Vijf titels Rolling'90 op NK ff 1 m Sjoelen Donk Cl - Groeneweg Cl Flyers heren 1 delft onder spit tegen Divine Nesselande wint van lands kampioen Dames de Gouwe nemen afstand van onderste drie Aschwin van Zoest 2e op NK-e IFkLInFOmJS r ffs SPORT Hart van Holland 6 november 2002 ai NK,SHOW EN FORMATIERM 002 pagina 21 Rolschaatsen WÊMm? Het kwartet 'groot' met een nummer waarin 4 dames als Rambo's een beetje de macho" cultuur te kijk zetten werd door het publiek zeer goed ontvan gen. De uitslag was duidelijk: ook hier werd met een ruime voor sprong de titel binnengehaald. Gouda/Moerkapelle - Rolschaats- vereniging Rolling '90 organiseer de voor het eerst, onder auspiciën van de NRD, de Nederlands Kampi oenschappen voor show- en forma tierijden. De kampioenschappen vonden plaats in Gouda. De eerste titel werd behaald op het onderdeel 'kleine groep'. De 'cadet kleine groep' (onder de 14 jaar) zorgde voor de tweede titel; een derde plaats was wegge legd voor de 14 jeugdleden van Rol ling in deze categorie. Formatierijden bestaat nog niet zo lang in Nederland maar Rolling'90 nam een paar jaar geleden de uitda ging aan om ook dit onderdeel van de rolschaatssport onder de knie te krijgen. En de resultaten lieten niet lang op zich wachten. In 2002 wist dit zeer jonge team vijfde te worden op het EK, als debutant zesde te worden op het WK en als klap op de vuurpijl nu ook nog de Nationale titel binnen te halen! Het kwartet cadet was erg nerveus waardoor er hier en daar een paar kleine foutjes in het nummer zaten maar er werd toch een vierde plaats behaald, (foto Rolling '90) Als klap op de vuurpijl was het tijd voor de grote groepsnummers. Tij dens de Show van Rolling'90 was het muisstil. De rijder en rijdsters kre gen na afloop een staande ovatie van het publiek en zeer hoge cijfers van de jury. Er was nog één titel te behalen: showclub 2002. Ook deze titel kwam op naam van Rolling'90, die het jubi leumjaar straks zeer succesvol kan afsluiten en zich kan gaan voorbe reiden op het EK in Nancy, Frankrijk in 2003. Voetbal Waddinxveen - De stand aan kop van de Waddinxveense sjoelvereni ging ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Dick Dros 138.000; 2. Jan Kersbergen 137.300; 3. André van Gemeren 136.067; 4. Tine Lutgen- dorff 135.800; 5. W. Slingerland jr. 134.433; 6. Frans Bouwmeester 133.150; 7. Kees Kuypers 132.833; 8. CorFaay 132.333. Klasse B: 1. Pascal van Gils 129.200; 2. Teus Visser 127.550; 3. Adrie Faas 127.300; 4. Henk van Beek 126.767; 5. Peter van Leeuwen 126.200. Klasse C: 1. Bas Koppenaal 119.833; 2. M. Renesse 118.250; 3. Cor van Herk 117.650; 4. Dirk Faas 117.533; 5. C. Slingerand 116.867. Klasse D: 1. Cor van Gils 109.967; 2. Sjaan Faay 109.867; 3. Marius Kers bergen 109.800; 4. J. Garlich 108.400; 5. A.L. Warmelink 107.950. Basketbal Waddinxveen - Heren 1 kon de eer ste thuiswedstrijd tegen koploper Divine uit Rotterdam niet omzetten in winst. Dames 1 verloor in Utrecht na verlenging van Cange- roes. Heren 1 speelde een goede wed strijd tegen de ongeslagen koploper Divine. Vooral in de eerste twee periodes was het beste spel van Flyers te zien. De gastheren gingen vlot van start en door regel matig te scoren werd deze periode afgesloten met een 20-13 voor sprong. De tweede periode hetzelfde beeld tot de vijfde minuut, toen kon men zien dat de gasten niet voor niets nog ongeslagen waren. In een paar minuten tijd werd de voor sprong van Flyers (26-1-5) omgebo gen in een achterstand (26-30). Uit eindelijk werd de ruststand (via 11- '9) 31-32. De derde periode echter need de Waddinxveense heren de nas om. Ook hierin ging het een aan tal minuten minder met Flyers en de gasten stoomden via 13-24 naar een grotere voorsprong. In de vierde Periode was de tegenstand van Fly- ers gebroken en kon Divine gerouti- 7*? wedstrijd uitspelen. Uitslag aa-74. Topscoorder: Wim Koole met 11 punten. Dames 1 ging op bezoek bij Cange- roes in Utrecht. Inzet was de tweede Plaats