Burgemeester opent 'eerste open Jiu-jitsukampioenschap' Jaarvergadering TOOS Nesselande verliest 3e wedstrijd playoff van PZ BHan a Nesselande wint matige vertoning Groenewegjeugd allerlei... Dames Gouwestaete capituleren in laatste secode Door de duinen naar de bollen Cadenz.Nesselande - J Piet Zoomer/D Fanatiek Waterpolo Kampioenschap weer minimaal een jaar ver weg Volleybal Vierde wedstrijd halve finale play-off woensdag 11 april - aanvang 19.30 uur bij inlevering van deze advertentie 50% korting op toegang Volleybal Jeugd moedigt le elftal aan Hart van Holland/11 april 2001 pagina 23 wmiüiiD Ssi m.; GEREEDHOUOtM Door Karin Jongkind Boskoop - Zaterdagochtend opende burge meester Rijsdijk in de sportzaal aan de Putte- laan het eerste 'Open Groene Hart Kampioen schap Jiu-jitsu'. Het toernooi was georganiseerd door Budocentrum Heimig. In zijn openingsspeech sprak burgemeester Rijs dijk zijn bewondering uit over de uitstekende manier waarop sportschool Heimig het jiu jitsu toernooi had georganiseerd. Alles was tot in de puntjes geregeld en de dag verliep dan ook geheel naar wens. Maar de burgervader sprak ook over de komst van een nieuwe sporthal in het Gouwedorp: een lang gekoesterde wens van de vele Boskoopse sporters en met zijn woorden stak hij hen eén hart onder de riem. De burgemeester opende het toernooi met de Japanse kreet 'hajime', wat 'beginnen' betekent. Aan het kampioen schap namen honderdtwintig jiu-jitsuka's deel, afkomstig van zevenentwintig sportscholen uit heel Nederland. Aan het begin van de middag werd door verschillende leden van de Nederlandse Kernploeg een demonstratie gegeven. De meeste deelnemers aan de Jiu-jitsu wedstrijden waren zeer fanatiek en erop gebrand hun wedstrijden te winnen. Ondanks dat herhaaldelijk de kreet klonk, dat meedoen belangrijker was dan winnen, werd er hier en daar dan ook emotioneel gereageerd op een winst- of verliespartij. Jiu-jitsu is een 'fighting system' waar voor veel techniek vereist is. In de ochtenduren werkte de jeugd het programma af, 's mid dags was het de beurt aan de senioren vanaf 16 jaar. De winnaars bij de jeugd: Terence Massar, Erik de Graaf, Danny Uiterloo, Clifton Struiken, Samir Oudladlaali, Lyanne Jeeninga, Anni van Doorn en Naomie Verwoerd. In de seniorenpoules wonnen Ron Soechit (tot 62 kg.); Richard Maatjes (tot 69 kg.); Rupert Caster (tot 77 kg.); Matthijs van Es (tot 85 kg.); Paul Voogt (85 kg. 0; Carina de Pauw (dames tot 55 kg.); Aarti Baran (dames tot 62 kg.); Judith de Weerd (dames 62kg. I Waddinxveen - Donderdag 5 april hebben de jaarvergade ringen plaats gevonden van de multisportvereniging TOOS en van de afdeling gymnastiek. Na de opening door waar nemend voorzitter Klaas Zwijnenburg en een terugblik op het afgelopen jaar, werden er twee bekers uitgereikt. De Bontenbalbeker, voor de beste prestatie op landelijk individueel niveau in het jaar 2000, werd gewonnen door Dianne Teunisse. De Rupkebeker, voor de beste prestatie in teamverband in het jaar 2000, werd uitgereikt aan de roKus Jazzgroep. Zoetermeer - Toervereniging Zoetermeer '77 houdt op twee paasdag, maandag 16 april, haar tweede vrije toertocht, die volledig zal zijn uit- gepijld. Deelnemers aan deze "Geestgronden- tocht"kunnen