'Busboot' van Shantykoor Het Kraaiennest gedoopt Kimberley zwemt duizend gulden bij elkaar voor Ronald McDonald Kinderfonds Kijk op internet!! www.hart-van-holland.nl Jazzdansen bij TOOS Cursussen voor vrijwilligers Succesnummer tijdens Nationale Zwemvierdaagse Line - dancing in De Boog Voorlichtingsavond "pleegouder worden" Bingo voor kinderen in De Boog makelaardij o.g. NVM Gemeente is niet schuldig aan achterstand onderhoud wegen lees pagina 11 Middenstand verrast met Kalender Historische vereniging Boskoop lees pagina 11 Politiek: Telers bieden Burgemeester Westendorp petitie aan lees pagina 19 |24e jaargang (nummer 939 |12 september 2001 'addinxveen - De afdeling Jazz- i van TOOS is een grote afde- met overwegend damesleden, aar waar ook plaats is voor man nelijke dansers. Jazzdans is allang niet meer alleen voor meisjes, ook ongens en mannen zijn welkom. De lessen worden gegeven in de gymnastiekzaal aan de Staringlaan. Het doel van de Jazzdanslessen is het verbeteren van de conditie, de lenigheid bevorderen, de spieren versterken, het coördinatievermo gen ontwikkelen en het ontwikke len van het lichaamsbewustzijn. Dit alles moet leiden tot een betere houding en lichaamsuitdrukking. Voor meer informatie over tijden, prijzen, leeftijden etcetera: 0182- 613839/632931. Waddinxveen - Buurtcentrum De Boog organiseert enkele cursussen line-dance. Op dinsdagavond zijn de kinderen van 8 tot 15 jaar aan de beurt, op dinsdag- en woensdag avond is er een cursus voor volwas senen. Voor meer informatie: 615283. Regio - Het Centrum voor Pleegzorg organiseert op maandag 8 oktober in Dordrecht en op donderdag 18 oktober in Rotterdam een voorlich tingsavond over pleegzorg. De avond is bedoeld voor mensen die meer willen weten over het (tijde lijk) zorgen voor het kind van een ander. Er wordt informatie gegeven over de redenen waarom tónderen niet bij hun ouders kunnen worden, wat de gevolgen zijn van een pleeg kind in huis, welke vormen van ple- gzorg er zijn en hoe men pleegouder kan worden. Voor informatie en aanmeldingen: 0104120150. Waddinxveen - De Stichting Wad- aiittveens Welzijnswerk organiseert ln 'et najaar een aantal cursussen voor mensen die actief zijn als vrij williger bij verenigingen, buurtcen- r« scholen en dergelijke in Wad dinxveen. Voor meer informatie over de cur sussen Besturen', 'Sociale Hygiene' °,ver de workshop 'tekstverwer- ng kan men contact opnemen met «S.W.W., telefoon 631932. ^addinxveen - Op woensdag 19 Ptember is er een kinderbingo 'n buurtcentrum "De Boog". Zaal Pen om 13.30 uur, de bingo gint om 14.00 uur. Iedereen is kom in het centrum aan de C. duygenslaan 2. Door Karin Jongkind Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag was er rond drie uur een ongewone drukte te bespeuren voor het gemeentehuis aan de Dorpsstraat. Een fraai beschilderde oude bus en een groep zingende 'zeelieden' - leden van het Zevenhuizense Shan tykoor Het Kraaiennest - bleken de oorzaak van deze commotie te zijn. Ondanks de soms heftige regenbui en brachten zij met veel élan een aantal zeemansliederen ten gehore. Het hoogtepunt van de middag was 'de doop' van hun nieuwe vervoer middel: 'het rijdende zeilschip' van het koor. Precies om half vier ont hulde Burgemeester Westendorp - voor de gelegenheid benoemd tot beschermheer van het shantykoor - de naam, die met sierlijke letters op één van de zijruiten was geschil derd. Het rijdende zeilschip gaat van nu af aan verder onder de naam 'de halluf vier'. De zeeadvo'caat van het koor, Bert van der Sleen, vertel de - regelmatig vocaal ondersteund door het gehele koor - over de tot standkoming van deze naam: met enige regelmaat wordt er tot in de kleine uurtjes doorgefeest. Kunste naar Ernst de Vogel