Afscheid van waarnemend burgemeester Wolf Eindejaarsactie Winkeliers vereniging Moerkapelle ELGERSMA nu op internet!! Thema-avond over bidden Koffieochtend Nieuwjaarsreceptie Historische Kring Kindermiddag Spelenderwijs voor Waddinxveense senioren Nationale Parken van Noord Amerika bij Vrouwen van Nu Kerstbomen versnipperd lees pagina 11 23e jaargang^ nummer 904 10 januari 2001 ----- www.drukkerijelsersma.nl Een terugblik op negen maanden waarneming. De veiligheid bij La Baraque lees pagina 12 Midwinterfestival Boskoop gestart met kindermiddag lees pagina 15 r—i u^tRij Zevenhuizen - Op dinsdag 16 janu ari organiseert de Gereformeerde Kerk Zevenhuizen-Moerkapelle een thema-avond over bidden. 'Bidden is als ademen' is een diaklankbeeld over bidden en vormt een inleiding op het uitwisselen van ervaringen over bidden. In de beelden wordt de zoektocht van een mens uitge beeld. Deze avond vindt plaats in de Gereformeerde Kerk en begint om 20.00 uur. Belangstellenden uit alle geloofsgemeenschappen zijn welkom. Zevenhuizen - Donderdag 11 janua ri wordt in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 een koffie ochtend gehouden. Aad van de Sande spreekt over het thema "Leven met ongelovige partner/kinderen!". Het program ma duurt van 9.30 tot 11.00 uur; om 9.00 uur staat de koffie klaar. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: 0180-312969 of 079-5931520. Benthuizen - De Historische Kring Benthuizen houdt op vrijdag 12 januari een nieuwjaarsreceptie. Aanvang 20.00 uur. Na de pauze zal er een diaserie te zien zijn, getiteld "Zwerven door de omgeving", ledereen is welkom. Benthuizen - De Evenementen Commissie Benthuizen organiseert ,ou 17 januarj 2001 een kindervarié téprogramma in partycentrum De Tas. Deze middag, voor de kleintjes vanaf 4 jaar, wordt verzorgd door clown Teddy. Aanvang 14.00 uur. De kinderen kunnen rekenen op buikspreken, een goochelact, een optreden van de ondeugende hondjes en een mogelijkheid tot schminken. De kinderen worden actief betrokken bij de show. De entrée bedraagt ƒ5,-. Waddinxveen - De culturele com missie van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert dinsdag,16 januari vanaf 20.00 uur in het Anne Frank Centrum een cul turele avond voor alle Waddinx veense senioren. Het koor Spelen d'r wijs van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Moordrecht zal deze avond verzorgen. Het pro gramma is getiteld: Werk in uitvoe ring.. Het is een programma waar de lachspieren uitbundig zullen wer ken. Het stuk duurt ongeveer twee maal drie kwartier. De zaal gaat open om 19.30 uur en de kosten bedragen ƒ5.50 per persoon, inclu sief een kop koffie/thee. Waddinxveen - De Heer N. Uitten- broek uit Reeuwijk verzorgt voor de leden van de Vrouwen van Nu, afdeling Waddinxveen, een over flow diapresentatie, ondersteund met muziek, over de Nationale par ken van Noord Amerika. Door middel van deze presentatie neemt hij leden en belangstellenden mee naar Monument Valley, Yosemite, Grand Canyon en Brice Canyon. Een hartelijk welkom voor de lief hebber van de natuur om deze avond, die wordt gehouden in de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh, bij te wonen. De aan vang is 20.00 uur. Door Karin Heeren Zevenhuizen - "Je hoopt dat het iets meer is dan alleen maar op de winkel passen" licht Wolf zijn periode in Zevenhuizen-Moerkapelle toe. Deze week neemt hij afscheid van de gemeente, vrijdag 12 januari is iedereen in de gelegenheid om hem de hand te drukken. Bij zijn aantreden eind april vorig jaar ging burgemeester Wolf uit van een waarneming van ongeveer acht maanden, een redelijke termijn om een vervanger te vinden voor bur gemeester Schoots. "Het werd uit eindelijk half januari met het oog op de feestdagen