Jonge schilders aan het werk Opnieuw correctie op heffing OZB voor de substraatteelt Vrijwilligers voor een goed contact Nieuwjaarswensconcert SBS6 maakt opname van vuur werk millenniumfeest O.S.S. neemt afscheid van Leny Hogebrug DE STAND VAN ZAKEN DE STAND VAN ZAKEN lieuws uit de regio Diploma-zwemmen Scouting Sint Victor in kerstsfeer Vakantiebijbelclub Hart van Holland/29 december 1999 pagina 13 Het organisatieadviesbureau Van der Wilt Management Advies opent zijn nieuwe kantoor in Waddinxveen met een expositie van beeldhouwster Berna Veldhuijzen uit Katwijk aan Zee. Er is open huis op 18 en 25 januari en op 20 en 28 januari op het adres Sta ringlaan 21-05. Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - Ook op basisschool De Eendragt werd in de week voor de kerstvakantie hard gewerkt om de vlaggen, die op oudejaarsdag aan de wieken van de molens zul len worden gehangen, zo mooi mogelijk te beschilderen. Zo ging groep 3 van juffrouw Corry vorige week woensdag aan de slag. Nadat eerst de bedoeling van de vlaggen was uitgelegd, werd de rode, gele en blauwe 'flubberverf' -een ander soort verf dan zij gewend zijn- op tafel gezet. Bij het hardop fantase ren wat er nu precies geschilderd zou gaan worden, bleken vooral sterretjes, vuurwerk en het getal 2000 favoriet. "Maar hoeveel nul len moeten er ook al weer achter de twee?", merkte een kind bedachtzaam op. Daar werd door zijn klasgenootjes nog even over gediscussieerd. In totaal zijn er op de basisscholen in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud-Verlaat zo'n 268 vlaggen beschilderd die bedoeld zijn om de molens te versieren tijdens het Mil lenniumfeest aan de Molenviergang. Omdat er in totaal 288 vlaggen voor deze vier molens nodig zijn, gingen ook de bewoners van de molens zelf met verf en kwast aan de slag. Vol gens Jan Spruit, molenaar en bewo ner van molen nummer 3 aan de Molenviergang, betekent De Natio- nale Groet 2000 zoals het millenni umfeest is genoemd, een welkome landelijke publiciteit voor de molen. "De jeugd is de toekomst, ook voor het behoud van monumenten", aldus Jan Spruit. Ook elders in Nederland zullen met oud en nieuw 1999/2000 de vlaggen met daarop een wens of groet, aan de wieken van de molens wapperen. Ruim 260 Nederlandse molens zul len op deze manier het nieuwe mil lennium welkom heten. In deze regio zal behalve de Molenviergang in Zevenhuizen, ook molen De Haas in Benthuizen meedoen met deze actie die gesteund wordt door vere niging 'De Hollandsche Molen'. Om getuige te zijn van de Nationale Groet, kan men op 31 december van 11.00 tot 13.00 uur komen kijken in Benthuizen, en van circa 12.00 tot 17.00 uur in Zevenhuizen wanneer de molens -uiteraard bij voldoende wind - zullen draaien. Rond midder nacht staan de molens aan de Molenviergang in Flootlicht. Molen de Haas draait in de oudejaarsnacht van 23.00 tot 01.00 uur maar zal dan uit veiligheidsoverwegingen niet toegankelijk zijn voor bezoekers. Door Karin Heeren Zevenhuizen-Moerkapelle - Nadat de gemeenteraad op 9 november 1999 een besluit heeft genomen af te zien van de heffing van onroerend zaak belastingen ten aanzien van de sub straatteelt, blijkt nu dat dit wetsvo- rstel nog goedgekeurd moet worden door de Europese Commissie. De gemeenteraad heeft derhalve beslo ten toch OZB te heffen in afwachting van het besluit van de Europese Commissie. Het besluit af te zien van heffing van OZB op de substraatteelt werd genomen nadat bekend werd dat op 26 oktober in de Eerste Kamer een initiatiefvoorstel van de kamerleden Van der Hoeven en Luchtenveld werd aangenomen om af te zien van heffing OZB voor de substraatteelt. Nu blijkt uit een schrijven van de Minister van Binnenlandse Zaken dat het voorstel nog ter beoordeling naar de Europese Commissie moet ter beoordeling. De commissie heeft zich nog niet uitgesproken over het voorstel. Gezien het feit dat belastingen per kalenderjaar worden vastgesteld, is na een verhitte discussie tijdens de gemeenteraadsvergadering van 21 december, besloten dat de OZB toch geheven gaat worden. De fracties van CDA en WD hebben zich uit drukkelijk tegen het voorstel uitge sproken. De andere partijen waren voor. Zowel de WD als de CDA staan een consistent beleid voor, dus niet terugkomen op eerder