Kindermusical krijgt meer en meer vorm Bedrijfsvoetbal Moerkapelle begonnen Bedrijfsvolleybal begint op 19 mei Senioren roldansen bij Rolling '90 Ledenvergadering O.S.S. Verloting Schaakvereniging Koninginnedag Rommelmarkt in Nieuwerkerk Opbrengst rommelmarkt en Oranjezangavond THUISKAPPER NODIG?? 23e jaargang nummer 922 16 mei 2001 Kostuums Politie gaat optreden tegen foutparkeerders lees pagina 11 Sportkampioenen lees pagina 17 Oogstpad viert jubileum met straatfeest lees pagina 19 iditie •n-WIoerkapelle I Zevenhuizen - Zaterdag 19 mei jegint het 12e bedrijfsvolleybal Zevenhuizen. Dit jaar zal het I toernooi plaatsvinden in party/sportcenter De Zeven sprong aan de Strandweg. Aan vang 17.30 uur. Er wordt gestre- lto om de wisselbokaal. De avond wordt besloten met een spetterend feest met live muziek j voor jong en oud. De toegang is I vrij. ledereen is van harte wel kom. De finaleavond wordt gehouden op 9 juni. Moerkapelle - Op veler verzoek zal rolschaatsvereniging Rolling )op zaterdag 19 mei een proef les geven aan een iedereen die t wil maar serieus is en boven I |de 18 jaar. De les zal plaatsvin- jden in Dorpshuis Op Moer van 15.00 tot 16.30 uur. De kosten bedragen ƒ2.50 per persoon. In tie les zal het leren rolschaatsen centraal staan maar ook zal er alvast een begin gemaakt wor den met het roldansen. Voor meer informatie: rol ling:-1; i@hetnet.nl Zevenhuizen - Woensdag 16 mei wordt de Algemene ledenverga dering van gymnastiekvereniging O.S.S./Be Fit gehouden in dorps huis Swanla. jO.S.S. is nog steeds op zoek naar bestuursleden. Aanmelden kan tot aanvang van de vergadering bij een van de bestuursleden. Na I afloop wordt er bingo gespeeld. Moerkapelle - Op Koninginnedag beeft Schaakvereniging Moerka- I pelle op de braderie loten ver bocht. De hoofdprijs, een tuin- set. is tot op heden niet opgehaald. Deze prijs viel op jiummer 972 groen. De eigenaar wan dit lot kan contact opnemen latet Ben van Geffen: 079- 5932238. 'Nieuwerkerk aan den Ijssel - De Rommelmarktcommissie van de I Nederlands Hervormde Gemeen- jk Nieuwerkerk aan den IJssel Shrijj(lt op zaterdag 19 mei van tot 14.00 uur de jaarlijkse |8rote rommelmarkt op de locatie i'orrestein. Er is van alles te Nop en te doen, voor jong en Nd. De opbrengst is bestemd Nor kinderhulp in binnen- en buitenland. Moerkapelle - De netto °Pbrengst van de rommelmarkt wan Woord Daad op 30 april draagt ƒ14.600,-. e collecte tijdens de Oranje- Za<igavond heeft ruim ƒ800,- °Pgebracht. Het plaatselijke i'jrnité van Woord Daad dankt dien die hebben meegewerkt jjun dit mooie resultaat. iU'ui ƒ15.000,-, kan worden gateed aan opvang, voeding bnstelijk onderwijs en medi- urne verzorging van straatkinde- en in India. Door Karin Heeren Zevenhuizen - De musical "Smogsmullers Reuze Daad", waaraan door een grote groep kinderen al geruime tijd geoe fend wordt, ziet er steeds profes sioneler uit. Elke dinsdagmiddag komen de kinderen bij elkaar in dorpshuis Swanla waar er onder leiding van Margré van Gestel en Anne Sytsema gerepeteerd wordt in zang, dans en acteren. Er wordt nog steeds keihard gewerkt en de spanning loopt op: nog maar acht keer oefenen voordat het stuk 'in het echt' uit gevoerd moet worden. Door een aantal kinderen is er in het zin gen voor publiek een beetje geoefend tijdens Koninginnedag, waarbij zij een aantal liedjes hebben laten horen op het podi um. Niet alleen door de kinderen wordt er keihard gewerkt. Achter de schermen worden er ook vele uren besteed aan het maken van bijvoorbeeld de kostuums. Vorige week dinsdag konden de meeste kostuums even gepast worden en daarmee werd ook zichtbaar wat er nog