NIEUWJAARSRECEPTIE IN TEKEN VAN RAMP EN AllES VOOR TOEKOMST klik on pagina 17 EINDHOVEN CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. uitneembare editie! OUD PAPIER IN OUD VERLAAT JAARVERGADERING EN WIJNPROEVERIJ VROUWEN VAN NU KINDERDISCO oe ZWALUW AUTOBEDRIJF 27e jaargarx nummer 1109 12 januari 2005 Succesvolle kleding- actie Sri Lanka Zie pagina 6 Lees de j Onderscheidingen brandweermannen Zie pagina 10 Benefietconcert in de Dreef Zie pagina 22 Gemeentelijke onderscheidingen Boek veilig en vertrouwd www.zwaluw.nl ueze week op pagina 26 en 27 Zevenhuizen-Moerkapelle 28 Januari in actie voor Azië Koen van Soest ZEVENHUIZEN 0180-638013 Koen van Soest zetten zijn verzoek op hulp aan de slachtoffers in Azie kracht bij door een passende tekening aan te bieden. Burgemeester Westendorp stond in zijn nieuwjaarstoe spraak verder stil bij de toe komst van de gemeente. "Geen weg meer terug voor samenwer ken met andere gemeenten om er voor te zorgen dat de toekomstige ontwikkelingen onze dorpen niet overspoelen en dat de identiteit van onze kernen overeind kan wor den gehouden, ook al zal de omge ving fysiek gaan veranderen. Of samenvoegen ook noodzakelijk zal zijn, daar zal het debat in de raad over gaan, als de 6e bestuurs krachtmeting van de vijf Zuidpias- gemeenten is verricht." Aldus Westendorp. Daarnaast stond hij stil bij de komende gemeente raadsverkiezingen in 2006. Halver wege 2005 zal de verkiezingsstrijd aanvangen. Burgemeester Westendorp stond verder stil bij de moord op Theo van Gogh en de golf van emoties die deze gebeurtenis teweeg heeft gebracht. Burgemeester Westen dorp: "Deze moord heeft grote onzekerheid tot gevolg. Een terro ristische moord die tot discussies leidt over de vrijheid van menings uiting, over de islam. Wij hebben in onze gemeente geen moskee, 7% van onze inwoners is allochtoon, dat is naar de huidige Nederlandse maatstaven gemeten niet veel. Ook wij hebben onze verantwoor delijkheid voor het klimaat waarin de discussie gevoerd wordt. Ik zie tot mijn spijt in de landelijke dis cussie onvoldoende diepte en ver dieping. We zouden meer met onze beide benen op de grond moeten staan, de grond van de geschiedenis die ons leert dat wij nooit veilig zijn op deze wereld. Ik ben ervan overtuigd dat kennis van de historie meer begrip zou kun nen genereren voor het onbegrip tussen mensen, geloven, volken en culturen. Laat ons op heldere, niet mis te verstane wijze onze princi pes overeind houden en daarmee onze fundamentele waarden." Tijdens de nieuwjaarsreceptie wer den door de burgemeester twee Oud Verlaat - Voor het inleveren van oud papier kan men vrijdag 14 en zaterdag 15 januari terecht bij de container naast de Vier- kap. De opbrengst is bestemd voor extra leermiddelen voor basisschool de Nessevliet. De container is open op vrijdag en zaterdag. Zaterdagavond wordt hij afgesloten. Men wordt verzocht het oud papier gebun deld of in dozen verpakt aan te leveren. Moerkapelle - De afdeling Moer- kapelle van de Vrouwen van Nu houdt woensdag 19 januari de jaarvergadering. Na de pauze zal Trudy van Hoven een wijnproe verij houden. De avond vindt plaats in dorpshuis Op Moer, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 15 januari een kinderdisco gehouden. De aan vang is 18.30 uur en het einde is om 20.00 uur. De toegang bedraagt e1,50. 555 Door Karin Heeren Moerkapelle - Tijdens de goed bezochte nieuwjaarsreceptie op dinsdag 4 januari in dorpshuis Op Moer stond burgemeester Westendorp stil bij het afge lopen jaar, waarbij de ramp in de laatste dagen van het jaar alle voorgaande situaties over schaduwde. Burgemeester Westendorp had een tekening bij zich die hij ontvangen had van Koen van Soest, een 7- jari ge inwoner van de gemeente. Koen heeft gevraagd aan de burgemeester of hij ook iets wilde doen voor alle slachtof fers van de zeebeving. Burge meester Westendorp heeft dit tijdens de receptie dan ook toe gezegd: de gemeente legt één euro per inwoner van de gemeente bij de lokale initiatie ven die er op dit moment ont plooid worden, op het moment van de receptie goed voor een bedrag van e 10.256,-. Burgemeester Westendorp temidden van de gedecoreerden en hun echtgenotes; links het echtpaar Noordam, rechts het echtpaar de Jong'. gemeentelijke penningen uitge reikt. De heer Bram Noordam en de heer Harry de Jong ontvingen uit handen van de burgemeester de erepenning van de gemeente. De heer Noordam ontving deze onderscheiding op grond van zijn activiteiten voor de Stichting Kin derhulp Roemenië. Voor zijn grote inzet en symbolisch ook voor alle andere actieve vrijwilligers die betrokken zijn bij het werk van de SKR werd hem de erepenning toe gekend. Harry de Jong werd onderscheiden voor zijn grote bijdrage aan het verenigingsleven in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Voor zijn jarenlange bijdragen aan menig toneel- en cabaretvoorstel ling met een gemeenschapszin die voor iedereen van grote waarde is, voor het inzetten van zijn talenten als speler, regisseur, schrijver, daar voor ontving Harry de Jong de gemeentelijke erepenning. Aan het einde van het formele deel van de nieuwjaarsreceptie wilde Koen nog wel even op de foto met de burgemeester en zijn tekening. De tekening laat fruit zien in alle vormen en het is de wens van Koen dat alle mensen in het getroffen gebied ook fruit kunnen eten. Hij kwam op het idee om geld te vra gen aan de burgemeester omdat zijn broer Rick van plan was al zijn spaargeld over te maken op giro 555. Beide jongens, en hun ouders, zijn de hele kerstvakantie bezig geweest met de ramp. Bij elk uitje besloten Rick en Koen dat ze net zo goed thuis iets te drinken konden nemen en het geld wat dan uitge spaard werd kwam in een potje en zal besteed worden voor de slacht offers van de ramp. tijdens het formele gedeelte van de nieuwjaarsreceptie werd aandachtig geluisterd naar de toespraak van burgemeester Westendorp.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 1