d Oogstfeest opnieuw stralend festijn Jeugdweken in de regio goed bezocht Kijk op internet!! Winnende Nummers Verloting Schaakver- leniging Oogstfeest [Oud papier Honderdprijzenloterij Sint Victorkerk Kamerkoor Nieuwerkerk vol energie verder www.hart-van-hofland.nl Centrum Zevenhuizen: één dag feest voor alle leeftijden THUISKAPPER NODIG?? 124e jaargang J nummer 938 1,5 september 2001 jj}} D s Spetterende show luidt oogstfeest in lees pagina 13 Drie deelnemers Open monumentendag lees pagina 11 Groeneweg seizoen in met nieuwe trainer en begeleider lees pagina 14 - r^,-r-f^TrC ->2 Tv-iV,; ÉbBMbMHH Moerkapelle - Op het Oogstfeest heeft Schaakvereniging Moerkapelle loten verkocht. Er waren twee prij- te winnen. De trekking is ver- icht op 1 september om 17.00 uur. De gourmetset is gevallen op lot nummer 923.De wokset is gevallen :op lotnummer 403. ïVoor meer informatie: Ben van Gef- |n, 079-5932238. lOud Verlaat - Op vrijdag 7 en zater- Idag 8 september houdt christelijke (basisschool De Nessevliet een oud jpapierinzameling. De opbrengst is I bestemd voor extra leermiddelen poor De Nessevliet. De container j staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag en zaterdag. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achter in de container (wordt gestapeld en als de container J gesloten of vol is, kan er geen papier worden achter gelaten. Voor inlichtingen: 010-4550269. Waddinxveen - De Victor Activitei ten Commissie (VAC) van de Stich ting tot behoud van de Sint Victor kerk organiseert een Honderd prijzenloterij. Vijfduizend loten zijn in omloop gebracht, die vijf gulden per stuk kosten. Aantrekkelijke pri zen zijn er te winnen, waaronder diverse reischeques t.w.v. duizend gulden, een dames- of herenfiets en vete waardebonnen voor uiteenlo pende artikelen. Honderd prijzen in totaal. Natuurlijk is het belangrijkste doel om een zo hoog mogelijke opbrengst te bereiken, dat ten goede komt aan het restauratiefonds van de Sint Victorkerk. Op 6 oktober wordt in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan de trekking ver richt door notaris J.A.M. Koek. Voor meer informatie: kan men, tot 15 september terecht bij: A. Martens, 0182-612499 of H. Zoet 0182-614265. Nieuwerkerk aan den Ijssel - 15 Actieve zangers en zangeressen I hebben het afgelopen seizoen geoe fend op 4-stemmige koorstukken I van onder andere Liszt en Mendels sohn. Vanaf dinsdag 11 september gaat het koor verder met nieuwe energie en nieuwe muziek van diver se componisten. Naast mooie stukken werkt dirigent berard Lange met de leden aan het verbeteren van de zangtechniek en koorklank. Het koor is dringend op zoek naar enthousiaste zangers (m/v) voor alie partijen, die graag intensief met muziek bezig zijn. Voor meer informatie: Jan-Willem Tuitel, 0180-316082. Zevenhuizen - "Wat een mooie dag voor de talloze bezoekers". Met deze kreet uit een luidspreker gaf een metalen stem precies weer wat afgelopen zaterdag in het centrum van Zevenhuizen aan de hand was: Oogstfeest 2001. Zonovergoten, een massaal toegestroomd publiek, meer dan 120 kraampjes, vermaak voor jong en oud en, voor velen het hoogtepunt: ringrijden door de Zeeuwse Ringrijders Vereniging uit Walcheren. Wat een kracht levert zon paard, hoe geconcentreerd moet de berijder zijn, om in draf een korte lans door een ring te ste ken. Terwijl het stoomtreintje van Bram Hey aan het begin van de Dorpsstraat het tegenovergestelde leverde aan kinderen, die zich onvervaard per slakkengang lieten mee-puffen. Zij schik, iedereen schik. Was het ringrijden voor velen een gebeurtenis van de eerste