Kerst 2001 beleving bij jongeren in Waddinxveen n 2001 ters e Paddestoeln teboiten- en elflappen- 1 Oud* www.eitens.nl CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. ka; Zanef Goede voornemens voor het nieuwe jaar? jaargang nummer 953 19 december MOBIELE KAPPERS EN NAGELSTYLISTES AAN HUIS Zie onze advertentie elders in deze krant! Zoekt u een gebruikte auto? Kijk op: tfwderdatj 3 januari 2002 vindt de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie plaats J Jvoor inwoners, verenigingen en besturen, ondernemers en winkeliers uit Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. -Be receptie wordt gehouden in Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40 in Moerkapelle tussen 19.30 en 21.30 uur. W/ij hopen u hierbij graag te ontmoeten en 2002, een jaar van verwachte veranderingen officieel in te luiden! /Naast het uitwisselen van nieuwjaarswensen onder het genot van een hapjb en een drankje kunt u rekenen op een feestelijk programma. Naast de nieuwjaarstoespraken door burgemeester drs. J.D. Westendorp enj de voorzitter van de Ondernemerskring Zevenhuizen-Moerkapelle, dhr. A lamot zijn er optredens door viswijvenkoor Sootjevisch en de Zeven (Muzen. Speciaal voor deze gelegenheid heeft fotoclub Moerkapelle dejatfL idgéricht met haarjubileumfototentoonstelling. Het is een overzich^ew- toonstejljhg amateuHótografie. Lr 24e jaargang nummer 953 19 december Deze kerst-Hart van Holland is de laatste krant van 2001. In 2002 verschijnt de eerste krant op donderdag 3 januari. Het Hart van Holland wenst haar lezers fijne feestdagen en een gezond en gelukkig 2002! Waddinxveen - Op zaterdag 22 I december houdt speeltuinvere- jniging De Paddestoel de jaarlijk- I se kerstbingo. Er worden onge- [veer 10 rondjes bingo gespeeld. J Aanvang 20.00 uur, zaal open l om 19.30 uur. De bingo is voor [iedereen toegankelijk en de [entree is gratis. Waddinxveen - Vox Jubilans organiseert op zaterdag 29 december de jaarlijkse oliebol len- appelflappenverkoop. Met het bakken en verkopen van deze lekkernij hoopt het koor diverse activiteiten in het nieuwe jaar te financieren. Dè verkoop vindt plaats vanuit De Hoeksteen aan de Esdoornlaan 2 van 14.00 tot 16.00 uur. Bestellen kan via telefoon 0182- 610021/614708 fax 0182-636144 of per e-mail Info@voxjubi- lans.nl. "llïltfilSlir Zevenhuizen - Op 24 december h er een kerknachtdienst in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat 104. De dienst begint om 22.30 uur. Voorgan ger is dominee A. van der Wilt u't Capelle aan den IJssel. In deze dienst zingt het Interker kelijk Gospelkoor "El Jakim" onder leiding van Ben Kramer. Organist is Dick van der Poort. Zevenhuizen - Vrijdag 28 december wordt voor de laat ste keer dit jaar gekaart met en om oliebollen. Na 24.00 uur wordt afscheid genomen van de gulden. Alleen de kaart- klanten kunnen elk drankje contant met een losse gulden afrekenen. Door Karin .longkind Waddinxveen - Het is medio december 2001. Nog een kleine week voor we weer met z'n allen het kerstfeest en de jaarwisseling gaan vieren. Voor velen is de manier waarop ze de feestdagen doorbrengen een traditie op zich. Hoe beleven jongeren de donkere dagen rond kerst? Wij vroegen het aan zes meisjes van veertien en vijftien jaar, die op die leeftijd doorgaans druk zijn met school, vriendjes en vriendinnen, sport en hun uiterlijk. Wendy van Velzen (14), Angela de Heer (15), Iris van Stel (14), Barba ra de Valk (15), Lisette Boonstoppel (15) en Jessica de Knikker (14), allemaal leerlingen van het Coenecoopcollege en handballend bij Rowah, vertellen