in de competitie. Flyers egon uitstekend en na twee perio des was er geen vuiltje aan de lucht, 'a (-10 en 8-14 konden de Waddinx veense dames met een 15-24 voor sprong gaan rusten. Dramatisch was echter de derde periode. Flyers was de draad volledig kwijt en Cange- roes profiteerde daar optimaal van. Daar waar de gasten niet scoorden, deed de thuisploeg dit wel (19-8) en de voorsprong verdween als sneeuw voor de zon. In de vierde periode werd het uiterst spannend. Om en om werd er gescoord. In de negende minuut kwam de thuisploeg via een driepunter op een voorsprong van 43-40 en leek verlies onafwendbaar, maar met heel goed verdedigen en via drie vrije worpen van Nicole Brand kwam de eindstand 43-43 op het bord. Verlengen dus. Hierin begon Cangeroés met een driepun ter en bleef Flyers hierna achter de feiten aan lopen en kon ook de kracht niet meer opbrengen. Uitslag 52-45. Topscoorder: Anita van Unen met 10 punten. Jongens kadetten 1 was in de eerste en vierde periode niet bij de les en dat kostte bijna de overwinning. Uit slag 62-58. Topscoorder: Reinier Goddijn met 15 punten. Meisjes Kadetten 1 gaat per wed strijd beter spelen. Dat ondervond ook BV Krimpen: 48-23. Topscoor der: Sedira de Jong met 15 punten. Vrijdagavond 8 november om 21.00 uur in de Duikelaar Heren 2 tegen Dunkinn. Om 19.00 uur speelt Jon gens kadetten 1 tegen Westland Stars. Zaterdag 9 november om 19.00 uur ook in de Duikelaar Heren 1 tegen Rotterdam Basketbal. Gouda/Zevenhuizen - Het Cl-elftal van Groeneweg speelde zaterdag in Gouda tegen Donk. De opstelling was verassend; Walter was hersteld van een blessure en Peter van der Heijden werd rechterspits. De wed strijd begon met een fel aanvallend Groeneweg, dat zich diverse kansen creëerde voor het doel van Donk. Maar de keeper van Donk stond zijn mannetje. Barry en Ardie stoorden goed op het middenveld en als de tegenstander toch gevaarlijk dicht bij het doel van Groeneweg kwam dan stond Maurijn Duijndam klaar op die aanyallen te onderscheppen. Dit gold overigens ook voor de links en rechtsback Maurice en Sven. Als laatste man was het Kevin die alle gaten dicht liep en de bal naar voren schopte. Er waren diverse vrije schoppen die werden gehouden door de keeper van Donk, ook Wal ter kreeg een paar vrije schoppen te Zwemmen Boskoop - Afgelopen zaterdag moest de Boskoper Aschwin van Zoest aan treden met zijn ploeg van LZ 1886 op de Nederlanse Kampioenschappen Estafette die in Dordrecht plaatsvon den. Aschwin en zijn ploeg waren ingeschreven op de minioren, dat wil zeggen uit het jaar 1991. Er waren drie estafette afstanden. Allereerst de 4 x 50 meter school slag. Er gold een één startregel, wat inhoud dat bij een valse start de ploeg gelijk gediskwalifiseerd is. Met volle overgave werd er gezwommen wat resulteerde in een derde plaats met een tijd van 2.52.91. Aangezien er uit heel Nederland 16 ploegen per onderdeel startten was dit een goed begin. De tweede afstand werd de 4 x 50 meter wisselslag. De laatste per soon van LZ 1886 tikte als eerste aan in een tijd van 2.28.04. Het derde onderdeel de 4 x 50 meter vrije slag ging om het sprintervermogen vanaf de start tot het einde. Lang waren de jongens in duel met nog drie andere ploegen. Pas bij de laatste wissel namen ze afstand. Helaas konden ze het net niet trekken tot de finish. Het scheelde maar een 0.20 seconde van de eerste. Aschwin zette een per soonlijk record neer op de 50 meter met een officiële tijd van 33.51. Net geen nieuw clubrecord. Over alle drie de afstanden eindigde de ploeg als 2e in het klassement. Volleybal verwerken. De ruststand was 0-0 na een vrij harde maar sportieve helft. In de tweede helft ging Groeneweg nog feller in de aanval. Dit duurde ongeveer tien minuten, toen was het Donk dat in de aanval ging. Onge veer tien minuten voor het eindsig naal was er een aanval van Groene weg; Kevin schoot de bal met een schitterende boog over de keeper: 0- 1. Deze stand was terecht. Nog geen