zorgde voor de prachtige beschildering van de bus. Shantykoor groot succes Het Shantykoor 'het Kraaiennest' is sinds haar oprichting zes jaar gele den zeer succesvol. Onder de bezie lende leiding van dirigent Margreet vdn Gestel oefent de 32-koppige 'bemanning' van het koor iedere Door Karin Heeren Waddinxveen - Kimberley Dijksman vindt zwemmen natuurlijk gewoon leuk, maar vorige week sprong zij elke dag enthousiast het water in nadat zij eerst een forse ronde door Waddinxveen had gemaakt voor het ophalen van sponsorgeld. Wijk na wijk belde zij samen met haar moe der aan om te vragen of er wellicht nog iets gemist kon worden voor het Ronald McDonald Kinderfonds en h ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar j-eny Hovens rd- Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 ra MAKELAAR dat zij als tegenprestatie nog een groot aantal baantjes zou zwemmen. Ook de plaatselijke middenstand werd niet vergeten en vrijdag werd er ook nog even een 'rondje markt' aan vastgeplakt. Het resultaat was dan ook fors: in haar eentje haalde zij bijna duizend gulden aan spons orgeld op. Een bedrag wat door het zwembadpersoneel werd afgerond op die mooie duizend gulden. Een fantastische prestatie voor een meisje van bijna acht jaar. Maar haar motivatie was dan ook groot. Bij de vraag waarom Kimberley nu zo enthousiast is geraakt komt er al snel een roerend persoonlijk ver haal. De foto vart haar samen met Marien wordt uit de tas gehaald. Marien is ernstig ziek, hij heeft eèn hersentumor, en hij is een vriend van de familie. De foto is genomen bij Marien thuis in Rijssen, maar meestal ligt hij in het ziekenhuis in Groningen en de ouders van Marien wonen daar al een jaar in het Ronald McDonaldhuis. Kimberley is getrof fen door de ziekte van Marien en tegelijkertijd heeft zij ook begrepen dat zo 'thuis ver van huis' erg belangrijk is voor Marian en Gerrit, de ouders van Marien. Meer motiva- vrijdagavond in dorpshuis Swanla. Inmiddels heeft het koor een grote naamsbekendheid gekregen en wordt er .regelmatig in binnen- én buitenland opgetreden. Zo gaf het Kraaiennest acte de présence tij dens de Havendagen in Rotterdam en trad het koor onder andere ook op tijdens Sail Amsterdam, tijdens Vlaggetjesdag in Scheveningen en in België en Duitsland op verschillen de Shantyfestivals. De agenda voor 2002 is inmiddels al ruim gevuld. tie had zij niet nodig om een week lang haar uiterste best te doen voor het Ronald McDonald Kinderfonds. Kimberley: "Als ik iets mag wensen dan wil ik natuurlijk eerst dat Marien beter wordt maar nu zou ik ook wel eens in zo'n huis willen kij ken." Het personeel van Gouwebad De Sniep was het ook niet ontgaan dat Kimberley op weg was naar een zeer goede prestatie. Elke dag werd het sponsorbedrag hoger en halverwege de week werd dan ook gevraagd of Kimberley aanwezig wilde zijn op de slotavond van de Zwemvierdaagse. Het is inmiddels traditie dat de jong ste en de oudste deelnemer in het zonnetje worden gezet. De jongste deelnemer was dit jaar net vijf jaar: Pedro Wierks. Hij kreeg een grote bos bloemen die hij nauwelijks vast kon houden, een mooie sporttas en kaartjes voor een aantal keer vrij zwemmen. Ook de oudste deelneem ster werd in de bloemetjes gezet. Mevrouw Van Ardenne, geboren in 1929, was dit jaar de oudste. Al jaren lang was de heer Van Veen (1918) de oudste deelnemer. Ook hij had zich dit jaar ingeschreven maar kreeg net voor de zwemvierdaagse een onge lukje zodat hij niet mee kon doen. En dit jaar was er dus een extra bos bloemen voor Kimberley Dijksman. Een welverdiende beloning voor een fantastische prestatie. Het totale bijeengezwommen spon sorgeld bedraagt ƒ3295,70.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1