Zonder u valt er niets te recyclen René van Beek stopt bij Flore- ant zaterdag Het eerste is terug bij de schakers Clubkampioenschappen TZM Speelse muziek in Agnietenkapel ïeuws DANK VOOR UW HULP IN 1999 De Nominatie Hart van Holland/29 december 1999 pagina 15 Hoe werkt het? Wat gebeurt er mee? Wie wordt sporter van het jaar 2000? Jaarlijks danken we met z'n allen een enorme hoeveelheid grote en kleine elektrische apparaten af. Bij elkaar gegooid zou dat een berg afval van een paar miljoen huis houdelijke producten opleveren. Zonde van het geld en slecht voor het milieu. Vandaar dat overheid en bedrijfsleven maatregelen heb ben bedacht om voor bruikbare materialen een nieuwe bestem ming te vinden. Vanaf 1999 betaalt iedereen door middel van de zogenaam de verwijderingsbijdrage mee aan het goed verwerken van afge dankte apparaten. Elke consument betaalt een bedrag bovenop de aan schafprijs van bijvoorbeeld een koelkast, wasmachine of een tv. Voor de koelkast wordt 40 gulden extra betaald, voor de wasma chine 20 gulden en voor de tele visie 25 gulden. Komend jaar komen daar de kleine huishou delijke appara ten zoals strijkij zers, boilers, boormachines, tuingereed schap en naai machines bij. Voor deze appa raten moet een bijdrage varië rend van 2,50 gulden tot 20 gulden extra worden betaald. iedereen een beetje en bij elkaar opgeteld heb je dan genoeg geld om het geheel betaalbaar te maken. Iedereen die een apparaat kwijt wil, kan bij de gemeente terecht. Alle gemeenten nemen de afgedankte producten gratis in. Alleen is het inleveringssysteem per gemeente verschillend, dus het beste is om ter plekke te informeren naar de moge lijkheden. Een apparaat mag ook aangeboden worden aan de winkel waar een nieuw, soortgelijk product wordt gekocht. De gemeente of de winkel zorgt er vervolgens voor dat de apparaten via transporteurs worden opgesla gen op speciaal daarvoor ingerichte 'regionale overslag stations' (Ros sen). Op de Rossen worden de appa raten-naar soort gesorteerd en naar gespecialiseerde verwerkingsbedrij- Zorg dat deze mannen zich niet vervelen grondstof gebruikt. Dat scheelt met name in het winnen van kostbare grondstoffen als ijzer, aluminium en koper. Nu wordt het teruggewonnen ijzer en aluminium ingezet bij res pectievelijk de staal- en aluminium- productie. Het milieuschadelijke PUR-schuim, dat uit koelkasten wordt verwijderd, kan na bewerking nog heel goed worden gebruikt als isolatie van het dak of de vloer. Zo krijgt de consument een klein stukje oude koelkast weer terug. Ook tv's vinden hun weg naar een tweede leven. Het glas van beeldbuizen wordt bijvoorbeeld gebruikt bij de productie van de achterkant van beeldbuizen maar ook bij het maken van keramische vloertegels. Door de verwijderingsbijdrage wor den twee vliegen in één klap gesla gen. Er hoeft minder afval verwerkt te worden en door herge bruik zijn min der kostbare grondstoffen nodig. Momenteel wordt een campagne gevoerd om iedereen te wijzen op de voordelen van het inleveren van elektri sche en elektronische apparaten. Via spotjes op radio en tele- krantenartikelen De verwijderingsbijdrage wordt gebruikt om alle elektrische en elektronische apparaten zo milieu vriendelijk mogelijk in te zamelen en zoveel mogelijk materialen nogma- ls te gebruiken. Alle bijdragen komen in een grote pot en daaruit wordt het systeem gefinancierd. Net zoals bij verzekeringen betaalt ven getransporteerd. Vervolgens