P ff L I T I E «Muslim Verleden tijdschrift: "Toen en Nu" Oud oliebollenvet niet door de gootsteen of het toilet! SM Hart van Hollant BROUWER DE KONING INBRAAKBEVEILIGING! 1 Chronische pijn Cursus Volhouden Inloopmiddag Slechthorendheid KILL AOS Foto's in het Hart van Holland BEVEILIG! N SEN Hart van Holland/29 december 1999 pagina 3 deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten tït t TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: UITVAARTVERZORGING GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhui zen besteld worden (kosten: ƒ7,50. per foto) Foto's dienen van tevoren betaald te worden. Waddinxveen BERICHTEN Hazerswoude-dorp Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bel voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 AIDS IS R KILLER/ 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2980 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. De Gedenkteken Specialist 8 Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. woensdag 15 dec. ben ik mijn sjaal verloren: groen met rood gestikt - tel. 079-593.3131 Insluiping: Maandag 20 december heeft omstreeks 16.30 uur een inslui ping plaatsgevonden in een woning aan de Zuidplaslaan. De bewoner was even een paar tellen buiten zijn woning en zag bij terugkomst een hem onbekende man uit zijn woning komen. Deze had kans gezien vanaf een tafel uit de hal onder andere geld te stelen. Diefstal uit woning: Een 53-jarige man heeft op zondag 26 december aangifte gedaan van diefstal uit zijn woning aan het Kon. Wilhelmina- plein. De insluiper(s) wist(en) zich toegang tot de woning te verschaf fen door op het dakterras te klim men en het uitzetraam van de keu ken te forceren. De bewoner vond het huis geheel doorzocht aan. Weg- genomen is onder andere geld en sieraden. Diefstal uit woning: Een 44-jarige vrouw heeft op zondag 26 december aangifte gedaan van diefstal uit haar woning aan de Wingerd. De inslui per/s) wist(en) zich toegang tot de woning te verschaffen door het bovenlicht open te wrikken. De bewoonster vond het huis geheel doorzocht aan. Weggenomen is een paspoort en een geldbedrag. Woninginbraak: In een wpning aan de Bentweg is tussen zondag 8.30 en 18.30 uur ingebroken. Men is de woning binnengekomen door het slot van de achterdeur open te bre ken. Het is nog niet bekend wat er is weggenomen. Door Karin Heeren XT No. 59, december 1999 Uit qf ave van de Stic Kt in^ aj5iJjrrV "Oud Zevenhuizen - jM.oerKa.pe lie Zevenhuizen - Geheel aansluitend bij de vele overwegingen aan het einde van dit bijzondere jaar brengt de Stichting Oud-Zevenhuizen -Moerka pelle in haar tijdschrift 'Ver leden Tijdschrift' een over zicht van een aantal historische feiten en afbeel dingen van deze gemeente. Met de passende titel "Toen en Nu" wordt de lezer een overzicht gegeven van een aantal karakteristieke pun ten van Zevenhuizen en Moerkapelle met oude foto 's en afbeeldingen van de huidige situatie. Verrassen de veranderingen en nostal gische plaatjes. Met het artikel 'Feest in Zevenhuizen' geeft W. Paul een beschouwing op de Nationale feestviering in 1863. In dit jaar was er reden voor feest, gezien het feit dat het 50 jaar geleden was dat de Fransen uit Nederland waren vertrok ken en de Oranjes waren terugge keerd. De toenmalige burgemeester Piet Keijzer, inmiddels al 40 jaar burgemeester, was van mening dat de Nationale feestviering een over bodige zaak was en zijn wil was wet. Dit liep volkomen uit de hand, zoals wij kunnen lezen in het ver slag van W. Paul. Met de vraag "Heeft u wel eens van Pim Muiier gehoord?" laat J. Ooms ons kerfnis maken met deze Pim Muiier, geboren in 1865 te Ootmar- sum. Deze sportieve man, wiens geschiedenis op boeiende wijze wordt beschreven in deze uitgave van het Verleden Tijdschrift, heeft ook een periode gewoond aan de Moerkapelse Zijde. Een veelzijdig en sportief man. Het Verleden Tijdschrift is een Uit gave van de Stichting Oud-Zeven huizen Moerkapelle. De uitgave "Toen en Nu", nummer 59, 15e jaar gang, december 1999, is verkrijg baar bij Museum 'Ons Verleden' aan