vijf minuten later kwam Jermaine van rechts met een voorzet, die werd door Barry ontvangen en draaide om zijn as heen en schoot in het doel ven de tegenstander zodat het 0-2 stond. Het spel werd harder en er waren aan beide zijde overtre dingen die aan de zijde van Groene weg meer gezien werden dan aan de zijde van Donk. Ook floot de scheidsrechter bijna tien minuten later. In die extra tijd werd het uit eindelijk 1-2. Het team van ORTEC.Nesselande speelde afgelopen zondag in eigen huis tegen de regerend landskampi oen en supercupwinnaar vc Omni- world uit Almere. In een goed bezochte wedstrijd wisten de ORTEC.Nesselande spelers hun aspi ratie voor dit seizoen kenbaar te maken. Na verlies van de eerste set werden de daarop volgende sets gewonnen. Via de setstanden 20-25, 25-18, 25-20 en 25-21 werd de 3-1 overwinning een feit. Voor Nesselande een prachtige over winning, die de spelers zal sterken voor de komende wedstrijden. Woensdag 6 november speelt Nesse lande in Apeldoorn tegen bekerwin naar PZ/Dynamo. Vrijdag 8 en zater dag 9 november staan de Europa cupwedstrijden tegen het Bosnische Sinpos uit Sarajewo op het program ma. Deze beide wedstrijden worden jn het Topsportcentrum Stad Roter- dam Verzekeringen gespeeld. Aan vang 20.00 uur. Waterpolo Waddinxveen/Boskoop - De bond- steams van de Gouwe speelden zaterdag uitwedstrijden. Dames 1 won in Leiden van LZ 1886 en aan gezien de concurrenten (Branden burg en T&R Heidelberg) voor de derde plaats verloren, deden de Waddinxveensen goede zaken en staan nu stevig op de derde plaats. Heren 1 verloor in Hengelo met 13- 5 van HZC-Weusthag. Dames 1 Het eerste damesteam deed goede zaken. Zelf won de ploeg van trai ner/coach Jim van Es met 9-13 van 1.7.1886 en omdat de directe concur renten, te weten Brandenburg en T&R Heidelberg, beiden verloren, staan de Waddinxveensen nu vier punten los van deze ploegen. Alhoe wel de Gouwe duidelijk de betere ploeg was, kwam de overwinning tegen LZ 1886, in eerste instantie, toch niet gemakkelijk tot stand. Aan vankelijk nam dames 1 een 1-5 voor sprong, doch eind eerste periode was de stand 4-5. In de tweede peri ode namen de dames definitief afstand; halverwege was de stand 5- 10. Die marge werd in de derde peri ode geconsolideerd, zodat de dames met een stand van 7-12 de vierde periode ingingen. Hierin kreeg ook de 15-jarige Niki Hukker uit meisjes A een kans om op dit niveau te spe len en dat deed ze voortreffelijk. LZ bepaalde, uit een viermeter, de eind stand op 9-13. Voor Van Uden-De Gouwe scoorden Karen Weerd 4x, Mirjam Overdam, Petra Meerdink en Natascha Baatje 2x, Brenda Hogen- boom, Erica de Jong en Sandra Berc- kenkamp lx. Heren 1 De heren van mochten afreizen naar Hengelo voor de confrontatie met HZC-Weusthag. De ploeg van trai ner/coach Anton Heiden moest het doen zonder de geblesseerden, Mark Mommers en Bobby Huikesho- ven. De heren werden in de beginfa se overrompeld en verloren bijna ieder individueel duel, met als gevolg een 4-0 achterstand. In de tweede periode konden de heren, ondanks een groot aantal overtal- situaties, geen doelpunt maken. Pas in de derde periode wist Remko Overdam 11-1 te scoren. In de derde en vierde periode konden de heren nog iets terug doen, maar het krachtsverschil tussen beide ploe gen was te groot om echt serieus gevaar te kweken. Jaco de Jong (3x) en Peter Bergenhenegouwen moch ten de eindstand bepalen op 13-5. Een teleurstellend verlies voor de heren, die misschien op korte ter mijn weer kunnen beschikken over de geblesseerde spelers. Zaterdag speelt de Gouwe thuiswed strijden. Dames 2 en heren 2 spelen tegen ZWV-Nereus uit Zaandam. Om 18.00 uur opent heren 2 de sessie en om 18.45 uur is dames 2 aan de beurt. Verder speelt dames 1 om 21.00 een bekerwedstrijd (kwartfina le) tegen PSV uit Eindhoven. De wed strijd van heren 1 tegen Lumio het Ravijn is uitgesteld naar zaterdag 14 december 18.00 uur.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 21