Levendig 'Lagerhuisdebat' in Remonstrantse Kerk Waddinxvener loopt New York marathon Hart van Holland Kijk op internet!! Aankomst Sinterklaas in Waddinxveen Hobbymarkt Bingo voor senioren Jeugdbingo Schrijversavond Rode Kruis verkoop tentoonstelling Verkoping 24e jaargang^ nummer 948 114 november 2001Hsv Jjfelfïfö IlJ] (3(S www.hart-van-holland.nl www.eitens.nl CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. Toekomst bibliotheek THUISKAPPER NODIG?? Cheque voor Medisch Kinderdagverblijf Zuidpias Coniferen geven vorm aan de tuin Waddinxveen - Ook dit jaar komt! Sinterklaas op uitnodiging van de Ondernemers Vereniging naar Waddinxveen op zaterdag 17 november. Hij komt aan om 10.00 aan de Nesse waarna hij om 11.00 uur vertrek naar winkelcentrum de Zuidpias. Om 12.00 uur komt hij aan in winkelcentrum de Sniep en daarna is zijn route als volgt: |13.30 uur winkelcentrum Dorp- jstraat, 14.00 uur winkelcentrum SGroensvoorde, 14.30 winkelcen trum Kon. Wilhelminaplein, 15.00 [uur winkelcentrum Luifelbaan, 15.30 winkelcentrum Passage. TT ''/kj "?9000 Boskoop - Op vrijdag 16 en zater dag 17 november wordt in de bibli otheek een hobbymarkt gehouden. [Diverse hobbyisten zullen zich met [hun hobby presenteren en hun jproducten te koop aanbieden. Te Jzien zijn onder andere groendeco- jraties, zelfgemaakte kaarten, snij- pverk van papier, kartonnage, per- kamentwerk en postzegels, ledereen is welkom op vrijdag van 19.00 tot 20.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling seniorenwerk, organiseert op dins dag 20 november een bingoavond In het Anne Frankcentrum. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Deze activiteit is toegankelijk voor alle 55-plussers in Waddinxveen Waddmxveep - Stichting Wijkwerk de Zuidpias organiseert voor de jeugd van 8 tot en met 15 jaar op vrijdag 16 november een bingoa vond in Het Zuidhonk. Er worden 5 rondes, een superronde en een loterij gehouden. Aanvang 19.00 uur, zaal open 18.45 uur. Het duurt tot ongeveer 21.00 uur. Waddinxveen - Ook dit jaar vindt I samenwerking met de Leeskrin gen "Vrouwen van Nu" - NBvP, de Vrouwenraad, de bibliotheek en boekhandel Haasbeek de schrijver savond plaats op donderdag 22 november om 20.00 uur. Entree 7,50 n de voorverkoop in de bibliotheek, 's Avonds 10,00. Met als schrijver Kader Abdolah. Het werk van Abdolah geeft een ver-; slag van het gevecht met heimwee en vervreemding van een balling in een vreemd land. Zijn personages worden niet alleen geconfronteerd met twee verschillende landen, maar ook met twee manieren van leven. In een prachtige beeldende stijl schrijft Abdolah over hoe het is om als balling in een vreemde cultuur te moeten leven. Met zijn verhalen wil hij twee culturen nader tot elkaar brengen en geogra fische afstemden overbruggen. IWaddinxveen - Woensdag 21 novem ber houden het Welfarewerk en de I'lefooncirkels van het Rode Kruis naar jaarlijkse verkooptentoonstel ling in het Anne Frank Centrum aan het Jan van Bijnenpad. Alle artikelen ziin door de deelnemers zelf gemaakt. De opbrengst is voor de aanschaf van nieuwe materialen, iedereen is welkom, van 10.00 tot '2.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Door Karin Heeren Waddinxveen - "Welke waarden hebben wij in Waddinxveen? Gaat het om de economische waarde of zijn het de waarden van een dorpsgemeenschap?" Met deze vragen gaf pastor A. van der Helm het startsein voor het 'Lagerhuis debat', naar het voorbeeld van het populaire televisieprogramma Het Lagerhuis. Vertegenwoordigers van politieke partijen en maat schappelijke organisaties gingen met elkaar in debat over een aan tal stellingen. Het publiek werd gevraagd om actief te participeren en stelling te nemen. Gesprekslei der (de Paul Witteman van Wad dinxveen) van de avond was Joep Maurits en voor burgemeester Jonkman was ook een belangrijke taak weggelegd. Hij ging beoorde len wie de beste debater van de avond was. Vanuit een aantal kerken in Wad dinxveen is door Ds. C. de Jong en pastor A. van der Helm het initiatief genomen voor het Lagerhuisdebat. Pastor Van der Helm: "Kerken kun nen mensen bij elkaar brengen zodat zij hun visie kenbaar kunnen maken." Hij ging kort in op het feit dat de vertegenwoordigers van de PCW niet aanwezig waren bij het debat vanwege de Dankdag voor het gewas. Een bewuste keuze om juist op deze dag op inspirerende wijze met elkaar van gedachte te wisselen. De eerste stelling waarover in debat werd gegaan was van André Moons, Zoekt u een gebruikte auto? Kijk op: voorzitter van voetbalvereni ging WSE. Hij stelde dat een sportvereniging een goed pre ventiemiddel is tegen wange drag en geweld en daarmee het 1 publiek belang dient en dat daarom een sportvereniging professionele ondersteuning mag verwachten en een bijdra ge daarin van de lokale over heid. Tegenstanders van deze stelling brachten in dat sport verenigingen zich in eerste instantie moeten bezig houden met het organiseren van sport activiteiten en niet met mensen die zich niet aan de