Veel belangstelling voor avondvierdaagse [Verkeersdiploma's uitgereikt na Kindermusical voor de ouderen van Zevenhuizen en Moerkapelle www.fiart-van-fiolland.nl makelaardij o.g. NVM Wethouder neemt basketbalveld officieel in gebruik lees pagina 12 Broers beide Nederlands wielerkampioen op de weg lees pagina 15 Hangjongeren Zevenhuizen stevig aangepakt lees pagina 17 Editie Eevenhuizel irkapelle 24e jaargang nummer 927 20 juni 2001 Door Karin Heeren I Zevenhuizen - Het startschot van I de zestiende editie van de wandel vierdaagse viel in Zevenhuizen op [mandag 11 juni. Elk jaar kent de iierdaagse meer inschrijvingen dan et jaar ervoor en ook dit jaar was I er weer bijzonder veel belangstel- ng. Het mooie weer, ondanks de regen op de avond van de intocht, 1 daar zeker een rol bij gespeeld hebben. I Het thema van dit jaar was 'India- Inen'. Vele avonden waren er dan ook échte' indianen te vinden in het p en de vragen waarmee een I prijsje te verdienen was ging over indianen. Vele deelnemers aan de iierdaagse kwamen vrijdag, de avond van de feestelijke intocht, verkleed als indiaan. Er waren mooie creaties bij. Er werd op het dorpsplein een grote totempaal gebouwd met dozen die de kinderen thuis hadden geverfd. Ook de kleur plaat die ingeleverd kon worden ging uiteraard over hetzelfde thema. De deelnemers van de wandelvier daagse kunnen in Zevenhuizen vier routes kiezen verdeeld over vijf avonden. Naar eigen behoefte kan er een rustavond ingelast worden. Er kon ingeschreven worden op twee verschillende afstanden, de vijf of zevenenhalve kilometer. Op maandag gaat de wandeling naar het Koornmolengat en op dinsdag wordt de Eendragtsroute gelopen. Op woensdag was het lint van lopers te zien op de Akkerbouwrou- te en op donderdag de Zuidplasrou- te. Als vanouds wordt op vrijdag avond de dorpsroute gelopen waarbij de lopers vanaf het school plein van basisschool De Eendragt werden begeleid door de muziek voor de feestelijke intocht. Moerkapelle - Afgelopen zaterdag speelde het driebandenteam van Biljartverenging Moerkapelle in Nieuwegein om het Nederlands Kampioenschap. Acht teams uit het hele land werden verdeeld over twee poules, zodat er drie wedstrij- I den in pouleverband gespeeld dien- i te worden. De Moerkapellena- I rs kwamen uit in de B2-klasse. Deze dag werden ook de finales in de Bl- klasse en Libre Cl-klasse gespeeld, I derhalve stonden er 24 biljarts 'eed in sporthal Merwestein. Drie I wedstrijden met drie partijen. In de eerste ronde werden twee van de drie partijen gewonnen. Alleen Niels van de Vlist moest de overwinning an zijn tegenstander laten. In de tweede ronde wisten alledrie de spelers de maximale score te halen ffl omdat er per ronde tegen één speler van elk verschillend team werd gespeeld was op dat moment al duidelijk dat er twee wedstrijden met winst zouden worden afgeslo ten. In de derde ronde kwam dus de druk op Danny van Leeuwen te lig gen. Bij winst van Danny zou ook deze wedstrijd positief worden beëindigd en de finale gehaald zijn. Bij verlies was men afhankelijk van de andere teamleden van deze Utrechtse tegenstander. Vanaf het begin van de partij was het echter duidelijk dat Danny het niet kon bol werken. Dus resulteerde dit in twee gewonnen en een verlorenwed strijd. Toen ook Roberto van Bler- kum en Niels hun partijen positief beëindigd hadden zou bij verlies van een Utrechter de finale zeker zijn. Wel, ze verloren beiden en de finale was bereikt. Op dat moment was al duidelijk dat Moerkapelle lan delijk gezien al 959 teams achter zich had gelaten. De finalepartijen begonnen om half zeven. Niels begon voortvarend en pakte gelijk een