Eerste paal nieuwbouwlocatie 'Vos' Desirée Immerzeel naar Ethiopië als verslaggeefster m Informatie-avond over allergieën Jeugddienst Jolnieuws Winter-expositie in Galerie Beelden- tuin Laerken >troopwafelactie benthuizen Molenhuisnieuws www.hart-van-holland.nl NVM hA makelaardij o.g. Tentoonstelling beeldende kunst lees pagina 13 Jubileum Tarzan met circustheater lees pagina 19 Lampionnenoptocht lees pagina 11 m MAKELAAR ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 Zevenhuizen - Op woensdag 7 februari wordt een informatie-ont- moetingsavond georganiseerd door de commissie ouderavonden van de christelijke basisschool "De Eendragt". ledereen is welkom. Ook ouders van jongere kinderen of mensen die anderszins belang stelling hebben zijn van harte wel kom. Op deze avond zal mevrouw Annelies van Soomeren vertellen over het onderwerp allergieën bij kinderen. De avond begint om 20.15 uur in de kleuterhal van De Eendragt aan de Burgemeester Boerstraat lb. Zevenhuizen - Op zondag 4 februa ri is er een jeugddienst in de Her vormde kerk. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, iuidt: "Een bewonderenswaardig teken". Dominee van Yperen uit Ommeren leidt de dienst. Muzikale medewerking wordt verleend door het Gospel Choir project Zevenhui zen en Ike Zintel op het orgel. gewoond zou kunnen worden, dat werden vijf huizen en vervolgens het hui dige plan voor vier luxe woningen. Vergeer stond even stil bij de protesten uit de gemeenschap en de plannen die waren geopperd door de groep inwoners voor appartementen voor jongeren en senioren. "In mijn visie passen die twee groepen helemaal niet bij elkaar. Als de ene groep opstaat gaat de andere net naar bed en andersom", aldus Vergeer. De toekomstige bewoners werden door de heer Vergeer gefeliciteerd en kregen bloemen. Tevens heeft hij gezegd dat getracht zal worden de nieuwe bewoners over de voortgang van de bouw via het Internet te informeren. Nieuwe bewoners van de Vos-locatie kregen bloemen van de projectontwikkelaar. 'tenthuizen - De kinderen van de jeugdclubs van de Hervormde rk komen zaterdag drie februari "oor de tweede keer van het club- eizoen langs de deuren met r,jopwafels. Vanaf ongeveer 10.00 uur kan men de kinderen verwach- i en. De actie wordt gehouden ten uenoeve van de jeugdclub "Jeugd uwt Mocht men om wat voor oen ook, de stroopwafels aan de f.ur gemist hebben, dan kan men e ook tot 15.00 uur kopen bij Cobi 1 I fen^k' Appelgaarde 12, tele- 'oon 079-33110220 Desirée verwacht een echte cul tuurshock, hoewel zij toch inmiddels goed is voorbereid op de reis. Zo weet zij inmiddels dat slechts dertig procent van de kinde ren in Ethiopië naar school gaat, wat inhoudt dat dertien miljoen kin deren geen onderwijs krijgen. Zij gaan dan ook kijken bij en verslag doen van het leven van straatkinde ren in Ethiopië. De reis zal voorna melijk gericht zijn op het onderwijs. Er wordt daarnaast ook een bezoek gebracht aan een klooster en een nomadenstam waar ze gaan barbe cuen: "Ik ben benieuwd wat we daar op ons bord krijgen." Weer terug op school zal zij een presentatie ver zorgen over haar belevenissen en indrukken in Ethiopië. lees verder op pagina 11 Door Karin Heeren Zevenhuizen - De symbolische eerste paal voor de huizen die gebouwd gaan worden op de locatie Hotel Vos werd dinsdag 23 januari geslagen door de eerste koper, de heer Cees Oudijk samen met zijn kleinzoon Steven. In het bijzijn van alle kopers en verantwoordelijken voor de bouw werd er op feeste lijke wijze stilgestaan bij de start van de bouw. Het feit dat het net om vier uur begon te regenen en de 'eerste paal' feitelijk een van de laatste was, deed niets af aan het feestelijk moment. Nadat de heer Oudijk en Steven op professionele wijze de heipaal in de grond hadden gewerkt, ging het hele gezel schap naar La Baraque voor een gezellig samenzijn. Hierbij waren ook Willem Baas, voormalig eigenaar van Hotel Vos, en wethouder Zijderhand aanwezig. De heer Ton Vergeer, ontwikkelaar van 'locatie Vos', stond kort stil bij de totstandkoming van de plannen. Hij beschreef het eerste contact. Onge veer vier jaar geleden, met Willem Baas naar aanlei ding van 'geruchten' dat hij het hotel zou willen vér kopen. Op dat moment was de heer Baas nog niet van plan om te verkopen maar zo'n anderhalf jaar later was hij tot praten bereid. "Toevallig hadden we net een afspraak bij de gemeente om te bekijken wat er binnen de gemeente voor mogelijkheden waren voor de bouw en ook op deze locatie wilde de gemeente wel iets doen" aldus Ton Vergeer. Hazerswoude-dorp - Vrijdag 2 en zaterdag 3 februari is er bij Jol geen vast programma. IDe bezoekers kunnen biljarten, tafelvoetballen of aan de bar of een tafeltje wat kletsen. Zaterdag 10 februari vertrek de 16+ I groep naar Leiden om te poolen. I Opgeven kan aan de bar of bij I Irma. telefoon 0172-586635/230544. Christelijk Jongeren Centrum "de Jol'' is te vinden aan het Raadhuis- plein 8. De heer Vergeer stond stil bij de verschillende plannen die er zijn geweest. Eerst een plan voor acht appartementen en twee winkel waarboven Hazerswoude-dorp - Van 31 janua ri tot 2 maart is in Galerie Beel dentuin Laerken aan de Bent 2 de 'Boel-Stieren-Expositie" te bezich tigen met schilderijen van JeanMa- ie Mersmans, Jan Nordhuis, Susanne Vianen en beelden van Ans Zondag, Marinus Klap en Hen- riëtte Grobbe. Openingstijden: donderdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur zaterdag, zondag en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur en op afspraak, telefoon 0172- ■589837 of www.laerken.nl. Benthuizen - De inloopmiddag genealogie in het Molenhuis te Benthuizen is niet op zaterdag 3 februari maar op 10 februari, wel zal er op 3 februari te zien zijn hoe men vroeger kousen stopte en allerhande herstelwerkzaamheden aan linnengoed en kleding, dit alles met de hand. De nieuwe ten toonstelling schilderijen van dr. H. de tioeje en pijpenverzameling van de heer J. Schneider is te bezichti- Het Molenhuis is geopend: iedere zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur evenals de Winkel van Sinkel. 23e jaargangl nummer 907B 31 januari 2001 Door Karin Heeren Moerkapelle - De 16-jarige Desirée Immerzeel uit Moerkapelle gaat op 27 februari een week naar Ethiop ië. De leerling van de vijfde klas van het Atheneum aan het Oranje Nassau College in Zoetermeer deed mee aan een 'sollicitatiepro cedure' om in aanmerking te komen voor deelname aan het pro ject "Going Globed" van de Unie voor Christelijk Onderwijs. Samen met vier andere leerlingen van het Oranje Nassau College mocht zij op gesprek. Uiteindelijk is Desirée door loting gekozen om mee te gaan op deze bijzondere reis.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1