Gemeente Boskoop bereikt resultaat bij onderhandelingen over AZC Gratis regenton voor 400e besteller Cursus jeugdvissen Themadienst Kruiskerk Matige vangst HSW Hart van Holland/11 april 2001 pagina 19 lYior Karin Heeren Boskoop - De gemeente Boskoop en het Centraal Orgaan Asiel zoekers (COA) hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over de komst van een AZC in Boskoop. Het nieuwe asielzoekerscen trum zal gevestigd worden aan de Azalealaan. Er is sprake van een concept overeenkomst tussen de partijen, die voldoet aan de belangrijkste eisen die door de gemeente Boskoop en haar inwo ners gesteld zijn. De overeenkomst is nog niet goedgekeurd door de gemeenteraad van Boskoop. Naar verwachting zal dit punt op de agenda van de raadsvergadering van 31 mei staan. In februari 2000 verzocht het COA de gemeente Boskoop haar medewerking te verlenen aan de vestiging van een nieuw asielzoekerscentrum. Burge meester Rijsdijk en wethouder Trimp van de sector samenleving, waren destijds al van mening dat ook Boskoop aan de maatschap pelijke opgave inhoud moet geven. In het afgelopen jaar heeft de gemeente zich bezig gehouden met het verzamelen van alle rele vante informatie die nodig is voor het zorgvuldig afwegen van de nodige beslissingen. Een aantal maanden geleden kwam de raad met de eis dat de komst van een asiel zoekers centrum zowel kwa liteit voor de buurt als voor de bewoners moest betekenen. Men vond het aantal van 400 asielzoe kers te groot voor Boskoop, dat moesten er substantieel minder worden. In het afgelopen jaar is gespro ken met de omwonenden van het toekomstige asielzoekers centrum en heeft een informa tieavond voor alle Boskopers plaatsgevonden. Betrokkenen konden daarnaast ook schrifte lijke vragen indienen. De con clusies die uit al deze vormen van overleg getrokken zijn, zijn meegenomen naar de onder handelingstafel met de COA. Dit overleg heeft een paar IOil«lHl Waddinxveen - Nog geen jaar na de start van de succesvolle regen ton-actie van het Platform Duur zaam Waddinxveen, wordt don derdag 12 april een gratis ton overhandigd aan de 400e bestel ler. Het Platform Duurzaam Wad dinxveen stelt de ton beschikbaar vanwege het grote succes van de actie. Het gebruik van een regenton heeft grote voordelen. Het opge vangen regenwater is uitstekend geschikt om de tuin mee te begie ten tijdens droge perioden, de auto te wassen en de kamerplan ten van water te voorzien. Door regenwater te gebruiken kan er fors bespaard worden op het waterverbruik. De voordelige regenton die het Platform Duur zaam Waddinxveen aanbiedt, werd vorig jaar tijdens de brade- ne aan de Dorpstraat voor het eerst gepresenteerd. Sindsdien jajn er vierhonderd tonnen besteld. Het Platform spreekt dan ook van een groot succes. Ook bewoners van huurwoningen van In het voormalig pand van AOC Groencollege aan de Azalealaan zullen 280 asielzoekers gehuisvest worden. Woonpartners maken gebruik van het aanbod. In de laatste uitgave van het magazine van Woonpart ners heeft de wooncorporatie zich positief uitgelaten over het gebruik van de regenton en de actie van het Platform Duurzaam Waddinxveen wordt dan ook van harte ondersteund. De actie regenton is een van de vele actiepunten van het Platform Duurzaam Waddinxveen. Recent is door de gemeenteraad het nieu we actieprogramma voor het jaar 2001 vastgesteld. In dit program ma zijn actiepunten opgenomen waarmee de verschillende werk groepen binnen het Platform zich bezig houden. Het actieprogram ma voor het 2001 is een vervolg op het programma van voorgaan de jaren. Elk jaar wordt bekeken welke actuele zaken er aan de lange termijn actiepunten moeten worden toegevoegd. De actie regenton loopt wegens het grote succes daarom ook door in dit jaar. belangrijke resultaten gehad waarbij een aantal afspraken zijn gemaakt met de COA. In het