Mantext Versprille Schildersbedrijf I MODERNE TYPO pagina 16 Hart van Holland/29 december 1999 VAN RUS: "INTERNET ZORGT VOOR OMWENTELIN^a IN DETAILHANDEL" Zadel- en Tuigmakerij van Rijs B.V. Zadel- en Tuigmakerij sinds 1840 MANTEXT: ISCHE VORMGEVING VISSER TECHNIEK OVER HET NIEUWE MILLENNIUM: "OP DEZELFDE WIJZE DOORGAAN ALS IN DE 20E^EEUW!" SCHILDERSBEDRIJF VERSPRILLE IS VAN VELE MARKTEN THUIS Uworden ^7vooral water- Wbeheersings- 1 producten Moerkapelle - Het vak van typograaf is in de loop van deze eeuw ingrij pend vertmdérd. Het 'zetten van tekst' was een zwaar vak, met letters en andere leestekens van lood werden de drukplaten letter voor letter in elkaar gezet. De intrede van de computer heeft dit drastisch veranderd. Dit is dan ook goed te zien aan het hedendaagse drukwerk. Met foto s, afbeeldingen, grafieken en daaroverheen de tekst worden met behulp van de computer schitte rende resultaten bereikt. Nico Heesterman, als eigenaar van Mantext, weet dat de wijze van 'zetten van tekst belangrijk is voor het overdragen van de boodschap. Hij verplaatst zich dan ook eerst geheel in de wensen van de opdrachtgever: welke boodschap wil deze overbrengen. Nico Heesterman vertaalt dit daarna in drukwerk of beeldende overzichten. Heesterman heeft ruim twintig jaar ervaring met marktonderzoek als werknemer bij een onder zoeksbureau. Daarbij heeft hij alle facetten van onderzoek 'in de vingers' gekregen en hij is zich aansluitend gaan bezighouden met de automatisering vanaf het moment dat de eerste pc bij wijze van spreken op de markt verscheen. Hij bleek aanleg en gevoel te hebben voor de vertaling van resultaten van een marktonderzoek en klanttevredenheidsonderzoek naar grafische afbeelding. Na aanvullende scholing op het Grafisch Lyceum in Rotterdam besloot Nico Heesterman in 1992 de stap naar zelfstandigheid te nemen en nu heeft hij een schitterend eigen kantoor aan het Kerkewater 2 te Moerkapelle. Naast het marktonderzoek en klanttevredenheidsonderzoek verricht Mantext ook de voorberei dende werkzaamheden voor drukwerk en bijvoorbeeld het ontwerpen van huisstijlen, brochures, folders en ander drukwerk. Daarnaast gaat de aandacht van Heesterman uit naar Internet: "Het medium van de toekomst. Binnenkort wil ik mijn klanten ook de servi ce kunnen bieden van het maken van een website." Kerkewater 2 Moerkapelle Tel. 079 5932204 Zevenhuizen - Schildersbedrijf Versprille, gevestigd aan de Dorpsstraat 166 is al vele jaren een bekende naam in Zevenhuizen. Versprille is een echt familiebedrijf. L.D. Versprille zette in c jaren twintig onder zijn eigen naam het schildersbedrijf voort ,waar hij voor die tijd in loondienst werkzaam was. In die tijd kwam het regelmatig voor, dat een schildersbedrijf ook dienst deed a s drogisterij en autospuiterij. Ook in het geval van Versprille was dit zo. De out ere Zevenhuizenaren herinneren zich deze situatie waarschijnlijk nog wel. In 1969 nam zoon Bram Versprille het schildersbedrijf van zijn vader over. In 1972 legde hi] de basis voor de huidige vorm van het bedrijf, door een gedeelte van de werkplaats als winkel in te richten. In de jaren daarna werd het winkelgedeelte steeds verder uitgebreid. Jaren negentig In het begin van de jaren negentig nam Peter Versprille op zijn beurt het bedrijf over van J vader. Langzamerhand groeide het schildersbedrijf uit tot een moderne speciaalzaak, waar naast verf ook behang, en verschillende soorten raamdecoraties, zoals lamellen, gordijnstoffen en rol gordijnen te koop zijn. In de winkel van Versprille krijgt de klant een goed advies over de moge lijke kleuren- en materiaalcombinaties. Vervolgens worden de gordijnen, na in een professionee naaiatelier op maat te zijn