WADDINXVEEN ORGANISEERT BENEFIETCONCERT VOOR AZIË MENINGEN WELKOM OVER 'GELUK AAN DE GOUWE NIEUW AANBOD CURSUSSEN SNIJDELWIJK BELANGRIJK JAAR VOOR DIE GOUWE SANGHERS 30+ DISCO ALPHACURSUS CONSUMINDEREN STILTEVIERING FILMS IN KREATER CULTURELE AVOND SIERADENSH0W OPEN PODIUM pagina 22 Hart van Holland 12 januari 2004 WAD Dl NX VEEN/BOS KfTn? Giro 555 Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - In sporthal de Dreef vindt vrijdag 28 januari een groot benefietconcert plaats. Tal van bekende artiesten, waaronder George Baker, Albert West, Jan Smit, Harry Slinger, Saskia Serge, Corrie Konings, Band Tilt, Sha ron van Within Temptation, Dario en Wolter Kroes (onder voorbehoud), komen geheel belangeloos naar Waddinxveen. De opbrengst van het concert komt geheel ten goede aan de slachtoffers van de Tsunami- ramp in Azië. De organisatie van het evenement is in handen van Blanche Bouwens, de echt genote van George Baker (Hans Bouwens). Er zijn 1000 kaarten beschikbaar en het concert begint om 20.00 uur (zaal open om 19.30 uur). Het echtpaar Bouwens is nauw verbonden met de landen die door de Tsunami getroffen zijn. Hans maakte met zijn band diverse tournee's in Sri Lanka en Indonesië en nam er verschillende clips op. Blanche is geboren in Indonesië en haar vader is afkom stig uit de getroffen provincie Atjeh. Het gezin Bouwens ging vroeger ook op vakantie naar Phu ket in Thailand. Blanche Bouwens: "Eén of twee weken lagen we dan op het strand om vervolgens de binnenlanden te verkennen. We wilden voor onze kinderen tast baar maken hoe het is om te leven in een Aziatisch land. Hoewel de mensen er meestal erg arm zijn, hebben ze een geweldige positieve uitstraling." Hans vult aan: "De Nederlanders tonen nu echte saam horigheid door massaal te geven voor de slachtoffers van de ramp." y Hans en Blanche Bouwens hopen veel geld op te halen voor de men sen in Azië. Blanche: "We hebben al snel gestort op giro 555 en Hans aarzelde geen moment toen hij werd gevraagd om mee te werken aan de clip 'Als je iets kan doen'. Maar we wilden graag méér doen. Een concert lag voor de hand. We hebben in de loop der jaren een groot netwerk opgebouwd in de muziekwereld en kennen veel artiesten. De meeste worden ech ter overspoeld met aanvragen voor optredens. Daarom zijn we best een beetje trots dat zoveel artiesten direct hun medewerking toezegden. En we proberen nog meer klinkende namen naar Wad dinxveen te halen. Direct of Men2B staan ook op ons verlanglijstje." Hans en Blanche verwachten na afloop van het concert minimaal 20.000,- te kunnen storten op giro 555. Blanche denkt voorzichtig aan een nóg hoger bedrag. "Ik hoop dat er nog grote én kleine bedrij ven zijn in Waddinxveen die dit unieke concert willen sponsoren. Dat kan op zoveel manieren. Werk gevers kunnen bijvoorbeeld een flink aantal toegangskaarten kopen en die verloten onder het personeel. Ook voor (sportvereni gingen is dit wellicht een goede tip. Uiteraard zijn we ook blij met kleine(re) giften, ledereen die de mensen in Azië wil steunen kan contact met ons opnemen via tele foon 06-46176968 of mailen naar benefietconcert 555waddinx- veen@hotmail.com." George Baker heeft overigens toegezegd om de kaarten persoonlijk bij alle grotere bedrijven in Waddinxveen te gaan verkopen, indien de kaartverkoop voor het concert onverhoopt niet zo snel op gang komt. Boskoop - Was 2004 al succesvol voor wat betreft de ledenwerfactie, wat resulteerde in 11 nieuwe leden, 2005 wordt tevens een belangrijk jaar. Op 1 oktober viert het Regio mannenkoor 'Die Gouwe Sanghers' haar 60-jarig jubileum. Voordat het echter zover is, gaat het mannen koor van 5 tot en met 10 mei op concertreis naar Spanje. DGS geeft daar onder andere concerten in de basilica Montserrat, het Auditorium en in de kathedraal van Barcelona. Op 1 oktober viert Die Gouwe Sanghers