ra WD wil eenduidig gebruik 'Wet Elzinga' Bewoners Boskoop praten mee over AZC (DÊteOKZ® m M tfogfo K'jk op internet!! Gté mm www.hait-van-bolland.nl gom» h makelaardij o.g. Rommelmarkt op Koninginnedag Spiegeling naar de toekomst Zaterdag 5 mei Geraniummarkt in Zevenhuizen THUISKAPPER NODIG?? Actiemarkt Moerkapelle druk bezocht lees pagina 11 Turners uit Pehlrimov bezoeken aspirantendag TOOS lees pagina 19 Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar NVM 23e jaargang nummer 919 Oranjezangavond Afspraken met andere partijen lees verder op pagina 13 Liever een Waddinxvener als wethouder Ledenvergadering moet kiezen Oprichter Oorpspartij Waddinxveen zoekt medestanders lees pagina 17 ovens Leny Hovens I Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 MAKELAAR ir onm i Moerkapelle - Het plaatselijke comité van de Stichting Woord Daad organiseert op Koninginne dag de jaarlijkse rommelmarkt van 9.15 tot 15.00 uur. Men kan er terecht voor schoenen, perk- planten, bomen, elektra, speel goed etcetera. De opbrengst is bestemd voor hulp aan straat kinderen in India. Vanaf 19.30 uur wordt de Oranje zangavond gehouden in de Her vormde kerk. Aanvang 19.30 uur. Op het programma staan orgel spel, samenzang en een korte historische lezing. De toegang is vrij. Er wordt een collecte gehouden voor het werk van Woord Daad onder straatkin deren in India. Zevenhuizen - "Spiegeling naar de toekomst - voor altijd herin neren wij ons diegenen, die zich hebben ingezet voor onze vrij heid". Op zondag 29 april zullen bloe men worden gelegd aan de voet van het monument aan de Twee manspolder. Belangstellenden zijn van harte welkom. Mede doordat de herdenking dit jaar op zondag is, worden de ceremonie en de omlijsten daar van uiterst sober en ingetogen gehouden. Vanaf 19.15 uur is De Roerdomp geopend. Om 20.00 uur vindt de bloemlegging plaats. Om 20.15 uur is er een samenzijn in De Roerdomp. Namens de stichting worden er bloemen gelegd. Een ieder die bloemen wil leggen, kan dit voor af aan de commissie meedelen, zodat dit in de ceremonie kan worden ingepast. De commissie bestaat uit de heren L.M. Schoots, A. Veerman, E> van Vliet, E. Wobbes en de dames N.H. Huisman, M.M Krijgsman en M.C. van der Steen hoven. Zevenhuizen - Vele duizenden geraniums en andere planten staan zaterdag 5 mei uitgestald °P het Dorpsplein voor het gemeentehuis in Zevenhuizen. Eén week voor Moederdag orga niseert Lions Club Zevenhuizen- Moerkapelle voor de achtste keer de geraniummarkt. De opbrengst is dit keer bestemd de goede doelen Ronald McDonald Fonds en Stichting Kinderhulp Roemenië. Hp het Dorpsplein wordt het een waar spektakel met een keur aan planten in vele geuren en uren. Behalve een paar dui zend stek- en hanggeraniums Z'jn er ook chrysanten, vlijtige 'esjes, salvia's, knolbegonia's, Petunia's, begonia semperflo- !"ens,lobelia's, alysslim, afri- aanfjes, ageratums en fuchsia- s. Op vier kramen en wagens worden de geraniums en andere Perkpianten uitgestald, m Half negen gaat de markt ic™start- nnarkt sluit rond 'j.jü uur. Door Karin Jongkind Waddinxveen - In de landelijke politiek wordt momenteel gewerkt aan de 'Wet Elz inga'. In deze nieuwe wet wordt een duide lijke scheiding aangebracht tussen de gemeenteraad en het college van B W: de wethouder is in de toekomst geen raadslid meer. Daarnaast biedt de nieuwe wet de mogelijk om mensen, die niet op de kandi datenlijst van de gemeentelijke verkiezin gen staan, na de verkiezingen als wethou der te installeren. Een politieke