kiezen uit vier routes. De afstan den zijn 35, 50, 90 en 140 kilometer. De starttijden zijn tussen 8.00 uur, voor 140 km, tot uiterlijk 13.00 uur voor de 35 kim. Sart is vanaf het clubgebouw van de Toervereniging aan de Buytenparklaan 3b, (wijk 17, nabij Locomo- tion/Snowworld) Zoetermeer. Voor meer infor matie: 079-3511124. E-mail kan ook info@TVZoe- termeer.tmfweb.nl. Boskoop/Waddinxveen - Afge lopen weekend speelde dames 1 van Gouwestaete tegen Het Ravijn halve finale wedstrijden in het kader van de play-off's om het landskampioenschap. Vrijdag avond verloor dames 1 uit met 13- '1- Zaterdagavond namen de dames revanche 10-4. Zondagmid dag om 16.00 uur volgde de span nende beslissingswedstrijd, die met 9-10 door Gouwestaete werd verloren. Dames 1 ^gelopen vrijdag verloor dames 'van Gouwestaete met 13-11 in de uitwedstrijd tegen Het Ravijn te Nijverdal. Gouwestaete speelde ^en goede wedstrijd. Ondanks de teleurstelling over het resultaat was de stemming positief en strijdlustig en zag de ploeg van ,lm van Es wel degelijk kansen om "et karwei in Waddinxveen af te Naken. faterdag wonnen de dames met 104 en namen daarmee op gran- l. MUU1CII uuui mee op gi au i 02e wijze revanche op de neder ig van 13-11 in Nijverdal de dag aarvoor. Gouwestaete speelde een van haar beste wedstrijden '0't Gretig en vol overtuiging erd de tegenstander opgerold., an zondag; wie bedenkt zo'n sce- ario? Dames 1 verliest de beslis- tnde wedstrijd van Het Ravijn "et 9-io jn de laatste seconde, en boogbal vanaf 20 meter ver aste keeper Francine van Lank- 'uijzen volkomen. De contrasten 1 ''et zwembad zijn dan enorm sr°ot. Feest bij de speelsters en aanhang van Het Ravijn en onge- J°f en teleurstelling bij de speel sters en supporters van Gou westaete. Gouwestaete startte enorm gemotiveerd en speelde de sterren van de hemel. Via Mirjam Overdam, Petra Meerdink, Sandra Berckenkamp (2x) en Wendy de Frankrijker stond de ploeg van Jim van Es met 5-0 voor in de eer ste periode. Toen Petra Meerdink begin tweede periode 6-0 liet aan tekenen, dachten velen al; de wedstrijd is gelopen. Niets was minder waar. Het Ravijn rechtte de rug en begon aan een ongelofe lijke inhaalrace. Na 6-2 scoorde Gillian van den Berg met een fraaie boog nog wel 7-2, doch hal verwege was de stand 7-3 voor Gouwestaete. Nog niets aan de hand zou je zeggen, maar de derde periode was desastreus. Niet dat Gouwestaete slecht speelde, maar bij Het Ravijn zat alles mee. Vier overtalsituaties werden prima afgerond. Zo was de stand 7-7 alvorens de dames via de voortreffelijk acterende Petra Meerdink, op een 8-7 voor sprong kwamen. Toch kwam Het Ravijn nog langszij! Begin vierde periode scoorde Petra Meerdink 9-8; dit was tevens Gouwestaete's laatste. Twee minuten voor tijd kwam Het Ravijn op 9-9 en in de laatste seconde trof een wan hoopspoging doel en won Het Ravijn met 9-10. De dames zullen zich op moeten maken voor de strijd om de derde plaats. Heren 1 De heren moesten zaterdag in 's- Gravenzande aantreden tegen het laag geklasseerde Westland'96. De ploeg van Maarten Schouten kende vanaf het begin een collec tieve offday. Het had er alle schijn van dat de Gouwestaeteheren zich hadden neergelegd bij de tweede plaats in