worden de apparaten gedemonteerd. Dat moet om de waardevolle materialen eruit te kun nen halen en de milieuschadelijke stoffen op een goede wijze te kun nen verwijderen. Veel nog bruikbare materialen worden opnieuw als visie en in wordt uitgelegd hoe het systeem van inleveren van wit- en bruingoed werkt en wat er met de verwijderingsbijdrage wordt gedaan. Voor nadere informatie of het aan vragen van een folder, kan gebeld worden met 0800-0242002. Informa tie is ook te verkrijgen bij de winke lier of via Internet: www.nvmp.nl Gouda - De Stichting Go-Jazz gaat in de nieuwe eeuw van start met een jazz concert op zondag 9 januari. In de Agnietenkapel speelt dan het trio Sprink- huizen, Fennis en Didderen. Dit trio begon in mei 1992. Onvrede met de brave, gezapige conservatorium mentaliteit in vooral het Haagse jazzwereldje vormde daarvoor de belang rijkste aanleiding. Zelf typert het drietal hun muziek als een kruising tussen Monk en Hendrix, resulterend in een speelse mix van pop, folk en jazz, die zowel geschikt is voor jazz- als poporen. Het repertoire omvat zowel eigen werk als composities van onder andere Wayne Shorter en Cecil Payne. Bovendien komen veel eigen composities met jazz, blues, ballads, country, a-tonaal en improvisatie voorbij. En humor, in stukken als 'Bebop' dat maar geen bebop mag worden. Voorafgaand aan het concert met Sprinkhuizen, Fennis en Didderen is er een gratis workshopuitvoering onder leiding van saxofonist Ferdi Schuk- Eing. Twee groepen amateurmusici hebben zich in tien avonden bekwaamd in het spelen van jazzmuziek. Zij zullen laten horen waar zij de afgelopen maanden aan gewerkt hebben. De presentatie van de workshop begint om 13.00 uur in de Agnietenkapel aan de Nieuwe Markt en is gratis. Om 15.30 uur treedt het trio Sprinkhuizen, Fennis en Didderen op. Boskoop - Na een jaar trainer te zijn geweest bij de zaterdag-selectie van Floreant is in goed onderling over leg besloten dat trainer en club aan het einde van dit seizoen uit elkaar gaan. 2 paar langlaufski's compleet met schoenen maat 45 en 42 ƒ125.-0182-612324 Eenvoudige mountainbike voor klein persoon ƒ150.-0182-613585 Waddinxveen - Na de clubavond van donderdag 23 december ziet de ranglijst er angstwekkend normaal uit: het gehele eerste achttal beho- rt nu tot de 'toptien'; daar zitten ook nog twee buitenstaanders bij: de kopman van het tweede, Jan van der horn, en een vertegenwoordiger van het derde: Ton Kuiper. Eduard Philipse wimpelde een com pliment met zijn overwinning op hert van der Knaap af: "Ik heb wat medewerking gehad." Hans van Woudenberg zette Albert Dins goed klem, maar zag niet, hoe hij ruimte kon maken om het karwei f voltooien. Die ruimte maakte Albert zelf. Barthold Jansen mar cheerde met een enkele pion, krachtig ondersteund door stukken, °ver het centrum van het bord. Da- degen wist Wim Hennink geen ver- I *eer te organiseren. Ton Kuiper ^eeg tegen Jaap Smit een lange dia- I 3°naal in handen en dreigde hard nekkig-mat te zetten. Jaap wist met grimmige vastberadenheid het mat te verhinderen, ten koste van een kwaliteit in een verloren stelling. Ronald Dannis kwam tegen Theo Goor tot een vredelievende uitslag na een bepaald niet vredelievende partij. Arie Kardol werkte iets te hard mee aan een nederlaag tegen Jan van der Born: na zes zetten had hij al een stuk ingeleverd. Ton van Nieukerke kreeg in twee opzichten wat hij gehoopt had: een