genomen besluiten. De SGP, RPF en Gemeente Belangen willen het beleid ook consistent doorvoeren, wat inhoudt dat de lasten OZB bij de telers wordt neer gelegd en willen het besluit van de Europese Commissie afwachten. De FVdA heeft zich altijd voor de hef fing van OZB op substraatteelt uitge sproken en steunt ook nu dit voor stel. Ingezonden Regio - 'Vrijwilligers in huis' zijn mensen die houden van een goed contact, die graag met andere mensen omgaan. Je kan daarvoor natuurlijk naar een café gaan, maar je kan ook iemand thuis opzoeken. Bijvoorbeeld iemand die er zelf moeilijk uit kan. Die daardoor meer moeite heeft om betrokken te blijven met alles wat er buiten gebeurt. Als je als mens volop in het leven staat, heb je veel te bieden aan een ander die dat niet (meer) kan vanwege een ziekte of handicap. Een zieke of gehandicapte heeft zelf vaak veel me- gemaakt en daarom de nodige levenservaring. Dat kan de basis zijn voor een goed contact. Tijd en rust voor een goed gesprek, samen een wandeling maken, een spel letje doen of de krant voorlezen, is niet alleen prettig voor de ander, maar ook voor jezelf. Vrijwilliger ben je daarom óók voor jezelf. Het gaat in de eerste plaats om wat je er zelf uit wilt halen. Iemand die ernstig ziek of gehandicapt is, heeft vaak een partner of familie lid die voor hem zorgt. Die zorg kan heel zwaar zijn, soms te zwaar. Een vrijwilliger die af en toe langs komt, zelf plezier heeft in deze bezoeken en oog heeft voor de zware zorg van die ander, kan een hele waardevolle bij drage leveren in deze situatie. Zonder daarbij zelf de zorg op de schouders te hoeven nemen, want een vrijwilliger is een vrijwilliger, die bepaalt zelf hoever hij of zij wil gaan. Om dit contact te ondersteunen worden de vrij willigers door de Thuishulpcentrale geschoold en begeleid. Als vrijwilliger ■""Paal je uiteraard zelf hoe vaak en wanneer je ingezet wordt en wat je wel en niet wilt doen. Vrijwilligers die van kinderen houden, die het leuk vinden een stukje ver zorging over te nemen maar ook kunnen genieten van 's avonds enkele uren voor zichzelf, met een boek op de bank of voor de tv, worden ingezet jij gezinnen met een gehandicapt kind. De ouders kunnen zo af en toe eens even uit, om weer nieuwe energie op te doen, wetende dat hun kind in ver trouwde handen is. Jensen die houden van een goed contact en graag een uitdaging aangaan, kunnen voor meer informatie terecht bij de Vierstroom Thuishulpcentrale: U182-594623. Op werkdagen bereikbaar van 9.00 - 13.00 uur. Buiten die tijd kunt u ook een berichtje bij de Zorglijn achterlaten: 0182-594500. Wij bellen u dan zo spoedig mogelijk terug. Pp maandag 10 januari is er van 19.30-21.30 uur aan de Spoorstraat 2 te bouda een informatie-avond voor belangstellenden. Aanmelden kan vanaf 3 lanuari op een van de bovenstaande telefoonnummers. Boskoop - De Vakantiebijbelclub is een kinderclub in de vakantie, waar in een verhaal uit de bijbel centraal staat. In de kerstvakantie vindt een kinderclub plaats op woensdag 5 januari van 14.00 tot 16.00 uur in de aula van de Immanuelschool aan de Mendelweg. De entree bedraagt ƒ1,50 per kind. Het bijbelverhaal dat centraal staat gaat over 'Jozef'. Wat de kinderen met het verhaal gaan doen blijft een verrassing. Alle ouders en belang stellenden mogen aan het eind van de middag de voorstelling komen bekijken. De organisatie zoekt nog enkele vrij willigers om tijdens deze middag te assisteren. Voor meer informatie: 0172-587808. Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is op dinsdag 21 december voor het A-diploma gezwommen. De beoordelingscommissie bestond uit Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Guido Linkerhof. Er waren 57 kandidaatjes die allemaal zijn geslaagd: Denise Verver, Brenda Broman, Lindsey van Zanten, Henk de Wit, Hidde Versloot, Isabelle Spörl, Davey Boom, Max Bakker, Melissa Koren, Wouter de Jong, Esther Stol wijk, Karlij ne van der Veer, Stacey Breedijk, Tessa Schellekens, Remon Groeneweg, Michael Huizer, Bas Chierandjoe, Stefan van Klink, Rob- bert-Jan Bosch, Safiya Driessen, Driessen, Kaylee Heins, Tasha Bo- msma, Tom Jansen, Duco Tollenaar, Marianne Oudshoorn, Pieter Moer man, Roxy Zwijnenburg, Thoman Vroman, Ryan van der Zwet, Mit chell