor onrust zorgen. Het belangrijkste cijfer van de afgelopen week kwam echter niet uit de VS, maar uit Japan. De Tankan, het onderne- mersvertrouwen, steeg, maar liet geen duidelijk beeld zien. Voorts waren de cijfers uit Duitsland gemengd. Weliswaar stegen de orders voor de verwerkende industrie, terwijl een daling werd verwacht, maar het aan tal werklozen liep weer verder op. Tenslotte bleef in Frankrijk het consu mentenvertrouwen in juni gelijk ten opzicht van een maand eerder. De beurs profiteerde niet alleen van de beslissing van de Fed, maar ook van bedrijvennieuws. In Nederland werd bekend gemaakt dat Numico het snelgroeiende Amerikaanse General Nutrition Company (GNC) voor USD 2.5 miljard overneemt. Hiermee ver werft Numico in één klap een sterke Iris-modelportefeuille Week 28 portefeuille performance deze week ult.'98 kon. olie 7.0 43.3 unilever 6.2 -4.7 aholt 4.9 11.3 kpn 4.1 11.0 aegon 3.7 -30.3 vendex -1.7 25.2 fortis nl 3.7 -12.1 philips 3.5 73.1 abn-amro 2.9 20.5 tnt post groep 2.8 -13.3 hunter douglas 2.7 21.1 akzo 1.3 6.6 heineken 0.9 -2.3 boskolis 0.3 6.5 nutreco 0.3 2.7 vnu -0.3 20.3 vendex -0.6 24.5 ing -1.3 -0.3 ordina -1.8 21.0 wolters kluwer -9.3 -23.2 modelportefeuille 2.6 aex-index 3.2 positie in de VS. GNC produceert vita mines, mineralen en voedingssuplemen- ten, maar is vooral bekend vanwege haar distributienetwerk. De onderneming zal in 2001 de producten verspreiden via 8100 winkels. Dit winkelbe stand bestaat uit eigen winkels (2726), franchisenemers (1477), en winkels van partner Rite-Aid (in 2001 ongeveer 3900). Daarnaast heeft GNC een 8%-belang in Drugstore.com (waar van Rite-Aid 25% heeft). Drugstore.com distribueert drogiste rijproducten via het internet (word Numico in de toekomst Numi.com?). Naast de overname door Numico, werd ook aangekondigd dat de fusiebesprekingen tussen Van Ommeren en Pakhoed zijn hervat. Nadat eerdere besprekingen over deze logische fusie ter waarde van EUR 1.4 miljard waren afgeketst, lijkt de kans op succes nu groter. Performance Modelportefeuille behaalt een under- performance van 0.6%. Wijzigingen in de modelportefeuille Abn-Amro is met 2.5% verlaagd en Draka is voor 2.5% opgenomen in de modelportefeuille.- Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelle De tarieven voor vastrentende leningen aan bedrijven met een rente- fixatietermijn van 3 en 5 jaar zijn met ingang van 7 juli 1999 verhoogd met 0,30%. Tevens worden per 7 juli 1999 de adviestarieven voor de vastrentende leningen aan particulieren met een rentefixatietermijn van 1 jaar met 0,20% en die voor 2 jaar en langer met 0,30% ver hoogd. De tarieven voor Spaar-Vast-Rekeningen worden met ingang van 9 juli 1999 met 0,10% tot 0>30% verhoogd. vanaf vanaf De eerste Nederlandse supermarkt- bank is een feit. Op vrijdag 2 juli opende de Raboshop van Rabobank Haaksbergen haar deuren in de plaatselijke Plusmarkt. Dat betekent een winkelwagentje met groenten, melk, luiers, een bosje bloemen en een consumptief krediet of reisverzekering. De Raboshop komt tegemoet aan de behoeften van klanten aan persoonlijk advies en gemak.'Daar zijn waar onze klanten het verwachten'aldus Bert Mertens van Rabobank Nederland. De bankwinkel past dan ook in het distributiebeleid van de Rabobank. De komende tijd zal de proef in Haaks bergen een vervolg krijgen bij enkele andere Rabobanken. Of dit bij Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle zal zijn lijkt echter onwaarschijnlijk. Betaa'l-/opnamewijze gem. Europas geldopname buitenland betaling buitenland Rabocard (creditcard) geldopname buitenlandse geldautomaat betaling buitenland Geld wisselen bankhal aan- en verkoop Traveller Cheques aankoop van Rabobank verkoop aan Rabobank bedrag kosten nu (vast