Beeldschermwerk? - Let op RSI-klachten! KEIZERSHOF Iedere 2 weken wisselende menu's (9juli t/m 22juli) Elke zondag Brunchen van 12.00 -14.00 uur jl 55,- p.p., kinderen 2 t/m 11 jaar jl 25,-. Hart van Holland/14 juli 1999 voorkomen. at is RSI? Let op drie fasen Vier tips Meer weten? Menu laf 39.50 Menu 2d i 49.50 Mwh 3 ff f 59.5Q Menu 4 a f 69.50 Licht gebonden kerriesoep met appel Gegrilde baarsfilet met amandelen en aardappel dauphine Of Picata met pasta vlinders en tomatensaus Chocolade ijs met vanillecake en slagroom Parmaham met abrikozen en een mix van diverse soorten sla Rijk gevulde vissoep Gepocheerde heilbot bereid met prei en mosterd Of Kalkoendij gevuld met spina zie en een honing-citroensaus Passievruchtenijs met seizoenfruit Salade op groot- moederswijze Spinaziesoep met spekjes Verfrissing van ijs en champagne Zalmfilet met sesam en maanzaad gepa neerd en tomaten vinaigrette Of Rib-eye met brie gegratineerd en knof lookboter Parfait van speculaas Gerookte zalm gevuld met een garna lenfarce en dillesaus Krachtige bouillon met verse kruiden Gegrilde grietfilet op een bedje van courgette Spoom van cassisijs Struisvogelbiefstuk met druiven en een saus waarin gemberstroop Sorbetijs gegrati neerd met eiwit Ontvangst met een heerlijk wehmstdrankje, 15 koude voorgerechten, 10 warme gerechten, uitgebreid dessertbuffet inclusief foffg en i Martin Luther Kingweg 7 3069 EW Rotterdam Ommoord Tel. 010 - 4551333 ^TEeservee^tjlI^m^ teleurstelling te voorkomen. soepen thee rR van jnnen )urge- V/isser pagina 5 De helft van de bijna 2,6 miljoen mensen die werkt voor een beeldscherm heeft RSI-klachten. Dat blijkt uit het laatste onderzoek van de Arbeidsinspectie. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft een folder 'Stop RSI* uitgebracht voor mensen die meer dan een uur per dag voor een beeldscherm werken. Ook is er een speciale Internet site over RSI: www.stoimsi.nl. De boodschap is: heeft u pijn tijdens het werken voor een beeldscherm? Neem dan meteen maatregelen om erger te I RSI staat voor 'Repetitive Strain In- jury' en wordt ook wel 'muisarm' ge roemd. Het gaat om klachten aan de I nek, schouders, armen, handen en igers die ontstaan als er langdurig I in dezelfde houding wordt gewerkt of als er repeterende klachten varië- ren van tintelingen, pijn, een doof gevoel en stijfheid, tot uitvalver- schiinselen. Vooral mensen die voor een Beeldscherm werken, lopen risi co om RSI-klachten te krijgen. Juist via het toetsenbord en de muis wor den lange tijd achter elkaar dezelfde bewegingen gemaakt; bovendien zit men te vaak te lang aan de computer. RSI-klachten beginnen vaak vaag. De eerste tijd - fase één - zijn er alleen klachten tijdens of vlak na het werk. In de tweede fase treedt de pijn niet alleen op bij repeterende bewegingen maar ook bij andere bewegingen. In deze fase verdwijnen de klachten niet meer na een avond of weekend rust. In de derde fase is er sprake van aanhoudende pijn die niet meer verdwijnt. Werken is nu (bijna) niet meer moge lijk. RSI kan zeer ernstige gevolgen hebben voor iemands functioneren. Daarom is het belangrijk dat beeldscherm-- werkers RSI-klachten zoveel mogelijk proberen te voorko men. De vier belangrijkste tips zijn: neem regelmatig een kleine pauze, waarin de ledematen worden gestrekt wissel beeldschermwerk af met ander werk, in ieder geval na elk uur zorg voor een goede werkhoogte van stoel en bureau neem beginnende klachten (pijn, tintelingen, stijf gevoel) serieus. Wilt u de - gratis - folder bestellen, belt u dan de Postbus 51-infolijn 0800-8051. Internet: www.stoprsi.nl --

Hart van Holland | 1999 | | pagina 5