haar 60-jarig bestaan met een jubileumconcert in de Ontmoe- tingskerk van Waddinxveen, met medewerking van het Viotta jeugd orkest, sopraan Margaret Roest en tenor Maarten Smeding. Van dit concert wordt een live cd opgeno men, die zowel in de voorverkoop als tijdens en na het concert te bestellen is. Voor meer informatie over het jubileumconcert en Die Gouwe Sanghers op www.diegou- wesanghers.com. Waddinxveen - In het Zuidhonk wordt zaterdag 15 januari een 30+ disco gehouden. De avond begint om 21.00 uur en duurt tot 1.00 uur. De toegang bedraagt 5,- Waddinxveen - In de Bethel- schooi aan de Heggewinde 22a start 2 februari een nieuwe Alphacursus. De Alphacursus is voor iedereen die meer wil weten van het Christelijk geloof. De cursus duurt 10 avonden van 19.00 tot 22.00 uur. De eerste avond is op 2 februari en dan wordt er gestart om 19.45 uur. Voor meer informatie en opgave: Arjan Reym, telefoon 0182- 630539 of mail naar reymwad@tref.nl. Boskoop - Bibliotheek Boskoop organiseert in de serie koffiele- zingen voor woensdag 19 janua ri een lezing over Consuminde- ren. De lezing wordt verzorgd door de Stichting Zuinigheid met Stijl. Het centrale uitgangspunt van de Stichting is: Genoeg. Aan melden voor de lezing kan via telefoonnummer 0172-213170 of via info@bibliotheekboskoop.nl. Waddinxveen - In de Sint Victor- kerk wordt op vrijdag 14januarï, aanvang 19.00 uur, een korte stil teviering gehouden, in deze vie ring worden ook liederen van de oecumenische kloostergemeen schap in Taizé gezongen: liede ren die eenvoudig zijn mee te zingen en door de herhaling van de korte teksten erg toegankelijk zijn. In de Immanuëlkerk komt op dinsdag 18 januari Hans Geel spreken over "Gij zult Mijn getui gen zijn", over Jezus, Paulus en de jonge Kerk. Aanvang 20.00 uur, iedereen is welkom. Boskoop - Stichting Ontmoetings centrum Snijdelwijk organiseert een aantal nieuwe cursussen in het Praathuis. Voor baby's van 4 maanden tot kin deren tot 4 jaar is er de cursus muziek op schoot, iedere woens dagochtend. Voor meer informatie en aanmelden: Marie-Alice van Zut- phen, telefoon 0172-211505. Ook de cursussen Technika 10 voor jon gens en meisjes starten weer. Beide cursussen beginnen op woensdag 2 februari. De meisjes beginnen om 13.30 tot 15.30 uur en de jongens van 16.00 tot 17.30 uur. Aanmelden bij het Praathuis, telefoon 0172- 216386. Marlies van der Geer en Marjolein Vermeulen, activiteiten begeleidsters bij de Kunstuitleen van Stichting 'De Bruggen", starten samen op 2 februari van 19.30 tot 21.30 uur met het geven van de cursus 'Creatief met zijde', inschrij ven kan bij Marlies, via telefoon nummer 0172-217320. Bij de cursus Breakdance voor tie ners zijn nog plaatsen vrij. Voor meer informatie: Praathuis tele foonnummer 0172-216386. KERKDIENSTEN - 16 januari Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord&Com- muniedienst. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning; 11.15 uur Eucharistieviering. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; 18.30 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. T. Dijkema. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver. Ger. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. De Stek 9.30 uur mw. N. Rijneveld- Schep. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur H. Wulffraat. