Asbest vrijgekomen bij brand Kartcentrum Brand legt houtvezelbedrijf in de as Doop 'rijdend zeilschip' Shantykoor Het Kraaiennest V Nablussen tot ver in de zaterdag Kijk op internet!! ELGERSMA Bexoek ons op internet!! instelling listorisch Centrum tons Verleden" sbestmelding tartcentrum evenhuizen THUISKAPPER NODIG?? Bridgecursus KBO Koppelklaveijassen C4e jaargang Summet936 b augustus 2001 GCüQÜ www.hart-van-holland.nl Politieteam Boskoop com pleet: "Samen op één lijn" lees pagina 3 Molens in de vreugdestand lees pagina 8 7 vAvw.drukkerijelsersma.nl ■iÉHi fevenhuizen-Moerkapelle - Op zaterdag 25 augustus zal het in -enhuizen aan de Tweemanspol- fer 15 gevestigde Historisch Cen- m "Ons Verleden" weer geopend lijn van 13.30 tot 16.00 uur. Het cen trum dat een goede indruk geeft van |iet leven en werken in Zevenhuizen n Moerkapelle in de vorige eeuwen te een bezoek meer dan waard, r is een speciale wand ingericht iet schoolplaten uit de dertiger - Jvijftiger jaren alsmede met foto's [over het verkeer en vervoer, de kap pers, de monumenten, de beeldver beteringen met name deze keer in [Moerkapelle, de middenstand enz. r zijn voldoende vrijwilligers aan wezig om een en ander van een toe- ■chting te voorzien. Een ieder is pelkom. De toegang is gratis. In het perceel Tweemanspölder 15 is niet alleen het Historisch Centrum "Ons perleden" ondergebracht maar ook let molenmuseum "'t Molenverle- jderi' en de molententoonstelling an de Stichting Jan C. Lunenburg, leide zijn eveneens te bezichtigen. ■enhuizen - Vrijdagavond 17 lugustus rond 19.00 uur is er brand itgebroken in het Kartcentrum venhuizen. Deze is door de randweer met assistentie van brandweerkorpsen uit omliggende gemeenten bestreden. Door de brand zijn de asbesthoudende dak platen beschadigd en zijn restanten de omgeving terechtgekomen. Het verspreidingsgebied beslaat de Zuidoosthoek van het Industrieter rein en drie woningen in de polder. De-bewoners van de drie woningen die zich in dit gebied bevinden, kre gen de melding om ramen en deu ren dicht te houden tot nader order. Het gebied werd afgezet met geel 'int. daarbuiten is geen asbest geconstateerd afkomstig van de brandhaard. In opdracht van de gemeente heeft het onderzoeksbu reau Search bepaald om welke soort asbest het ging en hoe groot bet verspreidingsgebied was. Direct z'jn afdoende maatregelen geno men om mogelijke gevaren voor de gezondheid te voorkomen. Inmid dels zijn de tijdens de brand afge zette gebieden schoon gemaakt. De omliggende bedrijven zijn geïnfor meerd over de acties die zij zelf nog moeten ondernemen om hun gebouwen en terreinen asbest vrij 'e maken. Buiten het met geel lint "gezette gebied is geen asbest geconstateerd dat afkomstig is van de brandhaard. Voor nadere infor matie kunt contact opnemen met Door Karin Heeren Zevenhuizen - Vrijdagavond heeft een grote brand in het kartcentrum Indoor Kartracing Zevenhuizen op het Nijverheidsterrein gewoed. Bij deze brand zijn asbestdeeltjes vrij gekomen en deze zijn over een afstand van ongeveer 200 meter in de richting van Nieuwerkerk a/d IJssel gewaaid. In het getroffen gebied hebben de bewoners van vier woningen en de manege het advies gekregen de ramen en deu ren gesloten te houden. De asbest deeltjes zijn zaterdag door een gespecialiseerd bedrijf opgeruimd. De brand bij Indoor Kartracing Zevenhuizen instond om. ongeveer kwart over zeven bij laswerkzaam- heden in de werkplaats waarbij een tank in brand vloog. Er werd hulp ingeroepen van vier omliggende gemeente onder teiefoonnum- brandweerkorpsen bij de bestrij ding van de brand. Door het vele rubber in het kartcentrum ging de brand gepaard met een enorme rookontwikkeling, die tot ver in de omtrek te zien was. Er kwamen dan ook vele toeschouwers op de brand ad. Om deze toeschouwers te weren en om de veiligheid te waarborgen heeft de politie het Nij verheidsterrein en de N210 vanaf het centrum van Zevenhuizen afge zet. De brandweer gaf om negen uur het sein 'brand meester'. Er deden zich tijdens de brand geen persoonlijke ongelukken voor. Er waren bij het uitbreken van de brand zestien mensen in het gebouw, van