Record aantal deelnemers schaaktoer nooi Moerkapelle Verkeersactiefdag in Boskoop |^h5IskappËr| K'jk op internet!! Ophaaldag rommel- iarkt Woord Daad hngo in let Zuidhonk Expositie deelnemers Boskoop Creatief Toneelavond KW Zesde Ballonfestival Koninginnedag NODIG?? Klaveijassen voor Sint Victorkerk Opschoondag Waddinxveen-Zuid www.hart-van-holland.nl 23e jaargang nummer 918 18 april 2001 afgelast Uitslagen Achtste editie Wielerronde Waddinxveen lees pagina 19 "De goede start" bij Leona van der Winden lees pagina 11 Hier uw vakspecialist lees pagina 16 |Moerkapelle - Op zaterdag 21 april worden spullen opgehaald ivoor de jaarlijkse rommelmarkt jvan Woord Daad op Koningin- jnedag. De opbrengst is bestemd voor het werk van Woord iDaad onder de straatkinderen in lindia. Een folder met informatie wordt in een week voor de [ophaaldag huis aan huis bezorgd. Inwoners van Moerka pelle en directe omgeving, die spullen hebben voor de rommel- imarkt kunnen dit kenbaar maken [door op zaterdag 21 april vóór 19.00 uur de folder (of een stuk wit papier) op een duidelijk izichtbare plaats voor het raam [te hangen. Van 9.00 tot 12.30 uur worden de spullen opgehaald. iVaddinxveen - Oop 21 april wordt een bingo gehouden in het jZuidhonk. Er worden 8 rondes gespeeld en een superronde, pok wordt een verloting gehou- jden. De zaal is om 19.30 uur open, de bingo start om 20.00 uur. Jeugdige bingoliefhebbers zijn welkom, onder begeleiding ivan een volwassene. Boskoop - De cursisten van Bos koop creatief gaan exposeren in de bibliotheek. Van dinsdag 24 april tot en met vrijdag 11 mei is het werk te zien dat gemaakt is door de groepen aquarel, acryl en kindertekenen. Aansluitend is van dinsdag 15 mei tot en met vrijdag 1 juni het werk te zien van de groepen quilten, kalligra fie en fotografie. De werken zijn 'e zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Voor meer informatie: 0172-212274 of wwwboskoopcreatief.com. Boskoop - Op vrijdag 20 april is het toneelavond bij de Katholie ke Vrouwen Vereniging. Het toneelstuk "Het hemelse veulen" wordt op deze avond voor het voetlicht gebracht. Na afloop van het toneelstuk wordt een verlo ting gehouden. De avond wordt gehouden in De Loods en begint °m 20.00 uur. De toegang is vri voor leden, niet-leden betalen /10,-. ^addinxveen - Het jaarlijkse oallonfestival, waarvoor ook dit eer 30 ballonvaarders hadden ingeschreven en waarvoor jaar- 'Jks zo n 15.000 toeschouwers naar de WSE-terreinen komen, is ^gelast. Door de Rijkslucht vaartdienst wordt er in verband met de MKZ crisis geen toestem- ®lng gegeven een ballonvaart te fganiseren. Dit verbod is iande- li)k. ||erplaatsen naar augustus of egin september is geen alterna- ple 'J1 deze maanden staan in de enelux al een groot aantal bal- onevenementen gepland en is en evenement in Waddinxveen 'et in te passen. Dit jaar dus geen ballonfestival in Waddinx veen! Door Karin Jongkind Moerkapelle - Schaakclub Moer kapelle bestaat vijfentwintig jaar! Om dit heugelijke feit extra luister bij te zetten, had de schaakvereni ging de organisatie van haar jaar lijkse toernooi groots aangepakt. Door het aantrekken van een hoofdsponsor waren de prijzen rianter dan andere jaren én kreeg iedere deelnemer gratis consump ties aangeboden. Ook was er vooraf volop geadverteerd in plaatselijke media, maar ook in schaaktijdschriften en het bond- magazine. Én met succes, want de zesde editie van het 'open Rapid toernooi' trok een recordaantal deelnemers. Maar liefst nege nentachtig senior- en zesenvijftig jeugdleden namen aan het toer nooi deel, wat voor de gelegen heid was omgedoopt in 'open jubileum schaaktoernooi'. De heer Wytze Jager, bestuurslid van de Rotterdamse Schaakbond, waar Moerkapelle onder ressor teert, opende het toernooi en bood voorzitter Maarten Vroeg- indewei namens de bond een schaakklok aan. Wytze Jager sprak zijn bewondering uit voor het enthousiasme waarmee de Moerkapelse vereniging de schaaksport in de afgelopen vijfentwintig jaar promootte in haar dorp. Het toernooi werd gespeeld in twee categorieën, waarvan de A-categorie