rfvan O TOOS viert 80-jarig bestaan i: Shantykoor zoekt muzikanten JaiiTratï Hai ififll Ktfkop internet!! reproductions of antique furniture Koffieochtend Klassieke Homeo pathie bij K.V.V. Orgelconcert Beihelkerk Sterk water in de Tunnel Culturele avond 23e jaargang^j nummer 909 14 februari 2001 \j_. ®Sf3Q®U[?3 Of») OoQteïQDQQo^ QtJQQo, 332299 www.hart-van-holland.nl Een reis door de ruimte TOOS in beweging Dijksterhuis opent duurzaamheids expositie lees pagina 13 Voorleeswedstrijd in Boskoop lees pagina 9 Grote collectie reproducties van oud Engelse topstukken. Alles met de hand vervaardigd van massief mahonie! import-export Milieubewuste en efficiënte paprika teelt in Zevenhuizen lees pagina 3 Zevenhuizen - Donderdag 22 febru ari wordt in het Hervormd Ce trum aan de Dorpsstraat 156 een koffieochtend gehouden. Bertie Richardson spreekt over het] thema "Vriendschap". Het pro gramma duurt van 9.30 tot 11.00 uur; om 9.00 uur staat de koffie klaar. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: 0180-312969 i of 079-5931520. Boskoop - Op dinsdag 20 februari komt Ellen van der Maat bij de katholieke Vrouwen Vereniging praten over 'klassieke homeopa- ïie'. De avond begint om 20.00 uur in de parochiezaal. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen /5,-. iedereen is welkom. Waddinxveen - Zaterdag 17 februa ri geeft Kampense organist Klaas- Jan Mulder een concert op het orgel van de Nederlandse Her vormde Bethelkerk. Het program ma voor het concert ziet er als volgt uit: er worden werken van J.S. Bach, J.L. Krebs, W. Boyce, F. Mendelssohn-Bartholdy, G. Young, B. Asma en J.Z. Zwart gespeeld. Ook speelt Klaas-Jan Mulder een eigen bewerking van een koraal, ledereen is welkom op deze afwisselende, muzikale orgel avond, die om 20.00 uur begint in <fe Bethelkerk aan de Bilderdij- kiaan 1. Boskoop - De theatergroep van jon gerencentrum De Tunnel heeft op zaterdag 17 februari de 'improco- medy' "Op sterk water" op het pro- gramma staan. De voorstelling wordt live geïmproviseerd en er is interacite met het publiek. Impro- comedy is een wilde mengelmoes van stand up, cabaret, toneel en muziek. De zaal gaat om 20.00 uur open, de voorstelling start om 20.30 uur. - r ;r- Waddinxveen - De culturele com missie van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk houdt op dins dag 20 februari vanaf 20.00 uur in net Anne Frank Centrum een cultu- rele avond voor alle Waddinxveen- ie senioren van 55 jaar en ouder. ueze avond wordt een avond met muziek en cabaret met als titeh uet feestcarroussel.' Het feest wordt verzorgd door Peter Adri- riem als conferencier en kunstflui- er. Joke Klok met accordeonmu- jriek er wordt ook een aantal ekende liederen gespeeld) en orus de clown met begeleiding op eyboard. Dit gezelschap trad twee laar geleden ook op voor de Wad- li u'ni>\veense senioren met een over- I -veirligend succes. De zaal gaat I 'Pun om 19,30 uur. De entree bedraagt ƒ5,50. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Jazzdans- en turn vereniging TOOS vierde haar tachtigjarig bestaan afgelopen zater dag in sporthal de Dreef met een wervelende show. Het thema was 'Perpetuum mobilee' (oneindig doorgaande beweging). Nage noeg alle leden van de vereni ging namen aan deze jubi leumshow deel, die zowel een middag- als een avondvoorstel ling had. Beide voorstellingen waren uitverkocht, zodat in totaal meer dan twaalfhonderd mensen de show bezochten. Met het thema 'perpetuum mobilee' wil TOOS benadruk ken dat haar vereniging conti nue in beweging is, zowel op organisatorisch als gym nastisch gebied. "In de show beelden we met dans en gymnastische oefenin gen een verhaal uit over een reis door de ruimte," vertelt Mat Geertsen, voorzitter van de jubi leumcommissie. "Een groep professoren bouwde een perpetuum mobilee-machine. Er ontbraken echter een paar elementen om de machine te laten werken. De verschillende groepen van TOOS, variërend van de aller kleinsten tot de oudste leden, gaan tijdens de voorstelling op reis om bij de verschillen de planeten de ontbrekende elementen op te halen. Aan het eind van de voorstelling werkt de machine en zet een oneindig duren de beweging in werking." Om de dansen en de turnoefeningen goed uit te kunnen voeren is in de afgelopen maanden hard gewerkt door de TOOS- leden. Onder leiding van Farah Benguedda, Suzan Bik, Margreet Galavazi, Lynn Geert sen, Dick van de Heuvel, Ellen Kerver, René Kleiweg, Anton Stoter, Judith van Zwet en Arienne en Ria Zwijnenburg werd er weke lijks getraind op de verschillende onderde len voor de voorstelling. De choreografie was in handen van Arienne Zwijnenburg en Suzan Bik. "TOOS is organisatorisch ook volop in beweging," vertelt interim-voorzitter Jos Jansen. Vanaf de ledenvergadering in april van dit jaar zal hij de voorzittersfunctie, vacant gekomen door de terugtreding van Klaas Zwijnenburg, formeel bekleden. "Er staat een hoop te gebeuren in de komende maanden. De verbouwing van de 'oude' TOOS accommodatie aan de Staringlaan tot Voorzitter van de jubileumcommissie Mat Geertsen en interimvoorzitter Jos Jansen. moderne turnhal natuurlijk één van de belangrijkste gebeurte nissen. Maar we beste den ook veel aandacht aan het jubileum. Tachtig jaar is natuur lijk een hele tijd. In het verenigingsor gaan, de TOOS Varia, worden de verschillende mijl palen uit de geschiedenis van TOOS belicht. Daar naast zijn er een heleboel artikelen op de markt gebracht, voorzien van het jubileumlo go. Onze jongste actie richt zich op het vergroten van het ledenaantal tot boven de duizend. Op dat moment kunnen wij de nieu we hal volledig in eigen beheer exploiteren." Zevenhuizen - Shantykoor "Het Kraaiennest" is op zoek naar muzikanten, die het leuk vin den om in een gezellige sfeer zeemansliedjes ten gehore te brengen. Het koor bestaat inmiddels vijf jaar en timmert behoorlijk aan de muzikale weg. Er worden zo'n 40 optredens per jaar ver zorgd. De repetities vinden wekelijks afwisselend op de donderdag en de vrijdag in dorpshuis Swanla plaats. Om de muzika le kwaliteit te verhogen is er binnen het koor plaats voor een enthousiaste accordeonist en violist. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de secretaris voor het koor Ad Wesseis, Akkerweg 69 te Moerkapelle, telefoon 079-5936000. Ruime sortering in: boekenkasten en grote boekenwanden, grote maten eetkamertafels, bureaus, schrijftafels en secretaires, eetkamerstoelen side tables. Alle meubelen zijn vervaardigd uit massief mahonie Knibbelweg 8a Zevenhuizen ZH Tel. 0180 - 63 22 59 www.janfrantzen.nl

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1