Verschoor, Barbara Bournas, Fabian Pastijn, Yvanah Reina, Yorick Smid, Ralph Smid, Danique van Vliet, Arno Bos, Nick Honkoop, Ray mond Neukerk, Yori Broers, Martijn Bos, Jennifer van Veen, Ruben van Oostenbrugge, Charity Schrieken, Gerryke Bos, Alex Veringmeier, Seorsa Hoenstok, Suganthi Geert- sen, Stefan Weijers, Robin Köllmann, Casper Bosma, Karei Struys, Yoeri van Halewijn, Raymond Ooms, Mar jolein van Es en Lisanne Jansen. Waddinxveen - Afgelopen week was scouting Sint Victor in kerststem ming. Voor alle speltakken, van jong tot oud, stond als afsluiting van de 20e eeuw een extra leuke kerstop komst op het programma. De bevers kregen een kerstdiner voorgescho teld,w aar de jongste scouts heerlijk van hebben gesmuld. De esta's zijn naar de bioscoop geweest om mee te leven met de film Kruimeltje. Voor de verkenners was er ook een film, maar dan in het clubhuis, nadat ze gezellig samen hadden getafeld. De seniorenstam hield het bij kerstbor- relen op de zaterdagavond. Speciaal voor de welpen was de Grote Meneer Cactus-show naar Waddinx veen gekomen, met als speciale gast Pippi Langkous. In het clubhuis was één zaal veranderd in een echte jun gle, compleet met bomen, lianen en waterval. De kabouters, gidsen en R/S hebben zich in de jungle prima vermaakt. De stam is de enige spel- tak die een spéciaal after-kerst pro gramma heeft: zij gaan op bivak naar een nog onbekende bestem ming. Waddinxveen - Op maandagavond 3 januari is er een nieuwjaarswens concert in de Bethelkerk aan de Bil- derdijklaan. Het 135 leden tellende Mannenkoor "De Gouwestem" begint het nieuwe jaar met een uniek concert waarvan het program ma door het publiek zelf zal worden samengesteld. Een dergelijk concert is met veel succes eerder georgani seerd. Nieuw is dat er deze avond ook ruimte is voor optredens van goede amateur musici die het mannenkoor willen begeleiden op hun instrument of een solo-optreden willen verzor gen. Een dergelijk verzoekprogramma heeft een speels, onvoorstelbaar karakter en omvat het gehele uitge breide repertoir van het mannen koor welke bestaat uit geestelijk muziek, klassieke muziek en popu laire muziek. Ook is er de mogelijkheid om een instrumentale bijdrage te vragen aan de organist Martin Mans. Voor een goed verloop zal een over zicht van het brede repertoire aan het publiek worden voorgelegd wa- ruit men de graag gehoorde muziek kan kiezen. Na afloop van het concert is er gele genheid om onder het genot van een drankje elkaar een goed nieuwjaar toe te wensen. Zij die met hun instrument het man nenkoor willen begeleiden of solo willen optreden dienen vooraf con tact op te nemen met Martin Mans, de dirigent van het koor, of met één van de bestuursleden. Het nieuwjaarswensconcert begint om 20.00 uur, de toegang is vrij. Boskoop - SBS6 zal op maandag 3 januari tijdens het millenniumfeest in Bos koop opnamen maken van het grote vuurwerk dat die avond op het plein van de Boskoopse veiling zal worden afgestoken. Het vuurwerk gaat om kwart voor negen de lucht in, direct na afloop van de Nieuwjaarsreceptie van de gemeente, die ditmaal in de Boskoopse Veiling wordt gehouden en waar alle inwoners welkom zijn. Donderdag 13 januari om 21.55 uur zendt SBS6 in het programma Dossier Alarm impressies van het millenniumvuurwerk uit. Zevenhuizen - Na jarenlange uitzonderlijke verdiensten voor de gymnastiekvereniging O.S.S. heeft Leny Hogeburg dinsdag 21 december afscheid genomen. Temidden van haar cursisten, zij gaf de laatste jaren 'gym voor senioren werd er teruggeblikt op de betrokkenheid en inzet van Leny. Officieel heeft zij bij de 'bejaardengym' 10 jaar lei ding gegeven, officieus echter veel langer. Bij de vereniging O.S.S. is zij in 1966 erelid geworden, dat geeft een enorme staat van dienst weer in het belang van het onderwijs in beweging. Leny Hogebrug was eigenlijk nog lang niet van plan om te stoppen met haar activiteiten. Nadat zij in oktober aan haar knie werd geopereerd heeft zij echter last gekregen van spierdystrofie, een aan doening die haar noodgedwongen doet stop pen met lesgeven. Veel aardige woorden, een mooie plant en een aantal bonnen die zij naar eigen inzicht kan besteden vielen haar dinsdag 21 decem ber ten deel.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13