"In 55 jaar geven en nemen, nooit ruzie" Voorlichting over 'zelfbeschadiging bij borderline' Kerstmarkt vakantie Films in Kreater Sinterklaas bij de Paddestoel Vakantieopvang in de kerst- Sjoelen Echtpaar Hertog: Najaarsverkoop Rode Kruis Schilderijen Lucia Ernst bij Vierstroom Jeugddienst met koor Molenhuisnieuws DV-us bij de Schuilplaats Mantelzorgcafé REGIO Hart van Holland 13 november 2002 pagina 19 Onor Frits Bromberg Moerkapelle - "Als je maar met je tengels van haar afblijft." Alleen onder die voorwaarde mocht de thans 82-jarige W. Hertog in 1943 mejuffrouw M. Sleeuwenhoek 'een dagje lenen'. De vraag of de jonge Hertog zich iets heeft aangetrok ken van die verbiedenis, beant woordt hij nu met een glimlachje. Het zal wel goed zijn gekomen, want op 11 november 1947 trouw den ze; precies 55 jaar geleden. De heer en mevrouw Hertog kre gen vijf kinderen en negen kleinkinderen, tezamen goed voor een familie van 78 leden. "Die kwamen afgelopen zaterdag alle maal tijdens een reünie bijeen en ik kende ze allemaal nog, met naam en toenaam. Nee, als een kleinkind jarig is, weet ik precies wie ik het cadeautje moet geven. Daar heb ik m'n vrouw niet voor nodig." Mevrouw Hertog, nog steeds een parmantige verschijning van 77, laat het stofzuigen graag over aan haar man, maar staat wel dagelijks in de keuken. Aan haar man heeft ze geen moeilijke: "Ik eet alles". Maar of alles ook lekker is? Neen. "Knolletjes", noteert Hertog. "Ik eet liever geen knolletjes, koolraap dus. Vooral niet in de winter, want dan zijn ze zo taai." Mevrouw Hertog hoort dit onbewogen aan. "Een huwelijk is geven en nemen", heeft zij ervaren. En als er knolletjes op het menu staan, dan worden knolletjes gege ten. Trouwens, hij eet toch alles op." Beide echtelieden lopen en fietsen graag, maar wel met een hulpmotor tje 'bij tegenwind' en verder nemen ze het leven, zoals dat tegenwoordig wordt geleefd. Hertog: "Al vind ik de gemeenschap van nu, vergeleken bij die van vroeger agressiever en meer egoïstisch. Vroeger droegen de buren de baar, als iemand was over leden. Nu is dat allemaal geregeld." Het echtpaar Hertog is Nederlands Hervormd, maar ziet de laatste jaren af van kerkbezoek. Ze weten langza merhand wel, wat de dominee te vertellen heeft en televisie is er óók, zij het achter gesloten deurtjes. En een borreltje? 'Eiken dag één glaa- sjen'. Met de toevoeging van Hertog: "En op zondag wel twéé". Samen. Mevrouw Hertog bevestigt het gezegde: "Een matig mens is zijn vrijheid waard". Zoals is bewezen. Afgelopen woensdag ontving het echtpaar Hertog burgemeester drs. J.D. Westendorp met echtgenote. En de gebruikelijke mand. Afgelopen woensdag ontving het echtpaar Hertog burgemeester drs. J.D. Westendorp met echtgenote. En de gebruikelijke mand. Gouda - De RIAGG Midden-Hol land, de Robert-FIeury Stichting en de Stichting Labyrint/In Perspec tief organiseren gezamenlijk een voorlichtingsavond over 'zelfbe schadiging bij borderline'op dins dag 19 november. Deze avond staat in een reeks van voorlichtingsavonden over de bor derline stoornis, die tot nu toe door veel mensen werd bezocht. Ook deze avond zal in het kader van bor derline worden georganiseerd, maar ook mensen die op een andere manier met zelfbeschadiging te maken hebben, worden van harte Waddinxveen - De kinderfilm Shrek draait op woensdag 20 november vanaf 13.30 uur in Kreater. De toe gang bedraagt 2,-. Er leefde eens, in een afgelegen moe ras, het knoestige monster Shrek. Eijn aangename bestaan als alleen staand monster wordt ruw ver stoord door de komst van een groot aantal vervelende sprookjesfiguren. Dan zitten er opeens blinde muizen 1,1 zijn eten, ligt er een grote boze Wo'f in zijn bed en nog veel meer ellende. Dat alles wordt veroorzaakt door de gemene Lord Farquaad die den allen heeft verbannen uit zijn koninkrijk. Vrijdag 22 november draait om 20.00 [jur de film Captain Corelli's mando- 'ln- Een film van John Madden met ander andere Nicolas Cage, John Waddinxveen - Sinterklaas komt [voensdag 27 november bij de Pad destoel langs. Om 13.00 uur