Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente pagina 4 Gemeentenieuws 12 januari 2005 www.zevenhuizen-moerkapellH!^] GEMEENTEBESTUUR DRAAGT 1 EURO PER INWONER BIJ AAN GELDINZAMELINGSACTIES VOOR GIRO 555 NIEUWJAARSTOESPRAAK BURGEMEESTER DRS. J.D. WESTENDORP PRIJZEN KERSTBOOMLOTEN 2005 ROSE ZALM 8 246 33 255 46 716 52 729 93 311 343 357 401 426 474 553 575 664 831 888 FOLDER EN INFORMATIE AVOND VOOR ALLE INWONERS DE PLANNEN VOOR DE DORPSKERN MOERKAPELLE KOMEN IN EEN STROOMVERSNELLING VERGUNNINGEN BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING WET MILIEUBEHEER Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 02 Burgemeester drs. J.D. Westendorp heeft tijdens zijn nieuwjaarstoespraak aangekondigd om 1per inwoner beschikbaar te stellen voor hulp aan de slachtoffers en overlevenden en wederopbouw in het rampengebied dat door de gevolgen van de zeebeving is geteisterd. Het gemeentebestuur ondersteunt op deze manier de verschillende ini tiatieven van inwoners die reeds zijn genomen om geld in te zamelen voor giro 555. Tijdens zijn nieuwjaarstoespraak zette Westendorp het initiatief van Koen van Soest uit Zevenhuizen in het voetlicht. Deze zevenjarige inwo ner had een kleurrijke tekening gemaakt over fruit en de burgemees ter op de achterzijde gevraagd om voor elke inwoner 1 euro te geven 'zodat Azië ook een fijn 2005 krijgt'. De burgemeester gaf direct gehoor aan het initiatief van de jongen door te bevestigen dat de gemeente geld in de lokale actie zal brengen. Wes tendorp sprak waardering uit voor alle - plaatselijke fund-raising acties, die het gemeentebestuur graag met de 1-euro actie wil steunen. Tijdens de nieuwjaarsreceptie in Dorpshuis Op Moer vorige week dinsdagavond heeft burgemeester Westendorp zijn jaarlijkse nieuwjaarstoespraak uitgesproken. Hij blikte terug op het 'veelbewogen jaar dat eindigde met een verschrik kelijke aangrijpende natuurramp', op 'de onzinnige moord op Theo van Gogh' en op het feit dat ook 'wij (de plaatselijke bevolking) onze bijdrage moeten leveren omdat de problemen ons allen aangaan...' Westendorp riep op om toch op heldere, niet mis te verstane wijze onze principes overeind te houden en daarmee onze fundamentele waarden'. Inzicht in de geschiedenis zou vol gens de burgemeester meer begrip kunnen genereren voor het onbegrip prijzen ophalen op gemeente huis Zevenhuizen tijdens ope ningstijden Om alle inwoners van Moerka- pelle te informeren, vindt u van daag bij Hart van Holland een informatiebrochure. Woont u in een andere kern, maar heeft u belangstelling voor het project, dan kunt u deze folder downlo aden van de website van de gemeente: www.zevenhuizen- moerkapelle.nl. Op 18 januari a.s. zal om 20.30 uur in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle een informatie avond worden gehouden. Hier voor wordt een ieder van harte uitgenodigd. Tijdens deze avond zullen de plannen nader worden toegelicht en zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen aan de gemeente en de ontwik kelaar VOSPIan Vastgoedontwik keling. tussen mensen, geloven, volkeren en culturen. Naast een terugblik was er ook een vooruitblik op 2005 en zelfs 2005, het jaar waarin de gemeente raadsverkiezingen zullen worden gehouden. Halverwege 2005 zal de verkiezingsstrijd weer aanvangen. Verder ging de burgemeester in op de toekomst van de gemeente. Er is na de recente bestuurskracht geen weg meer terug: samenwerken met andere gemeenten is nodig om onze dorpen niet door toekomstige ont wikkelingen te laten overspoelen. We zullen ons inspannen om de iden titeit van onze kernen overeind te houden, ook al zal de omgeving fysiek gaan veranderen. Of samen voegen ook noodzakelijk zal zijn, daar zal het debat in de raad over gaan, als de 6e bestuurskrachtmeting van de 5 Zuidpias-gemeenten te samen is verricht. Tenslotte ontvingen de heer Bram Noordam en de heer Harry de Jong uit handen van de burgemeester de erepenning van de gemeente. De uitgesproken nieuwjaarstoe spraak kunt u nalezen op de gemeentelijke website. Het realiseren van een aantrekkelijke en vitale dorpskern, dat is het uitgangs punt van het project. Met de toezegging van de provincie (juli 2004) om een subsidie beschikbaar te stellen van ca. 880.000,= voor de plannen in Moerka pelle en de gemeentelijke bijdrage aan het project is de uitvoerbaarheid van het hoge ambitieniveau van het college van burgemeester en wethouders gewaar borgd. Op 21 september 2004 heeft ook de raad zich uitgesproken voor het cen trumplan in Moerkapelle. Het college heeft de volgende doel stellingen: •Het realiseren van een 'trekker' zoals een "hoogwaardige" supermarkt •Het creëren van een aantrekkelijk openbaar gebied •Verplaatsen van een bouwbedrijf uit het centrum Het verbeteren van de kwaliteit van de bebouwde omgeving, gelet op de slechte bouwkundige staat van een aantal panden en de uitstraling van enkele panden Het realiseren van woonruimte voor specifieke doelgroepen zoals oude ren en starters. Ruimtelijke