|V V Machinefabriek Boere winnaar Bedrijvensportdag Herfsttocht Winst en verlies voor dames Data General Nesselande is komend seizoen "Cadenz.nl" De Nominatie F8 n n A# H1 O Maarten Schouten trainer herenselectie TZM verliest eerste wedstrijd nipt Jeugdafdeling w Groeneweg Laatste vrije toertocht van de eeuw Hart van Holland/22 september 1999 pagina 9 M sport én spel Serviceclubs Judith van Berkel-De Nijs genomineerd voor top 500 Wie wordt sporter van het jaar 2000? Volleybal Volleybal CEV-Europa Cup toernooi eric nnnr Karin Jongkind Waddinxveen - Afgelopen zaterdag vond in een 'warme, maar goed gevul- de'Sporthal de Dreef voor de vijfde keer de Bedrijvensportdag plaats. Deze sportdag wordt sinds 1995 georganiseerd door de Stichting Bedrijven sportdag Waddinxveen, op initiatief van de vier serviceclubs uit het Gouwedorp. Met de opbrengst van de sportdag wordt een aantal, jaarlijks vasttestelien doelen financieel ondersteund. In de afgelopen vijf jaar werd opdeze wijze al een kwart miljoen gulden bestemd voor maatschappelijke of sociale doelen. Hoveniersbedrijf Willemstein, de winnaar van de Bedrij vensportdag van 1998, moest dit jaar genoegen nemen met een tweede plaats. Hoewel het bedrijf hetzelfde aantal punten scoorde als de latere winnaar, Machinefabriek Boere, was het aantal eerste plaatsen bij de diverse onderdelen doorslaggevend. Op de derde plaats eindigde Plus markt Diwa. Bij de einduitslag is het aantal behaalde punten van belang. Sponsors van de deelnemende teams betalen voor ieder punt van 'hun team' een vooraf vastgesteld bedrag. Jaarlijks nemen acht teams deel aan de Bedrijvensportdag en zijn er vijf onderdelen waar punten te behalen zijn. Dit jaar was gekozen voor bad minton, korfbal, volleybal, een sport-en-spel circuit en een estafet te-race. Met name de laatste twee onderdelen zorgden voor de nodige hilariteit onder de deelnemers. De overige drie sport-onderdelen wer den ondersteund door badminton vereniging Invictus, korfbalvereni ging Korbis en volleybalvereniging Be Fair, die onder andere scheids rechters leverden. Na het laatste onderdeel vond de prijsuitreiking plaats, waarna de moegestreden sporters huiswaarts keerden. De vier serviceclubs uit Waddinx veen zijn Rotaract, Tafelronde, Ro tary en Lions. De clubs zijn allen ongeveer gebaseerd op dezelfde uitgangspunten. De leden van de clubs zetten zich in voor proble men in Nederland en de rest van de wereld. Ze trachten onderlinge sa menwerking en begrip tussen alle mensen uit de samenleving te be vorderen. Ze steunen lokale activi teiten en zorgen voor ontplooiing van de eigen leden. Van elke club nemen jaarlijks twee vertegen woordigers zitting in de Stichting Bedrijvensportdag Waddinxveen. In het organisatiecomité van 1999 na men de volgende mensen deel: Wim Hofmijster en Dick van Doorn (beiden KABOBANK WADDINXVEEN- VAN NOORT BV 1NSPORTBEDHIJP IDINGEN BOUWCENTRUM' MARKT DIWA TELD DE BESTE lid van Lions); Sander de Bakker en Erwin Ver boom (beiden lid van Rotaract); Jochem de Rooij en Jaap van der Loo (beiden lid van Rota ry); Erik van den Noort en Pieter Dirven (beiden Tafelronde). Waterpolo Boskoop/Waddinxveen - Gouwestaete heeft de derde nieuwe trai ner binnengehaald. Na Huib Maass voor de damesselectie waterpo lo en Ton van de Schrier voor de zwemafdeling, gaat de 40-jarige waterpololegende van BZ&PC, Maarten Schouten, de herenselec tie waterpolo onder zijn hoede nemen. Maarten Schouten speelde ruim 25 jaar in het eerste herenteam van het Bodegraafse BZ&PC. Hij volgt hiermee