Zevenhuizen - Moerkapelle Nieuws Effecten Rabobank Legitimatie Legitimeren Speculatieve tip van de week De bank waar je lid van wordt 7e jaargang nummer 293 Guldens en vreemde valuta voor giro 555 Weeknieuws Plannen voor een eigen onderneming? Kom naar de startersinformatieavond op 9 februari bum fêMwéëJim 001 bnm Interpolis ZorgActief de nieuwe glasheldere ziektekostenverzekering voor ondernemers en particulieren Y^terpolis Rabobank voor u, van en door uw bank Het legitimeren in Nederland en daarbuiten doe je door middel van een legitimatiebewijs, ledereen van 14 jaar en ouder is met ingang van 1 januari 2005 zelfs verplicht een geldig legitimatiebewijs bij zich te dragen. Erkende legitimatiebewij zen zijn bijvoorbeeld het Neder landse Paspoort, Identiteitsbewijs, Rijbewijs of Vreemdelingendocu ment. Het is een hot item in Nederland en ook bij de klanten van de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. Uit een klanttevredenheidsonderzoek blijkt ook, dat dit tot irritatie kan leiden bij de klant. Over de vraag of iemand zich moet legitimeren, kunnen we kort zijn. U als klant zal bij een bezoek aan de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle te allen tijde uw legiti matiebewijs moeten kunnen tonen. Wij vinden echter wel dat we u als klant moeten uitleggen, waarom u zich steeds wéér moet legitimeren. Door aanvullende internationale regelgeving als gevolg van toegeno men terrorisme worden er steeds nieuwe regels opgesteld, dan wel wordt de bestaande regelgeving ver der aangescherpt. Deze regels zijn samengevat in de WID (Wet Indentificatie Dienstverle ning). Onderstaand de eisen die de Nederlandse Bank onder andere de Rabobank heeft opgelegd. De Nederlandsche Bank (DNB) stelt dat iedere klant conform de WID moet zijn geïdentificeerd en dat de identificatiegegevens van iedere klant geregistreerd moeten zijn. DNB eist dat op de kopie van een legitimatiebewijs een aantekening wordt geplaatst dat het een kopie van het originele legitimatiebewijs is, dat gezien is door de bankmede werker met naam (van de mede werker) en datum (waarmerken). Overtreding van de WID is een eco nomisch delict, dat strafbaar is en kan leiden tot aanzienlijke imago- reputatieschade voor de Rabobank kan opleveren. U begrijpt dat wij als Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle hier dus voorzichtig mee omgaan en vragen uw begrip voor en acceptatie van deze maatregelen. Rabo Beleggingsadviesteam Afgelopen vrijdag daalde de koers van Capgemini op het nieuws dat kredietbeoordelaar S&P de ratings van het bedrijf verlaagde van 'BBB-' naar 'BB+' S&P verwacht dat de winstmarges van Capgemini onvol doende snel zullen verbeteren. In een reactie hierop heeft Capgemini verklaard wat de impact van de ratingverlaging op de resultaten is. Nihil. Het management was uitermate strijdbaar is het verdedigen waarom S&P er naast zit. Wij verwachten dat Capgemini in de aanloop naar en tij dens de jaarcijfers op 24 februari a.s. duidelijk zal maken waarom de winst marges in 2005 sterk zullen verbete ren. De huidige koerszwakte is wat ons betreft het ideale instapmoment. Koopargumenten Vanwege de lage waardering recht vaardigt het door ons verwachte winstherstel in 2005 een hogere waardering voor het aandeel Cap gemini. De beurswaarde-omzetver houding is met 0.45 laag ten opzich te van de eigen drie-jaars historie, en ook aanzienlijk lager dan die van bij voorbeeld de Europese concurren ten LogicaCMG en Atos Origin. S&P is niet overtuigd dat de winst marges van Capgemini naar het sectorgemiddelde van 5% zullen verbeteren. Wij verwachten dat het Capgemini management in de aanloop naar en tijdens de jaarcij fers op 24 februari a.s. beleggers en analisten duidelijk maakt waarom zij de winstmarges wel op korte ter mijn naar het sectorgemiddelde optrekt. Het oplossen van verliesge vende operaties in bijvoorbeeld de Verenigde Staten leidt alleen al tot een aanzienlijke margestijging. Capgemini bevestigde dat de ope rationele winstdoelstellingen voor de tweede jaarhelft is gehaald. Capgemini bevestigt dat prognose de operationele marge in 2005 sterk stijgt als gevolg van de eerder aan gekondigde reorganisatie, een hogere bezettingsgraad in de cycli sche consultancy en systeeminte gratie activiteiten, een strikte kostenbeheersing en een versterkt managementteam in de verliesge vende Amerikaanse activiteiten. De gevolgen van de ratingverlaging van S&P blijven wat ons betreft beperkt tot reputatieschade en een verwaarloosbare verhoging van de financieringskosten. Capgemini heeft in de tweede jaarhelft van 2004 een opvallend sterke kas stroom waardoor het kasoverschot naar EUR 350 miljoen is gestegen. Capgemini