wie er negen aan het karten waren. Wel kregen enkele medewerkers last van ademha lingsproblemen toen zij probeer den de kartwagens naar buiten te slepen. Door Karin Heeren Boskoop - Naar alle waarschijnlijk heid heeft een stofexplosie bij het houtvezelbedrijf Van Tol aan de Toe- gangseweg in Boskoop gezorgd voor een felle brand. Toen de brandweer om kwart over vier arriveerde bij het bedrijf was er al sprake van een uit slaande brand. De brand brak kort voor vier uur uit en ging gepaard met een enorme rookontwikkeling. De eigenaar van het bedrijf werd door de beveiligingsdienst gewaarschuwd maar toe een kwartier later de hulp diensten arriveerden was het eigen lijk al te laat.Het Boskoopse bedrijf is sinds 1984 gevestigd aan de Toegang- seweg en houdt zich bezig met het verwerken van houtvezel tot katten bakvulling en energiekorrels voor kachels. Het is de vijfde keer in de afgelopen jaren dat het bedrijf getrof fen wordt door brand. Een aanwezige brandweerman is een aantal malen zelf ter plekke geweest: "Altijd in augustus, volgens mij bijna op de dag af." Mede door de eerdere ervaringen waren er in het bedrijf veel voor zorgsmaatregelen genomen, zoals een brandmuur en een sprinkler installatie. Deze konden echter niet voorkomen dat het bedrijf opnieuw getroffen wordt door een enorme brand. Het blussen van de brand werd enige tijd bemoeilijkt omdat er door de aanwezigheid van enkele tanks sprake was van explosiegevaar. Een gezin dat woont in een naastlig gend pand werd uit voorzorg geëva cueerd. Om halftien op de vrijdag ochtend werd het sein 'brand meester' gegeven. Het nablussen zou echter nog tot in de namiddag van de zaterdag duren. De houtvezel laat zich moeilijk blussen en elke keer la- ide het vuur weer op. Doordat er ook nog een flinke voorraad kattenbak korrels in silo's lag opslagen moest eerst een groot gedeelte van het pand gesloopt worden voordat de silo's leeg gemaakt konden worden. ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT! r ner: 0180-637731 KRr>°0p 'n september start de afdeling Boskoop, een bridge- ursus voor beginners. De cursus- en zullen gegeven worden op 'nsdagavond tussen 19.30 en -30 uur in het Paradijsje aan de van Neslaan, te beginnen op 25 eptember. Voor vragen of aanmel- u|ngen kan men rontart nnnpmpr rwuiuci, voor vragen 01 aanmei- ngen kan men contact opnemen mevrouw L. Nieuwesteeg, tele- loon 0172-213825. 44Bn°P Klaverjasvereniging K organiseert op zaterdag 25 gustus een Koppeltoernooi over 'onden en een extra ronde met Parte prijzen.De aanvang is 10.00 r, 'n De Grote Haven te Haast- a n eS- per koppel. Voor ii ine'den en inlichting mevrouw «gdeman: 0172-213033. Zevenhuizen-Moerkapelle - De optredens van Shantykoor Het Kraaiennest worden overal (o.a. Havendagen Rotterdam, -Vlaggetjes dag Scheveningen, Botterdagen in Almere, Kaasraces in Bodegraven en Woerden, Sail Amsterdam en de vele Shantyfestivals) bijzonder gewaardeerd. Mede dankzij het uit gebreide Nederlands- en Engelstalig zeemansliederen repertoire (de 32 leden van het zeven jaar bestaande Shantykoor "Het Kraaiennest" heb ben zich als echte zeelieden uitge dost) is de agenda voor 2002 inmiddels ruim gevuld. Omdat het vervoer problematisch ging worden, is tijdens een verblijf in het vooronder van een oud zeil schip, onder genot van een enkele oorlam, unaniem besloten een tou ringcar aan te schaffen. De succesvolle uitmonstering van de bemanning leidde ertoe dat de leden van mening waren, dat een Shantybus alleen zinvol op de wegen kan verschijnen als het "Zee vaart "-gebeuren daarin tot uitdruk king komt. Dankzij de inspanning van alle leden is het intérieur van de tou ringcar grondig onder handen geno men. Voor het extérieur werden artiesten opgespoord en die heb ben vervolgens, handgeschilderd, de bus omgetoverd tot een rijdend zeilschip. Het resultaat is op de foto te zien. Dit 'rijdende zeilschip' wordt op 8 september, om 15.00 uur, ten doop gehouden door burgemeester Westendorp van Zevenhuizen-Moer kapelle, op het voorplein van het gemeentehuis aan de Dorpsstraat. IRUKKERIJ

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1