interim trainer/coach Jan Verwey op, die tot voor kort de voorbereiding heeft gedaan, met onder andere als resultaat een klinkende toernooi-overwinning in Oosterhout. Judith van Berkel-de Nijs is genomineerd voor de beste 500 spor ters van deze eeuw. Door de KNZB werd zij uitgenodigd aanwezig te zijn bij het spektakel dat afgelopen vrijdag in Leusden werd gehouden. Hier werd ook het eerste exemplaar van het boek 'De Top 500' uitgereikt vaan ZKH prins Willem-Alexander. Judith van Berkel-de Nijs behaalde niet alleen in de jaren zestig grote triomfen, doch is heden ten dage nog steeds actief als masterzwemster voor Gouwestaete. Tafeltennis Moerkapelle - Het eerste team van Tafeltennisvereniging Zevenhui- zen/Moerkapelle heeft haar eerste competitiewedstrijd van het seizoen, thuis tegen Sprint Lammerts 2 uit Brielle, nipt verloren. Dico Bac speelde voor het eerst in het eerste team. Voor hem was nog geen winstpartij weggelegd. Guus van Amerongen en Ad van Heijningen wonnen beiden twee partijen, De dubbel werd verloren, waardoor de einduitslag 4-6 werd. Team 2 speelde een thuiswedstrijd tegen TTVN 4 uit Nieuwkoop en verloor met 4-6. Coerd van Kasteel zag kans twee partijen te winnen. Patrick en Sander van der Meer wonnen beiden één partijOok hier werd de dubbel verloren. Tearn 3 speelde een thuiswedstrijd tegen Kwiek 9 uit Waddinxveen. Gerard Reijm won twee partijen. Hans Hol en nieuwkomer in dit team Kees de Wilde wonnen beiden één partij. Hier werd de dubbel wel gewonnen, waardoor de einduitslag 5-5 werd. Team 4 speelde thuis tegen Flamingo's 6 uit Gouda. Simon Wonder- gem won al z'n partijen. John Meurer won er twee. Anne Duursma won geen partij. De dubbel werd verloren waardoor de einduitslag 5-5 werd. Tearn 5, het enige team dat uit speelde, speelde een wedstrijd tegen Flamingo's 10 uit Gouda. Harm Rodenboog won twee partijen. Albert Thunissen won er één. De dubbel werd ook gewonnen. Hierdoor werd de einduitslag 6-4. Zevenhuizen - De uitslagen van de jeugdafdeling van voetbalvereniging Groeneweg: Groeneweg Al-DCV Al2- l;0NABl-GroenewegBl: 4-4; Groene- »eg Cl-Stolwijk Cl: 5-1; Groeneweg Dl-RVC'33 D12-2; Groeneweg D2-Spi- ht D4; Jodan Boys E3-Groeneweg El: 0-3; Groeneweg E2-DCV E4:4-4; Berkel E3-Groeneweg E3: 10-1; Groeneweg 14-Gouda E5: 2-2; Groeneweg Fl- Vrtlust 46 F3:12-0; Dillitant F3-Groe- neweg F2:15-0; DCV F5-GroenewegF3: B-3; Groeneweg F4-Berkel MP2: 3-2; Groeneweg F5-TOGB F6: 1-5. Al kwam snel achter met 1-0 maar Sjng steeds beter spelen; ze verloren uiteindelijk toch. BI kwam in een rom melige wedstrijd niet verder dan 4-4. DeCl heeft na een periode van verlies door gevarieerd spel een overwin ning behaald. Ondanks de vele kan sen van Stolwijk is de overwinning terecht. Dl begon in de le helft goed en kwam met 2-0 voor, in de 2e helft ging het wat minder en kwam de te genstander terug tot 2-2. D2 blijft win nen, nu tegen Spirit: 3-0. Alle spelers van de E2 waren kennelijk laat naar bed gegaan want ze begonnen de le helft wat slaperig. Na rust ging het beter en kwamen ze zelfs met 4-2 voor; het werd toch nog 4-4. De tegen stander van de E3 was een maatje te groot: 10-1. Een gelijk opgaande wed strijd was het bij E4 tegen Gouda. De jongens vochten als leeuwen: 2-2. De grotere uitslagen dit weekeinde bij de F-spelers: Flwon met 12-0 van Sport- lust en F2 met 15-0 uit van Dillitant. F3 deed het rustiger aan: 3-0. In een span nende wedstrijd tegen Berkel wisten de spelers van F4 met 3-2 te winnen. Het dit seizoen begonnen F5 kwamen bij TOGB allemaal grotere