1 De vrouwen achter Jaap Eindhoven. "Een gezellig feest, dat moet het worden" et'vé 3 aieiueei IL Bezoek aan expositie "Nachtmerries en vergezichten' Burgemeester Schoots: De NBVA-adviseur. Uw privé-adres in financiële zaken. 22e jaargang nummer 851 29 december 1999 Gemeente UfBJODfGJMG NIEUWJAARSRECEPTIE op woensdag 5 januari 2000 van 15.00 tot 20.00 uur zie voor meer informatie het gemeentenieuws op pagina 4 3BSSBBI SCHOTTE wiggers@schotte.demon.nl Sinds 1981 regelen wij bijna alle geldzaken voor Jaap Eindhoven. Zoals verzekeringen, hypotheken en een uitgekiend financieel advies. Of wij ook voor u de juiste vrouwzijn? Daar komt u vanzelf achter tijdens een vrijblijvend gesprek. Welkom bij uw woonspecialist in de regio! Veerman Verzekeringen Dorpsslra.il 200 2761 AJ Zevenhuizen Telefoon 0180 631866 Fax 0180 633178 t Mail veermanWalriserv.nl Er zijn landelijk, in de regio en zeker ook in de gemeente goede voorzorgsmaatregelen geno men. De hulpdiensten zijn alert en er zijn noodvoorzieingen getroffen voor het geval er onverhoopt toch een calamiteit mocht ontstaan. In het gemeentehuis is er op Oudejaars avond de rampenstaf aanwezig. De burgemeester zal vanaf 21.00 uur samen met de secretaris, de brand weercommandant, de ambtenaar rampenbestrijding en de voorlichter, en vanaf 23.00 uur ook een arts, aan wezig zijn in het gemeentehuis. Daar is een noodnet aanwezig zodat de hulpdiensten onder elke omstandig heid bereikbaar zijn. Uitsluitend voor echte calamiteiten of (persoon lijke) rampen kan er een beroep wor den gedaan op deze rampenstaf. Overlast door vuurwerk blijft een politieaangelegenheid. Naast deze plaatselijke rampenstaf is er ook een regionaal netwerk in Lei den. De GGD heeft zich goed voorbe reid door te inventariseren welke mensen in een levensbedreigende situatie terecht kunnen komen bij calamiteiten als het langdurig uitval len van de stroom. Hiervoor zijn W- W.' v Zevenhuizen-Moerkapelle voorzieningen getroffen. In de zie kenhuizen is extra personeel ingezet en de ambulancediensten zijn paraat. Uit voorzorg worden alle bevallingen in het ziekenhuis uitge voerd. Zo zijn er in de afgelopen maanden tal van maatregelen geno men die angst voor het nieuwe mil lennium overbodig maken. Vooruitblikkend naar het jaar 2000 ziet burgemeester Schoots in de eer ste helft van het volgend jaar geen grote veranderingen voor de geme- nte Zevenhuizen-Moerkapelle. Er zal in de eerste helft van het jaar duide lijkheid komen voor de glastuin bouw in de regio en de vakantiehui zen nabij het KoOrnmolengat zullen gestalte krijgen. Ook de Eendragt- spolder zal invulling krijgen in deze periode. Voor de langere termijn zal er meer duidelijkheid komen ten aanzien van de omleidingsweg en de invulling van de Rottewig en het Bentwoud. "Voor mij persoonlijk is het van belang dat, na de raadsvergadering van 21 december, de verklaring van geen bezwaar tot uitbreiding van het Nijverheidscentrum is uitgesproken. Bij de grondoverdracht van 400 tot 500 hectare grond aan de gemeente Rotterdam lagen er drie belangrijke taken: 300 woningen, de omleidings weg en uitbreiding van het Nijver heidscentrum. Met de verklaring van gee'n bezwaar is dan een belang rijke stap gezet en komen we tot afronding," aldus Schoots in ant woord op de vraag wat voor hem persoonlijk een belangrijke mijlpaal In antwoord op de vraag welke boodschap hij mee zou willen geven voor de komende tijd: "Mijn zorg is de toenemende grofheid in de samenleving en de angst die veroor zaakt wordt door deze grofheid voor sommigen. Angst is het ergste wat er is, zeker als je leeft in een vrij land zoals het onze. Ik hoop dan ook dat de overgang naar het nieuwe millennium een moment van bezin ning betekent, een moment dat we zeggen tegen elkaar: 'Laten we maar gewoon doen, dan doen we al gek genoeg'. We moeten proberen om te gaan met de luxe van dit moment. Het is met name moeilijk voor de jeugd om een plekje te ver overen in onze samenleving, maar dit mag toch geen reden zijn voor de verregaande normvervaging. Dus ik wens iedereen die bezinning toe en uiteraard prachtige feestda gen." Zevenhuizen - Op 5 januari organiseert de gereformeerde kerk Zevenhuizen- Moerkapelle een bezoek aan de expositie "Nachtmerries en vergezichten". Deze expositie bestaat uit schilderijen van de kunstenares Phil Vermeer- Wetenngs. Haar werken zijn geïnspireerd op de Apocalyps, de Openbaring van Johannes. Phil Vermeer exposeert in de maanden december en januari in de bibliotheek van Nieuwerkerk aan den IJssel. Het bezoek aan de expositie vindt plaats in het kader van het thema 'Ik zie, ik zie wat jij niet ziet De werkgroep Samen Leren organiseert gedurende dit kerkelijk jaar verschillende activiteiten rond dit thema. Belangstellenden uit alle geloofsgemeenschappen kunnen zich om 19.30 uur verzamelen op de parkeerplaats bij de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106 in Zeven huizen. Voor meer informatie: Marian van den Akker, telefoon 0180-631490 (na 20.00 uur). itilii betrokken adviseurs Bezoek vrijblijvend onze sfeervolle toonzalen Antwerpseweg 9 Gouda Telefoon 0182 - 69 21 11 Door Karin Heeren Zevenhuizen - 'Er is absoluut geen reden voor paniek, mensen moeten zich niet van de wijs laten brengen," aldus burgemeester Schoots van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle naar aanleiding van de komende millenniumviering. "Dit unieke moment, die overgang naar dat bijna magische jaar 2000 geeft een extra dimensie aan de feestelijkheden. Wel licht een extra oliebol of een extra glas, maar paniek niet nodig." In gesprek met burgemeester Schoots over de jaarwisseling en de perio de daarna. Er zit altijd een NBVA-adviseur bij u in de buurt. Bel 0180 631866.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 1