Gemeente Waddinxveen gaat duurzaam inkopen Kampioenen bij Kwiek Spoken bij vooijaarsconcert Excelsior Voorlichtingsavond Vrouwenraad Schakers Waddinxveen 1 degraderen Zomerkledingbeurs voor volwassenen Peuterspeelzalen doen mee aan Peutermaand Boekenpret Vooijaarswandeling Natuur- milieu-educatie Hart van Holland/11 april 2001 pagina 25 Waddinxveen - Wethouder milieu mr W.H.K. Dijk- sterhuis ondertekent op donderdag 12 april om 9.30 uur in het gemeentehuis de deelnameverkla ring van de gemeente Waddinxveen aan het Pro gramma Duurzaam inkopen. Na vaststelling van de Nota inkoopbeleid is de gemeente Waddinxveen concreet aan de slag gegaan met centraal inkopen. Een belangrijk criterium hierbij is de inkoop van producten die het milieu zo min mogelijk belasten. De gemeente wil hier serieus aandacht aan gaan besteden, omdat het een concrete invulling is van gemeentelijke interne milieuzorg en de voorbeeldfunctie die de gemeente hierbij vervult. Het gaat om producten in de brede zin variërend van computers, kopieerpapier tot bestratingsmateriaal en beschoeiing. Voor de gemeente Waddinxveen komt het Program ma Duurzaam inkopen als geroepen. Er is binnen de organisatie grote behoefte aan heldere milieu-infor matie van producten en diensten. Met de deelname aan het programma volgt Waddinxveen het voor beeld van 73 andere overheidsorganisaties, die al zijn toegetreden. Website Op initiatief van de ministeries van Economische Zaken en Verkeer, Ruimtelijke Ordening en Milieu is in 1999 het programma Duurzaam inkopen gestart. Ministeries, provincies, gemeenten en waterschap pen worden aangespoord om te kiezen voor duurza me en milieuvriendelijke productvarianten. Ter ondersteuning van het programma is het service punt duurzaam inkopen in het leven geroepen. Dit servicepunt biedt als onafhankelijke vraagbraak praktische informatie over milieucriteria bij aanko men en besteding en is geconcentreerd rond een website en een call-desk. Overheden die serieus aan de slag willen met duur zaamheid binnen hun organisatie wordt de mogelijk heid geboden om kosteloos deel te nemen aan het Programma Duurzaam inkopen. Met deelname aan dit programma verklaart een overheidsinstantie mee te willen werken aan een continue verbetering in de richting van duurzame ontwikkeling. Zij ontvangen kosteloos betrouwbare en in de praktijk bruikbare milieu-informatie over allerlei producten en dien sten, die direct bij de afweging voor de aanschaf van een bepaald product kan worden betrokken. Waddinxveen - Op vrijdag 6 april gaf Harmonie Excelsior haar voor jaarsconcert in een goed gevulde Ontmoetingskerk. Het opleidings orkest van Excelsior/Concordia, C-Akkoord, opende de avond. Diri gent Jeroen Wentel had het zijn leerlingen niet gemakkelijk gemaakt, maar C-Akkoord wist met verve door haar programma te komen en werd door het publiek beloond met een vorste lijk applaus. Daarna was het de beurt aan de AMV-groepen, o.l.v. Helga Belt-Boekestijn. Tot groot plezier van de toeschouwers waren alle AMV-ers verkleed als spoken en heksen, inclusief enge hoeden, neuzen en schmink. De spookjes zongen en dansten op "Spook", waarbij twee solo-spook jes de eer te beurt viel om het publiek extra te laten griezelen. Na een kort changement was het de beurt aan het harmonieorkest van Excelsior. Dat was duidelijk nog zeer onder de indruk van de spookjes, wat een valse start tot gevolg had. Dirigent Anton van Oosten greep onmiddellijk in en begon opnieuw met "Irish Tune from County Derry", dat vervol gens vlekkeloos werd vertolkt. Ook de overige stukken voor de pauze werden zeer verdienstelijk neergezet. Na de pauze werden de luisteraars letterlijk in hun stoel gedrukt door het massale "Lau rence of Arabia", met overdonde rend paukengeraas. Daarna pre senteerde Excelsior een aankomend talent, zangeres Suzanne de Heij, die Beauty and the Beast tot leven bracht. Een prachtige stem, die in de aller hoogste regionen door een keel ontsteking niet helemaal tot zijn recht kwam. Excelsior was nét met Derreck begonnen, toen een nieuwe solist zich aandiende: de als zwerver verklede Annelies Zonneveld. Tot groot plezier van het publiek begaf