500 agenten van Politie Hollands Midden krijgen jeugdopleiding •a3töïïïMjBG0ïfQ3 NU bij links: www.hart-van-holland.nl Uitreiking Rabo Sportprijzen in Rijnwoude iees pagina 12 kennismaken met burgemeester Westendorp lees pagina 17 internetsite bodemsanering ^ipherbrink lees pagina 19 23ejaa nummer yu 17 januari 2001 Gemeentebestuur orga niseert bijeenkomst voor Boskoopse vrijwilligers Uitnodiging Provincie Zuid-Holland Regio - Vorige week werd er in Gouda, bij de S&O stichting aan de Nieuwe Gouwe, Wetszijde 2a te Gouda door politie Hollands Midden en de S&O Stichting een contract getekend tot de opleiding van 600 agenten. De opleiding omvat een training van twee dagen waarin alle politiemen sen in uniform geschoold worden om in een vroeg stadium signaalge drag bij jeugd op te merken. Hierbij gaat het om probleemgedrag dat te maken kan hebben met het kind zelf, het gezin, de buurt en de school. Ook wordt de agenten gewe zen op de mogelijkheden van door verwijzing naar de diverse hulpin stanties. Daartoe is inmiddels een verwijsgids ontwikkeld. De agenten krijgen tevens handreikingen in de omgang met ouders en jeugd. De trainingen worden over een periode van twee jaar verspreid. Wm mm m mmzk Boskoop - Op dinsdag 23 januari organiseert het gemeentebestuur ter gelegenheid van de Interna tionale Vrijwilligersdag 2001 een gezellige bijeenkomst voor vrij willigers van Boskoopse vereni gingen en instellingen. De bijeen komst wordt dinsdagavond van 19.30 uur tot 21.00 uur gehouden in de aula van het Coenecoop Col lege, Kievitstraat 54. Het gemeentebestuur wil hiermee haar waardering laten blijken voor het waardevolle werk dat door vrij willigers wordt gedaan. Wethouder Samenlevingszaken, Piet Trimp zal omstreeks 20.15 uur een korte toe spraak houden en twee vrijwilli gers huldigen voor hun bijzondere prestaties in het vrijwilligerswerk. Op woensdag 24 januari vergadert de statencommissie Oost over diverse actuele onderwerpen in de Rijn- en Gouwestreek, de Krimpe- nerwaard en Alblasserwaard en Vijfheerenlanden. De vergadering vindt plaats in de Landschapszaal van het provinciehuis, Zuid-Hol- landplein 1 in Den Haag. De drie belangrijkste agendapunten zijn: de situatie ten aanzien van de ruimtelijke ontwikkeling rondom Gouda, de procedure van de inte grale herziening van het streekplan Zuid-Holland Oost en de discussie nota Groene Hartvisie, deel 1. Geïnteresseerden zijn uitgenodigd aanwezig te zijn. Het is mogelijk om gebruik te maken van spreekrecht: men kan dan informatie geven, vra genstellen of een mening formuleren over de te behandelen onderwer pen. Voor het krijgen van spreek recht kan men zich tot uiterlijk maandag 22 januari 12.00 uur mel den bij de secretaris van de staten- komissië Oost, mevrouw J. van der Kolk. telefoon 0704416735. De verga dering is openbaar en begint om 14,00 uur en eindigt om 17.00 uur. Receptie van burgemeester Wolf Door Karin Heeren Zevenhuizen - In dorpshuis Swan- la heeft waarnemend burge meester Wolf op vrijdag 12 januari afscheid genomen van Zevenhui- zen-Moerkapelle. Tijdens een receptie met een infor meel karakter heeft hij vele han den geschud en hebben vele inwo ners, personeelsleden van de gemeente, vertegenwoordigers van instellingen en verenigingen af scheid genomen. "Het was kort en hevig" zo vatte wethouder Zijderhand de periode van waarneming samen. Hij keek terug op een korte periode van even aan elkaar wennen in het begin, waarna er