Prijswinnaars 'Dream of Peace' dingen mee naar internationale prijs 7 Open Huis in de Hoeksteen Keifestival De Gouwe Show Sluiting postkantoor Waddinxveen Ledenvergadering Passage Bingo in de Boog Voorlichtingsavond voor tieners over alcohol en drugs Bingo voor senioren "Islam in het licht van de Bijbel" Sing In in Kruiskerk Bingo voor kinderen in de Boog pagina 16 Hart van Holland 13 november 2002 WAL>LH NX VEEN/BOS KnnT Door Karin Heeren Waddinxveen/ Zevenhuizen-Moer- kapelle - Tekeningen van vrede, dat is het thema geweest in de groepen zeven en acht van de Prins Willem Alexanderschool aan de Wingerd. Gedachten over vrede zijn opgetekend en ingekleurd en daarmee deden de leerlingen mee asm een internationale wedstrijd van de Lionsclub. De Lionsclub Zevenhuizen- Moerkapelle heeft het mee doen aan het project 'Dream of Peace' mogelijk gemaakt voor deze school en René Weijers, Ginus Aal- derink en Pieter Spelt, allen van de Lionsclub Zevenhuizen-Moerkapel- le, kwamen de tekeningen beoorde len en de winnaars selecteren. Het was een moeilijke keuze omdat wel duidelijk werd dat alle leerlingen zich serieus met het thema hadden bezig gehouden. Er waren de schit terendste tekeningen over dromen van vrede. De opdracht was geweest dat er niet teveel traditionele vre destekens gebruikt moesten wor den. De keuze is uiteindelijk gevallen op de tekening van Maartje uit groep zeven en van Joost uit groep acht. Alle tekeningen komen zaterdag te hangen in La Baraque in Zevenhui zen, waar zij tijdens de Boelhuisvei- ling van de Lionsclub nogmaals te bezichtigen zijn. Van de tekeningen van Maartje en Joost hangen er ech- ter kopieën omdat hun originele werk inmiddels is opgestuurd naar een districtskantoor van de Lions club en uiteindelijk naar de Verenig de Staten om daar mee te doen aan de internationale wedstrijd. De Lionsclub International organiseert dit jaar een dergelijke wedstrijd voor de derde keer. Het doel is om kinderen te laten nadenken over het thema vrede. In de klas is dit thema dan ook uit gebreid aan de orde geweest. "Wat is vrede?" en "Wat kan je bedenken over vrede?" zijn vragen die de kin deren hebben beantwoord in hun tekening, die stuk voor stuk hun eigen visie op 'dromen voor vrede' hebben weergegeven. Waddinxveen - De lectuurcommissie IZB (Inwendige Zendingsbond) van de Nederlands Hervormde kerk en de stichting Goedwerk houden zater dag 16 november open huis in de Hoeksteen aan de Esdoornlaan 2. Van 10.00 tot 15.00 uur staat er een uitgebreide boekentafel en een tafel koffie, thee en suiker en met artike- KERKDIENSTEN - 17 november Waddinxveen R.K. kerk St. Victor 9.30 uur Eucha ristieviering. R.K. kerk Ontmoetingskerk 11.15 uur Woord Communieviering. Geref, kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bon- gers. Herv. Kerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Herv. Conf. De Rank 10.00 uur ds M.A. Bos; 18.30 uur Dienst. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooij donk. Geref. kerk 9.30 uur drs. W. v. Her wijnen 18.30 uur ds. J.A. van Hooij donk. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Lees- diensten. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds G.H. Baudet Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D Wijker. Benthuizen Geref. Gem. 9.30 uur ds. Paul; 18.00 uur Leesdienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden Holland (HAP MH), Jan van Beau- montstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. len gemaakt in ontwikkelingslanden zoals sieraden, speelgoed en leder waren. Verder wordt medewerking verleen door vrouwenvereniging Maria Mar- the met handwerken; de V.B.O.K. en de Bond tegen het vloeken. Stichting Kinderhulp Roemenië houdt voor kinderen van een basis school die men timmeren en naailes wil geven een inzameling om materi aal als hamers, schroevendraaiers, nijptangen enz. en voor meisjes lap- penstof, garen, knopen, band, ritsen noem maar op bijeen te verkrijgen. Als de ouders inkopen doen is er voor de kinderen een knutselhoek. Waddinxveen - Bij het Coenecoop College staat donderdag avond 14 november in het kader van de kei- week een zeer groot festival gepland. Vanaf 