zij zich naar een bartafel, vanwaar zij haar solo op accordeon speelde. Als uitsmijter bood presentator Marcel Ceulen het publiek een cadeautje in de vorm van "A Brand New Day". Waddinxveen - Deze maand staan alle elf Waddinxveense peuter speelzalen bol van de boekenpret. Het initiatief is genomen door het Netwerk Boekenpret, een bunde ling van mensen die met peuters werken. Dat zijn de peuterspeel zalen zelf, de gemeente, de biblio theek, Kreater, consultatiebureau en de Schoolbegeleidingsdienst Midden Holland en Rijnstreek (SBD). "De vertegenwoordigers in het netwerk maken samen struc turele plannen om het lezen en de leesbevordering in de voor schoolse periode te bevorderen", legt Janneke Hilhorst, jeugdbiblio thecaris in Waddinxveen, uit. "Het doel is via Boekenpret een door lopende lijn te maken naar Fanta sia, het leesbevorderingsproject waaraan alle basisscholen in Wad dinxveen meedoen." Alle bibliotheken in Midden-Hol land hebben april uitgeroepen tot peutermaand met extra aandacht voor boeken. Het Waddinxveense netwerk heeft dit idee opgepakt en uitgebouwd. Het thema is Dik kie Dik, de oranje poes, getekend door Jet Boeke. In alle peuter speelzalen zal Dikkie Dik een pro minente plaats innemen. Boven dien treedt Theatergroep De Mammies vijf keer in Kreater op voor peuters en hun ouders met een speciale Dikkie Dikvoorstel- ling. "Uitgangspunt is het boek 'Waar is Dikkie Dik'", vertelt Jan neke Hilhorst. "Wij hebben daar aan diverse thema's en suggesties opgehangen, waarmee de leid sters aan de slag kunnen. Alle peuterspeelzalen hebben een boek gekregen om ideeën uit te putten. In dit boek zitten ook voorbeelden voor een masker, een handpop en een kleurplaat. En natuurlijk komen overal Dikkie Dikposters te hangen." De jeugd bibliothecaris heeft dit boek en een tweede voor de ouders, gemaakt samen met Marijanne Oost van de SBD."Ouders zijn binnen Boekenpret heel belang rijk", geeft zij aan. "Wij worden graag uitgenodigd op ouderavon den, de bibliotheek ontvangt peu ter voor een gezellig uurtje en de eerste twintig peuters die in april -gratis- lid van de bieb worden krijgen een leuke Dikkie Dikrug- zak. In de brochure voor de ouders is ook een Dikkie Dikwed- strijd opgenomen. Ouders en peu ters kunnen aan de hand van tekeningen een nieuw Dikkie Dik- verhaal schrijven en daarmee een mooi boek winnen." Kindertjes die geen peuterspeel zaal bezoeken worden in het con sultatiebureau door de speciale poster op Peutermaand Boeken pret geattendeerd en krijgen een kleurplaat mee. Voor de leidsters in de peuterspeelzalen wordt een workshop gehouden, waarvoor zich al vijfentwintig van de veer tig leidsters hebben opgegeven. "In de peuterspeelzalen zijn nieu we boeken gekomen en in het consultatiebureau zijn in de boxenkamer boeken te vinden. Dat is allemaal mogelijk gemaakt door de financiële steun van de gemeente aan Boekenpret", zegt Janneke Hilhorst. "Vanuit het net werk hebben Marijanne Oost, Kre- aterdirecteur Aad Koremans en ik voor dit project een werkgroepje gevormd en gezien de positieve reacties denken wij dat Peuter maand Boekenpret een jaarlijks gebeuren kan worden. We zullen deze eerste keer alle activiteiten heel goed volgen en bekijken of verbeteringen en uitbreidingen in de toekomst wenselijk zijn." Voor meer informatie: Janneke Hilhorst in de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schweringlaan, telefoon 0182-640572. Waddinxveen - Zaterdag 14 april wordt door de Waddinxveense werkgroep Natuur- en Milieu-Edu catie vanaf 10.00 uur een voor jaarswandeling gehouden in het Gouwebos en de Voorofsche pol der. In het Gouwebos staan diver se kruiden en struiken in bloei en zijn zangvogels als tjiftjaf, fitis en zwartkop teruggekeerd uit hun overwinteringgebied. Vanaf het pad langs de Voorofsche polder heeft men een mooi uitzicht over de weilanden met baltsende kievi ten en grutto's. Verder zijn daar tureluur, scholekster, slobeend, visdief en andere soorten aanwe zig. Belangstellenden die deze wandeling willen meemaken wor den om 10.00 uur verwacht aan het einde van de Alberdingk Thijmlaan. Om de vogels goed te kunnen bekijken is het raadzaam een verrekijker