Verlies op de valreep voor W.S.E. Gemakkelijke zege GADENZ.NL op Zwolle Weer gelijkspel Moerkapelle TZM speelt gelijk Waddinxveense jeugd laat punten liggen De Nominatie fraaie overwinning voetbalvereniging Moerkapelle Heren Gonwestaete spelen steeds beter! pagina 9 I Voetbal I Verlies op de valreep voor W.S.E. volleybal I Schaken Tafeltennis Waterpolo Dames boeken royale overwinningen Voetbal Wie wordt sporter van het jaar 2000? Waddinxveen - Na Sparta C-l was het 10 november de beurt aan IExcelsior C-l voor W.S.E. onder de 115. Excelsior, dat in de hoogste com- I petitie in de bovenste regionen me- f draait, speelde in zeer hoog tempo. Snelle balcirculatie en goede coa- I ching zorgde voor een snelle 0-1. I W.S.E. speelde zich ondanks deze I treffer toch steeds beter in de wed- I strijd. Voor de rust was het Valmir 1 die, na een mooie solo door de as van het veld, prima afrondde waardoor de ruststand 1-1 was. Wou- ter, die een knappe wedstrijd had staan keepen stond zijn plaats af aan i Niels. De tweede helft werd van I beide kanten goed voetbal op de mat gelegd. Een aanval werd opgezet a door Pim. Jouad maakte de actie I langs de zijlijn en zijn voorzet bereik- jte Kevin. Hij liet de doelman van J Excelsior het nakijken door de bal in I de uiterste rechterhoek binnen te I schuiven. De klasse van Excelsior 1 bleek echter vrijwel meteen. Uit een I corner trokken zij binnen de minuut de stand weer gelijk. Hierna was Excelsior op zoek naar de winnende treffer. De sterk spelende Arjen en doelman Niels lieten echter een sterk staaltje verdedigen zien. Ook W.S.E. creëerde zich kansen. Een diepe bal van Jouad op Kevin werd door goed uitkomen van de doelman gered. Een lob van afstand van Val- mir ging in tweede instantie naast. Nadat Jouad voortijdig het veld mocht verlaten door praten, moest W.S.E. met z'n tienen verder. Excelsi or maakte daar goed gebruik van. Zij scoorden na het goed uitkappen van de W.S.E. verdediging de 2-3. W.S.E. gaf niet op. Een goed geplaatste bal van Merhawi stuurde Samir alleen op de keeper af. Samir werd echter vast gehouden waardoor de aanval strandde. In de slotfase moest W.S.E. alle zeilen bijzetten. Michel en Must afa maakten het Excelsior niet gemakkelijk. Toch werd het uiteinde lijk 2-4. Een slippertje van Arjen werd vakkundig afgestraft. Zevenhuizen - Nesselande speelde afgelopen zondag in Zwolle tegen Remote IT. Deze ploeg begon het seizoen sterk door winst op kampi oen Piet Zoomers voor de Super Cup. Daarna verloren de Zwollena ren verrassend veel wedstrijden. Ook in deze wedstrijd kon Remote niet de vuist maken die nodig was om het ongeslagen Nesselande te overwinnen. Met de setstanden 25- 22, 25-17 en 25-12 wist nesselande de westrijd met 3-0 te winnen. Trainer/coach Gert Timmer startte met Twan van Kuijk, Ferry van Hal, Kristiaan van der Wel, Jochem dé Gruijter, Joost Looman, Joost van der Hoek en Rick Wiggers als libero als de basis. De eerste set had een wisselend verloop. Nesselande wist al snel door hun sterke service een 3-8 voorsprong op de bouwen. Deze werd door de Zwollenaren nog onge daan gemaakt en ontspon er een redelijk gelijk opgaande strijd. Waar in toch al te zien was, dat Nesselan de de punten makkelijker wist te sco ren dan Zwolle. Nesselande met een uitstekend spelende Kristiaan van der Wel op de buiten aanval en