HET NOTARIAAT: VAN KROONTJESPEN TOT MULTI-MEDIA Waddinxveen is voorbereid op millenniumnacht Boskoop viert nieuw millennium met feestweek Hart van Holland/29 december 1999 pagina 17 Mr. E.H. Jansen Notaris Dorpsstraat 100-2761 AH Zevenhuizen Millennium-wens van dominee Langelaar: "Laten we proberen om op alle levensterreinen één mens te zijn" Teamgeest belangrijk Zevenhuizen - De notaris kent men vanaf het begin van de vorige eeuw. De notaris is een door de overheid benoemde ambtenaar en is sinds de vorige eeuw gepriva tiseerd. De notaris biedt rechtszekerheid, wat bij de nota ris is vastgelegd wordt over het algemeen beschouwd als 'waar'. Hierin schuilt een belangrijke taak van de notaris: hij verifieert gegevens voordat hij deze in de akte opne- mt en met zijn handtekening bekrachtigt. De overheid heeft bepaald dat op een aantal gebieden de gang naar de notaris verplicht is, bijvoorbeeld bij de aankoop van een registergoed. Buiten deze verplichte gebieden kan rechts zekerheid een groot goed zijn. In vroeger tijden was 'notaris' een erebaan of een leuke bijverdienste. Soms passeerde er in de hele maand één akte. Voordat deze akte kon passeren moest ook toen de rechtspositie geverifieerd worden. In de loop der jaren is er door de toenemende economische activiteit steeds meer behoefte ontstaan aan rechtszekerheid. Op meer terreinen kwam er een duide lijke rol voor de notaris, bijvoorbeeld bij de oprichting van BV's, stichtingen en verenigin gen, op het gebied van erfrecht en fiscaalrecht. Het verschaffen van rechtszekerheid gaat tegenwoordig steeds sneller. Waar vroeger de notaris zelf naar het kadaster ging wordt er nu gebruik gemaakt van on-line verbinden met databanken. De officile stukken gaan momenteel nog per koerier of per post naar het kadaster. In de toekomst zal dit ook digi taal kunnen geschieden. Veiligheid staat echter, juist bij notariële akten, altijd voorop. Mr. E.H. Jansen, notaris te Zevenhuizen, heeft zijn kantoor sinds januari 1987 gevestigd aan de Dorpsstraat 100. Hij ervaart het als prettig om in een kleinere gemeente werkzaam te zijn. De persoonlijke binding is daardoor veel groter. Er wordt tijd uitgetrokken voor de klant waardoor deze zo goed mogelijk kan worden geadviseerd. Door Sylvia van Doornen Boskoop - Een nieuw millenni um... op welke wijze wordt hier in de kerk aandacht aan besteed? Zullen de kerkdiensten op oude jaarsavond en nieuwjaarsdag anders zijn dan anders omdat er gezamenlijk wordt stilgestaan bij het ogenblik dat het jaartal 1999 veranderd in de twee met drie nullen? Dominee J.H. Langelaar van de Gereformeerde kerk aan de Zijde, heeft rond de eeuwwis seling geen dienst. Wel zegt hij vastbesloten, dat hij er geen woord over zou hebben gerept. "Echte calvinisten zijn daar nu eenmaal te nuchter voor", merkt dominee Langelaar op in het begin van ons interview, dat plaatsvindt in de voormalige kosterwoning achter de Gerefor meerde Kerk. "Wel zal er op 2 januari 2000 een millenniumviering plaats vinden in het veilinggebouw; een initiatief van de burgerlijke gemeente, waarbij de Boskoopse kerken zijn gevraagd het mid dagprogramma te verzorgen. De koren van alle kerkgenootschap pen in Boskoop zullen hier aan meewerken, omdat we deze gele genheid uiteraard niet voorbij wilden laten gaan", vervolge de dominee. De bijeenkomst vindt die middag plaats in de veiling hal en naar verwachting zullen er niet alleen vanuit de kerk heel wat mensen op afkomen. Wanneer dominee Langelaar de vraag wordt voorgelegd of het geloof in de loop van de twintig ste eeuw voor de mensen een andere betekenis heeft