mee te nemen. Boskoop- De Boskoopse Vrouwen raad organiseert een voorlich tingsavond over "Huiselijk geweld in relaties". De Provinciale Vrouwen Raad heeft dit thema uitgewerkt en er een boekje over uitgebracht. Mar jan van Lambalgen, projectmede werkster bij de Provinciale Vrou wen Raad, verzorgt de avond. Onder huiselijk geweld wordt ver staan; allerlei aantastingen van de persoonlijke integriteit van het slachtoffer door iemand uit zijn of haar huiselijke kring. Uit onderzoek blijkt dat één op de vijf vrouwen ooit eenzijdig geweld Waddinxveen - Donderdag 5 april was er een laatste kans voor Wad dinxveen 1 om zich in de eerste klasse te handhaven. Dan was een eerste vereiste, dat het eerste zelf won van het tweede van Messe- roaker 1847. Op het eerste gezicht was dat een tamelijk dikke bestel ling: de gasten konden bij een mis pap van hun concurrent nog kam pioen worden. Taferelen waarbij aen degradatie kandidaat in de laatste ronde een kampioenskan- P'daat te grazen neemt ziet men 'nde regel meer in strips. Maar en van de gasten was in een file blij- J'en steken en kwam stevig over 'W binnen, toen de zijn klok al 20 minuten liep. Daar stond tegeno- Ver> dat Henny de Roodt een pzond stukoffer te verwerken "eeg, dat hem twee pionnen kost- 'e en een wandeling voor zijn foning over het halve bord. Wim Hennink raakte een pion achter, jjaar had een actief stukkenspel. Hans van Woudenberg aan het eerste bord zette zijn dameloper 'et erg actief en Ronald Dannis s'ond kennelijk gedrongen. Edu- o Philipse bleef wel veel tijd oor tegen de laatkomer, maar oakte pionnen acht en stond bjectief bekeken waarschijnlijk •erloren. t, Na een kleine twee uur won enny: heel kort daarna maakte 'fn Hennink remise. Toch zag de ii t strijd er nog steeds ongunstig Alleen Barthold Jansen aan derde bord had een actief ^kkenspel en zou wel kunnen Aynen. De volgende uitslag was ''lerdaad een dompertje voor de lu'sclub: Hans van Woudenberg p^erde de koning in. Maar toen I ,er de Louw aan het achtste won, was de wedstrijd nog eeds levend. Daar deed de gunstige positie van Bert van der Knaap weinig aan toe of af: de witte stukken drongen op Berts tweede rij door en een verdedi ging was moeilijk te organiseren. Een voorstel tot gelijk spel van Eduard werd afgewezen. Je kunt in tijdnood doortimmeren, maar er worden in tijdnood wel fouten gemaakt. Eduard had niet op die manier willen winnen, maar nu gebeurde het toch. Zo raakten de gasten twee punten achter toen Bert inderdaad langs de zevende rij werd platgedrukt, maar Bar thold zijn tegenstander mat zette, was de wedstrijd beslist. Ronald had ongelijke lopers en wist door hard lopen van zijn koning de zwakke plek te verdedi gen: remise, en de hele wedstrijd gewonnen met 5-3. Daarna was het wachten op telefonisch bericht van de concurrenten, en daarmee werd de zeepbel doorge prikt: "Waddinxveen"bleef op de zevende plaats en degradeert dus. De week daarvoor had het derde zijn laatste wedstrijd tegen het vierde van Regina Sacratissimi Rosarii Ivoren Toren in Rotter dam ook met 5-3 gewonnen en was daardoor derde geworden in de derde klasse. Leuk, maar niet belangrijk. Het vierde had vroeg in de week zijn laatste wedstrijd verloren en verkeerde nog in degradatiegevaar. In de interne competitie woedt een strijd rond om de tiende plaats. Wel zullen de hoogste zestien tweede klasse spelen, omdat het tweede daar heen is gepromoveerd, maar het is van belang, dat de sterkste spe lers in het eerste komen. Stand aan kop: 1. Jansen, 2. Van Wou denberg, 3. R. Dannis, 4. Van Nieu- kerke, 5. Philipse, 6. W. Hennink, 7. H. de Roodt, 8. De Louw, 9. David, 10. Van Os. Waddinxveen - Sinds 10 jaar wor den in Het Zuidhonk kledingbeur- zen voor kinderen gehouden, in het voorjaar en in de herfst. Altijd weer een groot succes. De organi satie wil onderzoeken of er ook behoefte is aan een soortgelijke beurs voor volwassenen. Er is wel veel vraag naar van ouders die kinderkleding komen kopen, dus gaat de organisatie een poging wagen. Er wordt op gekochte en Tafeltennis verkochte kleding 10% ingehou den, bij de kinderkledingbeurs is de opbrengst voor twee Foster Parents