Prachtige "Stijntje" van Dick Walda Gebedsavond Ouderenreis 2001 Benthuizen Hart van Holland ezing rouwen van Nu olenhuisnieuws lotavond rouwen van Nu Magazijnmedewerkers 299,- 795,- 795,- 795,- 89,- Hart van Holland/11 april 2001 pagina 9 'enthuizen- Op 18 april komt de eer van Diggele uit Hazerswoude- 'jndijk vertellen hoe men vroeger e achterkant van speelkaarten lebruikte. Aanvang 20.00 uur in de !as, zaal open 19.30 uur. Introdu- p betalen 7,50. p vrijdag 11 mei brengt de afde- ng een bezoek aan Dordrecht, 'et programma bestaat onder -deren uit een stadswandeling nder leiding van het Gilde en een zoek aan de Grote Kerk. Vertrek 'anaf de Tas om 9.00 uur. De osten zijn ƒ3,-. p dinsdag 29 mei is er een excur- jie naar Weleda Nederland NV in oetermeer. Bij mooi weer vertrek 'm 13.30 uur per fiets, bij slecht eer om 13.45 uur per auto. oor meer informatie: 342764. enthuizen- Zaterdag 14 april is er n creatieve demonstratie in het olenhuis aan de Dorpsstraat, evrouw Laan uit Hazerswoude at zien hoe je windlichten kan ecoreren met loodband en roogbloemen. De tentoonstelling childerijen van dr. H. de Goeje en 'ijpenverzameling van J. Schnei- ier is nog tot met de maand april je bezichtigen. Het Molenhuis is dere zaterdagmiddag geopend an 13.30 uur tot 17.00 uur, even- is de Winkel van Sinkel. pbrengst eumacollecte 'oerkapelle - De onlangs gehou- en collecte voor het reumafonds eeft in Moerkapelle ƒ3125,20 pgebracht. De organisatie edankt collectanten en gevers oor hun medewerking. Door Julia Pensirim Met "Stijntje" heeft Dick Walda weer zo'n sublieme jeugdroman geschreven die de tij den wel zal overleven. De roman lijkt milime- ter voor milimeter te zijn geschreven over de tweeling Stijntje en Gilles uit Hoorn, in het jaar 1598. Vader is overleden aan de pest, moeder vindt werk voor de tweeling. Stijntje krijgt een dienstje bij een steenrijke Amsterdamse die 100 schepen beheert, Gil les gaat de zee op, maar verdwijnt in de Poolse hanzestad Gdansk. Ziek. Stijntje knipt haar haren af en gaat haar broer zoeken, eerst als verstekeling, dan als prima matroos. De jongen wordt gevonden, maar dan heeft Stijntje al de nodige avonturen achterde rug, vervelende, grappige en leuke. Hoewel tame lijk wensver vullend, alle maal even spannend. Een beetje node loos vond ik de korte samenvatten de tekstjes aan het begin van elk hoofdstuk. Het ontnam mij een beetje de handenwrij vende span ning: hoe zal het Stijntje nu weer vergaan. Dick Walda Stijntje In film ver dwaald WÊL?* "Verdwaald in een film" van Roswitha Wie- dijk is uitgege ven in de serie Bolleboos Plus, dus voor kinde ren van 7, 8 jaar die al vlot kun nen lezen. Het gaat over vader, moeder en zoon Jonathan die tij dens een avon tuurlijke wande ling in de bergen betrok ken raken bij de werkzaamheden van een filmploeg. Er gebeurt vanalles, niet alles is even waarschijnlijk, maar spannend is het wel. Bovendien kan moeder het heel goed vinden met de regisseur, pa loopt er met een verstuikte enkel wat nutteloos bij en Jona than krijgt er een kibbelvriendinnetje Eveli ne bij. En de cowboy-film trekt voort. Verdwaald in een film De prinses komt Schattig, heel mooi geïllustreerd en een beetje wijs is "De prinses komt om vier uur", een beetje geschreven en heel veel getekend door Wolfdietrich Schnurre en Rotraut Suzanne Berner. In dit (prenten)boek gaat het om een jongen, de ik-figuur, die een stinkende hyena uit een dierentuin voor de koffie uitnodigt. Om vier uur. Dan verandert de hyena in een prinses, belooft het dier. Mooi niet, natuur lijk, maar het slot is schit terend: 'Geeft niet,' zeg ik. 