partij met wit tegen Wim van der Hoek, wiens speelstijl precies tegen de zijne ingaat; een gunstig resul taat. Henk Stam en Herman Smits kamp duelleerden op het scherpst van de snede en moesten tenslotte wel uit lijfsbehoud op remise uitko men. Jan Muit bereikte tegen Arjan Hennink een goede overwinning en Biniam David pakte Tjeerd Wiersma vanaf de opening hardhandig aan. Laurens Ellers had het te makkelijk tegen Henk van Erk. Nadir Oarzad speelt de partijen voor de clubcóm- petitie (te) haastig en noteert geen punten. Kees Klaassen was verba- sd hoe gemakkelijk hij zo aan zijn punt kwam. Jan Kraaijesteijn was gewaarschuwd om Ryan den Drijver niet te onder schatten; evengoed ging hij rap het schip in. Jaap van Sandijk won van Joël de Rood door een tussenscha- kje, waar mat op volgde. Overigens was hij wel onder de indruk van het spel van deze jonge tegenstander. Evert Hildebrand besteedde in een duidelijk gewonnen stand tegen John Vaessen van zijn vijf overge schoten minuten er drie aan het doorrekenen van een kloppende afwikkeling en ongeveer een aan het uitvoeren. Stand aan kop: 1. Jansen; 2. Van Woudenberg; 3. Goor; 4. Kuiper; 5. H. de Rood; 6. W. Hennink; 7. Van der Born; 8. Dannis; 9. De Louw; 10. Phi lipse. KERKDIENSTEN - van 31 december t/m 2 januari Waddinxveen Herv. Immanuelkerk 31 dec. 19.30 uur S.O.W. Ontmoetingskerk; jan. 10.30 uur dienst; 2 jan. 11.30 uur oec. dienst ontmoetingskerk. Geref. Ontmoetingskerk 31 dec. 19.30 uur ds C. de jong; 1 jan. 10.30 uur S.O.W.-lmmanuelkerk; 2 jan. I 1.30 uur oec. millenniumdienst. Geref. kerk (vrijgem.) 31 dec. 19.30 uur ds E. Brink; 2 jan. 9.30 uur ds C.J. Sme- lik, Gouda; 16.30 uur ds K. de Vries, Alphen a/d Rijn. De Rank 31 dec. 19.00 uur ds H.W. vd Brink, Den Haag; 2 jan. 10.00 uur idem. R.K. St.Victorkerk 31 dec. 19.00 uur viering; I jan. 11.15 uur viering. Ontmoetingskerk 2 jan. I 1.30 uur oec. millenniumviering. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem. 31 dec. 17.00 uur ds J.A. Broström-Bruin; 2 jan. 10.00 uur ds J.A. Broström-Bruin. Herv. Gem. 31 dec. 19.00 uur ds M.D. vd Giessen; I jan. 10.00 uur ds J.A. v. Ho- ijdonk ds R. de Reuver; 2 jan. 9.30 uur ds R. de Reuver; 16.30 uur kerkelijke mil lenniumbijeenkomst in veilinghai. De Stek 2 jan. 9.30 uur ds M.D. vd Giessen. Geref. kerk 31 dec. 18.30 uur 17.00 uur ds J.A.v. Hooijdonk; I jan. 9.30 uur ds R. de Reuver en J.A. v. Hooijdonk; 2 jan. 9.30 uur ds J.H. Langelaar; 18.30 uur ds R. de Reuver. Chr. geref. kerk 3/ dec. 19.30 uur drs C.C. den Hertog; 1 jan. 10.00 uur ds C.C. den Hertog; 2 jan. 9.30 en 18.30 uur ds C.C. den Hertog. Bethel 2 jan. Gaby Hetyey. Parousia 2 jan. L. Kolle. Moerkapelle - Maandag 20 december werden de clubkampioenschappen van tafeltennisvereniging Zevenhui- zen-Moerkapelle gehouden.Er werd gespeeld in drie poules van vijf. De poules waren naar sterkte ingedee ld. De eerste drie plaatsen per poule gaven recht om door te gaan in de winnaarsronde. De nummers 4 en 5 gingen door in de troostronde. In poule A domineerde Guus van Amerongen. Hij werd ongeslagen eerste. Coerd van Kasteel en Gerard Reym werden tweede en derde. In poule B een gelijkwaardige situatie. Dico Bac werd ongeslagen eerste terwijl Patrick van der Meer en Simon Wondergem tweede en derde werden. In poule C werd tot ieders De hulp van Mensen in Nood is in 1999 gegaan naar de volgende werkterreinen: Noodhulp Welzijn Kinderprojecten Voedselzekerheid