Tafelronde 143 bouwt een school in India Open dagen te riskant Kom in de Kas op 7 april afgelast t .V Kijk op internet!! PÜ": -gp '[Eedenvergadering Dierenbescherming Rolling'90 zegt het met bloemen Verkoopdag Wereldwinkel Angela's Ashes in Kreater Stroopwafelactie Bingo in De Boog Astmafonds Bij Passage THUISKAPPER NODIG?? Burgemeester Jonkman was de eerste passagier die met de helikopter de lucht in ging. www.hart-van-holland.nl 23e jaargang nummer 916 4 april 2001 Regio- De Dierenbescherming, afdeling Gouda en omstreken, j houdt op woensdag 25 april haar jaarlijkse algemene ledenverga dering in het Dierentehuis Midden- Holland aan de Groen- hovenweg 501 in Gouda. Aan- vang 20.00 uur. Moerkapelle - Op Donderdag 5 april gaan de leden van rol- schaatsvereniging Rolling '90 van 18.00 tot 20.00 uur langs de deuren in Moerkapelle om nar cissen te verkopen. De jopbrengst komt ten goede aan de rolschaatsvereniging. Door Karin Jongkind Waddinxveen- Afgelopen zaterdag klonk de gehele dag het geronk van een helikopter boven Waddinxveen. Het was voor het goede doel. Immers, de serviceclub Tafelronde 143 had rondvluchten met deze helikopter geor ganiseerd om geld in te zamelen ter onder steuning van het onderwijs in India. Voor honderd gulden konden geïnteresseerden een rondvlucht meemaken, waarvan - na aftrek van de vluchtkosten - ongeveer de helft van dat bedrag voor het goede doel over bleef. De actie was bijzonder succesvol. In totaal maakten 271 passagiers een rondje boven Waddinxveen, waardoor er voldoende geld werd ingezameld voor de bouw van een school. jZevenhuizen - Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle organ! fseert een verkoopmiddag van j kleding, stoffen en modeacces soires in het Hervormd Centrum aan Dorpsstraat 156. Op vrijdag jü april van 13.00 tot 17.30 uur zal textieiwerkplaats RAPPA uit Pij- iiacker aanwezig zijn met de jnieuwe voorjaarscollectie van kleding en stoffen. De Wereldwin- jkel zorgt voor de accessoires. Op I jdeze middag geeft de Wereld winkel 10% korting op alle siera den. Op alle producten die ver kocht worden zijn de regels van Heerlijke handel van toepassing. Waddinxveen - Vrijdag 6 april I wordt in Kreater aan de Kerk straat 13 de film Angela's Ashes vertoond. Aanvang 20.00 uur. De toegang bedraagt 10,-; pas 65 en cjp ƒ8,-; kreapashouders ƒ6,50. Reserveren kan: 0182- 1614422. Benthuizen- De kinderen van de jeugdclubs van de Her vormde kerk komen zaterdag april, voor de laatste keer van het clubseizoen, langs met stroopwafels. Vanaf ongeveer 10.00 kan men hen verwach tten. De actie wordt gehouden [en bate van de jeugdclub Jeugd Bouwt". Mocht men om wat voor reden |:°°k, de stroopwafels aan de deur gemist hebben, dan kan I Hen ze ook tot 15.00 uur kopen I dij de familie Schuilenburg aan I de Dorpsstraat 96, 079-331 11 37. I Waddinxveen- Op vrijdag 6 april wordt er in buurtcentrum de I Boog een bingoavond georgani j seerd. de zaal gaat open om I 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. ledereen is welkom in det buurtcentrum aan de C. Huij- üenslaan 2. Waddinxveen- De christelijk- "Watschappelijke vrouwenvere- jniging Passage houdt woensdag aPril haar maandelijkse verga dering. Deze avond geeft [j'cvrouw M. Kooij uit Amster dam namens het Astma Fonds voorlichting over benauwdheid andere luchtwegklachten, belangstellenden zijn van harte [velkom; de kosten voor hen bedragen ƒ5,-. De avond begint °m 19.45 uur in De Hoeksteen fan de Esdoornlaan. Freedom through Education De Waddinxveense Tafelronde had deze actie georganiseerd in het kader van het India-pro ject van de landelijke Nederlandse Tafelronde, in samenwerking met 'Round Table India' en Novib. De Nederlandse Tafelronde is een serv iceclub voor mannen tussen de vijfentwintig en veertig jaar. De club levert een bijdrage aan de gemeenschap, door onder andere acties te voe ren voor goede doelen. Momenteel heeft de Nederlandse Tafelronde ruim