gaat de zaal ope, en het feest duurt van '430 tot 15.30 uur. Sinterklaas komt voor alle kinderen van 3 tot en met 9 laar die lid zijn van de Paddestoel. Aanmelden kan bij Marjo van Leeu- Wen' telefoon 611650, voor 14 november. Rommelmarkt "et is mogelijk om een tafel te reser veren voor de rommelmarkt die 25 Januari bij de Paddestoel wordt gehouden. Voor meer informatie: uitgenodigd te komen. Tijdens de avond zal een aantal men sen een bijdrage leveren, namelijk een ervaringsdeskundige, een soci aal psychiatrisch verpleegkundige, een familielid van iemand met een borderline stoornis en een inhouds- deskundige die een inleiding zal hou den over het onderwerp. Daarnaast zal een video worden bekeken. Na de pauze vindt een forumdiscussie plaats en is er ruimte voor het stel len van vragen. Voor de avond is een breed publiek uitgenodigd: cliënten, familieleden, Hurt en Irene Papas. De toegang bedraagt 5,-, pas 65+/cjp 4,-. De idyllische schoonheid van het Griekse Cephallonia wordt ruw ver stoord door de invasie van Italiaan se soldaten op het eens zo rustige eiland. Kapitein Antonio Morelli is een onverwoestbaar joviaal type met een passie voor de mandoline. In eerste instantie vervreemdt hij zich van de dorpelingen, waaronder Pelagia, de dochter van de dorps dokter. Pelagia, een vrouw met een sterke wil en een goede opleiding, is aanvankelijk voor het hoofd gesto ten door het gedrag van de Italiaan se officier, maar wordt allengs toch gevoelig voor zijn charmes. De fraaie omgeving en de levenslust Reserveringen is mogelijk bij Krea ter, Kerkstraat 13, telefoon 0182- 614422. 617669 of 614715. 3d-kaarten maken Tijdens de kindermiddag (iedere woensdag van 13.30 tot 15.00 uur) is er vanaf heden gelegenheid om 3d- kaarten te maken. Dit is voor alle kinderen vanaf 9 jaar. De entree bedraagt 0.60 voor leden, niet-leden betalen 0.80. Aanmelden: 611650. Hobby- en cadeaumarkt Zaterdag 23 november wordt van 10.00 tot 16.00 uur een hobby- en cadeaumarkt gehouden. hulpverleners en andere naastbet rokkenen. De avond begint om 20.00 uur (zaal open vanaf 19.45 uur) en duurt tot ongeveer 22.00 uur. De toe gang is vrij. De avond wordt gehou den in 't Brandpunt aan de Turf markt 58. Aanmelden vooraf is niet nodig. Voor meer informatie: 0182- 516422, e-mail: j.leerlooijer@riagg- middenholland.nl. Waddinxveen - Na een onderbreking van enige jaren organiseert de Remonstrantse kerk een kerstmarkt in het uit 1834 daterende historische gebouw aan de Zuidkade. Deze kerstmarkt wordt gehouden op vrij dag 29 november van 15.00 tot 22.00 uur en zaterdag 30 november van 10.00 tot 17.00 uur. De netto opbrengst is bestemd voor de kerk restauratie. Het interieur van de kerk wordt gedecoreerd met bloemen en kerst versieringen. Op deze kerstmarkt wordt keramiek, sieraden, zilveren sieraden, een uit gebreide collectie boeken voor Waddinxveen - Het Gastouderbureau Waddinxveen e.o. is in samenwer king met de Stichting Waddinxveen- se Peuterspeelzalen (S.W.P.) in de herfstvakantie gestart met een nieu we vorm van kinderopvang, namelijk de vakantieopvang van kinderen die de basisschool bezoeken, dat wil zeggen van 4 tot 12 jaar. Gezien de positieve reacties op dit aanbod, hebben de samenwerkende Wad- dinxveense instellingen besloten om in de komende kerstvakantie opnieuw vakantieopvang te organi seren. De vakantieopvang wordt een feest voor de kinderen, een echte vakan tie. Zowel 's morgens als 's middags worden er speciaal op de leeftijds groep afgestemde activiteiten geor ganiseerd. Voor de invulling van déze activiteiten wordt gebruik gemaakt van de ervaring die de Stichting Waddinxveens Welzijns- Gevonden 6-11: linnen sportzakje met inhoud - Zijde 192 - Boskoop Gevonden: 1 fotorol, nog in ontw. envelop - in de Lente, Zvh 06-51588807 Lieve Fred en Margret kids, gefeliciteerd met jullie trouwdag. Bianca, Martin en Lars ouderen en boeken voor kinderen van de Stichting Kind en Poëzie te koop aangeboden. Een aquarel van Lies van Straalen en een knipkunst- werk van Jeanette Paterkamp zullen verloot worden. Verder