spelertjes tegen, maar in tot nu toe de beste wedstrijd werd met 5-1 verloren. Naam: Nic Geers Leeftijd: 61 jaar Woonplaats: Boskoop hereniging: Zwem en waterpolo- dub Gouwestaete In 't dagelijks leven: Nic Geers heeft een architectenbureau Reden Nominatie: Nic Geers maakt neel uit van de 'langebaansploeg' van Gouwestaete, die zowel in open zwemwater als in het zwembad re gelmatig wedstrijden over lange af standen zwemmen. Nic Geers zwemt zich bij deze wedstrijden re gelmatig in de prijzen. Tijdens de //°Pese Kampioenschappen Masters' in Innsbruck, die het laat- ste weekend van augustus plaats- Jonden behaalde Nic Geers twee wonzen en twee zilveren medailles. Geers kwam ooit 'toevallig' in I 'langebaan-zwemcircuit terecht, n het begin van de jaren tachtig ^am er aan zijn lange waterpolo carrière langzamerhand een eind. en vriend maakte hem toen en- housiast voor het lange-afstands- yJerT|men. Nic Geers zwom in die Periode veel in open water, maar ee<r niet mee aan wedstrijden. Ei genlijk meer 1985 voor de lol, deed hij in mee aan een Masters-wed- s'rijd in Bussloo. Hij eindigde op de erste plaats. Dit was het begin van een lange periode van wedstrijden en overwinningen. De beste herinneringen heeft Nic Geers aan de Wereldkampioen schappen in Montreal, in juli 1994. Tijdens deze wedstrijd werd hij eer ste op de vijf kilometer in open wa ter. Later werd hij tijdens ditzelfde sportevenement ook nog eerste op de vierhonderd meter op de baan, in het zwembad en tweede op de achthonderd meter. Nic Geers zwom een nieuw Nederlands re cord op de vierhonderd meter, wat tot op heden nog niet gebroken is. Het feit dat het toernooi plaatsvond in het Olympisch stadion gaf nog extra cachet aan het behaalde ere metaal. Het seizoen voor de 'lange- baan' zwemmers is inmiddels geslo ten, maar Nic Geers traint nog onge veer vier keer per week in het zwem bad én houdt fiets- en looptrainin gen, om zijn conditie op peil te hou den. 61589°°r °e Nom'natie" kan men melden bij de sportredactie, telefoon 0182- 9- Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar geko- hgka Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs beschikbaar. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert op zaterdag 25 sep tember de Herfsttocht. Een tocht voor het sportieve gezin en tevens voor de fanatieke fietser. Men kan namelijk kiezen uit twee afstanden, te weten 30 en 80 kilometer. De start voor de 30 km is tussen 10.00 en 13.00 uur; voor de 80 km is dat tussen 8.00 en 10.00 uur. Het startpunt is bij De Roerdomp aan de Tweemanspolder 12. 4 entreebewijzen Dolfinarium H'wijk; van 31 ,- voor ƒ10,- p.st. 0180-312653 Hoera, onze Tatjana is 11 jaar. Hiep hiep hoera Bram en Janita 1 1 1/3 is over 6 maanden 3! Hartelijk gefeliciteerd. De neefjes Zoetermeer - Toervereniging Zoeter- meer '77 organiseert op zaterdag 2 oktober de Herfsttocht. Afstanden; 30, 60, 90 en 120 kilometer.. Kosten, afhankelijk van gekozen afstand tus sen de ƒ5,- en ƒ8,-. N.T.F.U.-leden te gen organisatiekosten. Voor de 30 km bestaat de mogelijkheid per gezin in te schrijven. Kinderen tot en met 12 jaar betalen ƒ1,- (inclusief medaille). Starttijden: 9.00 uur voor de 120 km tot uiterlijk 12.00 uur voor de 30 km. Zevenhuizen - In de voorlaatste oefen- week voor de competitie nam de da messelectie van Data General-VCN deel aan een driekamp in Abcoude tegen Sovoco en Abcoude, dat ko mend seizoen in de andere, noordelij ke le divisie uitkomt. De wedstrijd tegen Sovoco wist Data General een voudig met 2-1 te winnen. Ondanks