Spetterende kindermusical "Smogsmullers Reuze Daad" Sponsorloop tijdens jaarfeest Burg. I.J.P. Keijzerschool K'jk op internet! Oud papier inzameling www.hart-van-holland.nl Wedstrijden bij LR PC Moerveen Diplomazwemmen in de Koornmolen THUISKAPPER NODIG?? Waterspektakel °P 't Reigerbos jaargang imer 929 Moerkapelle - Op zaterdag 7 juli organiseert rijvereniging en ponyclub Moerveen een onder linge wedstrijd. Deze wedstrijd is voor iedereen opengesteld. De eerste wedstrijd, die gepland was op 19 mei, ging niet door vanwege de MKZ-crisis. v Nu het samenscholingsverbod voor paarden en pony's is opge heven, is de vereniging druk met het organiseren voor de aanko mende wedstrijden. Op 7 juli zal er 's ochtends dressuur gereden worden en s' middags is er een springparcours. De wedstrijd wordt gehouden aan de Rottedijk in Moerkapelle. Iedereen is wel kom om eens te komen kijken! Zevenhuizen - Op donderdag 5 en vrijdag 6 juli staat de oud papier container op de parkeer plaats bij de christelijke basis school "De Eendragt". Papier kan gebracht worden op donderdag van 12.00 tot 19.00 uur en op vrijdag van 8.00 tot 13.15 uur. Verzocht wordt het paier gebundeld en/of in stevige dozen te brengen. Zevenhuizen - Op woensdag 27 juni hebben verschillende kinde ren uit de regio en zwemdiploma kunnen behalen. lees pagina 13 24e nummer 4 juli 2001 Door: Ron Krul Zevenhuizen - Op vrijdagavond 29 juni jl. beleefde de kindermusical "Smogsmullers Reuze Daad" haar première. De grote groep kinderen die al gedurende maanden intensief aan het oefenen waren voor deze grootst opgezette produktie, moch ten eindelijk laten zien wat ze kon den. De woensdag daarvoor hadden de kinderen al een beetje van het suc ces kunnen proeven doordat de try- out die speciaal werd verzorgd voor de bejaarden uit Zevenhuizen-Moer- kapelle, zeer goed was verlopen. De sfeer vlak voor de uiteindelijke pre mière op vrijdag was er één van gezonde spanning. De ouders waren nog nerveuzer dan de spelers maar dat had alles te maken met de gro- tsheid van de produktie waarin heel veel werk ook achter de schermen werd verricht. Om acht uur 's avonds was het geluid en het licht klaar, het decor op zijn plaats, het crisiscentrum, kleed- en schmin- khok achter het toneel paraat en kon de voorstelling waar iedereen zolang op had gewacht van start gaan. Hoewel hier en daar nog wat spanning op de gezichten van de kinderen te bespeuren was, werd direkt energiek geopend en dit enthousiasme werkte door op het publiek in de uitverkochte zaal. Het moderne thema van de musical, het milieu, werd met een spannend verhaal onder de aandacht van de kijker gebracht. Als Lotje en de andere kleinkinderen van Opa en Oma Joop en Jans Jongeneel een dode vogel zien en op onderzoek gaan, komen ze terecht in het Rijk van Smogsmuller de Tweede met zijn handlangers de Gifpissers en de Aardschijters. Smogsmuller de tweede heeft een smogballenfabriek en om deze overheerlijke ballen te maken wordt het milieu langzaam maar zeker vernietigd. Als Lotje door een smogbal te proeven heel erg lelijk wordt, komt men in het R ijk van de smogsmullers tot inkeer en wordt de fabriek uiteindelijk ver nietigd. De conclusie van alle smog smullers, gifpissers, aardschijters, vogels, zeeschuimers is dat het nog niet te laat is om de natuur in de wereld te redden als je weet dat een beter milieu begint bij jezelf. Dit verhaal wordt met een spette rende muzikale uitvoering door de kinderen verteld. De intensiteit van het maandenlange oefenen en de geestdrift waarmee de gehele uit voering werd geacteerd en gezon gen, kwam tot een ontlading bij het slotlied "de vervuiling van de aarde". Het publiek waaronder ook burgemeester Westendorp en zijn vrouw, konden dit zeer waarderen en bedankte de kinderen maar ook alle begeleiders en ouders met een staande ovatie. Deze kindermusical henhuizen - Vorige week werd °or kinderen van groep 1 en 2 an