voorsprong van 5 caramboles, echter de tegenstander moest er maar 25 maken en Niels 30. Dus spannend was het zeker. Roberto ging ook goed van start en pakte een voorsprong van 7 caramboles die hij heel lang vasthield. Op het eerste biljart ging de partij vein Danny gelijk op. Maar omdat Danny 3 caramboles meer moest maken stond hij eigenlijk voortdurend ach ter. De partij van Niels was als eer ste klaar, helaas moest hij zijn tegen stander feliciteren. Roberto liet zijn tegenstander dichterbij komen en Danny zat niet lekker in zijn vel. Maar na vijf kwartier had Roberto zijn opponent toch verslagen en zo trok hij de stand in evenwicht. Alweer kwam de druk op de schou ders van Danny terecht. De arbitrale dwaling ten gunste van zijn tegen stemder deed bij Danny het bloed sneller stromen. Via enkele perfect gespeelde ballen achterhaalde hij zijn tegenstander en even voor acht uur maakte hij zijn laatste punt. De tegenstander had echter nog de nastoot en moest nog drie carambo les. De wetenschap dat bij een gelijkspel slechts het zilver restte deed de spanning stijgen tot bijna kookpunt. Maar gelukïdg werd de aquitstoot gemist. Bij de prijsuitreiking waren er voor het team 5 medailles zodat ook de niet spelende reserves Cock Ver stoep en Marcel Drost op het erepo dium gehuldigd werden. RS. Was bij de gewestelijke kampioenschappen Niels van de Vlist de beste (6 gewon nen van de 7), afgelopen zaterdag was Roberto van Blerkum "Man of the Match" met een 100% score. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Vorige week donder dag en vrijdag hebben ongeveer honderdzestig leerlingen van alle groepen zeven van alle basisscholen in de gemeente deelgenomen aan de verkeersproef. Op de fiets moesten zij in praktijk laten zien wat zij in theorie hebben geleerd. Alle leerlin gen slaagden voor de proef en kre gen maandag 18 juni hun diploma van burgemeester Westendorp en wijkagent Jennie Kah. Het uitreiken van de diploma's begon bij openba re basisschool 't Reigerbos, waar ook de kinderen van groep zeven van christelijke basisschool De Een dragt naar toe waren gekomen. In een grappig filmpje konden de kin deren nog even zien hoe het ook allemaal nog fout kan gaan en wer den de belangrijkste punten nog eens opgesomd. Burgemeester ^enhuizen - Op vrijdag 29 en erdag 30 juni, wordt door een kroep Zevenhuizense kinderen Mer leiding van Margré van Gestel n Anne Sytsema een kindermusical "Pgevoerd. en°I ('e bejaarden uit Zevenhuizen (J Moerkapelle wordt een aparte doering (de try-out) verzorgd op woensdag 27 juni om 19.00 uur. Deze voorstelling wordt gespons ord door de Rabobank en geeft dan ook gratis toegang en een gratis kopje koffie in de pauze. Alle uitvoe ringen worden gegeven in het dorpshuis Swanla. Voor informatie 0180-631826. h o v errs Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 Westendorp feliciteerde de kinderen met het behalen van het diploma en benadrukte dat veiligheid in het ver keer erg belangrijk is. "Zo belangrijk dat ik de diploma's graag zelf aan jullie wil geven." Aldus de burge meester. Na het uitreiken van de diploma's maakte ook de wijkagent duidelijk wat zij van de kinderen verwacht in de toekomst: "Als ik jul lie in het dorp tegenkom kan ik natuurlijk zo zien dat alles wat ik jullie geleerd heb gewoon uitge voerd wordt." Na het bezoek aan 't Reigerbos werd een bezoek afgelegd aan de Rehobothschool in Moerka pelle waar ook de leerlingen van de Burgemeester I.J.P. Keijzerschool naar toe waren gegaan. Tenslotte brachten de burgemeester en de wijkagent nog een bezoek aan de Nessevliet in Oud Verlaat.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1