heeft daarmee een ster ke balans en een prima liquiditeits positie. De stop loss wordt vastgesteld op- EUR 22.00 Tot en met vrijdag 14 januari kunt u vreemde valuta en guldens storten bij de Rabobank. De bank zorgt er vervolgens voor dat het geld op giro 555 terechtkomt. In de bankhal van kantoor Zevenhuizen staat een collectebus, waarin u het geld kunt deponeren. Naast deze activiteit ondersteunt de Rabobank via Rabobank Foundation de diverse initiatieven. De Rabobank Foun dation is begonnen met het financieren van partnerorganisaties in Azië. Ruim EUR 52.000 is inmiddels aangewend voor hulp- en opbouwacties bij acht projectpartners van de Foundation. Dit is een eerste deel van de fondsen die zij vanuit de organisatie beschikbaar willen stellen aan de tsunami-ramp. Het geld gaat naar die partner organisaties van de Foundation die al actief zijn ter plekke in het rampgebied. Bij enkele projecten werkt de Rabobank Foundation samen met Interpolis. De Rabo verzekeringsdochter is intussen ook gestart met fondsenwerving. Naast een donatie van EUR 125.000 aan giro 555, geeft de verzekeraar ook EUR 125.000 aan de wederopbouw via part nerorganisaties van de MIAN (Micro Insurance Association Netherlands). Bovendien maken bedrijfsartsen van Interpolis deel uit van het Rampen Identificatie Team (RIT). U heeft plannen voor een eigen zaak. U bent dus bereid om de uitda ging aan te gaan. De start van uw eigen bedrijf is één van de belang rijkste stappen die u in uw leven zet. Zoiets verdient een goede voorbe reiding. Daarom stelt u zichzelf een aantal vragen: Ben ik geschikt als ondernemer? Ken ik de markt en biedt die voldoende kansen? Welke vergunningen en hoeveel geld heb ik nodig? Kortom: wat zijn uw kan sen en uw valkuilen? Een eigen onderneming beginnen is vaak niet alleen een uitdaging, maar veelal ook een definitief afscheid van de zekerheid die werken in loondienst biedt. Een sprong in het diepe. Toch starten jaarlijks ongeveer 50.000 men sen een eigen zaak. Een groot aantal hiervan is succesvol en bouwt een flo rerende zaak op. Maar een aanzienlijk deel haalt het derde jaar niet. Vaak doordat ze de start niet goed hebben voorbereid. Een goede voorbereiding is het halve werk. Kom daarom op dinsdag 9 fe bruari naar de gratis startersinformatie avond van de Kamer van Koophandel in het Dorpshuis Swanla. Daar wordt u geïnformeerd over o.a. het onderne mingsplan, fiscale zaken, administratie, juridische zaken en huisvesting. De ont vangst is vanaf 19.00 uur. In de pauze en na afloop van de presentatie kunt u een bezoek brengen aan de informa tiestands van onze bank, de Belasting dienst, de Nederlandse Orde van Accountants-administratieconsulen ten en vele anderen. Bestel nu uw gratis toegangsbewijzen via de website van de Kamer van Koop handel, www.kvk.nl, kies vervolgens: uw regio, startersinformatie, starters- avonden.Tot ziens op 9 februari! r.'.i'. - Start 2005 centraal in MailMoment Het eerste MailMoment, de e-mail- nieuwsbrief met bancaire informa tie, van dit jaar is al weer verzonden. In deze uitgave staat de start van het nieuwe jaar centraal en wat daarbij komt kijken. Blijft u bijvoor beeld sparen of is beleggen dit jaar toch een optie? Ook staat er infor matie over Rabo InternetBonus- Sparen in en komt de belastingwet geving aan bod. Tevens is er een aanbieding opgenomen voor een handig administratiepakket met 50 procent korting. Partnership met MVO Rabobank is een partnership aan gegaan met het landelijk Kennis centrum Maatschappelijk Verant woord Ondernemen (MVO). Het kenniscentrum MVO is in novem ber vorig jaar geopend met als doel het stimuleren en faciliteren van organisaties die willen bijdragen aan de oplossing van maatschap pelijke vraagstukken. Rabobank is een van de eerste bedrijven die een dergelijk samenwerkingsverband is aangegaan. Het partnership bete kent voor de Rabobank dat zij initi atief neemt dat bijdraagt aan duur zame energie, papier-, afval- en energiereductie. Een flinke griep, een gebroken been of een hardnekkig kwaaltje. U kunt er zomaar last van krijgen. Daarom komt Interpolis nu met Zorg Actief. Een ziektekostenverzekering mét zorggarantie. Dus als u eens onverhoopt medische zorg nodig heeft, dan garanderen wij dat dit snel gebeurt. Afspraak is afspraak. Meer weten? Informeer bij Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle (0180) 63 73 23. Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: oeldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Openingstijden: qeldwinkel Moerkapelle Rabo orderlijn: Telefoonnummer Algemeen: Verzekeringen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website;

Hart van Holland | 2005 | | pagina 2