mxvccn Ichthusschool opgeschrikt door brandalarm Opvang bij vraagouder thuis Ivoldoet aan vraag [Da Capo geeft benefietconcert Square Triangle: 'One' F Jongerenbeleid in Waddinxveen krijgt meer gestalte Kerkdiensten Boskopers nu ook terecht bij Opvoed- bureau Brandweerwedstrijden en veiligheidsdag Koppelklaveijassen Ruilbeurs Op verkenning door de duinen I Gastouderbureau Waddinxveen e.o. Waddinxvener produceert CD voor en over Amnesty International Realistische demonstratie Ritje met brandweerwagen Deelnemende organisaties J.I.P. J.O.P. Hart van Holland/22 september 1999 pagina 13 I nnnr Sylvia van Doornen - Op woensdagmorgen 15 september werden de I leerlingen en leerkrachten van de Ichthusschool om- I streeks 11.00 uur verrast door de loeiende sirene van het I brandalarm. Binnen zeven minuten was de school vol- I «ens het draaiboek verlaten en hadden de groepen zich de straat voor het schoolplein verzameld. Onthutst I teken de leerlingen toe hoe de brandweer bij de school I arriveerde en het gebouw binnenging. Korte tijd later ltwamen de brandweermannen met enkele leerlingen I jaar buiten die in de school waren 'achtergebleven'. Er viel heel wat spanning weg toen bleek dat het hier om een vluchtoefening in samenwerking met de Bos koopse brandweer ging. Om de jongste leerlingen laiet al te zeer de stuipen op het lijf te jagen, waren de I leerkrachten van groep 1 en 2 wel van tevoren op de hoogte Igesteld zodat zij de kinderen alvast konden voorbereiden. IHiermee werd echter niet voorkomen dat één van de Ikleuters tranen met tuiten huilde vanwege alle commotie. I Saddinxveen - De vraag naar kinder opvang neemt nog steeds toe. Daar- n is het gastouderbureau Waddinx- I veen e.o. per 1 januari 1999 gestart met een nieuwe vorm van kinderop- g. Het gastouderbureau bemid- lielt nu ook in 'opvang bij de vraag- I ouder thuis'. Onder vraagouders ver- I staat het gastouderbureau ouders die I opvang voor hun kind(eren) zoeken. I Deze vorm van opvang aan huis vol- doet aan de vraag. gastouderbureau Waddinxveen I e.o. bemiddelt en begeleidt en kan I met deze nieuwe vorm van kinderop- I vang meer mensen van dienst zijn. De I opvang bij de gastouder thuis blijft I bestaan. Het gastouderbureau bemiddelt nu dus in twee vormen van gastouderop- vang. Enerzijds de vertrouwde vorm gastouderopvang', opvang van kin- I deren bij een gastouder thuis. Ander- lajds de nieuwe vorm 'opvang aan huis', opvang door een opvangouder bij de vraagouder thuis. Ook is een combinatie van deze opvangvormen mogelijk. Het uurtarief voor een op vangouder is wat hoger dan het uurta rief van een gastouder. Het gastouderbureau Waddinxveen e.o. wil graag aan de nog steeds toene mende vraag naar kinderopvang vol doen. In de gemeente Waddinxveen en Rijnwoude heeft het gastouderbu reau huis aan huis een folder ver spreid ter werving van gastouders en/ of opvangouders. Ook in Zevenhui- zen-Moerkapelle zal een folder wor den verspreid. Het gastouderbureau wil graag in con tact komen met mensen die geïnteres seerd zijn of geïnformeerd willen wor den over het werk als gastouder/op- vangouder. Voor meer informatie: 0182-619591. I JVaddinxveen/Boskoop - Zanggroep I Da Capo uit Boskoop, onder leiding Ivan Ben Kramer, geeft op vrijdag 8 I oktober een benefietconcert. Dit con- I eert vindt plaats in de ontmoetings- 10-kaan deGroenvoorde in Waddinx- |veen. Aanvang 20.00 uur. - opbrengst is bestemd voor twee Ikoede doelen, namelijk het Ronald I Mc Donald kinderfonds en de Stich- I oog Johan Baas Oncologie Support. I baast een aantal eigen muzikanten Hal aan dit concert worden meege werkt door et, in binnen- en buiten rand bekende koperkwintet van de Mariniers Kapel der Koninklijke Mari ne. Het programma is zeer gevarieerd en bevat onder andere werken van: Tom Parker, Frida Boccora, W.A. Mo zart, G.F. Handel, Simon en Garfunkel, Miss Saigon en nog vele anderen. De belangstelling is groot, maar er zijn nog kaarten beschikbaar. De kaarten kosten ƒ17,50 in de voorverkoop en bij aanvang van het concert 20,-. Kaarten zijn te reserveren, en ver krijgbaar bij: Familie Drenth, Voorof- scheweg 222 te Boskoop, telefoon 0172-214661 of bij José Versluis, J. Luykenstraat 9 te Waddinxveen, tele foon 0182-618852. Hoera! Opa Uittenbroek werd gisteren 69 jaar. Arwin en Dianne Zondag.26 september Waddinxveen Immanuelkerk 9.30 en 18.30 aar ds C. de Jong. fmonstr. kerk 10.00 uur dr. J. 