is er een uitgebreid assorti ment aardewerk, kerstgroen en decoratiemateriaal te koop. Traditioneel worden oliebollen gebakken en is de wereldwinkel met op kerst gericht artikelen aanwezig. Tenslotte worden ambachtelijke producten van het landgoed Marien- waerdt verkocht en exclusieve thee- en koffiesoorten van Simon Levelt. werk heeft met kindervakantie-acti viteiten voor deze leeftijdsgroep. Voor de begeleiding van de kinderen zijn deskundige mensen aangetrok ken met ervaring in het werken met groepen kinderen. Daarmee voldoet de vakantieopvang aan alle eisen die de wet en de CAO-kinderopvang eraan stellen. De vakantieopvang vindt plaats in de Koningin Beatrixschool, Zuid- plashof 3 in de wijk Zuidpias, van 's morgens 8.00 uur tot 's avonds 18.00 uur. De opvang is mogelijk op 23, 24, 27, 30 en 31 december en op 2 en 3 januari. De begin- en eindtijd van de opvang kan in overleg worden gere geld waarbij een minimum geldt van 5 uur per week. Voor meer informatie: 0182 - 61 95 91 of via e-mail info@gastouderbu- reau-wad d i nxveenn 1 Waddinxveen - De prijzen bij sjoel vereniging Waddinxveen zijn als volgt verdeeld: Klasse A: Cór Faay, Wim Slingerland jr. en André van Gemeren. Klasse B: Gerard Vos, Guus van Renesse en Teunie van Leeuwen. Klasse C: Cees Slingerland, Corry 't Hart en mevrouw A. Warmelink. Klasse D: W. Slingerland sr., Marrie van Herk, Peter Bötger, Ronald Meijer en Wouter van Kempen. 2e Ronde: Mien van Renesse, Otto Supusepa, Kees Kuypers. Corry Treffers en Teus Visser. Waddinxveen - De Welfare-tele fooncirkel van het Nederlandse Rode Kruis houdt haar jaarlijkse verkooptentoonstelling op woens dag 20 november in de recreatie zaal van het Anne Frank Centrum aan het Jan van Bijnenpad. De ope ningstijden zijn van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. De mooiste borduur- en andere handwerken zijn er te koop. De toegang is vrij en iedereen is wel kom. Gouda - Lucia Ernst exposeert tot en met 10 januari haar schilderijen bij Vierstroom aan de Antwerpse- weg 7 in Gouda. Thema's als ver langen, gelaagdheid en kwetsbaar heid komen aan de orde. de vrouw speelt daarbij een belangrijke rol. De expositie is geopend vanaf donderdag 21 november. Geïnte resseerden zijn van harte welkom tijdens kantoortijden van 8.30 - 17,00 uur. Benthuizen - In de SOW-kerk de Hoeksteen aan de A. Schweitzer- laan 2 wordt zondag 17 november een jeugddienst gehouden met als thema "de reis van je leven", waar in het swingende koor "Romans Twelve" een grote rol zal spelen. Aanvang 17.00 uur. Voor meer informatie: 079-3316593. Benthuizen - Op zaterdag 16 november is er een creatieve demonstratie in het Molenhuis aan de Dorpsstraat. Mevrouw Ver meulen uit Alphen aan den Rijn maakt prachtige kerstdecoraties en versieringen van brooddeeg. Voor de kinderen is er gelegenheid om voor 1.- een beer of een tegel te beschilderen. De opbrengst is voor een kindertehuis in Roeme- nië. De tentoonstelling Speelgoed uit de Oude Doos is beslist de moeite waard. Zo voor de sinter klaastijd kan men bekijken waar de kinderen vroeger mee speelde. De Winkel van Sinkel is iedere woensdagmiddag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Het Molenhuis is geopend iedere zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. ledereen is welkom. Benthuizen - Bij koffiebar de Schuilplaats verzorgt DV-us een optreden op zaterdag 16 novem ber. Dv-us is een band, bestaande uit Maarten, Quintus, Joop, René en Carla, die muziek maakt met invloeden uit diverse stijlen, waar onder jazz en dance. De zaal gaat om 20.00 uur open en iedereen van 14 jaar en ouder is van harte wel kom. De Schuilplaats is te vinden in De Bron aan de Dorpsstraat 42 Regio - Het Steunpunt Mantelzorg houdt vrijdag 15 november van 10.00 tot 12.00 uur het mantelzorg café in café Résistance bij het Ver zetsmuseum aan de Turfmarkt 30 in Gouda. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Mantelzor- gers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. De koffie is gratis.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 19