19.00 uur zijn leerlin gen welkom in de grote sporthal de Dreef. Hier zal een 'megastage (140 m2), met vet geluid en een overwel digende lichtshow' klaar staan voor de bezoekers. De zaal is met 1000 bezoekers volledig uitverkocht. Óp deze avond staat een aantal gevariëreerde acts gepland. Zaphod (drum bass) en Fusz (meest hoe kige rockband van Nederland) komen een optreden verzorgen. De bands geven overigens diezelfde dag gratis een muziekworkshop aan geïnteresseerde leerlingen. Naast deze bands zijn er nog vele andere acts te zien op het podium die avond. Zo mogen de zes deelnemers van de starmaker workshop ook hun kunsten vertonen voor een volle zaal. De avond zal worden afgeslo ten door Menno Barreveld van Yorin FM. Een deel van de opbrengst van dit festival gaat naar het goede doel "spieren voor spieren". De leerlingen kunnen overigens de volgende morgen niet uitslapen, want de volgenden ochtend moeten ze schaatsen voor spieren. Waddinxveen - In sporthal Groens- waard heeft Kleindierensportvereni- ging Midden Holland voor de 10e maal "De Gouwe Show" georgani seerd. Vrijdagavond 8 november opende wethouder van de Torre de tentoonstelling, die door velen werd bezocht. Ruim 500 dieren werden geëxposeerd uit de hele regio. Konij nen van Vlaamse Reus tot Kleurd- werg en satijn (met bijzondere haar- structuur). Vele kippen van groot (Mechels Hoen, die je niet zoveel ziet) tot dwerghoender (Drentse Kriel) die zelfs een "uitmuntend" behaalde. Ook kippen met aparte veerstructuur zoals Chabo Krulver- derig of zijdehoen. Hele mooie een den zoals Bahama pijlstaart en ver schillende sierduiven zoals de Oud hollandse kapucijn. Volop aanwezig kleine knagers waaronder een Sia mese Gerbil (woenstijnrat) een champagnekleurige kleurmuis en een pearl kleurige Russische Dwerg hamster. -De prijzen zijn alsvolg ver deeld: fraaiste konijnen, grote ras sen, Vlaamse Reus - J.M. Hertog Reeuwijk; midden rassen, Belgische haas - P. Smaal; bijzondere haar- structuur satijn - P. Verleun Bos koop; kleine rassen; klein zilver - L.R. van Rijssel; dwergrassen, kleurdwerg comb. v.d. Hoven; kleur muis - comb, van Dorp Waddinx veen; gerbil - Riana van Dorp Wad dinxveen; fraaiste Russische dwerg hamster - comb, van Dorp; grote hoender Holl.ras Ned. Baard kuif- hoen - Chr. Sentel Zoetermeer; bui tenlands ras - Paul Verkerk Bos koop; dwerghoender holl. Ras: drentse kriel - W.J. Bouma; fraaiste doffer, Voorburgse Schilkropper - W. Noordam; fraaiste duif ned. Hoog vlieger D. v. Gemeren Boskoop; gedomesticeerde watervogel kwa ker - L.G.M. v.d. Krogt Nieuwerbrug; oorspronkelijke watervogel Bahama pijlstaart C. Schipper Waddinxveen; oorspronkelijke duif; diamantduif - J.M. van Dorp Waddinxveen. De lotnummers die zijn gevallen: 900; 830; 655; 1633; 1570; 1096; 1192; 457; 68; 870; 1197; 1309; 1404; 1929; 888; 856; 1887; 1667; 1940; 931; 1954; 1871; 877; 893; 371. Voor inlichtingen: 0182-614136. Waddinxveen - Naar aanleiding van vragen in de gemeenteraad en bezorgdheid aan de kant van B&W heeft er op 4 november een gesprek plaatsgevonden tussen een vertegenwoordiger van Post kantoren B.V. en wethouder ing. H. Barth. In het gesprek heeft Post kantoren B.V. een nadere uitleg gegeven over de toekomstplannen voor Waddinxveen. Postkantoren B.V. heeft verklaard dat de veranderingen in de wijze waarop zij haar producten- en dienstverleningsassortiment levert, vooral is ingegeven door de techno logische veranderingen in het geld verkeer en in mindere mate door die in het postverkeer. Steeds minder mensen bezoeken de postkantoren voor geldhandelingen; op steeds meer andere punten zijn geldhande lingen te regelen (overpinnen van geld in winkels, internet). De exploi tatie van eigen gebouwen is hier door niet meer rendabel. Postwet Om toch aan de juridische vereisten te kunnen voldoen van de Postwet en de dienstverlening op peil te hou den, heeft Postkantoren B.V. het "Postvestigingenplan 2001-2005" opgesteld. Dit plan is vorig jaar goedgekeurd door de Tweede Kamer. In dit plan wordt enerzijds het aantal verkooppunten waar het basisassortiment wordt aangebo den, vergroot. Anderzijds wordt het meer gespecialiseerde