basisschool 't Reigerbos een aterfestijn gehouden. ankzij de tropische tempera ar die dag en de hulp van jader, stonden er 40 badjes op schoolplein gevuld met I er waarin de kinderen lekker K°nden spelen. Wethouder ten Hagen reikt prijzen kleurwedstrijd uit lees pagina 14 onder regie van Margré van Gestel en Anne Sytsema was daarom een groot succes. Hopelijk krijgt dit bijzondere pro ject een vervolg en kunnen we ook de komende jaren in Zevenhuizen - Moerkapelle genieten van dergelijke unieke evenementen. De samenwer king tussen ouders, begeleiders, de vele sponsoren, gemeente en alle anderen die een bijdrage hebben geleverd aan deze grootse produk tie, is bijzonder goed geweest en daar mag heel Zevenhuizen-Moer- kapelle best trots op zijn. Buitencentrum "De Schouw" bestaat 30 jaar Zo hebben onder toezicht van mevrouw S. Lelieveld en de heer W.J. van Yperen de volgende kin deren het diploma behaald: Voor het zwemdiploma A: Mar- loes Kaashoek, Ashley van de Marwen, Marie Louise van de °as, Barry de Koning, Melanie van Ommeren, Jan Oudijk, Elgar Peverelli, Linde van de Zwan, Vasco Renirie, Luuk Rodenburg, Sophie van der Spek, Sybren Scheffers, Mark Smad, Rick van de Berg, Hielke Hendrikse, Mir jam Verweij, Maaike Booschieter, Jette Parra en Niels van Lith. Voor het zwemdiploma B: Demi ^nmelaan, Bianca Blijleven, jVatalja Gerritsen, Sibren Hokke, lobias van Leeuwen, Bas van de Velde, Bob Dullaart, Lucas Lou- jverse. Sanne Touw, Stefan van 't hof en Jordie Triep. Voor het zwemvaardigheid 1 li °ma: Benjamin Eindhoven, Margit Hazenbroek, Jos Paul, 'essa Rammeloo, Dominique Slingerland, Niermala Timmers, rjanca van Veelen, Michel Hol en Marloes Nooteboom. Door Karin Heeren Moerkapelle - Vrijdagavond rond een zes uur werden de straten rond om de openbare Burgemeester I.J.P. Keijzerschool in Moerkapelle in beslag genomen door hardlopende leerlingen van deze school. Met grote inzet werden vele rondjes afgelegd om op deze manier een zo'n hoog mogelijk sponsorbedrag bijeen te lopen. Er werd gelopen in twee groepen. De bovenbouw leer lingen liepen een groot parcours en voor de kinderen van de onder bouw was een kleinere route uitge zet. Een deel van de opbrengst is bestemd voor het Ronald McDonald Kinderfonds. Alle leerlingen werden na het lopen beloond met een ijsje. Na het lopen werd het startsein gegeven voor het jaarlijkse feest. Dit jaar was er geko zen voor het thema 'circus', een thema dat met de vele clowns goed aansloot bij het goede doel van dit jaar. Want ook ging een deel van de opbrengst van de activiteiten bij het feest naar het. Ronald McDonald Kinderfonds. Voor een klein bedrag konden de kinderen en hun ouders deelnemen aan een loterij en allerlei spelletjes. Natuurlijk hadden vele van deze spelletjes te maken met het circus. Lopen over het slappe koord was favoriet en ook het fiet sen op gekke fietsjes en dan tegelijk ringsteken zorgden voor behoorlijk wat hilariteit. Natuurlijk waren er ook lekkere hapjes en drankjes voor zowel de kinderen als hun ouders. De opbrengst van de sponsorloop en het jaarfeest was vrijdagavond nog niet precies bekend, maar in ieder geval "zal de opbrengst ruim vijfduizend gulden bedragen. Een deel van het geld zal besteed wor den voor extra middelen en materi alen voor de school. Het deel dat besteed wordt door het Ronald McDonald Kinderfonds levert een bijdrage aan de realisering van het project 'Een thuis ver van huis'. Het Kinderfonds voorziet in verblijfsmo gelijkheden voor ouders van ernstig zieke kinderen dicht bij het zieken huis. Op deze manier kunnen ouders tegen een betaalbaar tarief dicht bij hun zieke kind blijven en zich toch zo nu en dan terug trek ken in het 'huis ver van thuis'. Tienjarig jubileum handbalvereniging Rowah lees pagina 22 Editie S t luizen - Moerkapelle 1ZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT!

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1