partij krijgt door de wet de keuze om bij deelname in het college van B W te komen met een wethouder van buiten de gemeente of kan de wethouder 'gewoon' uit de kandidaten lijst kiezen. In de huidige situatie is de num mer één van de kandidatenlijst per definitie de beoogde wethouder. Door Karin Heeren Boskoop - Tijdens een infor matieavond in het beursge bouw op het ICT-terrein bij Boskoop, konden belangstel lenden kennis nemen van de plannen voor de vestiging van een asielzoekerscentrum in het gebouw van het voormali ge AOC-Groencollege aan de Azalealaan. Er is momenteel een concept overeenkomst met het Centraal Orgaan Asielzoekers (COA) voor de vestiging van 280 asielzoekers voor de maximale duur van vijf jaar. Volgens de WD-afdeling Waddinxveen kan de toepassing van deze wet straks bij de gemeenteraadsverkiezingen vragen oproepen bij de kiezers. Bij de ene partij kan men er voor kiezen om de nummer één van de kandi datenlijst - net als in de huidige situatie - als wethouder te kiezen. In andere gevallen kan de partij de nummer één als fractievoorzitter in de gemeenteraad laten optreden en kan er een wethou der 'van buiten' worden aangetrokken. Onlangs heeft de voorzitter van de WD-afdeling Waddinx veen, Jacques Leeflang een brief gestuurd aan de andere politieke partijen in Waddinxveen om over de toepassing van de 'Wet Elzinga' afspraken te maken. WD-er Leeflang wil afspraken over de toepassing van de I 'Wet Elzinga'. externe wethouderskandidaten worden aangetrok ken. Maar de ledenvergadering kan ook op voorhand externe wethouderskandidaten aanwijzen. Ze kun nen ook op de kandidatenlijst voor de verkiezingen worden opgenomen. Kortom: er zijn diverse moge lijkheden denkbaar". "Ook binnen de eigen partij heeft de 'Wet Elzinga' invloed", vertelt Leeflang. "De komende tijd zullen alle WD-afdelingen beginnen met de voorbereidin gen voor de kandidatenlijsten voor de gemeente raadsverkiezingen. Deze vinden plaats op zes maart 2002. Bij het opstellen van de kandidatenlijst hielden we in het verleden ook rekening met het wethouder schap. Daar moeten we nu anders mee om gaan. Afdelingsbesturen en ledenvergaderingen kunnen de nieuwe fractie machtigen om zelf te beoordelen of Leeflang wil graag, dat alle partijen in Waddinxveen op een zelfde manier omgaan met de nieuwe wet. "In de verkiezingscampagnes kan dan op een éénduidi ge manier worden duidelijk gemaakt of de nummer één op dé affiches de fractievoorzitter wordt, ofwel de beoogde wethouder is. Het gaat er in de eerste plaats om, dat duidelijkheid wordt geschapen, onge acht de afspraak die we maken over de wet. Overi gens kan ik me nog niet goed voorstellen, dat Wad dinxveen zal gaan werken met wethouders van buiten de gemeente en dat de beoogde wethouder pas na de verkiezingen bepaald wordt." ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT! Burgemeester Rijsdijk gaf een kort overzicht van de gevolgde procedure tot nu toe. Nadat het COA het ver zoek bij de gemeente had gedaan voor de huisvesting van asielzoekers is er een lang traject van onderhandelingen gelopen. Een eerste bijeenkomst met omwonenden en andere belang stellenden en een raadsvergade ring waarin het principebesluit werd genomen om een AZC te openen in Boskoop, hadden een groot aantal randvoorwaarden opgeleverd. Met name de omvang van het centrum, de leefbaarheid op het centrum en in de buurt en de maximale termijn waren pun ten voor onderhandeling met het COA. :T' v

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1