het eindklasse ment en plichtmatig de laatste wedstrijden uitspeelde. In de eer ste periode scoorden Jaco de Jong, Myk Middendorp en Mare Faber en stond er een verrassen de 3-3 stand op het scorebord. In de tweede periode was het alleen Remko Overdam die tot scoren kon komen. Deze geringe voor sprong bleef bijna tot het einde van de wedstrijd staan. Het had er alle schijn van dat Gouwestaete deze matige wedstrijd nog met een kleine voorsprong ging win nen, totdat Westland'96 in hun ultieme poging om niet te degra deren de laatste overtalsituatie goed benutte. Hierdoor eindigde de wedstrijd op 4-4. De heren kun nen zich opmaken voor de laatste wedstrijd tegen GZC uit Gouda op 21 april. Tijdens Pasen wordt niet gespeeld. Zaterdag 21 april spelen de bondsteams. Heren 1 speelt om 18.00 uur tegen GZC 1 uit Gouda. Om 18.45 uur speelt dames 2 tegen Brandenburg 2 uit Bilthoven en heren 2 speelt om 19.30 uur tegen HZ Zian 3 uit Den Haag. In het weekend van 27 t/m 29 april vinden de finalewedstrij den van de play-off's plaats. Dames 1 speelt dan om de derde plaats. Dames 2 speelt op zater dag 28 april de finalewedstrijd om de ManMeer!-beker tegen Brand enburg 2 in Bilthoven. Aanvang 19.45 uur. Zaterdag 7 april speelde Cadenz.Nesselande voor de derde wedstrijd in de halve finale play off in Apeldoorn tegen Piet Zoomers/D. Vol vertrouwen begon Nesselande aan deze wedstrijd maar kreeg een optimaal spelende tegenstander tegenover zich. Cadenz.Nesselande trok in deze wedstrijd aan het kortste eind en zag Dynamo met 3-0 (25-20, 25-19 en 25-20) winnen. Voor Cadenz.Nesselande is het nu de taak om vandaag, woensdag 11 april, om 19.30 uur in het Topsportcentrum te Rotterdam een over winning te behalen om zo een vijfde en beslissende wedstrijd (zater dag 14 arpil om 19.30 uur in Apeldoorn) af te dwingen. De kans om te winnen is er en met de steun van het publiek moet dit kunnen luk ken. I Topsportcentrum 'Stad Rotterdam Verzekeringen' (nabij De Kuip in Rotterdam) Deze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij Van der Wende advocaten ocale^f Zevenhuizen/Veldhoven - Met nog twee wedstrijden te spelen waren de prijzen al vergeven voor de volleybalwedstrijd Nuvoc tegen Nesselande. De ploeg uit Veldho ven is na slechts 1 jaar le divisie al weer gedegradeerd en de ploeg uit Zevenhuizen wist zich na winst uit voorgaande partijen vei lig. Er was echter wel degelijk meer haalbaar; de begeleiding had de dames gewezen op de mogelijkheid om met de volle winst uit de laatste twee wedstrij den als 3e te eindigen, waarmee alsnog een mooi resultaat op een teleurstellend verlopen seizoen zou worden bereikt. In Veldhoven echter bleek deze ambitie niet te worden gedeeld; Nesselande speelde een van haar slechtste wedstrijden van dit seizoen tegen een zwakke tegenstander die bovendien enkele speelsters met blessures op de bank zag. Alleen libero den Butter haalde haar nor male niveau, maar dat was niet toereikend om de vele fouten van haar medespeelsters te compen seren. Vooral de blokkering liet het afweten; doordat de via het blok afgevallen bal niet of nauwe lijks werd verdedigd was het blok eerder een hulp dan een hinder nis voor de tegenstander. Coach Visser wisselde regelmatig speel