gekregen, geeft hij een beeld van de ont wikkeling die binnen de kerk heeft plaatsgevonden. "Het is duidelijk dat de mensen in de loop der jaren steeds individua- listischer zijn geworden. Ik kan niet ontkennen dat de kerk hier door functieverlies heeft geleden. Vroeger leefde men meer in overwegingen hierbij Tegenwoordig is men gemeenschappen, ook omdat er veel meer armoede was. Men was daardoor op elkaar aangewezen. In de huidige, post-moderne tijd zijn we financieel rijker en den ken we elkaar ook minder nodig te hebben. Deze trend zie je dui delijk terug in de kerk, waar het juist altijd draaide om het heipen van elkaar. Je kunt het eigenlijk vergelijken met het huwelijk: vroeger speelden ook dikwijls financiële een rol. tegenwoordig echter steeds minder financieel afhankelijk, met als gevolg dat de verbondenheid minder sterk is. Basis voor het huwelijk is nu genegenheid, en die is nu een maal veel kwetsbaarder." Ook binnen de Gereformeerde kerk bemerkt dominee Lan gelaar dat het geloof anders wordt belee fd. "Er is nu meer twijfel en onzeker heid wat betreft het vertrouwen op God, ter wijl we vroe ger als het ware allemaal door het zelf de straatje lie pen. Dit heeft tot gevolg gehad dat het binnen de kerk nu voor al gaat om de kern van het geloof. Pre ken hebben een meer vra gende en zoe kende wijs gekregen. We worden steeds bewuster van het feit dat de Bijbel een historisch boek is en er meer ruimte is ontstaan om aan het-geloof een eigen invul ling te geven." Over de mensheid aan de voor avond van de 21 eeuw, merkt hij op: "Veel moderne mensen zijn als bomen waar de storm nog niet is overheen gegaan," en doelt daarmee op het feit dat bij velen de geestelijke wortels niet meer zo diep zitten. "We leveren ons nergens meer volledig aan uit en worden ais het ware opge deeld in stukjes zoals ons werk, het privéleven, onze familie en hobby's. Overal gelden weer andere regels met als gevolg dat we onze verantwoordelijkheid als persoon niet meer durven nemen. Het is daarom belangrijk om te proberen één mens te zijn op alle levensterreinen." Waddinxveen - De commandant van de vrijwillige brandweer van het Gouwe dorp is ervan overtuigd, dat de wisseling van de millennia in onze streek weinig tot geen bijzonderheden zal opleveren. "Wij zijn op alles voorbereid," vertelt commandant Gert Huizer, die al sinds lange tijd aan het vrijwillige brandweer korps verbonden is. In principe verwach ten wij dezelfde problemen die ieder jaar tijdens de jaarwisseling optreden. Mis schien dat het aantal incidenten iets hoger zal liggen, maar veel heviger dan voorgaande jaren zal het er heus niet aan toe gaan. Echt chaotische toestanden door het uitvallen van elektronische installaties verwachten wij al helemaal niet. In het ergste geval zit een gedeelte van de bevolking tijdelijk zonder stroom," voegt de brandweercomman dant nuchter toe. Toch heeft de vrijwillige brandweer de millenniumhype zeker serieus genomen en zijn er goede voorbereidingen getrof fen. Op oudejaarsavond is er vanaf 21.00 uur een bezetting van ongeveer vijftien brandweerlieden in de kazerne op de Noordkade aanwezig. In de kazer ne blijft te allen tijde een lid van de brandweer achter om zo nodig contact op te nemen met de alarmcentrale in Gouda. Ook staat de brandweer con stant in verbinding met het zorgcentrum Souburgh, waar naast een noodaggregaat ook twee dokters en een behandelkamer aanwezig zijn. In Waddinxveen zijn drie meldpunten aangewezen, waar mensen in geval van nood naar toe kunnen gaan: de brandweerkazerne op de Noordkade, het politiebureau en het gemeentehuis. :Aan