Verkeersgedrag onder de loep door speciaal politieteam 't is weer voorbij elgersma NIEUWJAARSRECEPTIE nu op internet!! Kaartavond Gouwe Rijders Kinderbingo Vorming en toerusting Klaveijassen Schrijfster Lieneke Dijkzeul komt naar Waddinxveen Vernieuwd "Hoekje-Boekje" met sterrensysteem 23e jaargang nummer 903 3 januari 2001 WAW.drukkerijelgersma.nl www.drukkcriicl3crsma.nl Gewondeninsigne voor Bob Verhoef lees paginë 3 A makelaardij o.g. Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar NVM Succesvolle winter- show Rolling '90 lees pagina 9 Verkeersheuvel Burg. Boerstraat lees pagina 7 1 .-H-VVétr-' ?4S5i Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op don derdag 4 januari een kaartavond in De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. inschrijven vanaf 20.00 uur, aan vang 20.30 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, ieder een is welkom. Waddinxveen - Woensdag 10 janua ri is er van 13.30 tot 15.30 uur een kinderbingo in De Paddestoel. De entree bedraagt voor leden ƒ2,25 en voor niet-leden ƒ2,75. Kinderen onder de 7 jaar mogen alleen mee doen onder begeleiding van een volwassene. Waddinxveen - Vrijdag 19 januari komt dichter Hans Bouma naar Waddinxveen om een avond te ver zorgen met als titel "Dichter bij muziek" samen met organist Jan van der Zwart. Aanmelden kan bij i bij Corrie Smallegange telefoon 614401. De avond vindt plaats in de Remonstrantse Kerk. Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. Waddinxveen - Vrijdag 12 januari is er klaverjassen voor volwassenen bij wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel. De entree bedraagt ƒ2,50 voor leden, niet-ledenb eta- len ƒ3,50. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - Zaterdag 13 januari bezoekt kinderboekenschrijfster Lieneke Dijkzeul de openbare bibli otheek. Verschillende boeken wer den genomineerd door de Neder landse Kinderjury. Bekend zijn "Hou je taai", "De tweede viool", "Een muis met klauwen" en "Kort sluiting". Lieneke zal vertellen over haar boeken en de manier waarop ze die schrijft. Ze zal ook ingaan op vragen van kinderen. Van 13.30 tot 14.15 uur zijn kinderen van 6 tot en met 8 jaar welkom en van 14.45 tot 15.30 uur kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Deelnamers aan het leesprogramma "Lang leve de lief de", kregen in ruil voor een volle leespas al een toegangskaartje voor de schrijversrniddag. Voor andere belangstellenden zijn kaar tjes a 1,50 te koop bij de balie van de bibliotheek. Met ingang van deze week vinden de lezers van het Hart van Hart de vaste rubriek "Hoekje-Boekje" niet meer op pagina 3, maar op pagina 9. Ook de colofon is verhuisd naar deze pagina. De opzet van "Hoekje-Boekje" is eveneens veranderd. Voortaan worden drie boeken per aflevering besproken en worden de boeken beoordeeld via een 'sterrensys teem'. Reacties van lezers, bijvoor beeld op het aantal gegeven ster ren, worden door de redactie bijzonder op prijs gesteld. De rubriek, als vanouds verzorgd door vaste medewerker Julia Pen- girim, is eenmaal per twee weken in het Hart van Holland te vinden. Binnenkort ook op internet: www.hart-van-holland.nl Door Karin Heeren Regio - De doelstelling van de politie voor het jaar 2000 was 25% min der verkeersslachtoffers. Een doelstelling waarvan kort voor het einde van het jaar gezegd kon worden dat deze niet is gehaald. Het rijgedrag is ondanks verscherpte controles en andere verkeersmaatregelen niet veranderd. De politie Hollands Midden heeft sinds 1 oktober 2000 dan ook een nieuw team, het Regionaal Verkeershandhavingsteam. Het doel van het team is de ver keersveiligheid te verbeteren en het aantal verkeersdoden en -gewonden te verminderen. Nu nog overlijden ieder jaar 1100 men sen in het verkeer en raken tiendui zenden mensen gewond. Om de doelstelling te halen van 50% min der dodelijke slachtoffers en 40% minder ziekenhuisgewonden in 2010 zal het team dagelijks door heel de regio het gedrag van de ver keersdeelnemers controleren. Te hard rijden, door rood licht rijden, zonder gordel of valhelm rijden en onder invloed van alcohol rijden zijn vijf speerpunten van het specia le nieuwe politieteam. Het team bestaat uit twintig verkeersas- sistenten die speciaal zijn opgeleid en toegerust voor deze taak. Voor het controleren van de snel heid en doorrijden bij rood licht kan het team gebruik maken van vaste camera's, mobiele radarappa- ratuur en laserguns. Als er een overtreding wordt geconstateerd krijgt de overtreder binnen enkele weken een acceptgirokaart toege stuurd. Voor het controleren van alcoholgebruik, het dragen van vei ligheidsgordel of de helm en het rij den door rood licht zullen de ver- keersassistenten de overtreders uit het verkeer halen en met de wegge bruiker het gesprek aangaan. Een belangrijk motto van het Regionaal Verkeershandhavingsteam is dan ook 'geen handhaving zonder com municatie en geen communi catie zonder handhaving'. Als taakstelling om dit te bereiken heeft het team de opdracht om 200.000 extra processen verbaal op te maken. "Waarbij ik er wel aan hecht te benadrukken dat het ons in eerste instan tie gaat om de doelstelling, het vergroten van de ver keersveiligheid, en daarna pas de taakstelling", zo ver telt de leider van het team, de heer H. Molenaar. "Ik heb een aantal keer de twij felachtige eer gehad om gezinnen te vertellen dat een van hun gezinsleden niet terug zou keren. Als je dat hebt meegemaakt dat heb je het alleen nog maar over verkeersveiligheid." De verkeerscontroles door het Regionaal Verkeershandhavingste am komen niet in plaats van de con troles door de plaatselijke politie. Ook de lokale politieteams blijven controles uitvoeren op verkeersge drag. De controles van het Regio naal Verkeershandhavingsteam richten zich met name op de pro vinciale wegen in de gehele regio van Hollands Midden, vanaf de bol lenstreek tot en met de Krimpener- waard. l h ovens Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 Uitnodiging aan alle inwoners Hetjaar 2000 is bijna voorbij en een nieuwjaar ligt in bet verschiet. Op vrijdag 5 januari 2001 organiseert de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle in samenwerking met de Ondernemerskring Zevcnhuizen- Moerkapelle, de winkeliersvereniging Moerkapelle en de Midden standsvereniging Zevenbuizen tussen 18.30 en 21.00 uur de jaarlijkse Nieuujaarsreceptie in De Zevensprong, Strandweg 23 in Oud Verlaat. U bent van harte uitgenodigd om nieuwjaarswensen te komen uitwisselen. j Op bet programma staan onder andere toespraken van waarnemend burgemeester J. tVolfj voorzitter Ondernemerskring Zevenbuizen- Moet ape Ie dhr. A. lamot en dhr. T. de Snoo namens Belangenvereniging s m een optreden van Sbantgkoor Het Kraaiennest. 12e tijeenkomst wordt tevens muzikaal opgeluisterd door De Zeven Muzen. MAKELAAR Regio - Even werd Nederland gehuld in die mooie witte deken... Een bijna witte kerst, sleeënde kinderen, sneeuwpoppen, maar ook gladheid; heel even was het weer eens winter in Nederland.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1