in het midden Twan van Kuijk, zorgde weer voor een voorsprong die uit liep naar een 25-22 setwinst. In de tweede set voerde de Nesselanders de ser- vicedruk op, wat direct resulteerde in een snel groeiende voorsprong. Met een sterk verdedigende Rick Wiggers en in de eindfase een goed aanvallen de Ferry van Hal werd de set met 25- 17 binnen gehaald. Ook de derde set was een gemakkelijke prooi voor Nes selande. Joost van der Hoek, wist zijn aanvallers weer goed te bedienen en zorgde zelf ook nog voor een aantal goed verdedigende ballen. De rally's die er waren wist Nesselande in winst om te zetten. Met 25-15 werd de set gewonnen en behoud Nesselande hun ongeslagen status. Voor aanstaande zaterdag staat de volleybaltopper tussen Cadenz.Nes- selande en de nummer drie Geove/Vrevok op het programma. Deze wedstrijd wordt in het dorps huis Swanla om 19.00 uur gespeeld. In de derde ronde van de KNSB-com- 1 petitie heeft het eerste team van I schaakvereniging Moerkapelle met 144 gelijkgespeeld tegen het Zuidlim- Iburgse Voerendaal. Het wedstrijd- I verloop was bijzonder spannend en I de Limburgers (die gemiddeld per speler zo'n 100 ratingpunten "ster ker waren) konden met de uitslag iets minder tevreden zijn dan de Moerkapellenaren. Voor de thuis club wonnen Jesse van Elteren, Ben van Geffen en Dick Bac hun partij, terwijl Wim Vroegindeweij en kop man Gerard van Ommeren een half punt binnenbrachten. Geen persoon lijk succes was er deze keer voor Wouter en Maarten Vroegindeweij en Marcel de Haan. Moerkapelle heeft I Mer wedMaarten Vroegindeweij in een Caro-Kann hard aan. De stukken vlogen over het bord in een specta culaire aanval, die Maarten te veel werd. Dick Bac speelde zijn 1. PC3 tegen Jesse van Elteren, die goed I voorbereid bleek en voordeel kreeg, in tijdnood, juist toen hij leek te gaan I winnen, blunderde Jesse een stuk I weg. Dat buitenkansje liet de altijd I attente Dick Bac zich natuurlijk niet ontgaan. Overige uitslagen: Wouter Vroegindeweij-Wim Vroegindeweij 0,5-0,5; Kevin Bakker-Ron Droog 0-1; Michiel Rensen-Stefan Rensen 1-0; Marian van Elteren-Sjaak Kouwenho- ven 0-1; Henk Doornhein-Patrick Stam 0,5-0,5. De stand bovenaan: 1. Ben van Geffen; 2. Gerard van Omme ren; 3. Ronald Mandersloot; 4. Dick Bac; 5. Marcel de Haan. De jeugd speelde eveneens de tiende ronde. Groep 1: Stefan Rensen-Freek Hof man 0,5-0,5; Matthias Freeke-Boude- wijn Weijermars 0-1; Ron Droog- Patrick Stam 1-0; Marleen van Vliet-Jasper Kamp 0-1; Pieter Perdijk- Wietse Wigboldus 0-1. De stand aan kop: 1. Stefan Rensen; 2. Boudewijn Weijermars; 3. Ron Droog. Groep 2: Roderick Gielisse-Christiaan Noor- land 0-1; Thijs van der Torren-Simon van Rooijen 0-1; Jan van de Hoek- Tommi van Rooijen 1-0; Jessica Stam- Job Noorland 1-0; Bas Pieper-Tho mas Roest 1-0; Jojanneke Weijermars-Christine Rensen 1-0. De stand aan kop: 1. Christiaan Noor- land; 2. Thijs van der Torren; 3. Ma- rius van der Torren. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het eer ste team van TZM heeft in de thuis wedstrijd tegen SHOT 65 haar eer ste gelijk spel behaald. Ging in de vorige wedstrijden alles nipt verlo ren, dit keer lukte het wel niet te verliezen. Guus van Amerongen en Ad van Heijningen wonnen beiden twee partijen. Dico Bac won geen partij. De dubbel werd wel gewon- Team 2 speelde een thuiswedstrijd tegen OTTV 2 uit Ouderkerk a/d IJs- sel. Coerd van Kasteel won drie par tijen. Patrick van der Meer won er 1 en Sander van der Meer won geen partij. Ook de dubbel ging verloren waardoor de einduitslag 4-6 werd. Het 3e team speelde een uitwedstrijd tegen NTTC 3 uit Nieuwerkerk a/d/ IJssel en verloor met 7-3. Hans Hol won twee partijen. Gerard Reijm won er 1. André Te Paske won geen partij. De dubbel werd ook verloren. Team 4 speelde een uitwedstrijd tegen BOK 4 uit Bodegraven en ver loor met 6-4. Bart Klos en Simon Wondergem wonnen beiden twee partijen. John Meurer won geen par tij. De dubbel leverde niets op. Team 5 speelde een thuiswedstrijd tegen NTTC 8 uit Nieuwerkerk a/d IJssel. Adrie Bout won twee partijen. Albert Thunissen won er 1 en Harm Rodenboog won er geen. De dubbel werd wel gewonnen. I viel dit weekend minder te jui- I ™n dan vorige week, echter, er I waren hele leuke en verrassende I fris echter één uitslag die apart ver- I meld dient te worden. I etJ°ngste 'eam van c'e vereniging, 15 bestaande uit alleen meisjes I 'e tot een aantal weken terug nog I "ooit op een voetbalveld hadden I cestaan haalde zaterdag haar eerste I Punt binnen! I !e§en Sportief F2 werd het 2-2! 1 .e verS'në het een stuk minder, J 1-0 achterstand kon nog worden I "oggewerkt, maar toen Soccer Boys I |everi minuten voor tijd opnieuw een I °®rsProng nam was de weerstand Sproken (1-2) i ontving Zwammerdam en haalde eung de overwinning binnen (2-1) e verdedigers van Nieuwerkerk en een stukje groter dan de F3 aanvallers, dus het scoren was moei lijk. De tegenstander ging het iets beter af. (2-0). Met zeer veel strijd en vechtlust behaalde F4 alweer een overwinning, ditmaal was Vep het slachtoffer (3-4) El was sterker dan Olympia, maar wist vooral te scoren met het missen van kansen. Daarbij kwam ook nog eens een behoorlijke portie pech om de hoek kijken, dus het eerste verlies in de nieuwe competitie was een feit. (1-2) E2 haalde ouderwets uit tegen Rijn streek (2-6) E3 wilde hier absoluut niet voor onder doen, Sportlust werd met maar liefst 7-0 naar huis gestuurd. Dl speelde een hele goede wedstrijd, echter drie uitvallen van Vep lever den evenveel doelpunten op, daar kon de Dl er slechts één tegenoverstel len, maar dat was wel een hele mooie! (1-3) Tot de rust speelde D2 een gelijk opgaande strijd, daarna liep Nico- laas Boys uit. (2-6) Esto en Cl speelden in Oudewater een wedstrijd die alle kanten op kon, maar uiteindelijk trokken de jongens uit Waddinxveen aan het langste eind (1-2) De derby tussen Be Fair en C2 werd beslist in het voordeel van de ploeg uit het Warnaar sportpark (3-0) C3, het voormalige Mj speelde haar eerste wedstrijd in de jongens poule. Nadat de zenuwen waren afgeschud werd het een leuke wedstrijd waarin net als door tegenstander Olympia lx werd gescoord. De Al ging op bezoek bij Sporlust en won na een zware wedstrijd ver diend (1-3) Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen zaterdag speelde Gouwestaete thuiswedstrijden. Dames 1 had aan vankelijk behoorlijk moeite met de Polar Bears uit Ede, doch won ten slotte met 14-6. Heren 1 speelde een van de beste wedstrijden van dit seizoen. Toch kon Gouwestaete de zware jongens uit Hoorn slechts een gelijkspel afdwingen; 8-8. Dames maakte korte metten met rode lantaarndraagster KZC 1 uit Beverwijk en won met 