Het einde van een familiebedrijf Oorzaak brand Manege Reigersburgh nog niet bekend O! 1 m N3 Taxibedrijf P. de Jong B.V. stopt werkzaamheden 1 Kijk op internet!! u Van niets naar iets" zo schetst Piet de Jong het verloop van het familiebedrijf. In 1928 werd het bedrijf ingeschreven bij de Kamer van Koophan del door vader Pieter de Jong, oudste van een boe rengezin uit Polsbroek en werkend als knecht op een boerenbedrijf in Zevenhuizen. Zijn moeder was een zelfkazende boerin en in 1928 begon Pieter de Jong met zijn zelfstandige uitbrengwijk van boter en kaas. Eerst op de fiets en al snel met een autootje werd de klantenkring bediend. Vanaf ongeveer 1930 begon hij er zo nu en dan een ritje 'tegen betaling' bij te doen en daarmee is het taxibedrijf begonnen. Het gezin De Jong woonde al snel op het huidige adres in de Dorpsstraat. In 1932 is het huis gebouwd en vanaf die tijd is het bedrijf van De Jong gevestigd geweest op dit adres. Onder het huis is een kelder van waaruit tot eind jaren zeventig boter en kaas is verkocht en achter het huis is ruimte voor de stal ling van vele auto's. ?70Q[? feofewsa ©5> Jeugddienst Boekenmarkt voor Woord en Daad Kaartavond Gouwe Rijders Koffieochtend Vrouwen van Nu Karaoke Molenhuisnieuws THUISKAPPER NODIG?? A makelaardij o.g. www.hart-van-holland.nl lees verder op pagina 11 Gezondheid centraal bij De Eendragt lees pagina 11 Juf Huizer neemt afscheid van de Rehobothschool lees pagina 24 NVM Van der Linde Waddinxveen feestelijk geopend lees pagina 5 23e jaargang nummer 911 28 februari 2001 "39000 Zevenhuizen - Op zondag 4 maart is er een" jeugddienst in de Hervormde kerk. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: "Hoe weet je wat God wil met je leven". Dominee Duisterhof uit Bergschenhoek leidt de dienst. Muzikale mede werking wordt verleend door Boaz uit Zwijndrecht en Ike Zin- tel op het orgel. Moerkapelle - Op zaterdag 3 maart wordt een boekenmarkt gehouden in een zaal van het kerkgebouw van de gereformeer de gemeente aan de Kerkstraat. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur. De opbrengst wordt besteed aan j projecten voor opvang en onder- wijs van straatkinderen in India, i Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 1 maart een kaart- avond in De Unie aan de Kerk- weg-Oost 226. Aanvang 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen 1 is welkom. Waddinxveen - Op woensdag 7 maart wordt een koffieochtend gehouden in de benedenzaal van Kreater. Tijdens deze ochtend, georganiseerd door de Vrouwen van Nu, komt de RIAGG organi satie, in de persoon van de heer Koert Velders, informatie geven over deze zorgsector. Vooral de volwassenenzorg heeft de aan dacht. Alle leden zijn van harte welkom. Aanvang 9.30 uur. Benthuizen - Koffiebar de Schuil plaats doet een oproep aan dames vanaf 14 jaar: zaterdag 3 maart wordt gestreden worden om de karaoke-wisselbeker in De Bron aan de Dorpsstraat 42. Heren zijn ook welkom, maar het 's de bedoeling van de organisa tie dat de wisselbeker door een dame mee naar huis wordt geno- men. Aanvang 20.00 uur. Benthuizen - Zaterdag 3 maart is er een inloopmiddag genealogie 'n het Molenhuis. Voor stam boomonderzoekers de gelegen heid om gegevens na te zoeken van Benthuizenaren in de 19e eeuw. De tentoonstelling schilde rijen van dr. H. de Goeje en pij- Penverzameling van de heer Schneider zijn te bezichtigen, j Het Molenhuis is geopend iedere zaterdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur evenals .de Winkel yan Sinkel. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Het familiebedrijf De Jong kent een rijke historie. Een historie die nu ten einde komt. Het bedrijf dat met vader Pieter de Jong begon in 1928 is bekend en groot geworden door de service en de klantvriendelijkheid van de ondernemers. Binnen de familie is er geen opvolging; na zeven tig jaar wordt het bedrijf ondergebracht bij Con- nexxion-Geukes. Een terugblik op zeventig jaar ondernemerschap binnen de samenleving van Zevenhuizen en omgeving... In de jaren voor en tijdens de oorlog waren er velen die op deze manier hun geld verdienden: verkoop van zuivel, maken van betaalde ritjes en al snel kwa men daar extra taken bij zoals het rijden met zieken en gewonden, politievervoer en vervoer voor de brandweer met een tweewielige aanhangwagen met Piet en Etty de Jong zetten een punt achter 24-uur beschikbaar zijn voor het taxibedrijf. Hiermee komt een einde aan 70 jaar familiebedrijf. .i^ een brandweerspuit. Een auto van De Jong kon geheel verbouwd worden tot 'ambulance' door het verwijderen van de achterbank en enkele techni sche aanpassingen. Zo kon een draagbaar in de auto worden geschoven. In deze moeilijke jaren werd er hard gewerkt en werden er vele uren gemaakt. Door service en kwaliteit en met persoonlijke aandacht werd het bedrijf groter en groter. ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT! Door Karin Heeren Waddinxveen - Onder een wit laagje sneeuw en tegen een helder blauwe lucht zien de resten van de brand op Mane ge Reigersburgh er onrea listisch uit. Toch liegen de brandlucht en een gapend gat op het terrein waar tot woens dag de hooiberg en aangren zende stallen stonden er niet om. Eigenaar Arie van der Breggen kijkt terug op die woensdagmiddag rond kwart over vijf. h p dat moment werd de brand ontdekt. In eerste instantie werd gepro beerd deze zelf te blussen met het aanwezige blusmateriaal. Al snel werd duidelijk dat hulp van de brandweer ingeroepen moest worden. Doordat de hooiberg erg droog was, was er al snel sprake van een uitslaande brand. Er is geen moment sprake geweest van paniek. Er waren veel mensen aanwe zig, op woensdag worden er namelijk heel veel les sen gegeven. Iedereen ging aan de slag. Paarden wer den in veilig heid gebracht en daar werd mee gelopen om ze rustig te houden terwijl Arie van der Breggen zich bekommerde om de brand. ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Leny Hovens brd. Dwarsweg 1 Ook 's avonds bereikbaar 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 Tijdens brand was mistig in de het de wijk Zuidpias en er is nogal wat roet neergedaald over de wijk. Het blussen en nablussen heeft tot donderdagmiddag geduurd. Technisch onderzoek heeft uitgewezen dat de brand in het midden van de hooiberg is begonnen, hoe precies is op dit moment nog niet duidelijk. Bijna alle paarden die in de ver woeste stal stonden hebben noodopvang op het ter rein van de manege. Twee hebben echter elders onderdak gevonden. De hooiberg en de stallen zul len opnieuw worden opgebouwd. Een punt van aandacht voor Van der Breggen is de afsluiting van de Plasweg. De brandweerauto van het korps Boskoop, dat ter versterking was opgeroe pen heeft twintig minuten voor de afsluiting gestaan. Onduidelijk is waarom de brandweer aan de ver keerde kant van de afsluiting heeft gestaan, omdat dit door de gemeente Waddinxveen wel was doorge geven. Burgemeester Jonkman kwam ook zaterdag nog even polshoogte nemen en de situatie op de manege bekijken.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1