lP.fl.ITI E 'Luuc!' knap geschreven roman over eerste liefde Hart van Mand BROUWER DE KONING INBRAAKBEVEILIGING! Moerkapelle lijdt eerste nederlaag deHaij vander Wende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle eet t TEL. 0182-615055 UITVAARTVERZORGING BERICHTEN 8EVSHJG 1 N GEN Luuc! Koffieochtend 29.000 exemplaren Hart van Holland/22 september 1999 pagina 3 Familieberichten Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen Boskoop Waddinxveen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Prachtige Nietsnutten GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Verkeersongeval: Op maandag 13 sep- I (ember omstreeks 7.00 uur reed een Ui-jarige inwoner uit Zevenhuizen J met zijn tractor met daarachter twee aanhangwagens over de Noordelijke I Dwarsweg, richting Waddinxveen. Op I de achterste aanhangwagen vervoer- I de hij draglineschotten. Bij het passe- I ren van de spoorwegovergang ver- I schoof waarschijnlijk een van de schotten. Toen de tractor onder het jiaduct van de Al 2 doorreed, raakte I het schot de betonnen muur van het viaduct en schoof van de aanhanger af. I Aanrijding: Op maandag 13 Septem ber omstreeks 16.00 uur vond een aanrijding plaats op de Bredeweg in Zevenhuizen. Een 58-jarige inwoon ster uit Zevenhuizen reed over de Bre deweg uit de richting van de A-12. Op de kruising met de Willem II wilde zij linksaf slaan. Zij liet echter de 22-jari- §e autobestuurster uit Rotterdam die januit tegenovergestelde richting kwam niet voorgaan. Hierdoor ont stond tussen beide voertuigen een aanrijding. De 58-jarige vrouw is met P'jn aan de borst overgebracht naar "et Groene Hart Ziekenhuis. De 22- lahge vrouw liep letsel aan het hoofd JjPen is eveneens overgebracht naar W Groene Hart Ziekenhuis. Ibraken in woningenIn een woning aan de Noordelijke Dwarsweg werd afgelopen vrijdag op klaarlichte dag ingebroken. Een raam werd -openge- wrikt. Een klein geldbedrag werd weg genomen. De 72-jarige bewoonster was ernstig geschokt en werd in con tact gebracht met Buro Slachtoffer hulp. Verkeersongeval: Donderdagmorgen 15 september heeft een 43rjarige mo torrijder uit Nieuwkoop zijn sleutel been beschadigd na een aanrijding met een auto op de kruising Zijde/ Boezemlaan. De auto, die bestuurd werd door een 36-jarige automobilis te uit Bodegraven, sloeg linksaf de Boezemlaan in. Ze zag daarbij de mo torfiets over het hoofd die links de rij auto's passeerde die stonden te wachten voor de spoorwegovergang. De motorrijder is overgebracht naar het Hofpoortziekenhuis in Den Haag. Rijden onder invloed: Bij een verkeers controle in Boskoop in de nacht van vrijdag op zaterdag werd een 54-jari- ge vrouw uit Benthuizen aangehou den. De vrouw blies op het bureau 280 ug/1. Haar werd een transactie aange boden van 390,-. Eenzijdig ongeval met zwaar gewon den: Bij een eenzijdig ongeval op de Beijerincklaan te Waddinxveen zijn zaterdagavond vijf personen gewond Door .iulia Peneirim Nogal lang heb ik moeten nadenken over het slot van 'Luuc!', een jeugd roman over een eerste liefde van Else van Erkel. Ik bedoel: het boek eindigt 'open', alles is nog mogelijk tussen Odra en de iets oudere Luuc. Ik moet toegeven, dat na het storm achtige begin tussen die twee, de schrijfster het de lezer niet gemakke lijk maakt. Moet het nu wel of niet weer goedkomen? Het gemakkelijkst was het geweest, als de weer vrije Luuc in de armen zou vallen van de nog steeds treuren de Odra. Maar niet meer voor de handliggend. Het zou ook met een roerend afscheid voorgoed