bedrag) 300,- 10,- 150,- 0,25 500,- ƒ10,- 1.000,- 15,- 1.000,- Wij zijn een bank van en voor mensen, die op een geheel eigen wijze in-vui- ling geeft aan de bediening van haar klanten. Dit uit zich niet alleen in een verbouwd hoofdkantoor, wat qua inrichting de sfeer van een Grand-Café ademt, maar nog meer in de manier waarop wij met onze relaties willen oftigaian. Denken vanuit de klant, inleven en meeleven, zijn naar onze mening factoren die bijdragen aan het opbouwen en onderhouden van een langdurige relatie. Je hebt een opleiding op minimaal MBO-niveau afgerond en bij voorkeur affi niteit met cijfers en automatisering. Werken in de financiële sector lijkt je boei end en je ziet de functie als een eerste opstap naar wellicht een lange(re) loopbaan bij onze bank. Jij bent een toffe, enthousiaste en leergierige mede- werk(st)er, die van aanpakken weet en een flexibele instelling heeft. Zelfstaridig en accuraat werken vind je vanzelfsprekend, ja zelfs plezierig.Je vindt het een uitdaging om afwisselend op de afdelingen Bedrijfsvoering en Verzekeringen te werken. De werkzaamheden zijn voornamelijk administratief van aard en staan vooral ten dienste van de collega's binnen de bank. Wil je meer weten over deze functie, bel dan met Peter Dreves (tel.:0180-6373 80). Schrijven mag ook. Ons postadres is: Postbus 5, 2760 AA Zevenhuizen ZH. Rabobank Nederland zet alle spaar bankboekjes die nog in omloop zijn op 1 september 1999 centraal om in rekeningafschriften. Daarmee valt de finitief het doek voor de boekjes. Het betreft nog zo'n 14.000 boekjes. In dien u nog in het bezit bent van een spaarbankboekje zullen wij u binnen kort berichten. Het gebruik van een pinpas in het bul tenland is veilig, ook als er in van een pincode om een handteke ning wordt gevraagd. Dat is het stand punt van zowel de Rabobank, Interpay als de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De financiële instellin gen zijn dan ook niet gelukkig met de waarschuwing van de Consumenten- j bond. Winkeliers in België, Frankrijk, Engeland en Italië werken nu nog met een identificatiesysteem dat Neder landse bankpassen met pincode niet herkent. Zij accepteren we! betalingen met de handtekening van de klant Hun systeem toetst ook of het saldo op de rekening voldoende is en of de pas niet geblokkeerd is. Deze beta lingswijze is te vergelijken met de creditcard. Indien u in het buitenland een fina ciële transactie verricht via de geto tomaat, de betaalautomaat of via ej eurocheque zult u deze kosten mai delijks verrekend zien op uw rek ningafschrift. De reden dat u teger woordig moet betalen voor een burj tenlands transactie hangt samen nv: de invoering van de euro. Als gevolg daarvan zijn namelijk de versctiilW tussen aan- en verkoop van de ES' valuta vervallen. En dat betekentdi wij als bank de gemaakte kosten nie: langer kunnen dekken via koersops»j gen. In het schema hiernaast staan de! kosten op een rij. ittp://www.i-pay.com Deze site is een initiatief van Interpay. Interpay is opgericht do» de gezamenlijke banken in Neder land om het betalingsverkeer soe pel te laten verlopen. Op deze site wordt veel informatie gegeven over de nieuwe manier van virtu eel shoppen op Internet en hoe dan veilig te betalen. http://www.ib-groep.nl Dit is de site van de Informatie beheergroep. Hier kom je alles te weten over studiefinanciering en OV-jaarkaart. Een onmisbare si» voor de studenten en hun ouder http://www.smulweb.nl Weer een web met culinaire 1n standjes. Er is zelfs de mogelU om te chatten met andere fijn proevers uit het land. http://www.knmi.com Hoe zijn de weersvooruitzichtei Nederland, maar ook op uw va tiebestemming.Veel reisorga ties hebben een link naar c ez

Hart van Holland | 1999 | | pagina 2