sters en nam al zijn time-outs op in een poging meer structuur en concentratie in zijn team te krij gen. Het resultaat bleef echter beperkt tot een magere 3-2 over winning; setstanden 26-24, 19-25, 17-25, 25-22 en 10-15. Op zaterdag 21 april sluit Nesselande de com petitie af in de thuiswedstrijd tegen Switch, in Swanla om 19.00 uur. Zevenhuizen - Bij de jeugdafde ling van voetbalvereniging Groe- neweg werd een compleet pro gramma afgewerkt.Alleen Al speelde niet. BI won in de uitwedstrijd tegen Dilletant BI met 1-2. Cl speelde een perfecte eerste helft uit tegen Alexandria. En kwam volkomen verdiend met 1-3 voor. Met gede gen voetbal werd de nummer twee van de competitie helemaal weggespeeld. Ook na rust ging het goed tot ongeveer tien minuten voor tijd. De druk werd te groot en Cl kon geen stand houden. Er werd s met 4-3 verloren. C2 speel de thuis tegen Olympia C6. Na een slechte start werd het snel 0-2. C2 kwam goed terug, zelfs op een 3-2 voorsprong. Net voor rust werd het 3-3. Na rust was het direct raak en C2 kwam achter. Nu was het achter de feiten aanhollen zodat er werd verloren met 4-5. Groeneweg Dl speelde uit tegen Capelle een bizarre wedstrijd. Er werd tegen een snelle achterstand opgelopen. Dit werd even snel in een voorsprong van 2-1 omgebo gen. Na rust werd na in drie minu ten tijd de voorsprong weer uit handen gegeven. Hierna ging het spel op en neer waarbij de zege uiteindelijk mee naar Zevenhuizen ging: 3-4. Hoe je onverdiend kunt verliezen toonde Groeneweg D2 aan. In de uitwedstrijd tegen Gouda D3 was Groeneweg 80 in balbezit.Waar Groeneweg de kansen mistte maakte Gouda door onoplettend heid twee doelpunten. Na rust voerde D2 de druk nog meer op maar door een counter werd het 3-0. Vlak voor tijd werd het ver diende doelpunt gemaakt maar het verlies was zuur 3-1. In de thuiswedstrijd van El tegen Spirit E2 ontbrak het een aantal spelers aan inzet: 0-2. In de uitwedstrijd tegen Berkel E2 behaalde Groene weg E2 een verdiend punt: 2-2. Groeneweg E4 startte goed in de uitwedstrijd tegen Bodegraven E2. E4 kwam snel op een 0-2 voor sprong. Daarna werd het romme lig zodat de tegenstander terug kon komen. Na rust was de 2e helft weer ouderwets goed 2-7. Groeneweg E5 had last van voor jaarsmoeheid: 4-0 verlies. Groene weg F1 speelde thuis een leuke wedstrijd tegen Alexandria. Groe neweg won. Groeneweg F2 WSE F2 werd beslist op 2-2. F3 speelde uit tegen Rijnstreek en won met 2-6. Zondag speelde het eerste senio renelftal tegen ARC en kon wel wat steun, en punten, gebruiken om zich in de 4e klasse te handha ven. Het werd een feest. Toeters, spandoeken, papiersnippers, ratels etcetera werden door de jeugdleden massaal naar het sportpark meegenomen om het elftal een hart onder de riem te steken. Groeneweg behaalde een 5-0 overwinning; mede door het enthousiasme van de jeugdleden werden er drie punten behaald. De winnende lotnummers van de onlangs gehouden loterij zijn als volgt gevallen: 2927 tuin- set; 3008: kleurentelevisie; 4484: soundmachine; 2759:cd-walkman; De overige prijzen vielen op de nummers: 4540, 2829, 0203, 2927, 0328, 0714, 2001, 2319, 2602, 0798, 1335, 4738, 2862, 3319 1220 en 1916.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 23