verlies in de tweede set als gevolg van concentratie-verlies kwam de over winning niet in gevaar door veel gro tere servicedruk, snelle spelverde- ling van Barbara Knap en aanvallend vermogen van Fanny Lafeber en Jos- ke Lucas sen. Tegenstander Abcoude is van een zwaarder kaliber; het team draait op oudere, zeer geroutineerde speel sters, waaronder Lisette van der Ven, de voormalig nationaal beachkam- pioene. Data General ging echter voortvarend van start en nam met hard serveren en attente blokkering een 10-0 voorsprong. Nonchalant ver dedigen en ronduit zwak passen bracht Abcoude echter dichterbij, waarna de paniek toesloeg en ook de aanval niet meer lukte. Het gebrek aan ervaring en wedstrijdconcentra tie brak Data General zoals zo vaak op en Abcoude pakte met 11-15 de set winst. In de tweede set werd Karin Vermeulen ingebracht, die geen har de, maar wel een effectieve aanvals- slag bleek te hebben. Data General hield voorsprong door servicedruk van Hedda Meijer en Michelle Bijl en een regelmatig scorende Joske Lucas- sen. De van Jong Oranje teruggekeer de Janneke de Butter voldeed goed op de libero positie, maar had kennelijk nog een ander spelsysteem in het hoofd.Met 15-12gingdesetwinstnaar Zevenhuizense kant. In de derde set nam Abcoude aanvankelijk een grote voorsprong. De blokkering van Data General was niet solide, het midden- blok sloot onvoldoende aan en de harde aanval van Abcoude sloeg re gelmatig door het blok van Data Gene ral heen. Toch knokte de ploeg van coach Jan Visser zich terug van een 5- 11 achterstand tot 10-12. De spelver- deling was echter niet scherp en snel genoeg om de sterke verdediging van Abcoude te omzeilen en met 12-15 ging de overwinning naar de thuis ploeg. Komende week speelt Data General de eerste bekerronde tegen de win naar van Schoonhoven-RW en op za terdag 25 september wordt om 15.00 uur in Swanla op centre-court de laat ste oefenwedstrijd afgewerkt tegen DAK uit Hoogezand. Rotterdam - Maandag 20 september maakte de stichting Topvolleybal Rot terdam, in het nieuwe topsportcen trum "Stad Rotterdam Verzekerin gen" bekend dat VC Nesselande het komende seizoen 1999-2000 onder de naam Cadenz.nl de wedstrijden zal spelen. Maandagavond werd naast de be kendmaking van de hoofdsponsor ook het team van Cadenz.nl voorge steld. De technische staf, trainer Gert Timmer en assistent Guillermo Boo- gers, kunnen in het komende seizoen rekenen op een selectie van elf spe lers: Joost van der Hoek, Timo Dijk graaf, Kristiaan van der Wel, Joost Looman, Rick Wiggers, Twan van Kuijk, Jochem de Gruijter, Ferry van Hal, Coen Duiverman, Job Ebbelaar en Paul van der Ven. Voor de tweede maal is hetgelukt om y;>BENZ i 10 .«.,4 9 B 1 :AB£NZ 11 imtL 1,5 .J een CEV-Europa Cup kwalificatie toernooi te mogen organiseren. Op 10, 11 en 12 decern' er zal het nieuwe Topsportcentrum Stad Rotterdam Verzekeringen de plaats zijn, waar Cadenz.nl de strijd aangaat met drie Europese teams voor een plaats in de 1/8 finale. De tegenstanders zijn: RIGA PCSK uit Letland, de winnaar van de wedstrijd tussen Juvenes SERRAVAL LE uit San Marino en het Luxemburg se Volley Bartreng en de verliezer van de wedstrijd tussen het Bulgaarse Le- vski Sicono Sofia en het uit Bosnië en Herzegovina afkomstige OK Brcko. Voor Cadenz.nl is dit de eerste spor tieve kennismaking 'met de nieuwe Topsporthal; in januari zal de over gang vanuit Zevenhuizen naar Rotter dam verder vorm krijgen, door de daar te spelen competitiewedstrij den.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9