asielzoekerscentrum zullen maximaal 280 mensen gehujsvest worden en het AZC wordt gedu rende maximaal vijf jaar gebruikt. Het asielzoekerscentrum gaat alleen door als er genoeg gezond heidszorg gegarandeerd is en als het basisonderwijs in het asiel zoekerscentrum zelf wordt ver zorgd. Door de COA is tevens gegarandeerd dat de gemeente financieel niet zal lijden onder de komst van het AZC. Bovendien Waddinxveen - "Uit verlies winst" is het thema van de bijeenkomst die op Goede Vrijdag 13 april in de Kruiskerk aan de Passage 11 wordt gehouden. Het programma bevat onder andere samenzang, koorzang en een overdenking, ledereen die deze dienst bij wil wonen is van harte welkom. De dienst begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Na afloop is er gelegenheid iets te drinken. Voor meer informatie: www.kruiskerk.nl gaat het asielzoekerscentrum alleen door als door de politie voldoende politiezorg kan wor den gegarandeerd. De Boskoopse bevolking krijgt op dinsdag 17 april, om 20.00 uur in het Beursgebouw op het ITC-ter- rein, de gelegenheid te reageren op de conceptovereenkomst met het COA. De conclusies die uit deze avond naar voren komen zullen meegnomen worden in de besluitvorming van de gemeente raad. Op 31 mei zal de gemeente raad een definitief besluit nemen over de komst van het AZC. Waddinxveen - De hengelsportver eniging Waddinxveen startte afge lopen zaterdag de zomercompeti tie met een wedstrijd nabij Koudekerk in de Oude Rijn. De twaalf deelnemers vingen geza menlijk 19 kilo aan witvis, een matige vangst. De uitslag was als volgt: 1. H. Kraan 4.530 gamr, 2. W. Houtman 2.610, 3. J. van Elswijk 2.580 tevens grootste vis (48 cm), 4. M. Reichard 2.100, 5. R. Jenner 1.700. De eerstvolgende wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 21 april. Vertrek vanaf het station NS om 6.00 uur. Ook vorig jaar werd de cursus afgesloten met een viswedstrijd in de Coene- coopvijvers. (foto HSW) Waddinxveen - Op dinsdag 8 mei start hengelsportvereniging Wad dinxveen, in samenwerking met Stichting Wijkwerk De Zuidpias, de elfde cursus 'jeugdvissen' voor jongens en meisjes van 8 tot en met 12 jaar. De cursus bestaat uit acht les- avonden en wordt gehouden in Het Zuidhonk van 18.45 tot 20.00 uur. De. cursus wordt besloten met een viswedstrijd op zaterdag 7 juli van 10.00 tot 15.00 uur in het water van de Coenecoopvijvers. Belangstellenden zijn hierbij van harte welkom. Tijdens de cursus krijgen de deel nemers theorieles met behulp van videobeelden ander lesmateriaal. Het leren kennen, bij naam en soort, van de verschillende vis soorten, waterdiertjes en planten komt uitgebreid aan bod. De cur sus wordt gegeven door ervaren sportvissers. De hengelsportvereniging zorgt voor de benodigde hengelsportar tikelen tijdens de cursus. De kosten voor deelname bedragen ƒ3,- per kind per avond en visdag. De deelnemende kinderen moeten in het bezit zijn van zwemdiploma A. Voor meer informatie en aanmel ding kan men terecht bij W. de Bruin, Alpherbrink 20, telefoon 619005 of bij H. de Vries, Grutto- dreef 29, telefoon 61,7889; Bijbelstudieavonden Waddinxveen - In aansluiting op het recent gehouden "Zoeklicht - seminar", volgen drie bijbelstu dieavonden met als onderwerp; "De betekenis van de weder komst van het Here Jezus Christus"voor de gemeente, Isra ël en de volken. De studies wor den verzorgd door de bijbelle raar J. Braaksma uit Baarn en worden gehouden op de woens dagen 18 april, 16 mei en 20 juni in het zalencentrum Het Nieuwe Trefpunt aan de Stationsstraat 18. De avonden zijn voor een ieder vrij toegankelijk en begin nen om 20.00 uur. Voor meer informatie: 0182-617226. Bingo voor kinderen Waddinxveen - Op woensdag 18 maart is er een kinderbingo in buurtcentrum De Boog. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Deelname per ronde kost ƒ1.