kunnen eindigen, maar dat is voor de lezer niet zo aantrekkelijk. Het lijkt me daarom logisch, dat Else van Erkel voor een slot koos, waar zij het hele boek al aan werkte: de afstand blijft, maar de verbondenheid ook. Samengevat komt de roman erop neer, dat er een mooie liefde ontstaat tussen Odra en Luuc, tot de jongen haar, op vriendelijke manier, de bons geeft. Hij krijgt of heeft een ander, krijgt er nog een tot ook hij weer zonder vriendin zit. Else vaa Erkel Dus kans voor Odra, die een half jaar achter de jongen heeft aangelopen? Else van Erkel geeft daar dus geen antwoord op. Gelukkig maar, vind ik, omdat het in deze roman niet gaat om een happy of een ongelukkig einde. Waar het in dit boek om gaat, is de manier waarop een meisje van bijna vijftien omgaat met een verloren eer ste liefde. Wat zij meemaakt en hoe haar omgeving daarop reageert. Dat is dan met name Odra's boezemvrien din Merel die veel verdraagt, maar gelukkig niet alles. Ook zij krijgt van het getreur en de wat overspannen acties van Odra op een gegeven mo ment genoeg. Dit soort momenten, ook de manier waarop een surrogaatvriend. Bas wordt ingeschreven, maakt het ver haal geloofwaardig, alle personen in begrepen. Voor meisjes - en jongens! - die voor het eerst de grote liefde ont moeten, een zeer aan te raden boek wegens de enorme herkenbaarheid. Misschien ook voor de ouders, die onthutst moeten constateren, dat de jeugd in alle doen en laten, er steeds jonger op wordt. Ik bedoel: wat mij op m'n achttiende overkwam, overkomt jongeren van nu op hun vijftiende. Of eerder. Ook al aan te raden, maar dan voor veel jongere kinderen, is 'De nietsnut ten op de Pookerberg' van Bies van Ede. Er komt wel een beetje een grote mensen-probleem aan te pas, maar dat vond ik in dit geval geen bezwaar, in tegendeel. Dat komt, omdat ik ver moedelijk met Van Ede eens ben, dat regelende autoriteiten niet snel ge noeg kunnen worden uitgeroeid. Want waar gaat het om. Op de Pookerberg wonen twee zonderlin gen, grootvader Stubbe en klein zoon Bor, zo oud als de wereld. Ze zitten te zitten en voeren geen steek uit. Nietsnutten dus. En er is ook een wethouder, die ze daar weg wil hebben, omdat de Pookerberg een uitkijktoren moet worden, want een uitkijktoren is vooruitgang. Bies van Ede zet z'n geschut heel langzaam op scherp. Eerst komt de zoon van de wethouder, Joppe in opstand tegen de plannen van zijn vader - en van de gemeenteraad - en later wordt veel duidelijk, als naar de mening van oude mensen wordt gevraagd. Het doek valt voor de wethouder als een valbijl: het wordt hem dui delijk, dat Stubbe en Bor. al die jaren de wereld draaiende hebben ge houden. En omdat de wethouder voor voor uitgang is, mag hij de taak van de twee nietsnutten overnemen, waar na hij een zeer eenzame nietsnut wordt. Die wel de wereld in de gaten houdt en haar draaiende houdt, maar niet zo mooi als opa en klein zoon samen. Maar hij is nu eenmaal wethouder en dat wordt je niet zo maar. Een erg aardig verhaal, met prima dialogen. Else van Erkel: Luuc!; uitgeverij Hol land, f22,50. Bies van Ede: De niets nutten op de Pookerberg; uitgeverij Zwijsen, f 15,95. geraakt, waarvan één ernstig. De be stuurder van een Honda Accord, een 29-jarige Waddinxvener, kwam vanuit de richting van de Sterrelaan en reed in de richting van de Dreef. Voor hem reed een Fiat Panda. De bestuurder van de Honda wilde deze inhalen, maakt waarschijnlijk een inschat tingsfout, komt in de berm terecht en rijdt uiteindelijk tegen twee bomen. Alle