drieduizend leden, verdeeld over honderdnegentig plaatselijke clubs. Met het geld uit de India-actie, die de naam 'Freedom Through Education' draagt, worden scho len gebouwd en ingericht, wordt lesmateriaal ver zorgd en worden dagmaaltijden voor de schoolkin deren bekostigd. De Tafelronde vindt het onderwijsproject voor India van groot belang. Meer dan tweehonderd miljoen kinderen tot twaalf jaar hebben nog nooit op school gezeten. Ze worden onder vaak erbarmelijke omstandigheden ingezet als arbeidskracht en doordat ze niet leren lezen en schrijven is er geen toekomst voor deze kinderen weggelegd. Door scholen te bouwen wil de club daarin verandering brengen. Burgemeester Jonkman in eerste vlucht Burgemeester Jonkman nam ook deel aan de actie. Hij ging samen met zijn vrouw en de familie Kroes als eerste passagiers met de helikopter de lucht in. Aanvankelijk zouden de vluchten starten vanaf de boerderij van deze familie, maar door de MKZ-cri- sis was op het laatste moment gekozen voor een startplaats bij van Noort op de Coenecoop. Hoewel van deze besmettelijke veeziekte nog geen sprake is in deze regio, werd uit preventieve redenen tot deze maatregel besloten. Voor de burgemeester was het de eerste keer in een helikopter. Hij noemde het India-project een uitstekende actie en sprak kort voor zijn vlucht zijn bewondering uit voor het enthousiasme van de leden van de serviceclub en de goede organisatie van dit evenement. Compleet aangeklede vertrekhal De serviceclub had een indrukwekkende ontvangst georganiseerd voor alle passagiers. Er was een incheckbalie ingericht, er waren grondstewardessen en douanepersoneel en er was een hapje en een drankje voor alle belangstellenden. De 'vertrekhal' was gezellig ingericht, waardoor de passagiers - voor zover zij enige vliegangst hadden - volledig op hun gemak werden gesteld. Alle passagiers kregen na afloop van hun rondvlucht een 'vliegbrevet, als herinnering aan hun heli- vlucht. Daarnaast was er voor elke passagier een foto. Fotowedstrijd De passagiers werden door de serviceclub uitgenodigd om hun fotografische capaciteiten uit te proberen. Degene, die de mooiste luchtfoto maakt uit de heli, kan een vlucht met een hete luchtballon winnen tijdens het jaarlijkse Koninginnedage venement. De ingezonden foto 's worden professioneel beoor deeld. Marjoland en Prinsenland feestelijk geopend lees pagina 9 Nieuw multicultureel centrum van Orion lees pagina 11 Voor meer informatie: Marjan l ^utel, telefoon 0182-61 08 79. Regio - De 25e kom in de Kas op zaterdag 7 en zon dag 8 april wordt afgelast vanwege de uitbraak van mond- en klauwzeer in Nederland. Om risico's te voorkomen en uit solidariteit met de veehouderij sector stellen de telers van groenten, bloemen en planten het evenement uit tot volgend jaar. De organisatoren van Kom in de Kas verwachtten tweehonderdduizend bezoekers. "Behalve dat wij solidair zijn met onze collega's, vinden wij het ook onverantwoord om dergelijke grote bezoekersstro men nu in het landelijk gebied te ontvangen", aldus Wim van Delft, landelijk voorzitter van Kom in de Kas. Rondom alle deelnemende glastuinbouwgebieden liggen veehouderijbedrijven binnen een straal van tien kilometer. De tuinders nemen hun verantwoor delijkheid unaniem, blijkt uit een enquête onder de deelnemers. Bovendien hebben veel tuinbouwbe drijven zelf dieren rondom de kas, zoals geiten en schapen. Het jubileumfeest 25 jaar Kom in de Kas zal nu worden gevierd in het weekend van 6 en 7 april 2002. Ook de geplande jubileumviering, waarbij minister-president W. Kok tevens het ontwerp van de Kas van de Toekomst zou onthullen, wordt uit gesteld tot volgend jaar. Deze bijeenkomst zou worden gehouden op donderdag 5 april op het ter rein van de Floriade 2002 te Hoofddorp. Wouter en Sander de Graaff naar NK turnen lees pagina 9 ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT!

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1