visie Om deze doelstellingen te realiseren is door de gemeente met de ontwikke laar VOSPIan Vastgoedontwikkeling gewerkt aan een ruimtelijke visie. Nadat het college en de raad in sep tember 2004 de hoofdlijnen van deze visie hebben goedgekeurd, zijn de plannen door de ontwikkelaar uitge werkt. De afgelopen maanden is over leg gevoerd met diverse eigenaren en betrokkenen zoals de Hervormde kerk, de Gereformeerde Gemeente, Sperwer-groep en Pak, de Rabobank, bouwbedrijf Koster, bouwbedrijf de Graaf, bouwbedrijf Bakker, de winke liersvereniging en enkele eigenaren van woningen in of aangrenzend aan het plangebied. Ondertekening samenwerkingsover eenkomst met VOSPIan Vastgoedont wikkeling In deze gesprekken bleek dat alle betrokken partijen in principe positief zijn over de plannen en dat resul teerde in de ondertekening op 21 december van de ontwikkelingsover eenkomst tussen de gemeente en VOSPIan Vastgoedontwikkeling en de ondertekening van de grondovereen- komst voor de verplaatsing van bouw bedrijf Koster naar het industrieter rein. Het gemeentebestuur begrijpt dat de belangen van sommige direct omwonenden niet overeenkomen met het algemeen belang welke de gemeente nastreeft. Daarom zijn of zullen de direct omwonenden door ontwikkelaar VOSPIan Vastgoedont wikkeling worden benaderd voor een persoonlijk gesprek. Op bovenstaande foto de vertegenwoordigers van bouwbedrijf De Graaf, bouwbe drijf Koster, het gemeentebestuur, notariskantoor Van der Meuten, Koch Ubachs ontwikkelaar VOSPIan en bouwbedrijf Bakker, genomen tijdens de ondertekening van de ontwikkelingsovereenkomst en ruiling-l koopovereenkomst. Ingekomen aanvragen bouwvergunning/sloop vergunning 05 januari 2005 •BLV2005/0001: gedeeltelijk vernieuwen buitenkozij nen Wilgenlaan 19 te Zevenhuizen Verleende bouw/sloopvergunningen en vrijstellingen 04 januari 2005 •SA/2004/0018 slopen loods Bredeweg 33A/Ambacht- straat 9 te Moerkapelle •SA/2004/0021 slopen/verwijderen van de resten van de asbestriolering in de kruipruimte van de woningen aan de Burg.Klinkhamerweg 54 t/m 64 te Zevenhui zen •SA/2004/0022 slopen/verwijderen van de doorvoerpla ten tegen het dakvlak van de woningen aan De Patrijs 1 t/m 11, 2 t/m 12 14 t/m 24 en De Grutto 1 t/m 11 en 10 t/m 20 te Zevenhuizen •SA/2004/0023 slopen/verwijderen van het luchtkanaal van de CV-ruimte van de woningen aan het Weide- plantsoen 9-10 en Papaverlaan 12-14 te Moerkapelle •SA/2004/0025 slopen kassen, schuren en waterbassins aan de Herenweg 42-44 te Moerkapelle •SA/2004/0026 slopen/verwijderen van de asbestriole ring in de kruipruimte van de woningen Dahliastraat 1-13 te Zevenhuizen 6 januari 2005 •BR/2004/0050 reguliere bouwvergunning en vrijstel ling op grond van bestemmingsplan Landelijk Gebied 1990 verleend voor het oprichten van 2 bedrijfsruim ten, ketelhuis, waterruimte en een WOT aan de Bre deweg 76 en 78 te Zevenhuizen Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 112 enIildpZrBon'tOOkelk!idlnSda9midda99e0pendvan14 00-18()0uur Politie 0900-8844 e" 'edere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Brandweer 0182-550550 De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle heeft besloten een horeca-exploitatiever- gunning te verlenen aan: Het Wapen van Moerkapelle, Moerkapelse Zijde 12 te Moerkapelle. •V.V. Moerkapelle, Raadhuisstraat 42 te Moerkapelle. Bezwaar verleende veraunninaen/ontheffinaen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezen ding/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissements rechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Beschikking Burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle hebben de volgende vergunning verleend: Ambachtstraat 5 (Moerkapelle), Technische Handelson derneming Jonker B.V. inzake een veranderingsvergun ning voor een ketelonderhoudsbedrijf. Tegen de beschikking kan tot en met donderdag 24 februari 2005 beroep worden ingesteld bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorziening worden gedaan bij de voorzitter van de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. De voorschriften, die deel uitmaken van de beschik king zijn ten opzichte van de ontwerpbeschikking niet gewijzigd. Beroep kan worden ingesteld door: •degenen, die eerder bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; •de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp beschikking; •degenen, die bedenkingen hebben tegen de wijzigin gen ten opzichte van de ontwerpbeschikking; •belanghebbenden, die redelijkerwijs niet in staat waren bedenkingen in te brengen tegen de ontwerp beschikking. De beschikking ligt vanaf donderdag 13 januari tot en met woensdag 23 februari 2005, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur, ter inzage in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie VROM, Dorps straat 89 te Zevenhuizen. Voor inzage buiten bovenge noemde tijden kan een afspraak worden gemaakt, telefoon 0180-637725. Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2005 | | pagina 4