snel goed en con structief samengewerkt kon wor den. Hij omschreef burgemeester Wolf als een bestuurder met een snel en helder inzicht, die hoofd- en bijzaken snel kan scheiden. "Voorop heeft altijd het belang van de burger gestaan en dat waarderen wij zeer" aldus Zijderhand. De heer De Jong keek nog even terug op zijn toespraak aan het begin van de periode van Wolf: "Toen sprak ik de hoop uit dat Ceteco ook nog iets goeds zou heb ben, dat u burgemeester kon zijn van Zevenhuizen-Moerkapelle. Of dat zo was kunt u alleen zelf bepalen maar wij stellen wel vast dat vanuit de bevolking de waardering wordt uitgesproken voor de betrokkenheid van de afgelopen maanden. Wat ik overigens wel heb gemist is de gecompliceerde ramp die u zou bedenken als oefening om de inhoud van het rode tasje te testen." Van wethouder Zijderhand kreeg Jaap Wolf samen met zijn partner een kruiwagen vol met groenten. "We zijn namelijk benieuwd wat je hierna gaat doen, maar als het onverhoopt iets langer duurt dan leveren wij hierbij een bijdrage." Jaap Wolf reageerde op alle spre kers: "Ik dacht altijd als deze Wolf iets niet nodig heeft dan is het wel een kruiwagen, hij komt er zelf wel. Ik maak me dan ook meer zorgen over de inhoud en over hoe wij dat allemaal opkrijgen." Burgemeester Wolf keek terug op de periode ais bestuurder van de gemeente: ik voel mij buitengewoon bevoorrecht dat ik deze functie heb mogen vervul len. Ik moet erkennen dat ik bij Cet eco nog altijd even opveer, dat is een lastig moment. Ik heb lelijk in een dip gezeten en bij mijn aantre den in april was ik dan ook inwen dig beschadigd." Over het rode tasje zei Wolf dat hij een ramp in gedachten had aan de rand van de gemeente waarbij alle diensten en andere overheden te maken zouden hebben. "Maar toen was de ambte naar ziek en dan gaat de ramp niet door." Hij erkende wel het belang van goede oefening van rampbe strijding en zou dit punt met zijn opvolger bespreken. Met een diapresentatie als een soort Ganzenbordspel 'liep' Jaap Wolf met de aanwezigen door de drie kernen van de gemeente waar bij hij zijn eigen persoonlijke visie gaf op een groot aantal punten. Het gemeentehuis en het logo en de locatie Hotel Vos: "dat is een dos sier wat mij niet gelukkig heeft gemaakt." De Dorpsstraat die geken merkt wordt door hem als een straat met veel potentie, de ver keersdrempel aan de Burg. Boer- straat: "Ik heb de topografische dienst op de hoogte gesteld, die is het hoogste punt van Zuid-Holland." Even herinnerd worden aan het ver leden bij het gemaal Ir. J.M. Leem huis-Stout en twee beurten over slaan in het café van Oud-Verlaat. "La Baraque, al voor 1 januari een grote zorg" en plaatjes waaruit blijkt dat er in de gemeente ook nog wel iets te handhaven is. De tunnel onder de BK-weg: "goed bedoeld maar niet goed uitgepakt" en de C1000 jeugd. De Tweemanspolder als een van de mooiste plekken van Zuid-Holland met het zicht op de molens: "niet goed zichtbaar op de foto is de enorme windmolen in Zoetermeer waar met name Martien Zijderhand zich zo over heeft opge wonden" en Moerkapelle met de Schapenwei. "Misschien wei een mooie toekomst voor het oude Raadhuis" en tot slot de oude muni tiebunkers aan de Bredeweg en zijn zorg over de kwetsbaarheid van de samenleving. Na de diapresentatie was iedereen nog in de gelegenheid om Jaap Wolf samen met zijn partner het beste te wensen voor de toekomst.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1