de vrijwillige Brandweer in Wad dinxveen zijn in totaal zesendertig man nelijke en twee vrouwelijke leden ver bonden, waaronder een commandant (Gert Huizer), een ondercommandant (Jan Mulder), drie brandmeesters (Henk van Vliet, Ries van de Stelt, Willem van de Wees), een aantal brandwachten en aspirant-brandwachten. De opleiding die aspirant-brandwacht volgt is gelijk aan de opleiding van een professionele brandweerman. Het verschil is dat de vrijwillige brandweerlieden nog een baan naast het brandweervak hebben. De leden van de vrijwillige brandweer moeten dus zeker beschikken over een bepaalde gedreven heid om het vak met enthousiasme te kunnen uitoefenen. Daarbij speelt het saamhorig heidsgevoel een grote rol. Desgevraagd ant woordden namelijk alle brandweerlieden dat het vooral de teamgeest is die het zo aantrekkelijk maakt om lid van de vrijwillige brandweer te zijn. Het korps van de gemeente Waddinxveen beschikt vanwege de aanwezigheid van het vele water in het Gou- over een spe ciale duikploeg. De dui kers komen bijvoorbeeld in actie bij een auto die te water is geraakt of bij zoekacties naar vermiste personen. Boskoop - Over een paar dagen begint de nieuwe eeuw. Een zo unieke gebeurte nis hoort op feestelijke wijze te worden gevierd zo vinden ze in Boskoop. Met een feestweek waaraan heel de bevolking deelneemt. Het programma van de millenniumfeestweek bevat voor elk wat wils. Het tref punt van alle feestelijkheden is de Boskoopse Veiling aan de Middelburgseweg. Zondagmiddag 2 januari wordt gestart met een oecumenische bijeenkomst die begint om 16.30 uur. Hieraan werken zeven Boskoopse kerken mee en vrijwel alle koren die Boskoop rijk is. Maandagavond 3 januari om 19.30 uur begint de traditionele Nieuwjaarsbijeen komst van de gemeente, waarbij de Paradise Bigband voor de muzikale omlijsting zorgt. Iedereen kan daar met het gemeentebestuur het glas heffen op het nieuwe millennium. Hieraan voorafgaand om 19.00 uur is er ontvangst van nieuwe inwoners door het gemeentebestuur. Tijdens de Nieuwjaarsreceptie zal burgemeester Rijsdijk omstreeks 20.00 uur een korte nieuwjaarstoespraak houden. Direct daarna wordt de Bronzen Conifeer uitgereikt aan een inwoner die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de Boskoopse gemeenschap. Na afloop, om 20.45 uur, is er een groot vuurwerk achterop het terrein 'van de veiling. Dinsdag 4 januari is een dag voor jong en oud. Middags treden Bassie en Adri- aan op voor de jeugd. s Avonds is er vanaf 20.00 uur een grote feestavond met medewerking van tal van Boskoopse muziekorkesten en koren. Hieraan doen drie muziekkorpsen mee, carnavalsband de Uitblazers, het accordeonorkest en een groot aantal koren. De avond staat in het teken van muziek en community-singing. Om 21.30 uur doen leden van de scouting en recordpoging Rad van Avontuur voor het Guin ness Book of Record. De scouting bouwt aan een Rad van Avontuur van niet minder dan 3,5 meter doorsnee, met daarop 4 x 500 nummers, waarmee die avond gedraaid zal wor den. Woensdagavond 5 januari gaan de denksporters aan de slag. Klaverjassers, brid gers, schakers en dammers spelen die avond om het Millenniumkampioenschap van Boskoop. De avond start om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur kan men zich hier voor inschrijven aan de zaal. De feestweek wordt op zaterdag 8 janaur afgesloten met een groots Starfestival van carnavalsvereniging 'De Krooshappers' met optredens van coryfeeën als Guus Meeuwis met de band Extra Vagant, Harry Slinger en de Sjonnies.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 17