Winst na uitstekende wedstrijd Data General-VCN Marathonschaatsen Team 1 wint van koploper Brede selectie helpt Gouwestae- te naar Brons Uitslagen w Groeneweg Jeugdafdeling Flyers dames 1 niet in goede doen Floreant Dames Voetbal Boskoop Het tweede begint te komen bij de schakers Jeugdafdeling voetbalvereni ging Moerkapelle pagina 8 Hart van Holland/17 november 1999 Volleybal Basketbal Badminton Vereniging Zevenhuizen Voetbal Zwemmen 13 november 1999 Zevenhuizen - Er stond veel op het spel afgelopen zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Vrevok uit Nieuwegein. Na de matige wedstrijd tegen SoVoCo moest de selectie van coach Jan Visser winnen om de aan sluiting met de top te herwinnen. Ondanks de uitval van enkele zieke speelsters hadden de dames inten sief getraind en waren ze bereid zich voor de goed gevulde tribunes tot het uiterste te geven. Vanaf het begin ontwikkelden ze een goede service- druk en benutten ze de grote lengte van de speelzaal volledig. Visser startte met Barbara Knap als spel- verdeelster en Olga van Zaanen in de diagonaal. Aanvalster Fanny Lafeber speelde een uitstekende partij en hakte weer ouderwets door het blok van de tegenstander. Data General nam vanaf het begin voorsprong en hield deze goed vast. Bij 14-9 liep libero Janneke den Butter door een ongelukkige botsing met een mede speelster een pijnlijke blessure aan de heup op. Na enig oponthoud her vatte zij dapper de wedstrijd en vocht zich vrijwel foutloos spelend naar het einde van de set die met 15- 10 werd gewonnen. Door een goede serviceserie van Hedda Meijer kwam Data General in de 2e set direct al op een 6-2 voorsprong. Door enkele passfouten en een stagnerende aan val kwam Vrevok echter langszij, waarna zich een spannende spelver- loop ontwikkelde. Karin van der Maat onderscheidde zich met enkele spectaculaire verdedigingsacties en op de midden kwam Angelique van der Meer regelmatig goed door. Vre vok trachtte het solide blok van de Zevenhuizensen te omzeilen door prikballen in het middenveld en was daar redelijk succesvol mee. Het liep uit naar een 13-14 voorsprong en kreeg maar liefst 5 setpunten. De vechtlust bij Data General was ech ter groot en de ploeg heeft al menige hopeloos lijkende achterstand in winst omgebogen. Zo ook nu weer, de ploeg kwam langszij en enkele attente acties aan het net van Olga van Zaanen bezorgden de 14-16 set winst. Na een aanvankelijke 0-3 en 2- 5 achterstand in de 3e set kwam Data General door sterk serveren van de goed geconcentreerde Barbara Knap en Angelique van der Lugt weer op voorsprong. Coach Visser paste wederom een dubbele wissel toe om de -kleinere- spelverdeelster in de achterste lijn en aan het net maxima le lengte te houden. Dit pakte ook aan het eind van de wedstrijd goed uit, toen Michelle Bijl enkele goede reddingen verrichtte en de setups van Aafke Verbrugge vervolgens in scores werden omgezet. Met 15-9 was ook de 3e set binnen en stond er een fel bevochten, maar zeer ver diende 3-0 overwinning op het score bord. Voor komende zaterdag staat wederom een thuiswedstrijd gepland, tegen hekkensluiter Rijs wijk, om 19.00 uur in Swanla, in de kleine zaal dit keer, omdat de heren tegelijkertijd in de grote hal een TV- wedstrijd tegen Vrevok afwerken. Waddinxveen - Verlies van Flyers Dames 1 in uitwedstrijd tegen Dunc- kers in Hilversum. Winst voor Jon gens Kadetten 1. Tegen het dit seizoen redelijk goed draaiende Dunckers, de eerste weken stonden de Hilversumse dames in de kop van de