'romp, jjer^ Ontmoetingskerk 9.30 uur ds Rang, Nieuw-Vennep; 18.30 uur ^w-dienst Imm.kerk. wet kerk (vrijgem.) 9.30 uur ds E. "k; 16.30 uur ds T. Dijkema, Zoe- 'ermeer. Chr. Afgesefi. gem. 9.30 en 17.00 uur ®J-G. van Tilburg. ZSfref. gem. 10.00 en 18.30 uur ^kiezen. Heidf* 10'00 UUr ds P' Schalk> Ter lcl"hus 10.00 uur A. Bakker. Boskoop drfp^j0' ^vtoofsgem. 10.00 uur rev. Her! Sachs, Den Haag. V(l ojg^71' 9 en 18.30 uur ds MD 93Ó uur dr J. Haitsma. ^°oi[donk.9 30 e" 18'30 uur J A' v' thoZeLkerk 9 30 en 1700 uur- Parr uur Hoogendam. 10.00 uur A. Verduyn. Boskoop - Speciaal voor ouders uit Boskoop breidt het Opvoedbureau Midden-Holland het spreekuur in Waddinxveen met een aantal uren uit. Het Opvoedbureau is bedoeld voor ouders van kinderen in de leeftijd van 9 tot 18 jaar die problemen ervaren in de opvoeding van hun kind. De mees te ouders kloppen in eerste instantie aan bij de wijkverpleegkundigen van het consultatiebureau, de huisarts of de leerkracht waar ze vaak goede ad viezen krijgen. Soms is het probleem echter ingewikkelder, ouders kunnen dan worden doorverwezen naar het Opvoedbureau. Problemen kunnen van allerlei aard zijn: gepest worden, problemen met liegen, pikken, ongehoorzaamheid, angst, rivaliteit, eten, slapen, puber teit, vriendjes. Ook hebben ouders soms vragen over hun kinderen inza ke echtscheiding of rouwverwerking. Ouders kunnen elke woensdag van 9.00 tot 15.00 uur terecht bij Francies Ochtman, opvoedkundige bij het Op voedbureau. Het verdient aanbeve ling een afspraak te maken. De hulp is gratis, persoonlijke gegevens worden niet uitvoerig gevraagd. Waddinxveen - Vrijdag 24 september is er een koppelklaverjasavond in De boot. Aanvang 20.30 uur; zaai open 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per koppel. Iedereen is welkom aan de C. Huygenslaan 2. Waddinxveen - Op zaterdag 25 sep tember wordt in het gebouw van wijk en speeltuinvereniging De Padde stoel een ruilbeurs gehouden van 14.00 tot 16.00 uur. Voor meer infor matie: 0182-616720. Onze baby groeit als kool, daarom div. actuele, nauwelijks gedragen babykleding te koop; absolute nieuwstaat; vanaf mt 56 0182-615095 Waddinxveen - In het "wandelcafé" van het NIVON afdeling Waddinxveen houdt de heer G.J. de Bruyn uit Leiden op dinsdagavond 28 september een dia-lezing over de duinen in Neder land. De duinen zijn ontstaan uit een sa menspel van water, zand en wind, maar zij zijn meer dan begroeide ho pen opgewaaid zand. Aan de binnen- duinrand zijn dichte bossen met daar tussen duinvalleien, verstuivingen en beschutte meren. Er is een heel divers dierenleven en plantenwereld te vin den. Een heel belangrijke trekroute van vogels loopt langs de kust. De dia-lezing vindt plaats in buurtcen trum "De Boog" aan de Const. Huy genslaan 2. Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt voor leden ƒ2,50; niet-leden betalen ƒ4,- Door Karin Heeren Waddinxveen - De CD 'One' van het duo Square Triangle werd onlangs uitgebracht: een CD vol schitterende nummers van een muzieksoort die moeilijk te definiëren valt. Niet te ver gelijken met bekende bands of arties ten. Duidelijk met New Age invloeden, heel muzikaal, heel bewogen. Achter Square Triangel gaan twee artiesten schuil, Corneel Heij uit Waddinxveen en Gerda Hensens uit Rockanje. Naast hun passie voor muziek hebben zij nog een andere gezamenlijke interes se: Amnesty International en de Rech ten van de Mens. Dq CD is dan ook tot stand gekomen met medewerking van Amnesty International. Hoewel Corneel de productie geheel in eigen hand wilde houden om zijn artis tieke vrijheid te behouden heeft Amnesty het project financieel mede mogelijk gemaakt. Op de CD zijn twee nummers te horen die in het bijzonder voor Amnes ty zijn geschreven. Bij 'One Song' is een deel uit de Universe le Verklaring voor de Rechten van de Mens te horen in acht verschillende talen, waaronder Russisch, Chinees en Neder lands. Corneel Heij, sinds zijn zevende jaar met muziek bezig en afge studeerd aan het conservato rium, en Gerda Hensen, emotio neel betrokken bij haar muziek en op zoek naar de diepere waar den van het leven, hebben sa men een knap werk afgeleverd, een CD die een waardevolle uit breiding van ieders collectie bete kent. Door de jarenlange samenwer king van Corneel en Gerda was het mogelijk de uiteindelijke productie van de CD in betrekkelijk korte tijd te realiseren. Doordat de productie