en het is mij duidelijk dat Westendorp staat te popelen om te beginnen." In de afgelopen maanden heeft Jaap Wolf als burgemeester laten merken dat hij de bestuurlijke toekomst van de gemeente een belangrijk punt vindt. "Toen ik hier kwam en in het raadsprogramma zag dat er bewust afstand werd genomen van verdere bestuurlijke ontwikkelingen, op zich begrijpelijk na een roerige tijd na de grondoverdracht aan Rotterdam. Ik vind wel dat j§ als gemeente hier toch een mening over moet hebben omdat de buren hier wel over nadenken. Je kunt beter zelf denken dan dat er over je wordt gedacht." Burgemeester Wolf geeft aan zelf uiteraard ook een mening te hebben en vindt het nodig dat er goed in kaart wordt gebracht waar het nu precies over gaat en welke mogelijk heden er zijn. Dat kan in zijn visie heel goed aan de hand van de struc tuurvisie die daarvoor wel geactua liseerd moet worden. "De kracht van deze gemeente is de strategi sche plek. Hierdoor worden we voor veel buren een aantrekkelijke partner en dan zullen we onze eigen iden titeit moe ten uitbui ten en behouden." Wolf sluit daarbij niet uit dat het nodig blijkt om samen werking te zoeken op verschillende gebieden, zoals bijvoorbeeld het onderwijs. Tevens zal er ingezoomd moeten worden op de ontwikkelingen in polders. Een ander belangrijk agendapunt in de afgelopen maanden is de voort zetting van de plannen voor de beide Dorpsstraten. In beide kernen zijn initiatieven genomen en de gemeente moet ook haar best doen door overheidsinvestering en sti mulering van de ondernemers in de visie van de waarnemend burge meester. Ook de ramp in Enschede viel in de ambtstermijn van burge meester Wolf. De schrik dat een ramp van dergelijke omvang dus gewoon ook in Nederland kan gebeuren zat er goed in. Zeker toen bleek dat er ook op Zevenhuizens grondgebied dergelijke activiteiten plaatsvonden. Inmiddels is het bedrijf in kwestie verdwenen. Waarnemend burgemeester Jaap Wolf kijkt terug op een prettige tijd in de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle. Hij maakt er geen geheim van dat hij actief wil blijven in het openbaar bestuur. Bij aanvang van de waarneming heeft hij ook al gesteld dat deze gemeente hem een maatje te klein is en dat hij dan ook niet zou solliciteren. "Dat neemt niet weg dat ik ervaren heb dat er ook veel voordelen zitten aan het besturen van een kleine gemeente. Je staat heel dicht bij de burgers en dat is prettig. Dat moet je bij een grotere gemeente nog maar afwach ten." Jaap Wolf neemt vrijdag 12 januari afscheid in Dorpshuis Swanla. Volgende week dinsdag 16 januari wordt de heer drs. J.D. Westendorp benoemd tot burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle. Moerkapelle - Zoals elk jaar werd door de winkeliers van Moerkapelle een eindejaarsactie, georganiseerd. Bij alle 15 deelnemende winkeliers hing in de etalage of aan de winkelruit een feestletter en een getal. De bedoeling was dat de consument op een formulier achter de naam van de deelnemende winkelier deze letter en het getel invulde. Alle letters in de goede volgorde en de getallen goed opgeteld gaf als uitslag: Eindejaarsactie 2000. Ook moesten de formulieren voorzien zijn van acht ver schillende stempels van deelnemende winkeliers. Er waren 155 prijzen te winnen, met een totaalwaarde van ƒ5000,-. Woensdag 3 januari zijn de winnaars bekend gemaakt. De hoofdprijs van ƒ1000,- aan waardebonnen is gewonnen door mevrouw Hertog en werd uitgereikt door Trudy van Hoven en Ans Kadiks. Overige prijzen werden gewonnen door F. van Elteren, ƒ500,-; M. Won- derchem, ƒ250,-; M. de Vries, ƒ150,- en W. Immerzeel, ƒ100,-. Verder waren er 150 winnaars met een waarde bon van 20,-.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1