de Tweemanspolder te Zeven huizen. Gouda - Op woensdag 5 januari tus sen 10.00 en 12.00 uur is er een inloopmiddag voor mensen met chronische pijn. De inloopmiddag is in het patiëntenservicebureau op de Jozeflocatie van het Groene Hartzie kenhuis in Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat). Veel mensen leven dag in dag uit met pijn. Het leven met pijn brengt veel moeilijkheden met zich mee. Mensen in de omgeving begrijpen niet dat je de ene dag wel wat kunt en de andere dag helemaal niet. "Wij kunnen u niet van de pijn afhelpen, maar u kunt bij ons wel uw verhaal kwijt. Wij zijn ervaringsdeskundi gen, we hebben zelf chronisch pijn!" zo zegt de patiëntenvereniging Stichting Pijn/Hoop. Voor meer informatie: Corrie Oosterom, tele foon 0182-619725 (maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 15.00 en 18.00 uur) en André Bandell 010-4506264. Regio- Voor veel vrijwilligerswerk is een lange adem nodig. Ook een ster ke motivatie is onmisbaar. In het bij zonder geldt dat voor evangelisato- risch- en diaconaal werk. Er kan veel zijn, dat belemmert, in de cursus 'Volhouden' komt dat alles aan de orde. in samenwerking met de Inwendige Zendingsbond in de Nederlandse Hervormde Kerk orga niseert de Classicale Evangelisatie commissie van de Classis Gouda in de Nederlandse Hervormde Kerk een cursus van 3 woensdagavonden in februari 2000. De data zijn de woensdagen 2, 9 en 16 februari. De avonden vinden plaats in de Ich- thuskerk te Reeuwijk, Nieuwdorper- weg 1 vanaf 19.45 uur. Voor informatie en aanmelding: P.Dijkstra, 0182-581037, F.Lakervelt, 0182-386125, P.Pronk, 0182-320622 of E.Wiegeraad, 0182-392432. Gouda - Op woensdag 5 januari houdt de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden, afdeling Midden Holland, haar maandelijkse inloopmiddag in het Bleuland Zie kenhuis, locatie St. Jozef (ingang Jan van Beaumontstraat) van 14.00 tot 16.00 uur. De inloopmiddag is voor ieder, lid of geen lid, toegankelijk. Op de middag zijn vrijwilligers van de NWS aanwezig om een ieder te woord te staan. Er zijn gratis bro chures beschikbaar over vele aspec ten van slechthorendheid en hulp middelen. De NWS behartigt belangen van auditief gehandicapten in Neder land: slechthorenden, doofgeworde- nen, Tinnitus-, Méniere-, en cochlea- re-implant-patiënten. De afdeling Midden Holland is een van de onge veer 50 regionale afdelingen van NWS. Voor inlichtingen over de inloop en andere activiteiten Nederlandse Ver eniging voor Slechthorenden, afde ling Midden Holland, telefoon 0182- 519343 of 0172-614815. Rond de jaarwisseling maken veel mensen thuis oliebollen. Het gebruikte oliebollenvet of de olie komt nog te vaak via de gootsteen of het toilet in het riool terecht. Dit is een slechte zaak omdat olie of vet in de afvoer kan blijven plakken en hier voor verstoppingen zorgt. Ook de zuiveringsinstallaties van het hoog heemraadschap van Schieland kunnen problemen ondervinden als men vet en olie via het riool wegspoelt. Gestold vet en olie klonteren namelijk samen met ander vuil en dit kan sto ringen veroorzaken in pompen of machines. Zo'n extra hoeveelheid afge werkte olie en vetten tijdens de jaarwisseling vormt tevens een belasting voor het biologische zuiveringsproces. Om het milieu zo veel mogelijk te sparen kan de gebruikte olie of het vet na afkoeling het beste in een lege oliefles of in een leeg melkpak worden gegoten. De afgekoelde oliën en vet ten kunnen vervolgens de vuilnisbak in als restafval (niet bij het tuin- en groente afval!) of afgegeven worden op een speciaal afgiftepunt. Hierna wor den de oliën en vetten verbrand of hergebruikt. Een aantal gemeentes in Schielands gebied heeft zo'n afgiftepunt. Goed verpakt kan men gebruikte olie of vet bij de afgiftepunten van de volgende gemeente inleveren: - Waddinxveen: het afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg 250. Voor meer informatie: 0182-624500. Aids Preventieplan Zuidelijk Afrika Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanhoiltind@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3