'Dat wist ik allang'. Dat is pas echte liefde! Dick Walda: Stijntje - uitgeverij Leopold - ƒ29,90. Roswitha Wiedijk: Ver dwaald in een film - uitgeverij Zwijsen - ƒ19,95. Wolfdietrich Schnurre en Rotraut Susanne Berner: De prinses komt om vier uur - uitgeverij Querido -ƒ28,50. oerkapelle - Op dinsdag 17 april houdt 'rouwen van Nu", afdeling Moerkapelle, aar slotavond in doprshuis Op Moer. Aan- ang 20.00 uur. Voor deze feestelijke avond is e theatergroep De Sprong uit Bodegraven "itgenodigd. De groep presenteert het door ee leden geschreven programma "Verwon en u zich nog wel eens?" Introducées zijn elkom; zij betalen 7,50. ijdens deze avond zal eveneens het jaarreis- e bekend worden gemaakt. Moerkapelle - Christenen uit verschillende kerken komen in de avond van 23 april bij een in de Rank, naast de her vormde kerk. Dit in tegenste- ling tot voorgaande jaren; toen werd deze avond op 30 april gehouden. De bijeen komst is van 20.30 tot 22.30 uur. Iedereen is welkom. Voor meer informatie: 079- 5931625, 079-5931684, 079- 5932273 of 079-5932355. DGS WIJNKOPERS BV Importeur van kwaliteitswijnen Voor ons nieuwe distributiecentrum op Doelwijk vragen wij wegens toename van de werkzaamheden (full- of part-time) Zijn taken zijn: Klaarzetten van orders met elektrische trucks Laden en lossen van vrachtwagens Diverse andere magazijnwerkzaamheden Wij zoeken een jongeman vanaf 18 tot 40 jaar die Na een korte inwerkperiode zelfstandig orders kan verzamelen Liefst ervaring heeft in het omgaan met heftrucks (opleiding intern mogelijk) Minimaal een opleiding heeft op L.B.O. niveau Woont in of in de directe omgeving van Waddinxveen Wii bieden hem Een prettige werkomgeving Werken in een klein team Een salaris in overeenstemming met de werkzaamheden Goede secundaire arbeidsvoorwaarden schriftelijke sollicitaties richten aan: GS Wijnkopers B.V. T.a.v. de heer E. Naafs Qelwijk 23-50 Logistiek manager postbus 26 Tel. 0180-635135 "40 AA WADDINXVEEN Benthuizen - De Stichting Eve nementen voor Ouderen Bent huizen organiseert op woens dag, 13 juni de traditionele ouderenreis. Alle (oud-ingezete nen van de dorpskern Benthui zen van 65 jaar en ouder en de minder valide inwoners kunnen aan de dagtocht deelnemen. Het doel van de reis is het Neder lands Pluimveemuseum te Bar- neveld. De weg ernaartoe loopt langs kastelen en buitenhuizen en wordt in Leersum onderbro ken voor koffie met gebak. De reis voert verder naar Ameron- gen en over de Grebbeberg naar Wageningen, Bennekom en Ede om in Scherpenzeel te dineren. Het Nederlands Pluimveemu seum brengt de bezoeker op onderhoudende wijze in kennis met het verleden, heden en de toekomst van de pluimveehou derij en de sportfokkerij. De hoendertuin biedt onderdak aan 19 Nederlandse kippenrassen; de expositie geeft een uitste kend beeld van de pluimveehou derij met onder andere werken de broed- en eiersorteermachines. In het authentieke veilinglokaal kan de bezoek(st)er zelf met een druk op de knop eieren kopen. Uiteraard komt ook de betekenis van de pluimveehouderij voor de voedselketen uitgebreid aan bod. Collecte Ouderenreis In Benthuizen is het een goede gewoonte de kosten gezamenlijk te dragen. Vorig jaar bracht de collecte, incl. donaties f. 8.530,95 bij elkaar. Net voldoen de om de kosten van de dagreis te dekken. Dit jaar wordt in de week na Pasen, van 17 tot en met 21 april de traditionele ouderenreiscollecte gehouden. Het bestuur rekent op de gemeenschapszin in Benthuizen, wetend dat de oudere inwoners zelf ook een stevige duit in het zakje zullen doen. Voor meer informatie: Stichting Evenementen voor Ouderen Benthuizen. Secretariaat: Hoog- eveenseweg 39, 2731 LA Bent huizen. Telefoon: 0172-589272. GLOBAL BEDDEN MATRASSEN RECHTSTREEKS VAN FABRIEK Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten BOXSPRING POWERSPRING BOXSPRING MATRAS NASA NASA Beide Paasdagen geopend van 10.00 - 17.00 uur 29.000 exemplaren Meisje Loos als verstekeling p spannende tijda( B O |t r&ff Wolfdietrich schnurre Rotraut. Susanne Berner De prinses komt OM VIER UUR Een liefdesgeschiedenis UUK&ÏDO n, lUüOO.VI OP ELK GEWENSTE COMFORTHOOGTE OP WIELEN VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT GEZONDHEIDSMATRAS NEKROLKUSSEN Zuidplaspolderweg 9-13 industrieterrein 't Ambacht Moordrecht tel.: (0182) 375022 Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SI u i tings term ijn a d verten ties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoordelijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij EJgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP: telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9