Verkeersbrigadiers Waddinxveen ondersteunen landelijke campagne k i Ramp in Amerika houdt gemoederen bezig K'jk op internet!! www.hart-van-helland.nl Poppenvoorstelling in Benthuizen Herfsttoer THUISKAPPER NODIG?? Sylvia Bontenbal wil snel terug naar Nederland 24e jaargang nummer 940 19 september 200 3 ïïfêöa&te jjjv] Klassieke bromfietsrit/ ruilbeurs op de ijsbaan VROK heeft uw hulp nodig Opbrengst KWF- collecte Buurtfeest Oud Verlaat, ondanks het slechte weer, erg gezellig EHBO in het zonnetje gezet Vrijwilligers in het zonnetje in Asielzoekerscentrum Waddinxveen Benthuizen - De stichting Evene menten Commissie Benthuizen is terug en begint met een kindermid dag. Het professioneel poppen theater RobHetty is uitgenodigd om het stuk "De Koning van de Die rentuin" spelen. De dieren in de dierentuin hebben allemaal een vreselijke hekel aan Leo de leeuw omdat hij de baas speelt. Niet dat ze hem ooit zien. De wolf en de panter regeren de dierentuin in zijn naam. En de laat ste tijd doet ook Brommer de beer met hun mee. Als de kinderen ken nis maken met Leo dë Leeuw, blijkt heel aardig te zijn en niets liever te willen, dan vrienden met alle die ren zijn Met hulp van de kinderen weet hij dat aan de andere dieren duidelijk te maken. Als je wilt weten hoe dit verhaal afloopt, kom dan kijken op woens dag 19 september in partycentrum De Tas" aan de Dam 2. De voor stelling begint om 14.00 uur. Entree is ƒ5- voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Boskoop - Op 22 september wordt de laatste Engelse kofferbakver koop van dit jaar gehouden op de ijsbaan aan de Otweg. Voor parti culieren het moment om op een gemakkelijke wijze van overtollige i spulletjes af te komen. Spullen in de auto leggen en op de ijsbaan 1 vanuit of voor-de auto proberen te verkopen. Op de laatste kofferbak verkoop speciale aandacht voor liefhebbers van klassieke bromfiet sen, motoren en auto's. Voor over tollige onderdelen of voertuigen of als men zijn klassieker wil showen is men welkom. Voor de klassieke bromfietsen start om 13:30 uur een toerrit van ongeveer 30 kilometer. De kofferbakverkoop begint om •WO uur en eindigd om 14:00 uur. \oor de verkoop kan men zich op de dag zelf aanmelden op de ijs baan tussen 8:00 en 9:00 uur. Voor meer informatie: 0172-210620. Zevenhuizen - Op zaterdag 22 sep tember organiseert Tourclub Zeen- huizen '80 de Herfsttoer. De start- hjd voor de 30 kilometer is tussen 10 00 en 12:00 uur. Voor de 80 kilo- ïï>eJier 's de stai"ttijd tussen 9:00 en '0:00 uur. De startplaats zal zijn; aDe Roerdomp, aan de Twe- manspolder 12. De routes zijn uit- Voor meer informatie: 0180-632166 (na 18:00 uur) of "'!p://home. pi.net/~mey ster/ Benthuizen - Men kan de VBOK- jverkgroep Benthuizen, Moerkapel- e en Zevenhuizen financieel steu- Pnr door. sponsorloten van de LUs op één van de onderstaande adressen in te leveren. ri"e !ot®n z'ln welkom bij Rianne en r leijer aan de Van Leeuwen- oekweg 16 en Nannita Bij de aate aan de Croesink 11 te Bent huizen. Z"1 "nhuizen - De opbrengst van e collecte gehouden door het °ningin Wilhelmina Fonds bedi raagt ƒ7803.50. Alle gevers en collectanten worden edankt voor hun bijdrage. Door Karin Jongkind Waddinxveen - De vakanties zijn voorbij en alle scholen zijn weer begonnen. Ook de verkeersbriga diers zijn gestart met hun dagelijk se werk, het veilig laten overste ken van kinderen van en naar school. Vorige week vroeg de Stichting Verkeersbrigadiers met een lande lijke campagne aandacht voor de rol en de bevoegdheden van de verkeersbrigadiers. Zij deden dat door pamfletten uit te delen aan automobilisten, die van hen het stopteken kregen. Ook in onze regio werd de actie ondersteund door verschillende verkeersbriga diers. In Waddinxveen (Zuidpias) deelden de brigadiers van de Koningin Beatrixschool, de Kardi naal Alfrinkschool en de Dick Bru- naschool tussen acht en negen uur 's ochtends de pamfletten uit. Op een enkeling na, reageerde nage noeg iedereen positief op de actie. Verkeersbrigadiers Zuidpias De Zuidplas is een kinderrijke buurt en veel kinderen maken dagelijks gebruik van de drukke oversteekplaats op de Zuidplas- laan. Marjan Overdijk is verant woordelijk voor de coördinatie