Totaal 54,6 min 26,5 min 14,5 min 13,4 min 109,0 min Mogen wij ook in 2000 op u rekenen? STEUN ONZE STERREN GIRO 667 Mensen in Nood verrassing Kees de Wilde ongesla gen eerste. John Meurer en André Te Paske werden tweede en derde. De troostronde werd gedomineerd door Gerard Reym. In de poule-wed strijden kwam hij al niet lekker uit de verf. Dit wist hij te compenseren door de troostronde te winnen en hiermee een fles wijn te verdienen. In de winnaarsronde werd het een afvalrace. Verlies betekende directe uitschakeling. Andre Te Paske en Patrick van der Meer moesten vrij snel het hoofd buigen voor Guus van Amerongen. John Meurer ver loor direct van Simon Wondergem die daarna in de halve finale tegen Guus van Amerongen zijn titelaspi- raties ten onder zag gaan. Coerd van Kasteel wist redelijk snel Kees de Wilde van zich af te schudden terwijl Dico Bac een maatje te groot was voor Bart Klos. De halve finale tussen Dico Bac en Coerd van Kasteel gaf een zeer wisselend spel- beeld te zien. Uiteindelijk bleek Dico de langste adem te hebben. Een finaleplaats was zijn deel. Simon Wondergem speelde uiteindelijk tegen Coerd van Kasteel om de derde en vierde plaats. Ook hier een strijd op het scherpst van de snede die uiteindelijk in het voordeel van Coerd van Kasteel werd beslist. Een derde plaats was het maximaal haal bare. Guus van Amerongen speelde dus de finale tegen Dico Bac. Alhoe wel Guus van Amerongen op papier de meeste kans maakte wist Dico Bac toch verrassend de eerste set te winnen. Daarna kon hij echter niet meer in zijn spel komen. Een toch wel terechte overwinning van Guus van Amerongen die zich een jaar lang clubkampioen mag noe men. Dico Bac behaalde een welver diende tweede plaats. Naam: Vanesse van Voskuilen Leeftijd: 18 jaar Woonplaats: Boskoop Vereniging: Atletiekvereniging Ilion uit Zoetermeer In 't dagelijks leven: Tele-marketier Reden nominatie: Vanesse van Vos kuilen begon onlangs goed aan de eerste in een serie van vijf wedstrij den die deel uit maken van het Nederlands Kampioenschap Veld lopen. Tijdens de eerste serieuze wedstrijd van het nieuwe crosssei zoen, de Warandeloop in Tilburg, eindigde ze op de eerste plaats, met een straatlengte voorsprong op de nummer twee. Mede door deze over winning werd Vanesse uitverkoren om met de Nederlandse selectie- ploeg deel te nemen aan het Europe se Kampioenschap, wat op 12 december plaatsvond in Slovenië. Dat er internationaal gezien nog een groot gat ligt tussen de Nederlandse top en de atleten uit het buitenland bleek wel uit het feit dat Vanesse genoegen moest nemen met een plaats in de achterhoede. De lage eindklassering kwam deels door het heuvelachtige parcours in Slovenië. Omdat Vanesse over het algemeen gewend is in Nederland te lopen lig gen de 'vlakkere wedstrijden' haar beter. In de zomermaanden neemt Vanesse deel aan de baanwedstrijden. Dat zij een allround atlete is, bewees Vanes se van Voskuilen met haar tweede plaats op de 3000 meter tijdens het Nederlands Kampioenschap indoor- atletiek. Vanesse is van plan haar aantal trainingsuren in de toekomst flink uit te breiden. We zullen dan zeker nog veel haar horen. Tips voor "De Nominatie" kan men melden bij de sportredactie, telefoon 0182- 615899. Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar gekozen. Deka Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs beschikbaar.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15