13-4. Dames 1 tegen Polar Bears 1 De Gouwestaetedames hebben altijd enige moeite om zich 'los' te maken van het fysiek spelende Polar Bears. Maar als eenmaal de krachten van de Edesen door de snelle Waddinxveen- sen zijn gebroken, vliegt de formatie van trainer/coach Huib Maass er dan ook razendsnel overheen. Deze keer duurde dat tot halverwege de derde periode; toen stond het pas 8-5 voor Gouwestaete. Daarbij kwam dat 'vriend èn vijand' weinig waardering kon opbrengen over de wijze van fluiten. Een Waddinxveense suppor ter die dat ook verbaal probeerde duidelijk te maken, werd zonder waarschuwing van het strijdtoneel gezonden. Inmiddels had Gouwesta ete ook nog twee speelsters met drie P-tjes. Dit was koren op de molen van de Waddinxveensen, die uit mondde in een hattrick van Gillian van den Berg die de periode afsloot met 11-5. Begin vierde periode hield de wederom uitstekend keepende Francine Lankhuyzen een viermeter, waarna Gouwstaete er nog drie ingooide; 14-5. Polar Bears scoorde de laatste. Eindstand 14-6. Periode standen 4-2, 3-2, 4-1 en 3-1. Heren 1 tegen Hoorn 1 Afgelopen zaterdag stond de thuis wedstrijd tegen ZW Hoorn op het programma. De resultaten van de afgelopen weken geven duidelijk aan dat de ploeg nog niet optimaal draai en dat ze de draai in de tweede klas se nog niet echt gevonden hebben. De Gouwestaeteheren gingen nu wel goed van start. De stand na de eerste periode 2-2. Ook in de tweede perio de was het een gelijkopgaande strijd. Mare Faber scoorde vanaf 4 meter feilloos uit een strafworp en het was wederom Jaco de Jong die zijn ploeg op een 4-4 tussenstand bracht hal verwege de wedstrijd. Het is duide lijk dat de vorm en het zelfvertrou wen langzaam maar zeker in de ploeg begint te komen. In de derde periode liepen de Gouwestaeteheren zelfs uit naar een 6-4 voorsprong. Maar de laatste periode was er een om eens goed voor te gaan zitten. Nadat ZW Hoorn twee overtalsitua- ties had benut was de stand weer gelijk en was er geen pijl op te trek ken wie uiteindelijk de langste adem had. Mark Mommers, weer terug in de basis na een weekendje ouder schapsverlof, tekende met een fraaie boogbal de 7-6 aan. Maar ZW Hoorn trok de stand weer snel gelijk. Een slordige fout op het middenveld gaf Hoorn zelfs de kans om weer op voorsprong te komen. Die kans lie ten ze niet onbenut en 30 sec voor tijd leek het of de kansen voor de Gouwestaeteheren verkeken waren. De laatste overtalsituatie bracht de redding. Het was Remko Overdam die de laatste goal van de wedstrijd mocht scoren. De Gouwestaeteheren moesten wederom genoeg nemen met een gelijke spel, al mag gezegd worden dat het spel van de Gou westaeteheren weer hoop geeft voor de volgende wedstrijden. Volgende wedstrijden Aanstaande zaterdag 20 november spelen de bondsteams van Gou westaete uitwedstrijden. 's-Avonds speelt dames 1 speelt om 18:30 uur tegen De Ham 1 in zwembad 'De Watering' te Wormerveer. Heren 1 speelt om 19:55 uur tegen De Kempr- vis 1 in het 'Rivièrabad' te Spijkenis- "oerkanelle Hpt ct XV Tl rl O O vrl I<1 I r.l„«w 1f 1 1 nn I I 0er(taPeBe - Het standaardteam I n»ü ,voetbalvereniging Moerka- ™e blijft het uitstekend doen in liri<,(0^npetitie' zaterdag jongstleden IJ'h,et de uitwedstrijd tegen het I 'Jd lastige te bespelen Woubrug- II 'ïft 0-3 winnend af te sluiten. Innn w"Witten beweren daarmee