gemaakt, vakkundig opgehangen. Met Versprille kan men in het nieu we jaar op een warme, decoratieve manier het huis verfraaien. Alle medewerkers van Versprille wensen u een goede jaarwisseling en hopen op een kletarijk millennium. Dorpsstraat 166 Zevenhuizen Tel. 0180 631377 Zevenhuizen - Sinds 1990 is zadel- en tuigmakerij Van Rijs gevestigd aan de Potgietersingel, maar zoals duidelijk blijkt uit de op de gevel geschilderde tekst sinds 1840 heeft het bedrijf een hele geschiedenis achter de rug. "Het droogmaken van de polder was het begin van ons bedrijf", vertelt directeur mevrouw Van Rijs. "Er moesten garelen en tuigen gemaakt worden voor de paar den die gebruikt werden bij het bewerken van het land. Door de komst van de gemechaniseerde landbouwwerktuigen, waren er na de Tweede Wereldoorlog in dit gebied nog maar zo n 800 werkpaarden en dit aantal liep sterk verder terug. Voor het bedrijf betekende dit een dieptepunt. Het paard kreeg een andere functie en vandaar dat we ons zijn gaan toeleggen op de paarden sport." In het voormalige pand aan de Dorpsstraat begon mevrouw Van Rijs in '62 een beschei den winkeltje waar allerlei aanverwante artikelen werden verkocht. Door ruimtegebrek werden er later achter het pand een werkplaats gerealiseerd en elders in de Dorpsstraat extra ruimte gehuurd. De verhuizing naar het nieuwe bedrijfspand met aangrenzend woonhuis, maakte een einde aan de nogal omslachtige manier van werken op diverse locaties. Wat het nieuwe millennium betreft, is mevrouw Van Rijs vooruitstrevend. "Ik voorzie een hele omwenteling in de detailhandel en Internet speelt hierbij een belangrijk rol. Hoewel Internet nu nog in de kinderschoenen staat, zal het straks ongekende mogelijkheden bieden." Om gestaag door te kunnen blijven groeien, is goed personeel voor een bedrijf ais Van Rijs van essentieel belang. Er is dan ook plaats voor jonge, enthousiaste leerling-zadelmakers. Een technische oplei ding acht Van Rijs voor deze functie niet noodzakelijk, nauwkeurig werken en gevoel voor het ambachtelijk vak is echter een must. Potgietersingel 1 Zevenhuizen Tel. 0180 631033 Fax 0180 632714 Voorheen alleen cons Zevenhuizen-Toen de heer Visser tien jaar geleden een herstart maakte met zijn bedrijf'Visser Techniek' in een voormalige opslagloods aan de Knibbelweg, richtte hij zich nog puur op constructie werk voor onder andere de aannemerij. Het werk bestond in het begin vooral uit rechttoe-rechtaan constructies. Omdat dit niet lucratief bleek, ging hij zich twee jaar geleden ook richten op waterbeheersing. Tegenwoordig bestaat het grootste deel van het werk uit het leve ren en ter plaatse monteren van installaties voor deze sector. Het gaat dan voornamelijk om roest- vrij-stalen rioolafsluiters, hydraulisch of mechanisch aangedreven kantelstuwen, schotbalkstuwen, meerplatige stalen duikers en kunststof duikerbuizen. Inmiddels beschikt het bedrijf ook over een eigen werkplaats in Berkel en Rodenrijs en wordt de productie en installatie vair deze waterbe- heersingsproducten vanuit deze vestiging verzorgd. Voor de weg- en waterbouw levert Visser Techniek onder andere fietstunnels en veetunnels. De clientèle bestaat dan ook voornamelijk uit aannemers van grondwerken en de Waterschappen, maar dit neemt niet weg dat Visser Techniek ook veel werk voor particulieren verricht. In het nieuwe millennium wil de heer Visser graag op dezelfde wijft doorgaan met zijn bedrijf. Visser: "Het liefst zie ik natuurlijk weer veel uitdagende, nieuwe opdrachten tegemoet. Zo zijn we momenteel bezig met het bouwen van een moskee, die medio februari 2000 in Rotterdam zal worden geplaatst." Knibbelweg 18a Zevenhuizen Tel. 0180 631395

Hart van Holland | 1999 | | pagina 16