van de verkeersbrigadiers in de Zuidpias. "Onze groep bestaat dit schooljaar uit tweeëntwintig ver keersbrigadiers. Dit zijn allemaal ouders van de kinderen op de drie scholen in de Zuidpias. Door de grote groep is iedereen maar één keer per maand aan de beurt. Maar het enthousiasme van deze ouders is groot en bijna nie mand vindt het erg om een keer extra te 'brigadieren'. De verkeers brigadiers verdienen wat mij betreft een dikke pluim. In weer en wind dragen zij hun steentje bij aan de veiligheid van de kinderen." Belangrijke taak Verkeersbrigadiers nemen een bij zondere plaats in binnen het ver keer. In Nederland zijn meer dan vijfenvijftigduizend verkeersbriga diers actief, waarvan twintigdui zend kindereer vanaf tien jaar (groep acht). Deze jeugdverkeers- brigadiers werken altijd in combi natie met volwassen brigadiers. De taak van de verkeersbrigadier is om kinderen veilig te laten over steken op drukke wegen en knel punten in de nabijheid van scho- len. De veiligheid van de overste kende kinderen staat dus vóórop. Alle verkeersbrigadiers krijgen vóór zij hun werkzaamheden mogen uitvoeren een opleiding van de politie en hebben ook bepaalde bevoegdheden. Maar weinig mensen beseffen bij voorbeeld, dat het stopteken van een verkeersbrigadier even rechts geldig is als het stopteken van bij voorbeeld een politieagent. Wordt dit teken genegeerd door een auto mobilist, dan kan via de politie proces-verbaal opgemaakt wor den. De verkeersbrigadiers in Neder land zijn al vierenvijftig jaar lang kinderen behulpzaam bij het over steken. ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT! Corinne van Tienhoven, Anja Bergshoeff, Harma de Nijs, Anneke van Bruinessen, Yvet Rupcke en Marjan Overdijk deelden folders uit aan verraste automobilisten. Door Karin Heeren Regio - De gebeurtenissen in New York en Washington, waar vliegtui gen het World Trade Centre en een deel van het Pentagon hebben .geramd, hebben ook in onze regio de gemoederen bezig gehouden. De gemeenteraadsvergadering in de gemeente Zeverihuizen-Moerkapelle werd die fatale dinsdag uitgesteld tot maandag 17 september, andere vergaderingen werden afgelast of gingen juist in spoedzitting bijeen. Niet alleen tijdens officiële vergade ringen werd er gesproken over de ramp die de Verenigde Staten heeft getroffen: op straat, bij de super markt, bij de vele uitzendingen op de televisie, iedereen sprak over de gebeurtenissen, de emoties en de mogelijke gevolgen. Vrijdag 14 september, tijdens de dag van rouw, werd in heel Nederland halfstok gevlagd. Emotionele bijeen komsten tijdens de drie minuten stil te zullen velen lang bij blijven. Er wordt in de regio, in Nederland, Europa of waar ook ter wereld intens meegeleefd met de slachtof fers, de nabestaanden, de getuigen en de hulpverleners. Een inwoonster van Moerkapelle was op die fatale dinsdag heel dicht bij het rampgebied in Washington. Sylvia Bontenbal loopt stage in een hotel dat ligt op slechts vijf minuten loopafstand van het Witte Huis. Haar verbijstering was dan ook groot toen bekend werd dat het vliegtuig dat is neergestort in Pennsylvania in eerste instantie bedoeld was voor het Witte Huis. Sylvia loopt stage voor haar opleiding bij de MTRO, een opleiding in de toeristische sec tor. Voor deze opleiding heeft ze vier jaar hard geleerd en moest vervol gens zes maanden stage lopen in het buitenland. Met nog zeven andere leerlingen ging zij naar de Verenigde Staten. Groot was dan ook de schrik toen het dagen duurde eer zij de le- rling die in Manhattan stage loopt een levensteken kon geven. Gelukkig is dat contact inmiddels hersteld. Het gebeuren van vorige week heeft een groot gevoel van onveiligheid opgeroepen bij Sylvia Bontenbal. Haar eerste reactie is dan ook de wens om zo snel mogelijk weer terug naar Nederland te komen. Zij komt dan ook terug met de eerste gelegenheid die zich voordoet, mogelijk nog deze week. Zij hoopt dat de schoolleiding niet te zwaar gaat tillen aan de afgebroken stage. Ook de ouders van Sylvia, die eigen lijk in oktober een bezoekje zouden brengen aan hun dochter, kopen dat zij spoedig weer ongedeerd thuis komt.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1