ranglijst, moest Flyers toch weer eens een over winning kunnen behalen. Uit het scoreverloop in de eerste fase van de wedstrijd bleek dat ook te moe ten kunnen. Flyers speelde niet groots maar hoefde Dunckers slechts een lichte voorsprong toe te staan. Zou het net wat beter gaan dan had een voor sprong gepakt kunnen wórden. Helaas bleef het tot de rust bij zou" want de Waddinxveensen lieten wat steekjes vallen waardoor de tegenpartij toch met een, relatief, aardige voorsprong de kleedkamer inging (26-17) Na de rust leek een herboren Flyers in het veld gekomen te zijn want met scherp, doeltreffend spel zetten de Waddinx veensen een 10 tegen 0 score neer, waardoor ze de leiding in de wedstrijd overnamen. Helaas, was de opleving van korte duur want het waddinxveen- se spel kon daarna geen enkele pot breken tegen de zone-verdediging van Dunckers. In ongeveer elf minuten wist Flyers maar één punt te maken. Alles ging mis, hoewel soms maar net. en zo kon natuurlijk geen wedstrijd gewonnen worden. Dunckers scoorde i gelukkig ook niet aan de lopende j band, zodat het verschil draaglijk bleef tot aan de slotfase. Flyers knokte, bij- voorbeeld in de persoon van Mireille Raaphorst, nog voor wat het waard was tot aan het eind van de wedstrijd, maar kon niet meer bij komen. De Dunckers zegevierde uiteindelijk met 44-35. Door deze nederlaag is Flyers nu afgezakt naar een plaats onderin de middenmoot en er zal hard tegenaan gegaan moeten worden om het verlo ren terrein terug te winnen. Topscorer: Anita van Unen met 16 punten. Vrijdag 19 november in de Duikelaar om 21.00 uur Dames 1 tegen SV0. Zaterdag 20 november om 19.00 uur Jongens Junioren 1 tegen Green Eugles. Den Haag - De VanderHelm ploeg scoorde goed tijdens de vorige week verreden tweede wedstrijd van de Gewestelijke competitie om de Van derHelm Milieubeheer-cup bij de heren A en Veteranen. Sandor Stuut behaalde een tweede plaats bij de A-rijders achter Kurt Wubben. Joost Juffermans en Jan de Roon werden negende en tiende. Paul Rutten was uiteindelijk de slim ste bij de veteranen want vluchter Jan Ottevanger werd twee ronden voor het einde teruggepakt door het peloton en een flitsende eindsprint was voldoende. Bij de dames de tweede overwinning van Jolanda van Goozen, die dan ook leidt in het klassement. Bij de heren B was Ewout Nijgh een klasse apart: hij finishte met één ronde voorsprong als eerste. Daguitslag: Dames: 1. Jolanda van Goozen uit Zoetermeer; 2. Margreet Merbis, Benthuizen; 3. Linda Verdouw, Oude water. Heren A: 1. Kurt Wubben, Delft; 2. Sandor Stuut, Den Haag; 3. Martijn Storm, Monster. Veteranen: 1. Paul Rutten, Delft; 2. Sieb Kuiper, Goede reede; 3. Johan van Leeuwen, Maass luis en 7. Jan van Capele, Zevenhui zen. Heren B: 1. Ewout Nijgh, Rijnsburg; 2. Robert de Vries, Den Haag; 3. Anjo Hoogendoorn, Rotter dam en 9. Dick Merbis, Benthuizen. CCO Rotterdam dames 1 - Floreant dames 1, 2-9. Na twee weken niet gevoetbald te hebben, rust en een afgelasting, hebben de dames van Floreant uit gevoetbald tegen CCO Rotterdam. Na deze dames al dit jaar te hebben ontmoet tijdens een bekertreffen, beloofde dit een doel puntrijke wedstrijd te worden. In de derde minuut ging Kitty van der Hoven alleen door op rechts en schoot de bal laag langs de keepster in het doel 0-1. In de achttiende minuut schoot Monique op haar beurt de bal met links en passeerde de keepster 0-2. Kitty geeft de bal af op Viola de Greef, die op haar beurt de bal met de linkerpunt in de uiter ste hoek deponeerde 0-3. Na een