de sterkste spelers herbergt. Een leuk detail hierbij was, dat er voor het eerst in de geschiedenis van het schaak toernooi in Moerkapelle een vrouwelijke winnaar was. Caro line Slingerland uit Leiden ging in deze poule met de eer én het hoogste geldbedrag strijken. Haar ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT! Boskoop- 3VO afdeling Boskoop organiseert een verkeersactief dag op zaterdag 28 april, van 10.00 tot 15.00 uur op het ITC- terrein bij en in de Beurshal. Medewerking verlenen de afde lingen 3VO afdelingen Waddinx veen en Rijnwoude, politie Hol lands Midden, de brandweerkorpsen van Boskoop en Rijnwoude, de Fietsersbond, Schaatsclub Otweg en de EHBO. Belangeloze medewerking wordt verleend door hulporganisaties, auto- en fietsbedrijven en twee autorijscholen. Opzet is het organiseren van een demonstratie- en doe- dag op het gebied van ver keer in de breedste zin van het woord. De schaatsclub geeft op vaste tijden onderricht in skeele ren en skaten, met name wat betreft de rol in het verkeer en de techniek: vooral het remmen. Iedereen kan meedoen, men kan eigen materiaal meenemen (het dragen van een helm is verplicht). Deze verkeersdag is bedoeld voor inwoners van Boskoop, Rijnwou de en Waddinxveen. Er wordt een levendig en gevarieerd program ma samengesteld dat voor jong en oud iets te bieden heeft. 3VO zelf geeft voorlichting over recente ontwikkelingen in de ver- keerswetgeving: in het bijzonder (alle) verkeer van rechts en brom mers op de rijbaan. Daarnaast is er een fietsvaardigheidsparcours, een bromfietsparcours (met ver mogenmeting door de politie), wordt er voorlichting gegeven over fietsverlichting, reflectie etcetera. De verschillende vaardigheidstests worden geleid door professionele promotiete ams. Voor automobilisten is er een vaardigheidstest, verzorgd door een autorijschool en er zijn demonstraties over hoofdsteu nen, gordels, airbags en handsfree bellen. Men kan er plaatsnemen in een rijdende vrachtwagen en ervaren wat een 'dode hoek' in de spiegel is en wat dit betekent voor fietsers. Een tractorbedrijf laat mensen nader kennismaken met dit voertuig en de karakteristie ken: wat kan het, wat mag het en wat zijn de risico's. Er komt een bergingsbedrijf en de brandweer geeft demonstraties, geholpen door de EHBO met LOTUS- slacht offers. De ambulancedienst ver leent daarbij medewerking. man, Anne Reedijk werd tweede. In deze categorie waren vijf geld prijzen te winnen. Bij de senioren B won Huibert Looren de Jong uit Schoonho ven de hoofdprijs. De dertienjarige Boude- wijn Weijermans uit Boskoop werd verras send tweede. Op de derde plaats eindigden vijf deelnemers ex- equo, waaronder twee leden van schaakclub Moerkapelle, Michiel Rensen en Christiaan Noorland. In de B-cate gorie was voor de eer ste vijf plaatsen een taart beschikbaar. Bij de jeugd won Roland van Keeken uit Zwijndrecht in de D- categorie en Talitha Munnik uit Gouda in de E-categorie. Waddinxveen - Vrijdag 20 april wordt er geklaverjast in de pasto rie van de Sint Victorkerk aan de Zuidkade. Het is de zesde avond in een serie van acht, georgani seerd door de Victor Activiteiten Commissie, waarvan de opbrengst bestemd is voor de restauratie van de Sint Victorkerk. Aanvang 20.00 uur, de deelname bedraagt ƒ10,- Hoewel er in competitie- vorm wordt gespeeld en de score meetelt voor de eindstand is deel name aan alle avonden niet nood zakelijk en kan men ook deze avond vrij komen spelen. Waddinxveen - Zaterdag 16 juni wordt de vierde editie gehouden van het (naar Rotterdams voor beeld) Opzoomeren van de Sint Victorwijk, Apollowijk en Jupi- terwijk. Deze wijken krijgen, op initiatief van de bewonerscom missie Zuid in samenwerking met Woonpartners Midden Hol land en de gemeente Waddinx veen, een grote schoonmaak beurt. Bewoners en medewerkers van openbare werken zullen gezamen lijk de handen uit de mouwen ste ken om de wijk te ontdoen van zwerfvuil en onkruid. Openbare werken zal deze dag met een vee- gauto en ander materieel aanwe zig zijn.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1