regels hou den. Bovendien werd inge bracht dat het juist met name op sportvelden is waar nogal eens wat agressie wordt opge roepen en is het niet automa tisch zo dat sport agressie tegengaat. Moons kreeg ook bijval. Het sociale karakter van sportverenigingen en de jt opvang van de jeugd zou als Éste platform kunnen fungeren. André Moons kreeg op het eind van het debat de titel 'beste debater' van burgemeester Jonkman, met als argument dat hij de politiek goed had ondervraagd en uiteindelijk een goede vertaalslag had gemaakt naar het uit te voeren beleid. Ook de andere stellingen leidden tot interessante discussies. Bijvoor beeld: het WVG-beleid en de invul ling die verschillende gemeenten daar aan geven leidt tot willekeur bij gemeenten; het ontbreken van gemeentelijk sportbeleid dat tot wil lekeur leidt; dat aan de realisatie van levensloopbestendige woningen en een moderne zorgvoorziening hoge re prioriteit gegeven dient te worden dan aan de realisatie van het winkel centrum; cultuur, kunst en welzijns- aandacht is essentieel voor maat schappij beleving en de invoering van het vak Levensbeschouwing op alle scholen waarbij respectvol omgaan met verschillen belangrijker is dan onderricht in het eigen gelijk. De heer Aad Koremans van Kreater had de stelling over cultuur en kunst ingebracht en hij vindt dat de poli tiek te weinig oog heeft voor culture le aspecten en het belang hiervan om 'compleet mens te zijn'. Hij vond hier het liberale standpunt tegen over zich dat het primair de ouders moeten zijn die een rol spel in de culturele vorming en kunstbeleving en dat dat niet van de overheid ver wacht mag worden. Ook de laatste stelling over de invoering van het vak levensbeschouwing vond dit argument tegenover zich. Uiteinde lijk blijken meningen dan toch dicht bij elkaar te liggen en zit er alleen verschil in inzicht over de uitvoering daarvan. Al met al een boeiend debat dat volgens de organisatie zeker voor herhaling vatbaar is. igio - De jaarlijkse verkoping van wouwenvereniging "Bidt en Werkt" r 's ,?®tercfag 17 november in "De Bron" in Benthuizen van 10.00 tof 'o-OO uur. Er zijn weer veel creatie- Vf' cadeautjes te koop, er worden Prachtige dingen verloot en u kunt 'recht voor zelfgemaakte pop- Penkleertjes. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Vijf jaar geleden stelde Quirien Groenendijk zich zelf een doel: in het jaar, dat ik 50 word loop ik de New York mara thon! Op zich opmerkelijk omdat de Waddinxvener tot dat moment nagenoeg niets aan sport had gedaan. Afgelopen juli werd hij 50. Hij hield zich aan zijn belofte en liep zondag 4 november de mara thon in 'the big appie'. Voorbereiding De New York-loop staat te boek als de 'marathon der marathons' en had voor velen dit jaar - vanwege de aanslagen op 11 september - een nóg grotere betekenis! Ook voor Quirien Groenendijk. Vijf dagen voor de marathon vertrok Quirien met zijn vrouw Elly naar New York. In de dagen voorafgaand aan de wedstrijd voelde hij zich meer toe rist dan dat hij bezig was met de voorbereiding op de hardloopwed strijd over 42,2 kilometer. "Dit was mijn derde marathon. In 1999 en 2000 liep ik de marathon van Rotter dam. De voorbereiding voor deze marathon verliep gelijk. Vanaf juli hield ik me aan het schema om op D-day helemaal fit te zijn. De laatste dagen vóór de wedstrijd waren dit keer echter heel anders. We waren nog nooit in New York geweest en hebben met volle teugen genoten van de sfeer van de stad. Bij dit genieten hoorden geen middagdut jes en aangepaste eetgewoonten. Mede hierdoor ben ik niet eens in ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANTI I de büürt van mij persoonlijke record van 4 uur en 14 minuten gekomen. Uiteindelijk finishte ik in een tijd van 4 uur en 39 minuten." Spektakel De New Yorkse autoriteiten hadden van de marathon van 2001 een nog groter spektakel gemaakt dan bij voorgaande edities. Alles stond dit jaar in het teken van de onderlinge verbondenheid. Sinds 11 september is de stad doordrongen van de leus 'United we stand!'. Speciaal voor de marathon, die kost wat kost door moest gaan van de overheid en de inwoners van New York, was de spreuk vorige week omgetoverd in 'Uni-. ted, we ran'. "Overal in de stad was hoor baar, zichtbaar én m voelbaar dat New York g sterk en veerkrachtig is," vertelt Quirien. "De buitenlandse lopers werden op een bijzondere manier welkom geheten. Op zaterdag was er speci aal voor hen een 'friendshipsrun'. Deze loop van 7 kilometer ging onder andere langs het gebouw van de Verenigde Naties. Hier werden de bui tenlanders toegespro ken door onder ande re de veelbesproken burgemeester van New York, Rudolph Giuliani en wedstrijd directeur Allan Stein- feld. De woorden die deze mannen spraken, maar ook de aanmoedigin gen van de mensen langs de kant en de (internatio nale) sfeer in de stad zorgden ervoor dat deze marathon een onvergetelijke indruk op mij achtergelaten heeft." i

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1