orde, als een gulle Sinterklaas heeft de orga nisatie van het Oogstfeest opnieuw tal van attracties rondgestrooid over het hele centrum van Zeven huizen, met zang en dans door The North Hill Country Dancers en de Zevenhuizense groep de Red Necks, het jeugdorkest van De Klei ne Trompetter, straatorkest, rock and roll met The Thunderbirds en dat alles onder de geur van paling en poffertjes. Misschien was Rob van Zwieten de enige die alle festiviteiten gelaten over zich heen heeft moeten laten gaan. Op het eerste gezicht hakte hij houtjes tot de spaanders ervan af vlogen, tot zijn kraam duidelijk maakte waar hij precies mee bezig was: het veranderen van een stug blok hout in een fraaie klomp, 't Is z'n vak: klompenmaker, zoals vader dat was, grootvader en nog verder terug tot 1830. "Wat de familie da- rvoor deed, is onduidelijk", lichtte de man uit Bergambacht toe, die zelf bij voorkeur op fabrieksklom- pen loopt. "Die zijn wat lichter en dus wat comfortabeler. Maar met lampjes in z'n ogen: "vorig jaar ver kocht ik een paar klompen aan iemand die ik er vanmorgen nog steeds op zag lopen. Te goed gemaakt". Maar dat deed hem voor namelijk goed, zoals hij ook tijdens het Oogstfeest klompen op maat maakte voor voorbijgangers. "Ze zijn in een uurtje of drie klaar". Dorsvlegels Mogelijk kwamen de meesten wel voor de talloze feestelijke attrac ties, maar daartoe behoorden natuurlijk ook de landbouwtracto- ren en -machines aan de Dorps straat en de dorsmachine uit de jaren dertig van De Dorsvlegels uit Drachtstercompagnie.aan het Cat- splein, door enthousiastelingen nog immer in bedrijf gehouden. Maar wie was er zaterdag niet enthousiast en feestelijk gestemd. Dat Nederland in en tegen Ierland een WK-voetbalwedstrijd speelde, was gezien de blijvende stroom belangstellenden niet of nauwelijks te merken. Misschien wisten ze de teleurstellende uitslag op voor hand. In elk geval hebben de spaar zame thuisblijvers echt ongelijk gekregen en wilden ze zich liever verheugen op de finale van de in Zeeuwse klederdacht gestoken ringrijders, die er in het zand van de Burgemeester Boerstraat onge- zadeld zo ferm tegenaan gingen. Burgemeester Westendorp en echt genote, spreekstalmeester Leo de Visser en Zevenhuizense Oogste- stenaar Willem Visser, konden tot slot de diverse prijzen uitreiken. Maar pas, nadat de winnaars hartstochtelijk waren gejonast. "Dat is goed Zeeuws gebruik", licht te Willem Visser toe. ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT! Door Karin Heeren Regio- De traditionele jeugdweken zijn ook dit jaar weer goed bezocht. Op verschillende plaatsen in de regio kwamen vele kinderen bijeen voor gezamenlijke activiteiten, zang, knutselen of het luisteren naar een verhaal. In Zevenhuizen werd het kinderfe- st gehouden in en rondom de Gere formeerde Kerk. Samen met de clown Appie en Flappie werden drie gezellige dagen beleefd. In Moerkapelle was het thema 'uit kijken' en daaromheen was er voor de kinderen ook van alles te doen. Het uitje met de tractoren was een mooie afsluiting van de jeugdweek. In Waddinxveen was het thema dit jaar 'de droom van je leven'. Ook hier werd rondom dit thema vele activiteiten ondernomen en konden de kinderen van alles doen in deze laatste vakantieweek. De kinderen van de jeugdweek in Moerkapelle gingen vrijdag met z'n allen op weg voor een tocht met tractoren. nzang in de Gereformeerde Kerk in Zevenhuizen als afsluiting van de jeugd- week. In Waddinxveen zijn groepjes jongeren voor de grote tent op het Wingerdveld bezig met allerlei spelletjes.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1