inzittenden van de Honda raak ten hierbij gewond, waarvan één inzit tende zeer ernstig. Met ambulances werden alle gewonden overgebracht naar diverse ziekenhuizen in de om geving. Voorlopig onderzoek heeft uitgewezen dat ten tijde van het onge val mogelijk twee maar zeker één per sonenauto uit tegenovergestelde richting kwam rijden op het moment dat de bestuurder van de Honda aan het inhalen was. De bestuurders van deze auto's zijn niet bekend bij de politie. De politie in Waddinxveen verzoekt deze bestuurders) zich zo spoedig mogelijk bekend te maken. Telefoon 0182-642666. Inbraak door middel van valse sleutel: Een flatwoning aan de Wingerd werd afgelopen zaterdag met behulp van een valse sleutel betreden door inbreker(s). Daar zijn geld en siera den weggenomen. Woninginbraak mislukt: Tussen dins- De Gedenkteken Specialist 8 Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.P0 uur. dag 14 en vrijdag 17 september is er geprobeerd in te breken in een flatwo ning aan de Prins Bernhardlaan. De dader(s) hebben geprobeerd de voordeur te forceren. Dankzij goed bouwbeslag en een goede sluitkom is dit niet gelukt. In de deur zaten maar liefst 22 moeten van een breekvoor- werp. De technische recherche on derzoekt of deze sporen te herleiden zijn op een dader. Benthuizen - Op woensdag 29 septem ber wordt een koffieochtend gehou den vanaf 9.30 uur in "De Bron", ach ter de Nederlandse Hervormde Kerk. Spreekster is Lenie Vermaat; het the ma is: 'voorrang verlenen, doe je dag?'. De koffie staat klaar om 9.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: 079-3413487. verloren op oogstfeest: beige trui met capuchon (esprit) 010-2897510 of 's avonds: 010-2205507 Papa en mama gefeliciteerd met jullie 6-jarig huwelijk. Kusjes van Roy Schram Telefoonkaart verz. 16 okt. verzamelbeurs nieuwerken a/d IJ info: 0180-316117 Moerkapelle - Het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapelle liep zaterdag tegen de eerste nederlaag op. In Katwijk werd met 2-1 verloren van MVKV, waardoor de ploeg afzakt naar een vierde plaats. In het begin van de wedstrijd zag het er niet naar uit dat de ploeg het moeilijke zou krij gen. De blauw-witten begonnen voort varend en met snelle aanvallen werd MVKV teruggedrongen. Dit resulteer de na vier minuten in een Moerkapel- se voorsprong. Rob van Leeuwen so leerde door de Katwijkse verdediging en werd daarbij onreglementair ge stuit, Lennaert Visser schoot de toe gestane penalty feilloos in. De vreug de was echter van korte duur, enkele ogenblikken later stond het 1-1. Uit een hoge voorzet van links zeilde de bal over de verkeerd opgestelde Moerkapelse defensie heen, inclusief keeper Mark Huisman, in het doel. Vanaf dat moment was MVKV de bete re ploeg en zat Moerkapelle niet meer in de wedstrijd. De Moerkapelienaren kregen zelfs de beste kans om op voorsprong te komen, op slag van rust brak Rob van Leeuwen andermaal door, verscheen alleen voor de keeper, maar speelde op het beslissende moment de bal iets te ver voor zich uit. In de tweede helft werd het Moerkapelse spel en niet beter op, eigenlijk werd er geen enkele echte kans meer gecreëerd. MVKV werd sterker en wist dan ook de onvermijdelijke goal te scoren. 2-1 De teleurgestelde trainer Arie van der Laan hoopt zaterdag aanstaande op herstel tegen het Leidse L.S.V.V., aan vang 14.30 uur op sportpark De Wilde Veenen. Moerkapelle 2 wist wel te winnen waardoor de ploeg de tweede plaats op de ranglijst bereikte. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3