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleuland- locatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - In Kreater draait woensdag 19 januari, aanvang 13.30 uur, de kinderfilm 'Sproet'. De toegang bedraagt 2,50 of met Kre- apas 2,-. Vrijdag 21januari, aanvang 20.00 uur, draait de film 'Rosenstrasse'. De toegang bedraagt 5,- of met Pas 65+/GP en Kreapas 4,-. Reserverin gen: 0182-614422. Waddinxveen - De culturele com missie van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk houdt dinsdag 18 januari om 20.00 uur een cultu rele avond in het Anne Frank Cen trum. De avond wordt verzorgd door het gezelschap The Moana Hawaiians. De entree bedraagt 3,30, de zaal gaat open om 19.30 uur. ledereen is welkom. Waddinxveen - Bij de Vrouwen van Nu is op dinsdag 18 januari een sie- radenshow. Naast de show krijgt men ook informatie over verschil lende facetten van sieraden en bij outerieën, zoals de zuurgraad en het onderhoud van de kostbaarhe den. De avond wordt gehouden in de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh, aanvang 20.00 uur. Leden hebben gratis toegang, belangstellenden betalen 3,50. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia organiseert voor zondag 16 januari een extra Open Podium. Tijdens deze middag treden op het Zuid Hollands Fanfare Orkest en de West Side bigband. Dit open podi um begint op 14.00 uur in de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1A te Waddinxveen. De toegang is vrij. Waddinxveen - Inwoners en instellingen van Waddinxveen kunnen van 5 januari tot 5 februari hun mening geven over de concept-nota 'Geluk aan de Gouwe'. De nota ligt gedurende vier weken ter inza ge bij De Gemeentebalie. De nota is ook te downloaden (www.waddinxveen.nl). De gemeenteraad stelt naar ver wachting op 30 maart de defi nitieve Welzijnsvisie vast. De raad hecht veel waarde aan de inspraak en aanbevelingen van uit de bevolking en neemt deze dan ook zeker mee bij zijn besluitvorming. De raad van Waddinxveen wil een praktische en bruikbare Welzijnsvisie opstellen die aansluit bij de behoeften binnen het dorp. De afgelopen maanden is er hard gewerkt aan de concept nota 'Geluk aan de Gouwe'. Het inventariseren van wensen en aan bevelingen van deskundigen en inwoners van Waddinxveen speel de hierbij een grote rol. De raadsle den bezochten onder andere scho len, de kerk, een kunstenaarsate lier en een hangplek voor jpnge- ren. De raadsleden spraken met jongeren en ouderen, mensen met een frisse blik en mensen met een wat traditionele kijk, over heden, verleden en toekomst in Waddinx veen. Tijdens deze gesprekken zijn allerlei visies naar voren gekomen, en soms ook tegenstellingen. De contacten zijn gelegd en het gesprek is op gang gekomen. Afgelopen najaar zijn alle wensen vertaald naar een plan dat moet leiden tot duurzaam geluk aan de Gouwe. De conceptnota 'Geluk aan de Gouwe' ligt gedurende vier weken voor iedereen ter inzage bij de gemeentebalie. Deelnemers aan de gesprekken kunnen kijken hoe hun suggesties zijn opgepakt. Daarnaast kan iedere inwoner aan bevelingen doen naar aanleiding van de nota. Alles is bespreekbaar, zolang het niet te gek is: van tevo ren zijn er redelijke kaders gesteld om de discussie enigszins te sturen en te begrenzen. De raad zocht bij het formuleren van de visie vooral naar balans: de balans tussen de aandacht voor zorgzaamheid én de aandacht voor zelfredzaamheid; de balans tussen gelijke kansen en eigen krachten; tussen behoud enerzijds en vernieuwing ander zijds, tussen mogelijk maatwerk én soms onontkoombare confectie. De raad wil dat er in het dorp ruimte is voor een krachtig middenveld, en wil kleine groepen en talenten ver sterken. De nota is via www.waddinx- veen.nl te downloaden. Ook is het mogelijk om via het onderdeel 'Geef uw mening' te discussiëren over de welzijnsvisie. Dit wordt echter niet gezien als officiële inspraak. Uiteraard wordt de dis cussie wel goed in de gaten gehou den. Woensdag 26 januari wordt de inspraak procedure afgerond met een inspraakavond. Alle inwoners en instelling van Waddinxveen worden dan in de gelegenheid gesteld om mondeling hun visie omtrent de nota toe te lichten. Naar aanleiding van de reacties wordt de nota herschreven. De gemeenteraad stelt naar verwach ting op 30 maart de definitieve Welzijnsvisie vast.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 22