openhartig over hun kerstdagen. Wat vooral opvalt is dat ook voor hen de gezelligheid en familie centraal staan. Een enkeling ziet de kerst als een mooie gelegenheid om wat extra's te verdienen, sommigen bezoeken een musical of gaan uit eten, maar in het algemeen vieren deze jonge meiden kerstmis in huiselijke sfeer. Kerstdagen Voor geen van de meiden staat de religieuze achtergrond van kerstmis centraal. Toch heeft deze wel dege lijk een betekenis. Lisette en Angela: "De gedachte achter kerst en het kerstverhaal zijn wel mooi, maar we staan daar niet steeds bij stil. Op de basisschool krijg je daar ook veel meer van mee. Voor kerstliedjes, de adventskrans en het kerstverhaal wordt dan veel tijd ingeruimd. Zodra je op de middelbare school komt, gaat dat kerstgevoel een beetje weg." Opvallend is dat juist deze twee meiden met hun ouders en familie naar de nachtmis gaan. Angela zingt in het kerkkoor en moet ook optreden tijdens die nachtmis. "Heel speciaal is dat," vertelt ze, "Dat zou ik echt niet willen missen." De andere vier gingen wel naar de nachtmis toen ze nog jonger waren, maar gaan nu niet meer. Voor hen betekent het kerstfeest vooral gezel lig samenzijn met de familie, spellet jes doen en lekker eten. Bij Iris thuis liggen er cadeautjes onder de kerst boom. Wendy gaat eerste kerstdag "op verjaardagsbezoek en bij Jessica thuis kijken ze gezellig met z'n allen film. Lisette verheugt zich op een uitvoering van Aida op eerste kerst dag en Barbara werkt op die dag. Kerstbrunch en lootjes De zes meiden vieren ook op school kerst. Hoewel ze niet allemaal dezelf de richting volgen, hebben ze bijna allemaal op vrijdag 21 december' een kerstbrunch in de klas. Ook heeft het Coenecoopcollege een kerstfeest georganiseerd in een discotheek. Deelname hieraan is vrijblijvend en omdat er entree betaald moet wor den, voor de meeste meiden niet interessant. Met het handbalteam wordt ook kerst gevierd. Er zijn loot jes getrokken, cadeautjes gekocht en gedichten gemaakt. Regio - Het Coördinatiepunt Vrijwil- ligershulp Thuis is op zoek naar nieuwe vrijwilligers die tijd en ruimte hebben om eenmaal per week of veertien dagen een bezoek te brengen of activiteiten te onder nemen met mensen die een chroni sche ziekte of handicap hebben. Voor vrijwilligers is het bezoeken van iemand met een chronische ziekte of handicap vaak een prettige afwisse ling van de dagelijkse drukte. Het contact met degene die zij bezoeken kan boeiend en afwisselend zijn en het is leuk samen iets te onderne men. Maar het is ook een uitdaging! Je merkt dat door de vrijwilligers- hulp de vaste verzorger even ruimte en rust krijgt om op adem te komen. Bij iedere vrijwilliger wordt een hulp vraag gezocht die past bij datgene wat iemand te bieden heeft, want het is van belang dat vrijwilligers juist daar ingezet worden waar zij zelf ook plezier aan beleven. Het Coördinatiepunt Vrijwilligers- huip Thuis is een afdeling voor vrij willige thuishulp van De Vierstroom. Vrijwillige thuishulp is een waarde volle aanvulling op de professionele zorg. Dit biedt mensen met een chro nische ziekte of handicap én hun naasten de mogelijkheid activiteiten te ondernemen, waar zij anders niet toe komen. Als u belangstelling hebt voor dit vrijwilligerswerk kunt u op werkda gen tussen 9.00 en 12.30 uur bellen naar: 0182 594 623. Op andere tijden kunt u een berichtje achterlaten bij de Zorglijn: 0182 594 500. U wordt dan zo spoedig mogelijk teruggebeld (in de kerstweek zijn wij dicht) of bezoek www.handjehelpen.nl.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1