half uur was er de mooiste aanval van de eerste helft. Kitty speelde een verde digster uit en ging alleen op de keep ster af. Voor haar een fluitje van een cent en scoorde 0-4. Na een korte corner schoot Katja de boel op doel en kon Monique de bal net voor de keepster inkoppen 0-5. Vlak voor de rust ging Viola goed door op een diepe bal en werd in de 16 meter gevloerd. De penalty die daarop volgde werd genomen door Kitty en scoorde 0-6 en tevens de ruststand. In de tweede helft scoorde CCO al na 1 minuut door slecht veriel in het strafschopgebied. Ditmaal aarzelde de clubscheidsrechter niet en legde de bal op de stip. CCO benutte de strafschop en stelde de stand op 2-8. Van Manuela van Bruggen gaat de bal via Viola en Irene diep op Kitty. Kitty ging alleen op de keepster af en scoorde beheerst haar vijfde goal en tevens de eindstand. Bont en blauw, maar gelukkig zonder ernstige bles sures konden ze huiswaarts keren met weer 3 punten. Zondag 21 november: Floreant dames 1 tegen Duivesteyn dames 2 aanvang 11.30 Waddinxveen - De grote mannen van het derde zijn wat gezakt. Na de elfde ronde komt alleen Ton Kuiper nog bij de hoogste tien voor. Jaap Smit weet heel goed, dat het wezenlijk is om standen, waarin je wat slechter staat, niet te verliezen. Maar in een iets zwakkere stand tegen Jan van der Born gaf hij om kwaliteitsverlies te vermijden bij klaarlichte dag de kwaliteit weg. Peter de Louw bleek, toen we kwamen kijken, tegen Edu- ard Philipse materieel voor te zijn. Wel deed Eduard zijn best om tegen- kansen te maken, maar uit niets kun je tegen een bedachtzame speler als Peter niets maken. Hans van Offeren begon onbevangen aan zijn duel met Barthold Jansen, maar vond nu toch zijn Waterloo. Overigens heeft Bar thold nog al zijn partijen gewonnen, althans voor de interne competitie. Wim Hennink kreeg van Ronald Dan- nis een stuk voor en maakte de partij koel af. Hans van Woudenberg is van een betere klasse dan Jasper van Oort en bewees dat. In een iets mindere stand kwam Lau rens Ellers tegen Wim van der Hoek in vliegende tijdnood en gaf achter elkaar een pion en een loper weg. Nico Dannis en Arie Kardol speelden met wisselende kansen en kwamen op remise uit. Henk Erkelens raakte tegen Herman van Offeren een pion kwijt, maar achteraf bleek dat een uitstekend offer te zijn. Erik Hennink maakte een gewonnen eindspel tegen Jan Krayesteyn af met de koel bloedigheid van een veteraan. Joel de Roodt speelde, als veel nieuwelin gen, nog wat lang door tegen Jan Muit inn een stelling, die best opge geven had mogen worden. Nadir Omarzad won binnen zeer korte tijd van J. van der Haven. Jan Markus kwam in een leuke partij tegen Jap van der Heiden niet tot een beslis sing. In de competitie van de Rotterdamse Schaakbond verloor het vierde thuis met vrij grote cijfers tegen De IJssel 2 uit Moordrecht. Het eerste maakte twee overwinningen en een gelijk spel tegen Chess: een duidelijke nederlaag dus. Alleen het vijfde behaalde een dikke overwinning. Stand aan de kop: 1. Jansen, 2. W. Hennink, 3. Goor, 4. Van Wouden berg, 5. Hans van Offeren, 6. De Louw, 7. Kuiper, 8. R. Dannis, 9. Van der Born, 10. H. de Roodt. Zevenhuizen- Dinsdag 9 november speelde team 1 uit tegen B.C. Oegst- geest 2 in Oegstgeest. Oegstgeest had sinds haar laatst„e wedstrijd de koppositie overgenomen, maar daar kwam verandering in. Ted Hogerwaard startte als eerste heer in de singel. In de eerste set kwam Ted voor met 8-12, maar de heer van Oegstgeest kwam terug tot 12-13. Ted