in eigen beheer en in vrije tijd, naast een fulltime baan in de fotografie, door Corneel gedaan moest worden, is de CD maar op een aantal verkooppun ten te verkrijgen. De Music Shop aan de Passage in Waddinxveen, De Steen bok en Tiger Trading in Waddinxveen en Free Music in Gouda verkopen de CD, waarvan overigens ook een deel naar Amnesty International gaat. Be stellen kan uiteraard ook: 0182- 630409 Corneel Heij of 020-6264436 Amnesty International in Amsterdam. Waddinxveen - Op zaterdag 25 september vinden de regionale brandweer wedstrijden plaats. Daarnaast zijn er allerlei kramen op het gebied van veiligheid en (brand)preventie. De wedstrijden vinden plaats op het bedrij venterrein Coenecoop 53 en duren van 9.30 tot circa 16.00 uur. Om 14.00 uur begint er een zeer spec taculaire en realistische demonstra tie waarbij onder meer brandweer, duikteam, ambulance, EHBO, de trau- mahelicopter, het sigma team van het Rode Kruis en een team reddingshon den in actie komen. Daarnaast zijn er in een loods op het terrein diverse stands (overdekt) te bezoeken met betrekking op allerlei zaken betreffende rampenbestrijding en veiligheid en kan er gesproken worden van een integrale veiligheidsdag.Op het buitenterrein zijn er allerlei nevenactiviteiten geor ganiseerd. Er zijn voertuigen te be zichtigen, een waterbassin met dui kers, reddingshonden, overige red dingsmaterialen enz. Kinderen kun nen een ritje meemaken met de brandweerwagens Deelnemende organisaties aan de brandweerwedstrijden/integrale vei ligheidsdag zijn: Brandweer Wad dinxveen, Regionale Brandweer Mid den-Holland, Ambulancedienst Mid den-Holland, Politie Hollands-Mid den, Politie Technische Verkeers dienst, Rode Kruis Nederland, EHBO- vereniging Waddinxveen, Medical Air Assistance (traumahelicopter), Die renambulance Gouda e.o., Reddings honden team, Brandweerwinkel, Brandwondenstichting, firma J. Vis (met diverse bekroonde vindingen), Veilig Verkeer Nederland, Pre Ned Be veiliging, Saval Brandbeveiliging. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Het jongerenbeleid in Waddinxveen krijgt steeds meer gestalte. Naast de J.O.P., een mobiel Jongeren Ontmoetings Punt, wat eerder dit jaar van start ging, kun nen jongeren vanaf nu ook terecht bij het J.I.P. Dit Jongeren Informatie Punt bevindt zich in de bibliotheek in Waddinxveen en bestaat (nu nog) grotendeels uit een kleurige folder pilaar. Jongeren kunnen over zaken als gezondheid, recht, seksualiteit, maar ook over wonen, reizen en vrije tijd folders meenemen en kun nen zo direct hun weg vinden naar de juiste hulpverlenende instantie. Volgens die instanties is er onder jongeren grote behoefte aan spe ciaal op hen toegesneden informa tie. Het J.I.P. is een initiatief van de Stich ting Waddinxveens Welzijnswerk, in samenwerking met een aantal uitvoe rende instanties, zoals bijvoorbeeld de bibliotheek. Gerrie Heijermans, het hoofd van de Bibliotheek in Wad dinxveen, benadrukt dat het plaatsen van de folderpilaar slechts een begin is:-"De folders moeten hun weg nog vinden. Hoewel er al redelijk gebruik wordt gemaakt van het foldermateri aal, zal er nog de nodige publiciteit gegeven moeten worden, via bijvoor beeld de scholen in Waddinxveen. Het J.I.P. is bedoeld om een ingang te creëren voor jongeren bij de verschil lende hulporganisaties. Een van de taken van de medewerkers van de bibliotheek is de adviserende rol om trent het vinden van informatie over uiteenlopende onderwerpen. Dit ge beurt via C.D.-ROM, een databank, internet óf een folderpilaar. Wij kun nen eventueel ook doorverwijzen naar instanties, die gespecialiseerd zijn in maatschappelijke dienstverle ning." Het Jongeren Ontmoetingspunt is een initiatief van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland. Het J.O.P. vindt plaats in een bus, die elke zaterdagmiddag tussen half vier en zes uur op het Evenemententer rein te vinden is. Jongeren kunnen hier, net ais bij het J.I.P. informatie krijgen over uiteenlopende zaken. Er zijn tijdschriften beschikbaar, maar ook een tafeltennistafel en compu terspelletjes. Bij het J.O.P. kunnen ook skeelers worden geleend. De voornaamste doelstelling van het J.I.P/J.O.P. is om jongeren op een effi ciënte en samenhangende wijze infor matie te geven, op plekken waar jon geren elkaar makkelijk én in een ont spannen sfeer kunnen ontmoeten.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13