allemaal gedaan moest worden. De kostuums zijn zelf ontworpen en gemaakt door een groep van dertien ouders. De coördinatie van de kostuums is in handen van Doki Overweel en Inge Overbeeke. Ook Marina van de Wende levert een belangrijke bijdrage in de coördinatie van zowel de kostuums als het decor. Tijdens de repetitie worden er tel kens groepen kinderen uit gehaald om hun kostuum aan te trekken. De groep vogels krijgen een prachtig kleed om en kappen om de benen en een kap op het hoofd, compleet met snavel. "Gewoon van oude lakens" licht Inge Overbeeke toe. Zelf bedacht en geknipt en beschilderd door een enthousiaste ouder en veren worden er aan genaaid. Er zit ook verschil tussen de verschillende vogels, ze hebben immers ook allemaal een andere rol. Geheel ingeleefd in de rollen die gespeeld worden zijn de ideeën vanzelf gekomen. Er is gebruik gemaakt van verschrikkelijk veel materia len. "Gewoon dingen die je nog in de kast hebt of gekregen hebt." Zo is, als er goed gekeken wordt, nog een aan stukken geknipt vliegen- gordijn te herkennen, oude over hemden en gordijnen, plastic repen en nog veel meer wat niet meer te herkennen is. Alles voor zien van heldere en vrolijke kleu ren. De kostuums geven blijk van enorme creativiteit en heel veel inzet. Eind juni gaat het stuk in produc tie. De exacte data worden nog bekend gemaakt. De musical heeft een modern thema en handelt over het milieu. Het verhaal gaat over een familie die op vakantie is en terecht komt op een vervuilde berg. In de berg zit een gat en dan komen zij de wezens uit de berg tegen: Smogsmuller de Tweede met zijn handlangers de Gifpis sers en Aardschijters. Samen met de bijna uitgestorven Vorkstaart Scharrelaar proberen ze dan de aarde van de ondergang te red den. ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT! Moerkapelle - De eerste week van het BZAV-toernooi van de v.v. Moerkapelle gaf direct een aantal interessante wedstrijden te zien. Het prachtige weer was er mede debet aan dat een behoorlijk aantal toeschouwers van die wedstrijden getuige was. Hoewel er in een aantal wedstrij den best pittig werd gestreden, was in alle wedstrijden onderlin ge acceptatie en sportiviteit meer dan aanwezig, iets waarop de organisatie in de voorberei ding ook meer dan eens op had gewezen en op wil blijven toe zien. In poule A liet Bontenbal direct zien tot één van de kansheb bers voor de kruisfinales te behoren. Het boekte twee ruime overwinningen: 5-1 op Bozo Uni ted en 5-0 op Gall Gall. Ook dorpshuis Op Moer beschikt over een sterk team, met 3-6 versloeg het Ockenburg Adio. Dit laatste team stelt met 2 nederlagen voor lopig teleur, maar is zeker nog niet uitgeschakeld, want ook in de met 2-1 verloren wedstrijd tegen het sterke G. Bakker en Zn. Werd goed voetbal getoond. In poule B startte de winnaar van vorig jaar, De Lordd, ook nu weer uitermate sterk. De team van Boonstoppel en 't Wapen van Moerkapelle werden met 7-1 en 6- 2 verslagen. Ook Kobus uit Kou dekerk zal wel weer meedoen om de bovenste plaatsen, in de eerste wedstrijd werd Les Adonis over tuigend met 5-1 verslagen. Voor de kruisfinales zullen naar alle waarschijnlijkheid de teams van Hazebroek en Tamerus en van Ommeren ook weer in aanmer king komen. In hun onderling duel werd zeer fair en aantrekkelijk gevoetbald, de wedstrijd werd op 1-1 afgesloten. Een grote onbekende is nog nieuweling fa. Zwanenburg, dit team kwam als enige nog niet actie. Deze week zal er meer dui delijkheid komen, want met uitzondering van woensdag (inhaal- dag) worden er elke avond vier wedstrijden gespeeld.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1