wist verlenging nog net te voorkomen (12-15). De tweede set werd ook knokken. Oegstgeest stond al snel voor met 6-0, maar dat liet Ted niet op zich zitten. Hij knokte terug en de stand liep op tot 14-14, verlenging. De service ging steeds over en weer tot een stand van 16-16. Het laatste punt was voor Ted (16- 17). Joop Koole was als tweede aan slag. Hij trof een zeer lange tegenspe ler, wat regelmatig erg lastig bleek. In eerste instantie liep de stand gelijk op, maar de heer uit Oegstgeest wist door veel en hard te smashen toch te winnen (15-8). In de tweede set kwam Joop goed terug. Door het spel kort en snel te houden wist hij een voorsprong op te bouwen van 6-2. De heer van Oegstgeest kwam echter weer helemaal in zijn spel en won (15-11). Bij de dames startte Liesbeth Poot als eerste. De beide dames waren nog maar net van start of de dame van Oegstgeest raakte geblesseerd. De wedstrijd bleek over en Oegst geest moest de partij weggeven. Wendie Hogerwaard was als tweede dame aan slag. In de eerste set kwam Wendie niet lekker in haar spel en ging er een hoop mis. Toch wist zij deze set wel te winnen (9-11). In de tweede set kwam het ritme terug en won zij met gemak (1-11). Inmiddels was de stand 1-3 voor Zevenhuizen. Tijd voor de dubbels. Joop en Wendie speelden de eerste mix. De invalster van Oegstgeest bleek een sterke dame in de mix. Toch wisten Joop en Wendie door goed spel de winst naar zich toe te trekken (7-15, 6-15). Ted en Liesbeth hadden het duidelijk moeilijker. Het lukte niet goed om in het spel te komen. De eerste set ging nog wel naar Zevenhuizen (11-15). De tweed set konden Ted en Liesbeth dit ech ter niet vasthouden. De stand liep op tot 14-14 en de winst ging uiteindelijk naar Oegstgeest (17-15). De derde set moest uitkomst bieden. Ted en Liesbeth wonnen deze met 9-15. De herendubbel werd weer een span nende strijd. De eerste set eindigde in verlenging in het voordeel van Zevenhuizen (15-17). Vervolgens hielden de heren van Zevenhuizen het heft in handen (9-15). De damesdubbel werd met gemak door Liesbeth en Wendie gewonnen. Uiteindelijk ging team 1 met een 1-7 overwinning op B.C. Oegstgeest, de koploper, naar huis. Waddinxveen/Boskoop - In een vol zwembad "de morgenstond" werd vorig weekeinde traditiegetrouw de "haagse kilometer" gehouden. Ook dit jaar waren vele topploegen uit het land naar Den Haag gekomen om te strijden voor de wisselbokaal. Tegen clubs als Aquarijn, de kemp vis, DSZ-Hoogwerf, DWK, WVZ, SG Dordrecht en LZ 1886 wist de Gou- westaete door een brede selectie zich in de top te handhaven. Dit is ondanks de weinig spectaculaire tij den een heel positief gegeven. Records werden er nog wel gezwom men. Zo was de estafetteploeg van de heren goed voor een verbetering van het oude record op de 4x50m vlinderslag. In een tijd van 1.53.62 snoepten Joost Krommenhoek, Mark v.d. Schrier, Marcel Zijderhand en Jan Willem v.d. Hoek 6 sec. van het oude record af. Bij de 100m rugslag meisjes '84 el deden Nanda Gerling en Denise de Riet individueel hetzelfde. Hun tijden waren resp. 1.13.28 en 1.17.26. Nico Baarda en Michael Jongenengel zetten hun progressie van de afge lopen weken voort en scherpten hun persoonlijke record op de 100m vrije slag jongens '84 el flink aan tot resp. 1.00.44 en 1.01.22. Joost Krommenhoek bewees dat hij veel klasse in huis heeft door de 100m vlinderslag jongens '82 el glansrijk te winnen in een fraai PR van 0.58.95 Ook Nanda Gerling toonde haar talent op de 100m wisselslag meisjes '84 el