2 Bewoners slaan eerste paal "Maria Wilhelmin Hiei) Hieu Hoera I) Hiep De €i €uro!!?? Kijk op internet!! Politie gaat auto-inbraken aanpakken Lezing professor Velema 0QB0 steg Oud papier Rommelmarkt Kiwanis Drie disco,s in het Zuidhonk Taxatiedag oud speelgoed MlïtilB ISSsSSSlSfflBR! 23e jaargang I nummer 908 7 februari 2001 www.hart-van-holland.nl Zware tocht op de Weissensee lees pagina 15 Nieuwe gezichten bij politiebureau Zevenhuizen lees pagina 11 lees verder op pagina 19 Verbouwing dorpshuis Swanla nog niet van start lees pagina 19 Bent u blij met de komst van de Euro? Hoe gaat dat straks, in januari 2002? Met ingang van heden maandelijks een verhaal over de nieuwe Europese munt! Lees pagina 3 Moerkapelle - Op donderdag 15 februari houdt prof. dr. W.H. Vele ma een lezing over "De invloed van de post-christelijke samenleving op de gezondheidszorg". De lezing wordt gehouden in de grote zaal van Beth-San aan het Kerkplein 1. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Ieder een is welkom. De organsisatie van deze avond is in handen van de N.P.V. afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle. Oud Verlaat - Op vrijdag 16 en zaterdag 17 februari houdt de christelijke basisschool De Nes- sevliet een oud papier-inzameling. De opbrengst is bestemd voor extra leermiddelen voor De Nes- sevliet. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zater dag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achterin de container wordt gestapeld en als de contai ner gesloten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Voor inlichtingen: 010-4550269. Gouda - Zaterdag 10 februari orga niseert Kiwanis Club Gouda een rommelmarkt aan het adres Vest 13-19 van 9.00 tot 13.00 uur. De gehele opbrengst is bestemd voor een goed doel. Overtollige inboedels, spullen en kleding, geschikt voor hergebruik zijn wel kom. Voor meer informatie kern men bellen: H.J.J. Overgaauw, tele foon 0180-638168 of W.P. Wilde man, telefoon 0186-602965. Waddinxveen - Vrijdag 9 februari is er een jeugddisco van 20.00 tot 23.00 uur in het Zuidhonk. De kosten zijn ƒ3,-. De disco heeft als thema Valentijn. Voor deze avond is de toegang van 'een stelletje' ƒ5,- Zaterdag 10 februari kunnen de kinderen flink uit hun dak gaan tij dens de kinderdisco van 18.30 tot 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ3,-. Dok Zaterdag 10 februari is voor de ouderen een 30+ avond met veel variatie in de muziek. Aanvang 21 00 uur.De entree bedraagt ƒ10,-.: Door Karin Heeren Oud-Verlaat - In de vallende sneeuw en tot de enkels in de blubber hebben de toe komstige bewoners van vier landhuizen aan de Wollefoppenweg de eerste symboli sche paal geslagen, onder aanmoedigingen van wethouder Van der Stee van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De vier nieuwe woningen zijn een onder deel van een groter project, dat deels op het grondgebied van Zevenhuizen- Moerkapelle en deels op het grondgebied van Rotterdam gerealiseerd wordt op het terrein van de voormalige manege. Juist door deze locatie heeft de feitelijke realise ring van het project "Maria Wilhelmina Hoeve" een lange en moeizame weg gekend. In eerste instantie is er discussie geweest over het wel of niet handhaven van een manege op deze locatie, mede gezien het feit dat de manege inmiddels wilde uitbreiden. De manege zou verhuizen naar de Rotteka- de, echter de gemeenschap bracht grote bezwaren naar voren toen zij er lucht van kreeg dat er een manege met dergelijke omvang gebouwd zou worden. Omdat er bij de verkoop een koppeling was gemaakt tussen de oplevering van het terrein aan de Wollefoppen weg en de realisatie van een nieuwe manege heeft dit vertragend gewerkt. Uiteindelijk is de koppeling los gelaten en de eigenaar van de manege weet zich inmiddels eigenaar van een viertal maneges op andere locaties. Daarna kwam de afstemming tussen de twee gemeenten. Er is veel overleg geweest met beide gemeente, wat uiteindelijk heeft geleid tot de ver lening van de bouwvergunningen voor de wonin gen in het gebied van de deelgemeente Prins Alexander te Rotterdam in november 2000 en de start van een artikel 19 procedure voor de wet op de ruimtelijke ordening in de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle. Wethouder Van der Stee benadrukte in zijn toe spraak dat hij vereerd is om de leiding te mogen geven bij het slaan van de eerste paal van het bouwproject. Hij wilde echter ook even toelich ten dat dit voor hem gemengde gevoelens oproept: "In onze gemeente is het slaan van een paal een niet alledaagse bezigheid. Onze gemeen te ligt namelijk in het Groene Hart en valt derhal ve onder het restrictieve beleid. Vrij vertaald betekent dat 'zeer beperkte bouwmogelijkhe den'. Als Rotterdam echter door overname eige naar wordt van onze grond dan is alles mogelijk. In Nesselande worden momenteel duizenden palen geslagen, dat was ook ons grondgebied. De zojuist geslagen paal zou ik derhalve graag zien in een tweede functie: een grenspaal. Vanaf nu handen af van onze mooie gemeente. Stop met het maken van allerlei plannen op ons grondge bied. Begin eens bij ons te informeren wat wij willen en of we mogelijk iets voor elkaar kunnen betekenen." Bij het ontwerpen van de landhuizen in het pro ject is de structuur van de lintbebouwing, zoals deze in het verleden is ontstaan langs de Wollen- foppenweg, uitgangspunt geweest. Ook de ont sluitingen van de woningen zullen van een brug in dezelfde stijl worden voorzien. De huizen lig gen op loopafstand van de Zevenhuizerplas en het Lage Bergse Bos. Naar verwachting zal de bouw van de woningen veertien maanden in beslag Waddinxveen - Op zaterdag 10 februari houdt Speelgoedmuseum Larneveld een taxatiedag voor oud- en antiek speelgoed inj restaurant Bibelot aan de Lima- WeS 54. Tussen 12.00 en 16.30 uur! 21in bezoekers welkom met allerlei speelgoed zoals treinen, stoomma-j chines, Dinky Toys, bouwdozen,! -mderfornuisjes, oude spellen eni puzzles etcetera. De taxaties zullen worden verricht door taxateurs '•an het museum en zijn gratis. Ook met vragen over het opknappen! •an kapot speelgoed kan men bi| taxateurs terecht. In Speelgoed- j'iuseum Barneveld loopt momen-! sel een bijzondere expositie over tv ,Sesch'edems van de bekende! mky Toys auto's. Informatie is| ver deze en volgende tentoonstel den wordt op de taxatiedag ver-! ;**t; Voor meer informatie: 035-| 19101 of 0342-462060. DOOR KARIN HEEREN Nieuwerkerk aan den IJssel - Een forse toename van het aantal auto inbraken is voor de politie Hol lands Midden, en dan met name team Zuid van het district IJssel en Gouwe, aanleiding om hier actief mee aan de slag te gaan. Met een speciale aanpak hoopt de politie deze vorm van criminaliteit fors terug te dringen.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1