kinderen, de opbrengst van de volwassenen kledingbeurs is bestemd voor de algemene middelen. De kleding die men inlevert moet schoon en heel zijn en eigentijds. De beurs wordt gehouden op maandag 23 en dinsdag 24 april. De inname van de kleding is op maandag van Waddinxveen - Bij tafeltennisver eniging Kwiek zijn de afgelopen speelweek enkele teams kampi oen geworden. Dat de beslissin gen bij de senioren, vielen in de laatste speelweek geeft aan hoe spannend de competitie kan ver lopen. Kwiek 1 ging, in de eerste klasse van de regionale competitie Hol land West, op bezoek in Bodegra ven (BOK 1). Het zou een span nende wedstrijd gaan worden. Kwiek en BOK stonden op een gedeelde eerste plaats waarbij Kwiek de thuiswedstrijd met 6-4 had gewonnen, dat zou bij een eventueel gelijk spel de doorslag geven in het voordeel van de Waddinxveners. Kwiek begon, door winst van Kees Vos, met voorsprong. Ronald Verboon verloor zijn eer ste partij waardoor de stand weer gelijk werd. Wim van Wageningen, die deze competitie heel sterk speelt zette Kwiek op voorsprong maar daarna ging het dubbelspel en de tweede partij van Kees Vos verloren waardoor Kwiek tegen een 3-2 achterstand aankeek. De volgende drie partijen pakten in het voordeel van Kwiek uit. Wim van Wageningen won twee keer en ook Ronald Verboon voegde een punt aan de score toe. Met deze stand, 5-3, was Kwiek zeker van het kampioenschap en waren de laatste twee wedstrijden een formaliteit waarbij Ronald Ver boon kans zag een tweede wed strijd te winnen. Eindstand 4-6 en Kwiek, in een competitie van hon derd partijen, bleef BOK met één winstpartij voor. Kwiek 3 speelde, in de tweede klasse van de Goudse afdeling (degradatiepoule) thuis tegen lan taarndrager ISV 2. Het Goudse team had deze competitie nauwe lijks iets gepresteerd en dat zou ook deze avond blijken. Kwiek won met de grootst mogelijke cij fers (10-0). Martien van Klink, Leon Bouwman, Hans van der Drift en Ying Jun Wang konden de kampioensbloemen in ontvangst nemen en lieten het tweede team van TTVN Nieuwkoop hierdoor ver achter zich. Kwiek 7 is ook kampioen gewor den. In de vierde klasse (promo tiepoule) kon Kwiek het vijfde team van TTVN achter zich te laten. In de thuiswedstrijd tegen het Bleiswijkse Combat 4 werd heeft meegemaakt in een relatie met een man. Bij de gevolgen kun nen we onderscheid maken in psychomatische klachten, psychi sche stoornissen en fysiek letsel. Door goede informatie en goede samenwerking tussen hulpverle nende instanties kan een oplos sing gezocht worden voor deze problemen. Dit huiselijk geweld komt in alle lagen van de bevol king voor. Deze avond is bestemd voor alle vrouwen in Boskoop. De avond wordt gehouden op 19 april vanaf 20.00 uur in De Loods, achter de kerk, in Boskoop. De entree bedraagt ƒ2,-. 19.00 tot 21.00 uur op dinsdag van 9.00 uur tot 10.30 uur. De verkoop is op dinsdag van 13.30 uur tot 17.00 uur. Tijdens de verkoop is er kinderop vang. Het afhalen van de kleding is als volgt: kleding en/of geld op dins dagavond ophalen. De mensen waarvan de achternaam begint met A t/m K van 19.30 - 20.00 uur en van L t/m Z van 20.00 - 20.30 uur. Voor meer informatie Hilda van der Sloot, telefoon 0182-610819. met 9-1 gewonnen. Wim de Wit en Piet van Es bleven ongeslagen, Henk Vermeulen won twee partij en. Jeugd Bij de jeugd ging het eerste team op bezoek bij het Goudse Vrien denschaar 6. Kwiek had maar één opdracht en dat was met zo groot mogelijk verschil winnen. Het Zoetermeerse Taverzo 4 stond immers, met negen punten achterstand, op de tweede plaats. Kwiek ging overtuigend van start en liep snel uit naar een 7-0 voor sprong. Daarna verloren Danny Vermeulen en Jaap Cammeraat beiden een partij maar Kevin van der Voort bleef ongeslagen en bracht de eindstand op 8-2 voor Kwiek. Het verlossende telefoon tje kwam uit Alphen aan de Rijn, waar opponent Taverzo tegen ATTC Freepack speelde. Taverzo stond op dat moment met 5-2 ach ter en was Kwiek onbereikbaar geworden. Komende zaterdag wordt het nog spannend omdat zowel team 2 als team 3 aan kop gaan en de laatste wedstrijd beslissend wordt.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 25