door deze afstand te winnen in een eveneens fraai PR van 1.14.59. Bij de 100m vrije slag meisjes '84 el was het een hele strijd voor Denise de Riet, Danielle Bruggeling en Sas- kia Captein onderling om uit te maken wie de snelste is op dit onder deel. Het pleit werd beslecht door Denise door in een PR van 1.03.15 als 3e te eindigen. Danielle en Saskia kwamen er vlak achteraan in evene- ns PR's van 1.04.80 en 1.05.56. Ook op de 100m schoolslag jongens '84 el was er voor Joost Krommen hoek weer een plak weggelegd. Dit maal was het een zilveren in een tijd van 1.16.09. Ook Roy Zirkzee was hier goed op dreef en zwom zich in een PR naar een tijd van 1.21.82 toe. Tenslotte was het de estafetteploeg van de heren weer die het laatste record van de dag op zich namen. Mark v.d. Schrier, Jan Willem v.d. Hoek, Marcel Zijderhand en Patrick van Keulen legden de 4x50m wissel slag af in een fraaie tijd van 1.59.05. Al met al was dit alles goed voor een hele goede 3e plaats algemeen. Met de gedachte dat dit vooral door de brede selectie komt en met het aankomende talent in het achter hoofd, blijft het er voor de zwemaf- deling in de toekomst goed üitzien. Groeneweg Al - Capelle Al 2-3 Groeneweg BI - Rohda BI 2-1 Jodan Boys C3 - Groeneweg Cl 3-2 Groeneweg Dl - Nieuwerkerk D4 3-5 Groeneweg D2 - Rohda 04 Groeneweg El - Gouda 2-3 Groeneweg E2 -Bergambacht 3-1 Jodan Boys - Groeneweg E3 3-1 TOGB E4 - Groeneweg E4 7-5 Alexandria F4 - Groeneweg F1 0-6 Olympia F8 - Groeneweg F2 0-9 TOGB F4 - Groeneweg F3 2-1 Groeneweg F4 - Lekkerkerk F4 3-3 Groeneweg F5-Nieuwerkerk F14 1-1 Moerkapelle - Voor de zoveelste keer al dit seizoen kon weer een volledig programma worden afgewerkt en konden alle Moerkapelse jeugd- teams weer aan de bak. In totaal waren deze vijf teams goed voor 13 punten, bepaald geen slecht resul taat. Moerkapelle F2 is van plan dit seizoen hoge ogen te gooien, er wordt door deze jongste groep heel enthousiast gevoetbald, hetgeen resulteerde in een 3-6 overwinning op RVC '33 F3. Moerkapelle F1 liep voor het eerst sinds weken tegen een j nederlaag op en wel meteen een forse, met 6-0 was Soccer Boys F2 duidelijk te sterk. Het E3 team speel de een hele leuke wedstrijd tegen CKC E5, er werd goed gespeeld, maar dit mondde niet uit in goals. Het j fysiek iets sterkere CKC deed dit we', eindstand enigszins geflatteerd 0-5 E2 behaalde de tweede achtereen- volgende overwinning van dit set-1 zoen, met 0-7 werd Woerden E2 enke le kans gelaten, met 6 punten zonder tegengoals is dit team trots lijstaan voerder. El doet het in de nieuwe competitie ook uitstekend, Na de leuke wedstrijd tegen Groeneweg vorige week werd nu GSV El verpul verd met 0-11, waarbij de goals door zeven verschillende spelers werden gescoord, terwijl de achterhoede geen enkele steek liet vallen. De l> pupillen speelde een zeer aantrekke lijke wedstrijd tegen WDS DL Na een l ongelukkige 0-2 en 1-3 achterstan werden de mouwen nog eens extra i opgestroopt met een verdienstelijke en verdiende 3-3 eindstand as] gevolg. Cl begint de nieuwe compe titie moeizaam. Tegen Sportlust L-1 kwam het nog wel op voorsprong l 2-61 die met goed verdedigend spel tot rust bleef behouden. Daarna was pijp leeg en werd het naar een nederlaag gespeeld. BI tenslo j won opnieuw en gaat steeds me een bedreiging vormen v°or ,1 bovenste twee ploegen. Nu we I Jodan Boys B2 weinig kans 8e' I met een 2-4 overwinning en een s j vige derde positie werd naar nu - teruggekeerd.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8