UktvaaMmL Trifolium presenteert nieuw- bouwcomplex met de 'Zappen' tussen kerkdiensten Kerkradio Kijk op internet!! ^feaOtogstMseO Eendagsbestuur Vrouwen van Nu THUISKAPPER NODIG?? Jaarvergadering rarzan/Jazztar Clubkampioenschap Hengelvereniging Koffieochtend Moord in de www.hart-van-holland.nl Toelichting tijdens bezichtiging 23e jaargang nummer 914 21 maart 2001 Waddinxveense naar kwartfinale voorleeswedstrijd lees pagina 9 Tien jaar reanimatie in Moerkapelle lees pagina 14 Desirée terug uit Ethiopië lees pagina 11 Kerkradio vervangt 'dure' kerktelefoon Stichting Kerk radio Wad dinxveen "Wooo Boskoop - Afgelopen zaterdag presen teerde 'Trifolium Woondiensten Bos koop' Haar nieuwbouwproject in de wijk Waterrijk. De presentatie was bedoeld voor bestuursleden van de woning- dienst, gemeenteraadsleden en gemeen teambtenaren van de afdeling 'woon ruimtezaken'. Aangezien er tot op heden weinig ruchtbaarheid was gegeven aan dit project van 28 huurwoningen aan de Appelgaarde, had Trifolium tot deze informatieochtend besloten. De wonin gen zullen in de Gouwe Koerier formeel worden aangeboden en daarin zullen ook de voorwaarden worden aangege ven waaronder de verhuur zal plaatsvin den. Inmiddels zijn er van diverse geïn teresseerde huurders vragen over dit project gekomen, maar alleen door het invullen en inleveren van de woonbon kunnen woningzoekenden op deze woningen reageren. Trifolium rekende afgelopen zaterdag op zo'n vijftig bezoekers op haar informatie ochtend in "De Loods". Hoewel de gemeenteraadsleden verstek lieten gaan, waren er wel geïnteresseerde gemeente ambtenaren op de presentatie afgekomen. De ochtend kreeg een informeel karakter, mede door de kinderen die met hun ouders waren meegekomen. Het program ma omvatte een toelichting op de bouw plannen en een uitleg over de stand van zaken. lees verder op pagina 13 Door Karin .longkind iDe heer Wielhouwer zet uiteen I I hoe de kerkradio tot stand kwam. Moerkapelle - Woensdag 28 maart houdt gymnastiekvereni ging Tarzan/Jazztar haar jaarlijk se algemene ledenvergadering in dorpshuis Op Moer. Aanvang -0.00 uur. Tijdens deze avond wordt de film vertoond van de uitvoering ter ere van het 65- jarig bestaan. Alle leden zijn van harte welkom. Moerkapelle - Op 21 maart hou den de Vrouwen van Nu uit Voerkapelle hun maandelijkse verenigingsavond in dorpshuis JP Moer. Om het bestuur te ont- asten wordt eens per jaar een Lendagsbestuur aangesteld, dat z°rg draagt voor de invulling van een avond. De dames yan dat Lendagsbestuur zijn op 21 maart aan de beurt. Hoe de 1 '"n(i gaat verlopen blijft voor iedereen een verrassing. De av°nd is voor leden gratis toe- mrn 'k' niet-leden betalen 1 ''50. Aanvang 20.00 uur. Burgemeester Jonkman nam de kerkradio officieel in gebruik. ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT! r Door Karin Jongkind Waddinxveen - Op 17 maart nam burgemeester Jonkman in de Marchand-zaal in Huize Souburgh officieel de Waddinxveense Kerkradio in gebruik. Met zijn openingshandeling zorgde hij ervoor, dat circa honderdvijftig Waddinxveense luisteraars voortaan gemakkelijk en op goedkope wijze naar hun kerk dienst kunnen luisteren. Er bestond weliswaar al vele jaren de 'kerktelefoon', maar de tarieven voor deze voorziening waren de laatste jaren sterk gestegen. Om die reden is de Kerkradio ontwikkeld, waarmee tegen een redelijke prijs de kerkdienst in de huiskamer komt bij veel ouderen en zieken. Zevenhuizen - Op zaterdag 24 maart begint het seizoen voor hengelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle met de eerste wed strijd om het clubkampioen schap. De wedstrijd wordt gehouden in de Oude Rijn, ter hoogte van Alphen a/d Rijn. Het vertrek is om 6.30 uur vanaf de parkeerplaats van La Bara- que. Tijdens het welkomstwoord van de heer Wielhouwer van de Stichting Kerk radio Waddinxveen en in andere korte spee ches werd de totstand koming van de Kerk radio in Waddinxveen nog eens uit de doeken gedaan. De kerktele foon - in feite de voor loper op de Kerkradio - is een voorziening, die al vele tientallen jaren beschikbaar is. Onge veer honderdduizend mensen in Nederland luisterden tot voor kort wekelijks via een speci ale aansluiting thuis naar de kerkdiensten van de plaatselijke gemeente of parochie. De luisteraars betaal den voor dit systeem zeven gulden per maand, maar onlangs bepaalde de OPTA - de bewaker van de tele- com-tarieven - dat dit volgens de wet ver hoogd moest worden. Deze verhoging was voor veel kerken aan leiding om hun abonnement daarvoor op te zeggen en werden er plannen ontwikkeld voor een nieuw systeem, dat wel betaalbaar was: de Kerkradio. Zevenhuizen - De Partij van de Arbeid, afdeling Zevenhuizen-Moerka- peile, presenteert het resultaat van het woningbehoefte-onder zoek tijdens een discus sie-avond met als thema "Moord in de polder". Jeroen Dijssel- bloem (2e kamerlid), Edith Hallensleben (gedeputeerde Zuid- Holland), Martien Zij derhand (wethouder, o.a. volkshuisvesting), René Mascini (directeur Woonpartners), Jeroen van den Berg (bestuurslid middenstands vereniging) en Rob Fermont (raadslid, mede-opsteller onder zoek) gaan, onder leiding van Jaap Wolf, met elkaar en met de zaal in discussie. De discussie avond wordt gehouden in De Zevenster aan de Leliestraat 3 van 19.30 tot 22.00 uur. Voor roeer informatie: 0180-632275. Zevenhuizen - Donderdag 22 maart wordt in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 een koffieochtend gehouden. Ineke van de Lagemaat spreekt over het thema "Voor wat, hoort wat..?". Het programma duurt van 9.30 tot 11.00 uur; om 9.00 uur staat de koffie klaar. Er is kin deroppas aanwezig. Voor meer informatie: 0180-312969 of 079- 5931520. De Landelijke Organisatie Kerktelefoon zocht daar voor contact met de kabelexploitant Casema. Ver volgens is per gemeente of regio met verschillende kerkgenootschappen samengewerkt om de Kerk radio te realiseren. In de Stichting Kerkradio Wad dinxveen zijn vijf kerkgenootschappen vertegen woordigd, namelijk de Hervormde Gemeente Waddinxveen, de Hervormde Gemeente Immanuel- kerk, de Gereformeerde Gemeente, de Gereformeer de Gemeente Vrijgemaakt en de Sint Victorkerk. De luisteraar kan met het nieuwe systeem kiezen welke dienst hij via dit nieuwe systeem wil volgen. Het nieuwe systeem heeft zelfs de mogelijkheid om het aantal kerkdiensten, dat gelijktijdig wordt uitgezon den, tot zeven uit te breiden. Daarnaast kan de Kerkradio als tijdelijke voorziening - dus bij een ziekbed van enkele weken - aangeslo ten worden. Alle aangesloten kerken hebben een verbinding gekregen naar het kabeltelevisiestation van Casema. Luisteraars kunnen met een decoder het signaal van de televisiekabel ontvangen. Gezien de doelgroep is de geleverde apparatuur eenvoudig met een afstandsbediening te gebruiken. De kwa liteit van de uitzendingen is beter dan met de kerkte lefoon. Een aansluiting is daarnaast snel geregeld aangezien bijna iedereen een kabelaansluiting thuis heeft. De apparatuur is eigendom van de Stichting Kerkradio.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1