aanbod van met name geldhandelingen gecen traliseerd in de zogenaamde city vestigingen. De OPTA is benoemd tot toezichthouder; deze heeft na een eerste toetsing het plan behou dens enkele punten in zijn alge meenheid goedgekeurd. Postagentschap Nieuwe Stijl De handelingen in een postkantoor betreffen geldzaken, postzaken en gemaks- en regelassortiment. Post kantoren B.V. heeft ons verzekerd dat het volledige assortiment van het huidige postkantoor aan de Kerkweg-Oost in de toekomst aange boden blijft worden op een andere lokatie, in een zgn. Postagentschap Nieuwe Stijl. Daarnaast komen er binnen Waddinxveen minimaal twee Servicepunten, waarin het basisas sortiment wordt aangeboden. De onderhandelingen over een nieuw verkooppunt in de Zuidpias zijn gaande. De dichtstbijzijnde city vestiging komt in Gouda. Niveau dienstverlening ongewijzigd Postkantoren B.V. heeft het college nadrukkelijk verzekerd dat het niveau en de omvang van de dienst verlening ongewijzigd blijft. Het col lege blijft alert teneinde het niveau van dienstverlening gehandhaafd te houden voor onze gemeente. Waddinxveen - De Christelijke Maatschappelijke Vrouwenbewe ging Passage afdeling Waddinx veen houdt een ledenvergadering op woensdag 20 november in de Hoeksteen aan de Esdoornlaan 2. Er komt iemand van de Vrouwen raad Waddinxveen verteilen over de opzet en het doel hiérvan. Mevrouw van den Dool-van Lagen, die met haar man en gezin als zen deling zijn uitgezonden naar Osh in Kyrgyzstan vertelt over haar leven en werk daar. Gasten zijn van harte welkom, zij betalen 2,30. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt vrijdag 15 novem ber een bingoavond gehouden. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. leder een is welkom aan de C. Huygen- slaan 2. Boskoop - De Tunnel houdt, in samenwerking met het Praathuis, een interactieve informatieavond over alcohol en drugs op donder dag 14 november. Het doei van de avond is om jon geren op de hoogte te brengen van eventuele gevolgen van het gebruik van alcohol en drugs. Het is niet de bedoeling om het gebruik ervan te verbieden of aan te moedigen, maar om aan te geven wat alcohol en drugs met je kan doen. Het preventieteam van Stichting Parnassia heeft hiervoor mede werkers in dienst, die deze voor lichtingsavonden verzorgen. Samen met de jongerenwerkers en jongeren uit Boskoop wordt het donderdagavond een interactieve avond. Alle jongeren vanaf 12 jaar worden uitgenodigd in jongeren centrum de Tunnel. De avond begint om 19.30 uur. Voor ouders wordt een aparte avond georgani seerd. Voor meer informatie: 06- 28268207. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling Seniorenwerk, houdt dinsdag 19 november een bingoavond in het Anne Frank-activiteitencentrum De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur Deze activiteit is toegankelijk voor alle 55-plussers in Waddinxveen. Waddinxveen - Eliy Bezemer spreekt woensdag 27 november bij de Open Cirkel over het onder werp "Islam in het licht van de Bij bel". Eliy Bezemer heeft drie jaar in Israël gewoond en heeft daar evangelisatiewerk verricht onder de joden. Op dit moment houdt zij lezingen over de Islam en geeft zij les op scholen. Binnenkort gaat zij werken voor Christenen voor lsra; ël. De Open Cirkel is woensdag 2" november in het Anker (achter de Brugkerk, Kerkweg 232. De deuren zijn vanaf 20:00 uur geopend. Het programma start om 20:15 uur. Iedereen is welkom. Waddinxveen - In de Kruiskerk aan de Passage wordt zaterdag 16 november een Sing In gehouden. Het zingen gebeurt onder begelei ding van een begeleidingsband. Ook is er plaats voor een bijbelle zing en een muzikaal intermezzo. Iedereen is welkom. De avond begint om 19.30 uur. Na afloop staat de koffie klaar. De toegang ts vrij. Voor meer informatie: kijk op www.kruiskerk.nl/singin. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog wordt woensdag -u november een kinderbingo geb('l'j den. De zaal gaat open om 13-» uur, de bingo begint om 14.00 uur Er wordt geen entreegeld geheven. Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn van harte welkom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 16