-. Er worden vier rondes gespeeld. Kinderen tot en met 12 jaar zijn welkom in het centrum aan de C. Huygen- slaan 2. Discoweekend in Het Zuidhonk Waddinxveen - Vrijdag 13 en zaterdag 14 april staat Het Zuid honk in het teken van de muziek. Om te beginnen vrijdagavond de jeugddisco voor de leeftijd van 11 tot en met 16 jaar van 20.00 tot 23.00 uur. Entree ƒ3,-. Zaterdag 14 april is de kinderdis co van 18.30 tot 20.00 uur. Deze disco is bedoeld voor de leeftijd tot 12 jaar. Entree ƒ3,- De 30+-avond beging om 21.00 uur. De toegang bedraagt ƒ10,-. Klaverjassen Waddinxveen - Vrijdag 13 april is er een klaverjasavond voor vol wassenen bij wijk- en speeltuin vereniging De Paddestoel. De entree bedraagt ƒ2,50 voor leden, niet-leden betalen ƒ3,50. Aanvang 20.00 uur. Dierenbescherming Waddinxveen zoekt vrijwilligers Waddinxveen - De Dierenbe scherming, werkgroep Waddinx veen, zoekt vrijwilligers voor de informatiestand tijdens de bra derie op 9 juni. Daarnaast is er dringend behoefte aan een coör dinator voor de collectewijk Zuidpias '80. De collecte wordt ieder jaar gehouden rond Werelddierendag. Voor meer informatie: 0182-616519. Koppelklaveijassen op Koninginnedag Waddinxveen- Evenals voorgaan de jaren organiseert de klaverjas- vereniging de Springplank op Koninginnedag een koppelklaver- jaswedstrijd in het Tenniscen- trum aan de Sniepweg. Er wor den 6 rondes gespeeld. Aanvang 10.00 uur. Inschrijving vooraf: 0182-616947. De kosten voor deelname bedragen ƒ20,- per koppel. Het Rijdend Bijbelhuis Waddinxveen- Het Rijdend Bijbel huis van het Nederlands Bijbel genootschap komt van donder dag 19 tot en met donderdag 26 april naar Waddinxveen. In deze bijbeiwagen zijn bijbels en bijbe luitgaven te vinden in verschil lende uitvoeringen. Medewer kers ut de plaatselijke kerken bieden dit aan via een huis-aan- huis actie. Zij rijden mee op de auto en bellen aan om onder andere de nieuwste bijbeluitga ven te laten zien. Belangstellenden kunnen ook in de wagen een kijkje nemen. Op donderdag 26 april kan men van 16.00 tot 21.00 uur een bezoek aan de bijbelauto brengen op parkeerterrein Groensvoorde. Voor meer informatie: 0182-61 49 39. KERKDIENSTEN - Pazen Waddinxveen ■K. kerk 9.30 uur dienst; vrijdag 13 april 15.00 uur dienst in Ontmoetings- erk; zondag 15 april; 9.30 uur dienst, rnaandag 16 april; 10.30 uur dienst, ®"sdag 17 april; 19.00 uur dienst ef kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bon ders,. Stille week Herv kerk: Donderdag 12 PA rUUr ds' de Jon8 ds' I- Mongers; 13 april Goede Vrijdag: '730 uurds. C.de Jong J.D.Geel; "terdag 14 april: 22.00 uur ds. P.A.C. °ngers J.D. Geel; zondag 15 april: °s C. de Jong eref. kerk vrijgem. GoedeVrijdag 13 P'19.30 uur ds. E. Bink; zondag; 9.30 cUr E. Brink,16.30 uur ds. H ten r|nke. Bodegraven. mJ b Vr'ida8 13 april 19.00 uur ds. o Boer: zondag; 10.00 uur ds. M. e °er; 18.30 uur ds. M. de Boer Boskoop Herv. Gem. vrijdag 13 april; 19.30 uur ds. M.D. van der Giessen; zon dag; 9.30 en I 1.00 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur ds.J. Haitsma. Maandag 16 april; 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. De Stek vrijdag 13 april 19.30 uur ds.J.H. Langelaar; zondag; 9.30 uur ds.A. Schipper, Rotterdam Geref. kerk vrijdag 13 april 9.30 uur ds J.H. Langelaar; 18.30 uur zondag; 9.30 uur ds J.H. Langelaar en ds A. Schipper, Rotterdam; 18.30 uur ds.J. Haitsma; maandag 16 april;9.30 uur ds M.D. van der Giessen Vrijz. Prot. Gel. Gem. donderdag 12 april; 19.00 uur ds J.A. Broström- Bruin; zondag; 10.00 uur idem. Chr. geref. kerk vrijdag 13 april 19.30 uur C.C. den Hertog; zon- dag;9.30 en 17.00 uur ds C.C. den Hertog. Parousia vrijdag 13 april; 19.30 uur D.Wijker; zondag 10.00 uur D.Wij- ker. R.K. kerk 9.30 uur dienst; zater dag 31 maart 19.00 uur dienst

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19