I :,i'euw °ver een brede en talent- Ie selectie te beschikken, want er I est worden aangetreden zonder |]n„r,nVaste basiskrachten, maar de La p bleken ook nu weer vol- I ije krachten. Door deze over- Im»?1".1® nam Moerkapelle samen II sleutels en MVKV steeds meer I 'and van de overige teapis. De ploeg heeft tot dusverre 22 punten uit 10 wedstrijden (nu al even veel als het gehele vorige seizoen) beha- Id, sleutels heeft hetzelfde puntena- ntal, maar had hiervoor wel 2 punten minder nodig. Zaterdag kunnen de Blauw-Witten" zelfs afstand nemen, want dan bezoekt deze Leidse ploeg sportpark "de Wilde Veenen" aan vang 14.30 uur. Moerkapelle 2 bezocht concurrent Zwammerdam 2 en keerde met een 1-2 overwinning huiswaarts, waardoor de ploeg haar leidende positie tot op 4 punten ver grootte, Peter Paul Breedijk en Aliou Drame scoorden. Ejrpstig blessureleed blijft (Je v(/et- balvereniging Moerkapelle dit sei zoen helaas achtervolgen. In de wed strijd Moerkapelle 4 tegen DZB Zevenkamp 4 liep Moerkapellenaar Johan van der Bor in de 37e minuut een driedubbele beenbreuk op, dit na een botsing met een tegenstan der, in een opnieuw sportieve wed strijd. De onfortuinlijke speler werd direct naar het ziekenhuis vervoerd en onderging daar een langdurige operatie. De wedstrijd werd na dit ongelukkige voorval gestaakt. Binnen een tijdsbestek van vier weken is dit de derde speler van de voetbalvereniging Moerkapelle die een dergelijke blessure overkomt. Naam: Robert de Graaff en Philippe Ribbens Leeftijd: 31 en 26 jaar Woonplaats: Zevenhuizen, Wad dinxveen Vereniging/ Biz/Indoor Karting team: Zoetermeer. In 't dagelijks leven: Robert werkt als accountmanager, Philippe als mana ger bij een meubelspuiterij. Reden nominatie: Robert en Philippe werden op 7 november jl. Neder lands Kampioen Endurance Karting. Bij deze vorm van de Kartsport wordt het kampioenschap gereden over een serie wedstrijden (iedere wedstrijd duurt ongeveer acht uur!), die plaatsvinden tussen maart en november. Robert en Philippe draai den een uitstekend seizoen, waarbij ze onafgebroken op de eerste plaats stonden met een redelijke voor sprong op hun naaste concurrenten, het team van Bowman/Mcdrive. Bij de laatste race van het kampioen schap in Venray moesten Robert en Philippe minimaal als derde eindi gen om Nederlands Kampioen te worden. Het werd een spannende strijd, want onze streekgenoten had den een minder goede race dan de voorgaande wedstrijden. Uiteindelijk eindigden ze als derde en dat was genoeg om met vier punten voor sprong op de runner-up het kampi oenschap te behalen. Na hun over winning reden Philippe en Robert nog een ererondje over de baan, waarbij ze luid aangemoedigd wer den door familie, vrienden én con currenten. Of het tweetal zich vol gend jaar weer mengt in de strijd om het kampioenschap is nog onzeker. Een aantal aanbiedingen van Kartfa- brikanten en sponsors zijn welis waar binnen, maar de Kartsport neemt zoveel tijd in beslag, dat zowel Robert als Philippe rustig wil len nadenken over hun verdere acti viteiten in de kart of autosport. De Nommatle" kan men melden bij de sportredactie, telefoon 0182- 615899. Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar gekozen Deka Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs beschikbaar.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9